Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36163 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #360 dnia: 05 Styczeń 2020, 20:13:29 »
Mauren wszedł do środka, zobaczył tam zebranych rozmyślających jeszcze co robić z orkami, a może w końcu decyzja zapadła? Nawaara akurat mało to interesowało, ale musiał zapytać o to co robić dalej.
- Dopłynęliśmy chyba pora dać wyjść maurenom na stały ląd, ale wolę się upewnić jakie będą dokładne rozkazy, bo jak wiemy lubią się one szybko zmieniać, także co mamy uczynić?
Spojrzał oczywiście na elfa, oczekując odpowiedzi.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #361 dnia: 05 Styczeń 2020, 20:54:16 »
- Tak, niech idą gdzie tam sobie chcą.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #361 dnia: 05 Styczeń 2020, 20:54:16 »

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #362 dnia: 05 Styczeń 2020, 22:00:59 »
Na statek wszedł zaś pewien mauren, bogato ubrano. Skierował swe kroki do kajuty kapitana. Zapukał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #363 dnia: 05 Styczeń 2020, 22:39:04 »
- Nosz... Wejść! Robiło się tłoczno.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #364 dnia: 06 Styczeń 2020, 11:09:19 »
W kajucie dostał odpowiedź jaką chciał, gdy miał już wychodzić z dobrymi informacjami ktoś, zapukał do drzwi. Nawaar nie chciał się teraz przeciskać pomiędzy gościem, bo nie wypadało, jednakże sądząc po pukaniu to raczej nie był ktoś z załogi. Widocznie maureni przysłali kogoś tak jak krasnoludowie swego czasu, żeby sprawdzić któż to do nich przypłynął.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #365 dnia: 06 Styczeń 2020, 19:28:32 »
Mauren wszedł.
- Witam, jestem Selim Harim. Jestem urzędnikiem, ktoś z waszej załogi powiadomił nas gdy tylko przybiliście że przewozicie uratowanych naszych poddanych. Oraz varrokańskich jeńców. Którzy napadli i nasze ziemie. Macie ich wydać.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #366 dnia: 07 Styczeń 2020, 12:20:00 »
Nawaar przemówił jako pierwszy, bo i tak miał wypuścić maurenów, ale teraz i orkami będzie musiał się zająć.
- Proszę za mną i tak miałem wypuścić naszych braci, przy okazji możemy wziąć też i orków, bo rozumiem, że mamy ich oddać?
W pierwszej kolejności miał nie pytać się elfa, o pozwolenie z drugiej jednak nie chciał mieć po powrocie sprawy w sądzie, którą założyłby sam sędzia z nim to nie wiadomo jak ostatnio jest a trochę usłyszał na jego temat wieści. Trzeba przyznać, że sytuacja na okręcie nie była zbyt ciekawa, ale cóż zaraz będzie mógł wyjść i przejść się po stolicy, żeby sprawdzić czy rzeczywiście na niego polują.


Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #367 dnia: 07 Styczeń 2020, 14:31:10 »
- Warcisławie? Skoro sami ich chcą, to chyba możemy ich wydać.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #368 dnia: 08 Styczeń 2020, 01:09:23 »
- Tego nie załatwia się w taki sposób. Orkowie będący na naszym statku zostali zatrzymani przez nas w związku z atakiem na okręt Królestwa Valfden, a konkretniej obywatela tego Królestwa, a zatem podlegają w pierwszej kolejności jurysdykcji Królestwa Valfden. Ma to również znaczenie przez ten pryzmat, że ich zatrzymanie nastąpiło na morzu, gdzie byliśmy pierwszą władzą, która była w stanie wyegzekwować stosowanie norm prawa morskiego. Jeżeli Maurenowie chcą, aby wydać im orków, mogą złożyć wniosek o ekstradycję, który będzie podlegał rozpoznaniu przez Sąd Valfden.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #369 dnia: 08 Styczeń 2020, 15:32:56 »
- Ale byliście na naszych wodach. Co to jest w ogóle "Prawo Morskie"? Czyje? Wasze. Jesteście goścmi Sułtana będąc na jego wodach i ziemiach. I Sułtan nie prosi was o zgodę na zabranie orków. Po prostu macie ich wydać zgodnie z Jego wolą, bo ona jest Prawem. Odparł Selim.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #370 dnia: 08 Styczeń 2020, 16:36:32 »
Dobrze, że Nawaar nie postąpił pochopnie, ale teraz powstał impas i to na całego. Człowiek sułtana jak i sędzia valfden nie chciał ustąpić. Wiadome już było, że bez wydania orków szybko, pożegnają się z odwiedzinami gdzie kilka osób miała sprawy do załatwienia. Ciemnoskóry cofnął się nieco, żeby nie stawać na przeszkodzie argumentów oraz tego czyje prawo jest "mojsze". Wyprawa ta chyba nikomu po myśli nie przechodziła, ale cóż on mógł w tej chwili powiedzieć? Lepiej będzie dla kruka jeśli pozostanie w cieniu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #371 dnia: 08 Styczeń 2020, 20:22:37 »
- Nie chcę problemów panie Selim, ale nie chcę też denerwować Najwyższego Sędziego - wskazał Warcisława - bardziej niż to konieczne moim "łamaniem prawa". A ja też nie mam nastroju na prawnicze procedury. Wstał. - Macie rozwiązać ten impas natychmiast, bo potrzebuję usług waszych szkutników i uzupełnić zapasy.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #372 dnia: 09 Styczeń 2020, 00:10:08 »
- Morze jest terytorium wspólnym. Jurysdykcja na terenie morza zależy od tego, kto w danym momencie jest w stanie wyegzekwować stosowanie prawa. Ponieważ, jak wspomniałem, orkowie napadli na statek obywatela Królestwa Valfden i to z tego okrętu powstrzymano ten napad, w tym określonym miejscu na morzu i czasie jedynym podmiotem zdolnym do sprawowania władztwa byli przedstawiciele Królestwa Valfden, a zatem to państwo jest właściwe do kształtowania sytuacji prawnej orków. Nie podważając legitymacji i kompetencji Miłościwie Panującego Sułtana na Waszym terytorium, jestem zmuszony stwierdzić, że w zakresie władzy przynależnej Królestwu Valfden, z Jego Królewską Wysokością Dragosanim I Antarres na czele, Wasz Umiłowany Sułtan jest zobowiązany do uwzględniania naszego prawa. A nasze prawo nie przewiduje możliwości wydania więźniów bez przeprowadzenia postępowania ekstradycyjnego, które pozwoli zweryfikować, czy ekstradycja ma podstawę faktyczną i prawną, a zatem czy jest prawdopodobnym, że przekazana osoba rzeczywiście może podlegać jakiemukolwiek działaniu władzy drugiego państwa, czyli państwa występującego, a także czy w państwie występującym zostaną zapewnione przyrodzone prawa przekazanej osobie. Podsumowując, bez postępowania ekstradycyjnego nie ma możliwości wydania zatrzymanych orków Waszemu Sułtanowi.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #373 dnia: 10 Styczeń 2020, 18:55:33 »
- W takim razie zacznij tn proces.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #374 dnia: 14 Styczeń 2020, 00:29:51 »
- Czy mam tę wypowiedź rozumieć jako wniosek o ekstradycję? Jeżeli tak, to proszę o jego uzasadnienie i przedstawienie dowodów na poparcie swoich tez.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #375 dnia: 14 Styczeń 2020, 14:51:35 »
- Tak, i nie musze nic uzasadniać. Proszę pamiętać że mogę po prostu wezwać straż i po prostu zabrać orków.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #376 dnia: 14 Styczeń 2020, 16:55:59 »
- Noż kurwa mać! Musisz, jeśli chcesz uniknąć skandalu dyplomatycznego. Jestem Podskarbim Koronnym Valfden i ostrzegam że jeśli choć jeden Ishgharski żołnierz postawi stopę na tym pokładzie, to skończy się to krwaym zapewne incydentem dyplomatycznym.
Selim położył na biurku urzędniczą pieczęć.
- Musi to wam wystarczyć jako dowód. I uzasadnienie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #377 dnia: 14 Styczeń 2020, 17:37:33 »
Nawaar nie zamierzał, oglądać ani słuchać tych przekomarzań, bo było to niepotrzebne w obecnej sytuacji i zamiast załatwić aktem woli to zaczęła się polityczna rozgrywka. Mauren przecisnął się do wyjścia, wyszedł on na pokład dając tym na dole więcej luzu. Najwyżej maurenów zwolni kto inny. Tak czy siak ziarno zasiał u jednego z nich, także jest na tyle dobrze, że plotka o tym, iż żyje rozniesie się. Ciemnoskóry podszedł do Domenicka.
- Gotowy na wyjście w miasto brodaczu? 

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #378 dnia: 14 Styczeń 2020, 19:06:49 »
- Gotowy, mądre głowy dalej debatują kto ma tych orków wziąć? Spytał retorycznie - Wypuściłem tych maurenów, nie by ktoś im bronił stąd iść godzinę temu jak tu dobiliśmy. Gdzie idziemy?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #379 dnia: 18 Styczeń 2020, 13:50:33 »
Krasnolud od razu wiedział, o co chodzi i nawet mauren orientował się, że to jeszcze trochę potrwa.
- Zapewne zejdzie im jeszcze na dywagacjach, bo tam same uparciuchy zostały zamiast pójść sobie na rękę i wtedy każdy miałby spokój. Nas akurat te sprawy nie dotyczyły, także możemy ruszać i dobrze, się stało, że ich wypuściłeś.
Nawaar rozejrzał się po okolicy portowej z pokładu raz jeszcze. Tutaj zapewne wisieć będą listy gończe wielu osób, niektóre zapewne będą się na siebie nakładać. Dlatego mógł nieco poczuć się bezpiecznie.
- Dobra znam albo raczej znałem jeden dobry lokal z różną klientelą, także może na razie tam. Kiedyś nazywała się "Mustafa" po założycielu. Dawaj za mną.
Rzekł udając się w jedną z bocznych uliczek, które jako tako pamiętał. Swoją drogą ciekawe czy się nie zgubią?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #379 dnia: 18 Styczeń 2020, 13:50:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything