Autor Wątek: Nagrywarka DVD  (Przeczytany 2603 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Nagrywarka DVD
« dnia: 16 Styczeń 2007, 22:39:43 »
Z góry przepraszam że pytania newbie ;P
Hmm jutro kupuję nagrywarkę DVD. Mam pytanie, no bo mam DVD ROM, później nagrywarkę CDRW i dwa puste miejsca na napędy. Otóż moje pytanie jest następujące, czy jeżeli dołoże nagrywarke DVD pod cd-rw to czy będzie mi normalnie kopiowało i czy wszystkie nagrywarki spełniają funkcję nagrywarki płyt CD? I co byście radzili, usunąć mój dotychczasowy cdrw czy lepiej go zostawić?

Z góry dzięki.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Nagrywarka DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2007, 22:49:04 »
Cytat: Arkhan
Z góry przepraszam że pytania newbie ;P
Hmm jutro kupuję nagrywarkę DVD. Mam pytanie, no bo mam DVD ROM, później nagrywarkę CDRW i dwa puste miejsca na napędy. Otóż moje pytanie jest następujące, czy jeżeli dołoże nagrywarke DVD pod cd-rw to czy będzie mi normalnie kopiowało i czy wszystkie nagrywarki spełniają funkcję nagrywarki płyt CD?
Hmm z tego co widziałem na własne oczy to napędem DVD-RW nagrasz każdą płytę tą z rodziny CD również.


Cytat: Arkhan
I co byście radzili, usunąć mój dotychczasowy cdrw czy lepiej go zostawić?
Jeśli masz wolne zworki i tyle miejsca w obudowie to możesz go sobie zostawić w końcu lepiej gdy masz o ten jeden napęd więcej bo to zawsze zwiększa prawdopodobieństwo, że jednak na nim porysowana płytka odpali.  

Forum Tawerny Gothic

Nagrywarka DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2007, 22:49:04 »

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Nagrywarka DVD
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2007, 11:01:06 »
Zgadzam się z IsentoRem. Chciałbym jeszcze dodać że z moich doświadczeń CD-RW ma największe prawdopodobieństwo (większe niż nagrywarki/odtwarzacze DVD) że odczyta porysaną płytkę. Czasami też będzie sytuacja że chcesz przegrać dwie płytki CD na jedną DVD, będzie wtedy szybciej.

@down
Ja zawsze nagrywam z prędkością 40x, gdyż przy 52x jest większe prawdopodobieństwo że źle nagra płytę (no chyba że mamy bardzo dobrą nagrywarkę Plextora czy jakiejś innej dobrej firmy).
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2007, 22:05:45 wysłana przez slimaczek »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Nagrywarka DVD
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2007, 21:56:39 »
Do tego warto dodać, że nagrywarki DVD zwykle nagrywają płyty CD z prędkością 48x, a CD (te najszybsze) z prędkością 52x. Wielka różnica to nie jest, ale zawsze nagrywam płytki z nagrywarce CD. Również często jest tak, że porychana płyta CD zostanie odczytana przed napęd CD, przez DVD nie.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Nagrywarka DVD
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2007, 15:50:35 »
Dziękuje za wszystkie porady i sugestie.

Otóż mam jeszcze jedno pytanie, dajmy na to że mam grę Mafia która jest na trzech płytach CD. Chciałbym te 3 płytki CD nagrać na jedną DVD za pomocą Alchohola 120. Czy ktoś wie jak to wykonać?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Nagrywarka DVD
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2007, 18:01:17 »
Możesz wykonać obraz każdej z płyt alcoholem 120% a następnie zgrać je wszystkie na płytę DVD byle jakim programem do nagrywania plików. Przy instalacji gry będziesz musiał po prostu montować kolejno obrazy płyt zamieszczone na płycie DVD.

P.S.
Przewiduje, że chcesz zrobić kopie zapasową gry i nie zamierzasz wydawać przy tym kasy na 4 płytki CD...bo właśnie do tego najlepszy jest alcohol 120%.

Forum Tawerny Gothic

Nagrywarka DVD
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2007, 18:01:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything