Autor Wątek: Uwolnić krucze skrzydła  (Przeczytany 25250 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Lipiec 2019, 10:36:02 »
- Hmm... - Drago zamyślił się. - W takim razie nie wysyłajmy na razie nikogo do środka. Jedziemy do Harad, zatrzymamy się na podgrodziu. Stamtąd wejdziesz do fortu, Samirze. Sam, ostrożnie. Dam ci kilka mikstur, które mogą ci się przydać. Twoim celem będzie zlokalizowanie Muhmeda. Spróbujesz wyprowadzić go z fortu. - Po namyśle dodał jeszcze. - W sumie ja też mogę spróbować tam wejść. Nocą nikt nie zwróci wielkiej uwagi na nietoperza latającego pod sklepieniem. Imago możemy wprowadzić później, gdy poznamy nieco teren. Albo jednym z tych tajnych przejść, no ale i tak dobrze byłoby się rozeznać najpierw.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Lipiec 2019, 10:44:08 »
- Myślałem o tym samym. Mam zdolności by infiltrować teren, mogę wejść do środka i odnaleźć Muhmeda. Gdybyś mógł polatać w środku w formie nietoperza to byłoby to nieocenione, ja niestety taką magią nie władam. A zawsze dobrze wiedzieć co znajduje się za rogiem. Jeśli masz paraliżującą truciznę to po prostu podam ją Muhmedowi i wyniosę go na zewnątrz albo zniosę w odosobnione miejsce.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Lipiec 2019, 10:44:08 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Lipiec 2019, 10:47:24 »
- To nie jest magia - dodał tylko Drago z tajemniczym uśmieszkiem. - Jeśli wszyscy będziemy wewnątrz, to myślę, że lepiej już go nie wynosić. Znajdziemy sobie odpowiednie miejsce w forcie.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Lipiec 2019, 11:17:55 »
- Ma to sens - zgodził się Samir i popatrzył po zgromadzonych - Zatem myślę plan jest gotów, czy potrzebujemy od obecnej Ellie czegoś więcej? - spytał, wodząc wzrokiem po wampirach. Na Ellie nie patrzył, zresztą to nawet nie było jej prawdziwe imię. Wolał nie zdradzać imion swoich współpracowników, ufał królowi ale nie widział potrzeby wtajemniczania go we wszystko co Kruki robiły.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Lipiec 2019, 18:08:27 »
- Raczej to nam na razie wystarczy - odpowiedział wampir. - Reszty wszak możemy dowiedzieć się od kontaktu na podgrodziu. Więc sugeruję od razu tam wyruszyć. Nie ma co czekać, to i tak niedaleko.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Lipiec 2019, 20:26:32 »
Samir skinął krótko głową.
- Dobra robota Ellie - powiedział tylko, a niziołka również skinęła głową i założyła na siebie swój ciężki płaszcz i ruszyła w swoją stronę - W konie zatem?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Lipiec 2019, 20:43:03 »
- Tak - odparł krótko Drago i poszedł po wóz. Po chwili już czekał na wampira i maurena przed stajnią, gotów do drogi.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Lipiec 2019, 23:08:52 »
Znów milczący Imago wysłuchał ustaleń bardziej doświadczonych towarzyszy, po czym wlazł z powrotem do wozu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Lipiec 2019, 10:24:30 »
Jechali nie aż tak długo, kiedy ich oczom ukazały się zabudowania podgrodzia fortu Harad. W oddali zaś, otoczony chatami, znajdował się sam fort.

FORT HARAD



Słońce powoli chyliło się ku zachodowi, zabarwiając okolicę szkarłatnymi promieniami. Nadchodziła noc, pora łowów.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Lipiec 2019, 11:12:05 »
Imago czuł już, że słońce zachodzi. Jakoś podświadomie. Mimo tego nie ryzykował i nie wychylał się. Nie był przecież idiotą.
- To masz jakiś sposób na tą "odpowiednią perswazję" względem wiadomo kogo? - zapytał Dragosaniego, mówiąc rzecz jasna o Muhmedzie.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #90 dnia: 29 Lipiec 2019, 12:13:30 »
Drago uśmiechnął się lekko.
- Na wydobycie z niego informacji mam co najmniej trzy sposoby. Cztery, jeśli liczyć "po dobroci". Zaś co do przekonania go do współpracy z nami... cóż, szczera rozmowa zawsze przynosi korzyści. - Znów się uśmiechnął, nie do końca miło.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #91 dnia: 31 Lipiec 2019, 15:24:51 »
- Zawsze można poznać go z pięścią i butem - westchnął. - Ten duet potrafi nawet najtwardszego skłonić do przyjacielskiej rozmowy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #92 dnia: 31 Lipiec 2019, 15:34:05 »
- Nie, nie potrafi - sprostował Dragosani. - Ból jest najgorszą metodą na wydobycie informacji. I tym bardziej na skłanianie do współpracy. - Minęli budynek, który musiał być burdelem i wjechali głębiej na teren podgrodzia. Co niektórzy ludzie spoglądali na przybyszów, jednak bez zbytniej ciekawości.
- Jakieś pomysły, gdzie możemy spotkać nasz kontakt? - Drago zwrócił się cicho do Samira.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Lipiec 2019, 15:44:06 »
- Zależy od człowieka. Ja tam coś wiem o kontaktach wampiro-pięścio-ludzkich - uśmiechnął się paskudnie. Wysłuchawszy Dragosaniego zamyślił się na moment.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2019, 15:56:34 wysłana przez Imago »

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Lipiec 2019, 15:50:17 »
- Dragosani ma rację - powiedział cicho Samir, rozglądając się po podgrodziu - Ludzie boją się bólu i prędzej czy później zrobią wszystko by go uniknąć. Weź przypadkowego przechodnia na spytki, poddaj go odpowiednio długim torturom a przyzna się do dosłownie wszystkiego - słysząc pytanie króla Samir kontynuował rozglądanie się, po czym nachylił się lekko w stronę wampira - To krasnolud, powinien się jakoś wyróżniać. Gdzie może stać nie jestem pewien. Jeśli nie pokazuje się publicznie rozglądajmy się za symbolem, powinien być dość... charakterystyczny, znając jego poczucie humoru.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #95 dnia: 31 Lipiec 2019, 15:56:20 »
- Krasnolud? - Imago przewrócił oczami. Westchnął ciężko i splunął. Nie znosił tych kudłatych, chlejących knypków. - Jakie ma te poczucie humoru?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #96 dnia: 31 Lipiec 2019, 17:27:21 »
Drago westchnął.
- Krasnolud i kruk - mruknął. - Proszę, powiedź mi, że to nie jest Silion. Jeszcze jego by mi tutaj brakowało - dodał, rozglądając się za symbolem, który mógłby powstać w umyśle krasnoluda.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #97 dnia: 31 Lipiec 2019, 18:22:50 »
- Poczucie humoru? Jak każdy krasnal, żadne - odparł - Ale wydaje mu się że jest cyniczny i wygadany. Zobaczycie zresztą - mruknął, wskazując na koślawy napis "KRUL TO PAŁA". Podjechał bliżej, oglądając uważnie okolicę. Kontakt powinien być w pobliżu, nie dało się podrobić tego unikalnego charakteru pisma.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #98 dnia: 31 Lipiec 2019, 19:00:48 »
Drago zakręcił oczyma, gdy zobaczył znak, który był napisem. Iście krasnoludzkie poczucie humoru.
- On wie, że ja to ja? - zapytał tak niby przypadkiem. Również rozglądał się za kradnoludem. Który raczej powinien nie wyróżniać się z tłumów i tym właśnie się wyróżniać. Tak jakby wyróżniać, wywyższać, ale w drugą stronę.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #99 dnia: 01 Sierpień 2019, 14:53:40 »
Imago zostawił w wozie swoją flachę, uprzednio pociągając sobie z niej. Szkoda by byłaby, gdyby jedna z dwóch takich butelek poszła w cholerę. Nasłuchiwał i wytężył węch. Być może woń alkoholu zaprowadzi bądź wskaże im krasnala.

//Zostawiam w wozie:
Nazwa: Wytrawne whisky
Opis: Edycja limitowana whisky, wydestylowane na podgrodziu w zniszczonej już destylarni im. Kertha. Zawiera jeden litr znamienitego, mocnego whisky o ciężkim, torfowym aromacie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Uwolnić krucze skrzydła
« Odpowiedź #99 dnia: 01 Sierpień 2019, 14:53:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything