Autor Wątek: Dwie sprawy  (Przeczytany 9164 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #80 dnia: 20 Lipiec 2019, 16:20:48 »
Watu był zadowolony z takiego obrotu spraw. Wciąż miał rękę owinięta w bandaż co było widać, rozmówca albo miał to gdzieś albo zwyczajnie wiedział że to ściema. - ja zwe się Watu - przedstawił się kruk gdyż twierdził że tak powinno się zrobić po poznaniu imienia rozmówcy. - jestem stosunkowo nowy, więc dla mnie rotacja nie zrobiła większej różnicy, jednak słyszałem że nowe dowództwo panuje twardą rękę i mają ambitne plany

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Lipiec 2019, 11:28:29 »
Krasnolud zaśmiał się cicho pod nosem, prowadząc cię krętymi zaułkami Kreciej Nory.
- Tak jest zawsze. Pożyjesz dłużej to zobaczysz - zerknął jeszcze na ciebie i wskazał drzwi do prostej z pozoru przybudówki. Cała Nora zdawała się być jednym całkiem sporym podmiastem, czy raczej miastem w mieście, a miejsce w którym się znaleźliście wyglądało ewidentnie nieco lepiej niż reszta.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #81 dnia: 21 Lipiec 2019, 11:28:29 »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #82 dnia: 21 Lipiec 2019, 12:40:44 »
Watu skierował swe kroki ku drzwią do przybudówki niepewnie zerkając na krasnoluda, jednak skoro je wskazał to widocznie chciał by kruk z nich skorzystał. Mężczyzna zapukał do drzwi.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #83 dnia: 21 Lipiec 2019, 12:55:09 »
- Wejść - zahuczał basowy głos ze środka.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #84 dnia: 21 Lipiec 2019, 13:39:43 »
Watu słysząc odpowiedz zza drzwi pociągnął za klamkę z niepewnością wymalowaną na twarzy, miał nadzieję że to tu będzie ich wódz ale nie mógł być tego pewien, zakładał że może być to zasadzka. Tak było bezpieczniej, założyć najgorsze i być na nie przygotowanym.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #85 dnia: 22 Lipiec 2019, 18:07:14 »
Zasadzki nie było. Widząc jak ociągasz się z wejściem krasnolud pchnął cię nieco w plecy, popychając do środka, i tak też obaj, nieco zbyt dynamicznie, weszliście do środka. W środku za szerokim stołem siedział ork, który widząc was wstał błyskawicznie, pokazując się w całej orczej okazałości. Nie był do końca typowym przedstawicielem swej rasy, nie wyglądał bowiem jak zwalista góra mięśni, a cechował się raczej smukłą budową ciała i dziwnie długimi uszami.



- Wejdźcie, proszę - powiedział lekko sarkastycznie i usiadł z powrotem, wskazując miejsca tobie i krasnoludowi. Ten drugi jednak nie zajął swojego krzesła, a podszedł do prostej komody i polał czegoś do kielichów, trudno na razie powiedzieć czego - Zatem, nieznajomy... Co cię do mnie sprowadza? - Creizrog nachylił się nad stołem, patrząc ci przenikliwie w oczy, zupełnie jakby mógł czytać w twojej duszy.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #86 dnia: 25 Lipiec 2019, 14:19:45 »
Kruk zajął wskazane przez nieznajomego miejsce oraz chwycił za kielich kosztując substancji by ją zidentyfikować, po czym rzekł - zwe się Watu, przybywam z ramienia kruków. Moja organizacja chciała by odnowić zardzewiałe kontakty z wami - powiedział wprost mężczyzna gdyż nie chciał niepotrzebnie komplikować sytuacji.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Lipiec 2019, 20:31:01 »
- Dobrze, dobrze... - powiedział ork i pociągnął haust ze swojego naczynia. Była w nim zwykła, podła gorzała. Na nos i oko żytnia - Mógłbym się co prawda obrazić że dostaję świeżaka, ale jak to mówią, darowanemu krukowi nie zagląda się w dziób. Zatem, panie Watu, co potrafisz i jak daleko jesteś w stanie się posunąć dla dobra swojej organizacji? - powiedział nagle poważny Creizrog.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Lipiec 2019, 21:13:54 »
Po pociągnięciu łyka mężczyzna się zakrztusił, Watu przeliczył swoje możliwość i gulną za dużo, nie był zbyt dobry w piciu. Kiedy tylko odzyskał oddech odpowiedział wodzowi - myślę że wystarczający daleko - stwierdził kruk głosem który przed chwilą zadławił się wódką, co wyglądało komicznie - mogę się posunąć na tyle daleko na ile może posunąć się szanujący się mężczyzna. - dokończył wypowiedź.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Lipiec 2019, 21:19:38 »
- Lokalna, krzepka! Nasz wyrób - zachwalił wyrób Creizrog, widząc jak smakujesz trunek. Samg golnął kolejny haust - Co do pracy zaś... Dobrze że jesteś. Kruki to przydatny sojusznik, dobrze że się w końcu odezwaliście. Mam robótkę w sam raz dla ciebie. Nie obraź się, ale wyglądasz mi na złodzieja - ork uśmiechnął się szelmowsko - A ja potrzebuję żebyś się włamał. Nie ukradł, a wręcz przeciwnie, dołożył. Pewne, że tak to ujmę, obciążające dokumenty. To coś co jesteś w stanie wykonać?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #90 dnia: 29 Lipiec 2019, 10:31:40 »
- Trochę znam się na włamywaniu, więc sądzę z pójdzie gładko. - stwierdził Watu - ale jednak dobrze byli by jak bym znał wszystkie przydatne informacje, kim jest ta osoba, czy spodziewa się czegoś takiego i tym podobne rzeczy, co prawda mógłbym być sprytny i dowiedzieć się kto to jest z dokumentów, jednak wolałbym ich nie czytać, to nie moja sprawa co w nich jest zawarte - pociągnął wypowiedź dalej.
Miał tylko nadzieję że nie będzie to jakie pałac czy bunkier, znał się na włamywaniu jednak wiedział jak wiele brakuje mu do perfekcji z tej dziedziny.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #91 dnia: 31 Lipiec 2019, 18:33:43 »
- To dobrze. I spokojnie, we wszystko cię wtajemniczymy - Creizrog rozłożył na stole mapę portu w Atusel, ze wszystkimi kejami i pomostami do których mogły cumować statki - Dwa dni temu do portu zawinął statek o wdzięcznej nazwie "Wilgotna Anielica". Nie pytaj - zastrzegł od razu ork - Jego kapitanem jest pewien krasnolud, Undun. Parszywy z niego kapitan, a krasnolud jeszcze gorszy. Żywe gówno - podsumował - Mam z nim na pieńku od dawna i mam tego dość, chcę żeby zniknął. Dlatego potrzebuję byś dostał się na jego statek i podłożył tę oto teczkę.
Skinął głową, a Bestog wyciągnął bogowie wiedzą skąd opasłą teczkę i położył ją przed tobą.
- Nie zgub, nie utop, nie sprzedaj. Wystarczy zostawić w kajucie kapitana i wrócić do mnie. Dasz radę?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Sierpień 2019, 21:13:19 »
-pokaz mi jeszcze gdzie ten okręt zacumował a ja postaram się zapamiętać drogę - powiedział wstając z krzesła i opierając dłonie o stół na którym rozłożono mapę. Jeszcze bez wiedzy gdzie znajduje się okręt Watu zaczął rozpracowywać mapę, zaczynając od znalezienia na niej tawerny u Tommiego. Przypomniało mi to też że lepiej żeby się tam narazie nie pokazywał.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #93 dnia: 03 Sierpień 2019, 13:10:14 »
- Okręt jest przycumowany przy bocznym nabrzeżu, tam gdzie cumują wszystkie mniej znaczne statki. Ta jego krypa to zwykły, mały bryg. Prawdopodobnie ktoś może być na pokładzie, więc uważaj. Niby zwyczajowo załoga pójdzie gdzieś chlać ale to nie znaczy że nie zostawili czujki. Postaraj się nie dać złapać - ork wskazał boczną odnogę, gdzie widać było małą keję biegnącą przez fragment portu, w jego skrajnie północnej części. W relacji z tawerną Tomiego była prawie dwa kilometry na północ, w zasadzie na samym końcu nabrzeża.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #94 dnia: 04 Sierpień 2019, 17:14:32 »
Mężczyzna zaczął odwijać bandaż z ręki aby trochę zmienić swój wygląd przy tym zapamiętywał drogę by się nie zgubić. - rozumiem, więc ruszam w drogę - chwycił za teczkę i zamierzał już wychodzić.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Sierpień 2019, 16:52:21 »
- Bywaj zatem, Watu i powodzenia - pożegnał cię Creizrog. Krasnolud zaś skinął na ciebie głową i razem wyszliście z pomieszczenia, przechodząc do głównej części Nory. Twój nowy towarzysz pociągnął nosem i spojrzał na ciebie.
- Przejdę się kawałek z tobą, co? Pokażę ci jak lepiej wyjść bom już słyszał ze cosik kradłeś koło Tomiego. Chodźmy - powiedział i ruszył przed siebie - Jeśli wysłuchasz rady starego krasnala... Okazja czyni złodzieja, to prawda, ale pamiętaj by przy okazji nie kraść między innymi tam gdzie się je, sra i załatwia biznesy. Bo to szkodzi tym ostatnim. Musisz mieć oczy tego, no... Gołębia. Czujne i uważne. Ale nierychliwe - opowiadał w miarę jak szliście przez Norę - Na włam i kradzieże najlepiej chodzić tam gdzie nie mieszkasz, mniejsza ryzyka wpadki i nie srasz do własnego gniazda. Proste nie? Podejdziemy to portu to pokażę ci co i jak. Bo musisz też uważać, w karczmach ludzie są jednocześnie uważni i nieuważni. W takich miejscach większość spodziewa się jakiegoś złodzieja, dlatego musisz uważnie dobierać cel, nie podchodzić do byle kogo. Trza wybrać tego co jest już nieuważny - monologował krasnal, jak gdyby sam zdumiony własną lekcją. Po dłuższej chwili dotarliście do przejścia, na oko blisko portu, było bowiem czuć morską wodę i mewie gówno - No, jesteśmy. Ładuj się, wyjdziemy zaraz przy nabrzeżu, a stamtąd niedaleko do statku.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Sierpień 2019, 13:31:44 »
Watu słuchał uważnie wykładu krasnoluda. Jednosześnie umiał kraść i nie umiał, nikt nie pokazał mu gdzie to robić, wiedział tylko jak odciąć mieszek, teraz do niego dotarło jak mało wiedział o tym fachu. - Dzięki za lekcje, jeszczę kiedyś się za nią odwdzięczę. - obiecał kruk i przeszedł przez przejście wskazane przez Bestoga.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #97 dnia: 23 Sierpień 2019, 21:47:44 »
Przejście wyprowadziło cię do portu. A port jaki jest każdy widzi. Powitał cię zapach soli i ryb, a także zgiełk dochodzący z pewnej odległości. Boczne przejście wyprowadziło cię na ubocze przystani, gdzie zawijało o wiele mniej statków. Krasnolud wskazał jeden z pomostów odchodzących prosto z nabrzeża. Były tam zacumowane tylko trzy statki, jednym z nich musiała być zatem łajba stanowiąca cel.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Październik 2019, 08:41:33 »
Watu jednak zgubił się po drodze i nigdy nie dotarł na statek. Wkrótce złodzieje z Nory odnaleźli go, a także jego zaginiony ekwipunek i odesłali do Efehidonu.

Zadanie zakończone niepowodzeniem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dwie sprawy
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Październik 2019, 08:41:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything