Autor Wątek: Wielki Bazar  (Przeczytany 7080 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Maj 2019, 20:14:28 »
Zmieszałem się delikatnie ale szybko odpowiedziałem.
-Dobra dobra, już mnie nie ma.
Udałem się za róg budynku w celu znalezienia miejsca w którym można by co nie co usłyszeć lub tylniego wyjścia które mogło by być niestrzeżone przez goryli Matta.
Byłem zmotywowany by tego dokonać, nie mogłem pozwolić żeby śmierć Łucji i dwóch pozostałych ludzi poszła na marne.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Maj 2019, 20:28:16 »
Udało ci się znaleźć tylne wejście. Miałeś szczęście, bronił go tylko jeden człowiek. Nie wyglądał jednak jak przeciętny bandyta. Mauren jeszcze cię nie zauważył.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Maj 2019, 20:28:16 »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Maj 2019, 21:45:58 »
Z nim zapewne nie pójdzie mi tak łatwo ja z pozostałymi, jednam miałem mrok po mojej stronie, jeszcze mnie nie zauważył, to była szansa której żaden z kruków by nie przepuścił. Musiałem jednak zrobić to po cichu, jeśli dołączył by ktoś jeszcze nie miał bym szans ujść z życiem, i właśnie z tego względu użycie runy Heshar nie było by rozsądne, ogień przyciągnął by uwagę wszystkich w środku.
Z ruchem pełnym gracji złodziejaszka dobyłem Krzyk z pochwy, najpierw musiałem w jakiś sposób uniemożliwić mu zawiadomieni innych.
Jego pancerz w centralnej części ciała nie pozwolił by mi szybko dobrać się do serca by od razu to skończyć.
Plan ataku miałem już w głowie, wszystko musiało pójść zgodnie z planem.
Przykucnąłem. delikatnym chodem podszedłem na tyle blisko na ile instynkt mi podpowiadał.
Niezauważony ruszyłem, sztylet trzymałem pewnie w obu dłoniach, prawą z rękojeść, lewą dłoń trzymałem w miejscu głowni. Pewnym ruchem wbiłem sztylet prosto w krtań.
To powinno go uciszyć.
Jednak to nie pozwoliło by mi go zabić.
Zostawiłem sztylet w przeciwniku, słyszałem tylko odgłosy dławienia się i wyciągania broni, kilka kropli krwi spłynęło po ostrzu i skapło prosto w me włosy.
Uderzyłem przeciwnika w kolano, jednak nie tak jak by się to wydawało, tuż przed samym kolanem wykonałem energiczny ruch nadgarstka i tak stal przeszyła kolano wroga na wylot.
Błyskawicznie uskoczyłem, Przeciwnik klęknął, to właśnie na to liczyłem. Zdeterminowany dobyłem wspaniałego dzieła nieumarłego kowala, ciąłem prostym ruchem pionowo, broń nie pozostawiła świstu a głowa wraz z moim sztyletem potoczyła się nieopodal moich stup.
Przede wszystkim wpierw rzuciłem głowę tak by nikt nie mógł jej zobaczyć po czym w to samo miejsce przeciągnąłem zwłoki. Wyciągnąłem sztylet i każde ostrze wytarłem w ubrania pokonanego wroga po czym wszystkie powrotnie schowałem na swoje miejsce.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Maj 2019, 23:27:36 »
Na twoje nieszczęście, mężczyzna dostrzegł cię gdy się do niego skradałeś, przez co nie zdołałeś podejść wystarczająco blisko by go zranić. To oznaczało, że twój przeciwnik żył i miał się dobrze. Mauren warknął coś w nieznanym ci języku, po czym ruszył w twoją stronę. Będąc już zaledwie kilka kroków od ciebie, mężczyzna skoczył nagle w przód i wykonał szybkie pchnięcie włócznią. Celował w twoją klatkę piersiową.
-Thalak Shakun!


//Nie możesz się do kogoś w ten sposób podkraść, jeśli nie masz odpowiednich umiejętności. Przeciwnik ma kategorię II, więc do zabicia go potrzeba dwóch finiszerów.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Maj 2019, 11:54:46 »
Nie miałem zbyt dużej wiedzy o włóczniach, była to jednak prosta broń.
Na pierwszy rzut oka zdradzała swoją słabość czyli nie wielkie ostrze służące raczej do dźgania.
Dynamicznym ruchem uderzyłem w drewnianą część włóczni karwaszem by zmienić jej trajektorie tuż przed tym jak mnie przeszyła.
Ostrze egzotycznej broni minęło moje żebra o przysłowiowy włos. Nie marnując czasu sięgnąłem po katanę jednak wróg też czasu nie marnował, ponownie wycelował włócznie w moją stronę. Jednak teraz chociaż miałem broń w dłoniach. Tym razem całe szczęście atak był skierowany w lewy bark, to była dobra decyzja z jego strony, atak na świeżaka w lewą stronę ciała czasem dezorientował, jakimś sposobem udało mi się zachować trzeźwość umysły mimo wcześniejszej porażki.
Przeniosłem ciężar na prawą nogę i błyskawicznie obróciłem tułów w lewą stronę, sprawiło to że włócznia przeszyła ubranie, jednak mnie nie raniła. W tej pozycji nie mogłem kontratakować kataną, natychmiast zrezygnowałem z ataku na rzecz osłabienia oponenta, uderzyłem w drzewiec włóczni co połączone z tym że znajdowała się w moim ubraniu sprawiło że jeszcze bardziej się potargało jednak również przeciwnik nie miał już jej w dłoniach. Chwyciłem Katanę ponownie w obie dłonie i ciołem, Przeciwnik miał głęboką ranę na skroś korpusu.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Maj 2019, 12:52:09 »
Rana, chociaż głęboka, nie mogła powstrzymać opętanego żądzą mordu maurena. Tak samo nie mogło tego zrobić rozbrojenie. Czarnoskóry wojownik zacisnął zęby i dobył swoich sztyletów. Potem rzucił się na ciebie wymachując dwoma ostrzami i starając się za wszelką cenę dosięgnąć nimi twojego ciała.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Maj 2019, 23:54:34 »
Jednak moja broń byłą dłuższa, stosunkowo udawało mi się trzymać wroga na dystans mojej broni nie licząc nielicznych razy w których jego sztylety dzięki szybkości raniły mnie, pierwszy raz w wierzchnią część przedramienia, i kilka kolejnych w żebra, biceps a nawet w udo. Szczęście że nie udało mu się zatopić ostrza dzięki większemu dystansowi. Czekałem na chociażby drobną okazję do kontrataku, mimo że powoli opadałem już z sił przez przedłużającą się walkę w końcu taka musiała się natrafić.
Postawiłem na ryzykowną strategię, pozwoliłem wytrącić sobie z rąk katanę. Spowodowało to że miałem wolne dwie dłonie, a i również to iż przeciwnik myślał że już wygrał ułatwiło sprawę. Golą dłonią ściśniętą w pięść spenetrowałem szczeliny po między dwoma zabójczymi ostrzami gdzie w ostatnim momencie wykonałem gwałtowny ruch dłoni, ukryte ostrze się wystrzeliło prosto w szyje murena.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Maj 2019, 09:06:48 »
Zaskoczony mężczyzna wypuścił z rąk swoje sztylety i wybałuszył oczy. Jego prawa dłoń powędrowała do rany, którą spróbował zatamować palcami. Bez rezultatu. Lewa dłoń maurena wystrzeliła zaś nagle w twoją stronę i zacisnęła się na twojej szyi. Czarnoskóry wojownik zaczął cię dusić, lecz jego uścisk słabł z każdą sekundą. Po chwili pod maurenem ugięły się w końcu nogi, a on sam puścił cię i zwalił się martwy na ziemię.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Maj 2019, 15:41:10 »
Poświęciłem chwilę by złapać oddech, po czym odciolem mieszek maurena ukrytym ostrzem. Ostrze schowalem z powrotem na szynę.
Trzeba go gdzies ukryć
Chwycilem zwłoki pod pachy i szarpalem żeby przeciągnąć w inne, nieco bardziej ciemne miejsce.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #69 dnia: 31 Maj 2019, 15:58:31 »
Ukryłeś ciało. Mauren miał w mieszku tylko jakiś amulet.

Nazwa: Amulet Shakuna
Opis: miedziany amulet przedstawiający maureńską włócznię
Wartość: 20 grzywien

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Czerwiec 2019, 23:56:18 »
Dobra no to teraz można wracać.
Pomyślałem po ukryciu ciała.
w miejscu walki zauważyłem iż zostały bronie oponenta, sztylety szybko schowałem a włócznie oparłem gdzieś o ścianę żeby nie rzucała się w oczy i ruszyłem do środka niezbyt pewnym krokiem.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Czerwiec 2019, 00:06:14 »
Drzwi okazały się być zamknięte. Przy maurenie nie znalazłeś jednak żadnego klucza. Widocznie miał go gdzieś bardzo dobrze ukrytego lub też w ogóle go nie posiadał. Na szczęście, zamek nie wyglądał na robotę krasnoludzkich mistrzów. Ty zaś wiedziałeś co nieco o pracy z wytrychem.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Czerwiec 2019, 20:45:21 »
Wiedziałem że to się przyda.
Wyciągnąłem zestaw do otwierania zamków. Dobyłem napinacz który odpowiednio dobrałem do wielkości otworu na klucz, przygotowałem również wytrych. Wsunąłem oba urządzenia do zamka, jeszcze przed zabraniem się za zapadki przesunąłem napinacz w prawo co spowodowało napięcie zamka.
Zgadywałem że w takim prostym zamku zapadek będzie tylko kilka, i nie myliłem się, po trzeciej podniesionej zapadce napinacz się obrócił co znaczyło że zamek był już otwarty.
Niepewnie otworzyłem drzwi.

//
Te sztylety pragnołem wziąść :D
Oraz dodam jako ciekawostkę że zamki starszych typów miały od 1 do 3 zapadek, podobnie jak ilość zapadek w kajdankach

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Czerwiec 2019, 12:19:54 »
Znalazłeś się w kuchni. Miałeś dużo szczęścia, bo była pusta. Co więcej, z okna był widok na stoliki przed tawerną. Mogłeś podejść do niego i podsłuchać rozmowę Matta z tajemniczym maurenem.

//A, sorki

Zyskujesz: 2x
Nazwa broni: sztylet maurena, uszkodzony
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra, uszkodzony


Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Czerwiec 2019, 08:53:01 »
Ostrożnym krokiem podszedłem aby posłuchać o czym rozmawiają i dowiedzieć się kim jest ten mężczyzną.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Czerwiec 2019, 20:52:10 »
-40% dochodów? Co?! Oszalałeś?!- Zawołał Matt, dużo głośniej niż powinien. -To trochę za dużo jak za ochronę twoich czarnuchów, nie sądzisz?
Mauren milczał przez chwilę. Później pochylił się do przodu opierając ręce na blacie stołu.
-Oddasz Wyznawcom Shakuna dokładnie tyle ile ci powiedziałem.- Mówił z jakimś twardym, obcym akcentem. -Inaczej położysz głowę na naszym ołtarzu.
Czarnoskóry wstał z krzesła i poszedł w swoją stronę. Matt bezradnie rozłożył ręce. Chyba usłyszałeś już dość.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #76 dnia: 05 Czerwiec 2019, 18:13:05 »
Więc To ich symbol znalazłem.
Pomyślałem kładąc dłoń na amulecie.
Ostrożnym krokiem wycofalem się po czym udałem się w drogę powrotną do Reeda.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Czerwiec 2019, 07:30:11 »
W podróży nikt ci nie przeszkadzał. Była już noc kiedy dotarłeś do Gniazda, jednak Reed dalej siedział tam gdzie go zostawiłeś. Uzupełniał coś w swoim notesie.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Czerwiec 2019, 09:28:57 »
-Witaj Reed.
Przeszkodziłem zapracowanemu mężczyźnie.
-Zdobyłem kilka interesujących informacji.[/]
Wyciągnąłem amulet który znalazłem przy martwym maurenie.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Czerwiec 2019, 10:58:32 »
-To ciekawe.- Powiedział biorąc od ciebie amulet. -Powiedz mi czego się dowiedziałeś.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Czerwiec 2019, 10:58:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top