Autor Wątek: Wielki Bazar  (Przeczytany 7100 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Maj 2019, 13:42:33 »
Mimo iż nie miałem pewności czy to ten budynek, postanowiłem mimo wszystko co sprawdzić, wydawał się najbardziej prawdopodobny, jak i również to ze nie zostałem nikogo zaraz po wejściu tez dawało cień nadzieji ze to właśnie tu.
Wszedłem głębiej w mroczny magazyn po części czekając aż oczy przyzwyczaja się do ciemności. W razie konieczności byłem skłonny nawet przeszukać podłogę w poszukiwaniu przejścia.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Maj 2019, 14:42:52 »
Niespodziewanie, usłyszałeś coś za swoimi plecami. Metaliczne szczęknięcie, jakby ktoś aktywował jakiś mechanizm. Obróciłeś się w tamtą stronę, lecz nic nie dostrzegłeś. I wtedy ktoś klepnął cię w plecy. Podszedł cię bezszelestnie, nie słyszałeś nawet jego oddechu.

-Tutaj jestem. Mam nadzieję, że nikt cię nie śledził. Wyglądasz mi na kolejną świeżynkę, która sprowadziła na siebie kłopoty zaraz po przekroczeniu progów miasta. No więc, z czym masz problem?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Maj 2019, 14:42:52 »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Maj 2019, 15:45:58 »
-Problem nie jest wielki, bardziej potrzebuje pomocy. Czy słyszałeś o gangu małego Matta ?
Mówiłem to w taki sposób aby rozmówca nie miał wątpliwości ze warzę słowa.
-jak Cię zwą ?
Zapytałem z nadzieją iż jeśli jest to ktoś inny, zdemaskuje go, przez jego brak znajomosci imion w naszej gildii.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2019, 18:54:10 wysłana przez Watu »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Maj 2019, 20:43:01 »
-Mówią mi Enoch. Powinieneś wiedzieć do kogo przychodzisz po pomoc. Znam Matta, ale to płotka. Mamy w Ombros groźniejszą konkurencję. Czemu się nim interesujesz?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Maj 2019, 20:52:06 »
-Zabiłem trzech jego ludzi, ostatnia srogo mnie ostrzegala przed jego sprzymierzeńcami.
Dalej nie bylem pewien co mogę powiedzieć, a szrama na policzku przypominała ze nie mogę mówić tego ci mi ślina na język przyniesie.
-Oczywiście interesuje się tym gdyż takie mam zadanie. Skoro o nim już i tak wiecie to muszę się dowiedzieć o kim ta dziewczyną mówiła.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Maj 2019, 21:13:22 »
-Czyli chłopaki z Gniazda, pewnie Reed, podejrzewają że Matt wszedł w sojusz z jakimś większym gangiem. Jeśli to prawda, to rzeczywiście zła wiadomość. Nie możemy dopuścić do tego, żeby nasi przeciwnicy w tym mieście zaczęli się jednoczyć.- Powiedział Enoch, po czym na moment odwrócił od ciebie oblicze. Patrzył gdzieś w ciemność. Myślał. -Jeśli chcesz dowiedzieć się kto stoi za tymi kieszonkowcami, to pewnie będziesz musiał porozmawiać z samym Mattem. Powiem ci teraz jak go znaleźć. Oprócz złodziei pracuje dla niego też kilku żebraków z Wielkiego Bazaru. Co wieczór oddają oni swoje zyski jednemu z kieszonkowców, który potem zanosi pieniądze bezpośrednio do Matta. Tak do niego trafisz. Będziesz musiał śledzić tego posłańca. Tylko nie daj się zabić. Matt raczej nie wyjawi ci swoich sekretów po dobroci. Chyba, że rozegrasz to inaczej. Może wystarczy że dobierzesz się do jego korespondencji, podsłuchasz jak z kimś rozmawia... Zostawiam to tobie.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Maj 2019, 21:36:56 »
-To właśnie jest pomoc jakiej oczekiwałem. Wyrusze natychmiast.
W sumie to spoko gościu, rzadkość u krukow.
Dodałem sobie w myślach dotykając blizny.
Obrucilem się i po ciemku szedłem do wyjścia.

// jaką jest pora dnia ?

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Maj 2019, 21:50:13 »
Wyszedłeś na zewnątrz. Dzwon bijący na wieży nieopodal oznajmił ci, że właśnie wybiła godzina 19.00

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Maj 2019, 21:57:32 »
To będzie odpowiednia pora na zrobienie głupoty.
Pomyślałem z uśmiechem pod nosem.
Planując sakiewki pognałem na wielki bazar, jako że jest to jednak kawałek drogi więc przyspieszylem kroku.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Maj 2019, 22:22:11 »
Gdy dotarłeś na miejsce słońce zaczynało już powoli zachodzić. Żebracy jednak dalej byli na swoich miejscach, a więc zdążyłeś. Brudni, śmierdzący i często kalecy, okupowali ulice w okolicach straganów. Siedzieli nieco oddaleni od głównego ruchu, jednak byli doskonali widoczni dla każdego kto tędy przechodził.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Maj 2019, 22:37:02 »
Do głowy wpadła mi świetną myśl. Zanim do nich podszedłem wziąłem garść błota i ziemi którymi umorusałem włosy i twarz, ubrania i tak nie były w najlepszym stanie ale dla pewności je również umazalem. Po tych dziwacznych ruchach podszedłem bliżej i sam zacząłem zebrać, cały czas mając na uwadze czy się nie zbierają.
-Dej Pan chłoć jydną grzywienkę, łod tydzien żek je jod.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Maj 2019, 08:31:38 »
Gdy usiadłeś, kilku żebraków obrzuciło cię podejrzliwymi spojrzeniami. Ostatecznie postanowili jednak cię ignorować. Jakiś przechodzień rzucił ci w twarz jedną grzywnę. -Tylko nie przejeb na głupoty! He, he, he.- Odszedł śmiejąc się. Po jakimś czasie, niektórzy z żebraków zaczęli się podnosić. Później luźna grupka ruszyła niespiesznie w jednym kierunku.

//Zyskujesz: 1 grzywna (ją również dopiszesz sobie dopiero na koniec wyprawy)

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Maj 2019, 09:14:04 »
Kiedy i oni ruszyli ruszyłem i ja. Nasladowalem ich ruchy najlepiej jak potrafiłem, tak by nie odstawać od reszty. Zawsze uważałem że umiejętności aktorskie w tym fachu są równie ważne co umiejętne posługiwanie się bronią, jednak nigdy tego nie lubiłem. Podazałem za zebrakami, z nadzieją ze udają się do małego Matta. Była jeszcze jedna drobna sprawa,przecież nie mogółem mu dać jednaj grzywny, musiałem się dowiedzieć ile dają mu inni zebracy i dołożyć ze swoich
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2019, 09:51:04 wysłana przez Watu »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Maj 2019, 12:58:29 »
Dotarliście w końcu wszyscy do mniej uczęszczanej uliczki, w której oczekiwała na was jakaś zakapturzona postać.
-No, co tam macie? Matt jest ciekaw ile dla niego dzisiaj zarobiliście. Lepiej żeby było tego dużo. Jeśli nie będzie zadowolony to każe mi tu wrócić i trochę was poharatać. Bez rąk wszyscy będziecie mogli udawać weteranów wojennych, a takim rzucają więcej grzywien! Ha, ha!
Mężczyzna zaczął się śmiać z własnego pomysłu. Żebracy z kolei, jeden za drugim, zaczęli podchodzić do niego i przekazywać mu swój dzienny zarobek. Niestety, nie mogłeś dojrzeć ile mu dają.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Maj 2019, 18:07:46 »
Potajemnie wyciągam z sakwy swoje 4 grzywny co raz z wyzebranymi powinno wystarczyć
Muszę uważać żeby monety nie wydały dźwięku.
Z pięcioma grzywnami podchodzę do tego człowieka z opuszczona głową i smutna miną.
Podaje monety i próbuje  jak najszybciej się ulotnić.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Maj 2019, 21:40:49 »
-Coś mało.- Tak mężczyzna skomentował twój wkład. -Ale chyba jesteś tu nowy, więc tym razem ci daruję. No, a teraz zjeżdżać!
Żebracy zaczęli pospiesznie się rozchodzić, a bandyta odwrócił się do ciebie plecami i ruszył w swoją stronę. Przekazać pieniądze Mattowi.

//Tracisz 5 grzywien

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Maj 2019, 08:17:02 »
Po oddaniu pieniędzy odszedłem jak gdyby nigdy nic, jednak w chwili w której nikt nie zwracał na mnie uwagi obróciłem się po cichu zacząłem podążać za bandytą, ukrywając się co róż za budynkami, beczkami i innymi konstrukcjami, byle by pozostać w cieniu.



//  odejmować od razu ?

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Maj 2019, 08:49:03 »
Idąc za bandytą, ani na chwilę nie opuściłeś Wielkiego Bazaru. Okazało się, że Mały Matt przesiadywał w tej dzielnicy, w jednej z karczm. Podążając za swoim celem, dotarłeś w końcu do niewielkiej tawerny będącej budynkiem parterowym. Lokal nie wyglądał zbyt imponująco, jednak przed nim rozstawiono kilka stolików gdzie goście mogli pić piwo ciesząc się jednocześnie ciepłem Veris. Teraz, okupowany był tylko jeden stolik. Siedział przy nim niziołek i jakiś mauren. Rozmawiali o czymś przyciszonymi głosami. Nizioł energicznie gestykulował, jednak czarnoskóry zachowywał kamienną twarz. Wokół kręciło się sześciu uzbrojonych ludzi, pewnie obstawa.
-Szefie!- Zawołał ten, którego śledziłeś. Zwracał się do niziołka.
-Nie teraz!- Odparł tamten skrzekliwym głosem. -Nie widzisz, że mam ważnego gościa?
Słysząc te słowa, bandyta spuścił głowę i pospiesznie się wycofał.

//Na koniec podsumuję ile zarobiłeś i straciłeś, bo teraz się pogubimy.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Maj 2019, 08:59:46 »
Dowiedziawszy się iż to tu znajduje się Matt wycofałem się do zaułka gdzie starałem się wytrzeć jakoś cały ten brud.
Wyszło tak sobie żeby nie powiedzieć że nie wyszło wcale, jednak musiało wystarczyć.
wszedłem do karczmy i usiadłem by zamówić piwo, nie za blisko Matta ale też tak oby słyszeć co mówią i by muc zobaczyć kim jest ten ważny gość.
-Dej no mi tu jedno piwo.
Powiedziałem do barmana, czekając na dalszy rozwój wydarzeń.
Musiałem mieć również nadzieje że wystarczająco zmyłem z siebie brud i wystarczająco zmieniłem intonację by nie poznał mnie bandyta.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Maj 2019, 09:05:44 »
Zanim wszedłeś do karczmy, zatrzymał cię jeden z ludzi Matta. Stanowczo zastąpił ci drogę i ostentacyjnie położył dłoń na rękojeści miecza.
-Lokal zajęty, poszukaj sobie innego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wielki Bazar
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Maj 2019, 09:05:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top