Autor Wątek: Schodami do nieba #3  (Przeczytany 3391 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Kwiecień 2019, 20:54:54 »
– Tak... – odpowiedział jej po chwili, wciąż chłonąc otoczenie. – Czy któryś z aniołów widział samego Pana? Czy rozmawiał z nim? Może ty miałaś takie szczęście?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:02:06 »
- Zartat nie działa w ten sposób. On nie jest jak jeden z pomniejszych bogów, którzy zagadują cię i konwersują o przyziemnych sprawach. Pan Światła działa bardziej pośrednio. Zapewne doświadczyłeś już wizji czy dwóch zesłanych przez Niego. To jest Jego preferowany sposób komunikacji. I odpowiadając na twoje dalsze pytanie, nie, nie widziałam go wprost. Czułam jednak obecność, doświadczałam zesłanych wizji czy obrazów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:02:06 »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:05:55 »
– Rozumiem – odpowiedział. Było to... najbardziej logiczne. Zartat był ponad innymi z bogów. – Czemu spośród tylu braci i sióstr, tylko niektórzy działają na ziemi, pomagając tam na dole?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:10:36 »
- Większość aniołów jest ponad doczesne, ziemskie sprawy. Prawda też jest taka, że o ile w Bractwie Świtu czy na Valfden możemy być znacznymi osobami, tutaj należymy do kasty niższych aniołów. I takie jest nasze zadanie, czuwać nad Valfden i Marantem, strzec niewinnych. Zariel czy Kinraya nam w tym pomagają, jako że są od nas starsze i bardziej doświadczone.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:13:01 »
Kolejna odpowiedź, która wydawała się logiczna i takąż też była. Marduk nie przejął się tym, że w przystani nie był kimś wielce znacznym.
– Cóż, to chyba wszystkie moje pytania. No może poza tym, gdzie teraz idziemy?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:14:40 »
- Do artefaktu Pana Światła.
Anielica prowadziła cię wąską ścieżką ułożoną z mieniących się złotem kamieni. Szedłeś delektując się świeżym powietrzem, podziwiałeś architekturę tego miejsca. Umiejętnie wybudowano tu niezliczone, monumentalne budowle, które wkomponowywały się w zielony krajobraz jak, gdyby były jego częścią. Można by pomyśleć, że sam stwórca miał w tym swój udział. Patty doprowadziła cię do budowli z białego marmuru. Sklepienie zostało podparte przez osiem wysokich kolumn. Przed wejściem stała para archaniołów wyposażona w niebiańskie włócznie. Byli to jedyni uzbrojeni aniołowie jakich do tej pory udało ci się zauważyć.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:23:25 »
Odpowiedź kobiety brzmiała enigmatycznie. Niemniej jednak, Draven szedł dalej za anielicą. Architektura zachwycała i odbierała dech w piersiach, które następnie pompowane było najświeższym powietrzem, jakie kiedykolwiek dane było m wdychać. Nie chciał, aby inne powietrze dawało mu dech. Przywitał archaniołów.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:25:39 »
- Nasz Pan czasami kontaktuje się z nami poprzez ten artefakt. Najgodniejszym spośród prawych aniołów Zartat przekazuje część swej boskiej mocy poprzez właśnie ten magiczny przedmiot czyniąc z nich wyższych skrzydlatych.
Patty skinęła głową na powitanie dwóm archaniołom stojącym na straży. Nie odpowiedzieli jej, rzucili tylko zimne spojrzenie stojąc niewzruszenie na warcie.
- Wejdźmy do środka.
Artefakt znajdował się w pustej sali. Lewitował ponad metr nad ziemią, zaś światło od niego bijąca nie pozwalało zobaczyć czym w istocie jest ów boski przedmiot.
- Przyprowadziłam cię tutaj, byś mógł złożyć przysięgę wobec Zartata niemal szepcząc mu do ucha. Zostawię cię samego, poczekam na zewnątrz.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2019, 21:29:41 wysłana przez Patty »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:36:19 »
Marduk skinął Patricii, po czym został sam na sam z Artefaktem. Klęknął. Nie na jedno kolano, jakby to był król. Na oba, z całym szacunkiem, pełnią respektu. Skupił się, spuszczając głowę nisko.
– Przysięgam być wiernym Ci zawsze panie, tak jak już przysięgałem. Przysięgam chronić każdą istotę, która będzie tego potrzebować. Przysięgam być śmiercią każdego zła, jakie napotkam. Przysięgam być Twoją pochodnią na Valfden, Twoim mieczem, Twoim gniewem, ale i miłosierdziem. Przysięgam zniszczyć zagrożenie ze strony Quorthona. I wreszcie, przysięgam, że zawsze będę wiernym sługą. I dziękuję za wszystko.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:46:13 »
Artefakt rozbłysnął oślepiająco, tak silnie że Marduk na moment stracił zdolność widzenia. Dopiero po długiej chwili i kilku intensywnych mrugnięciach anioł dostrzegł, gdzie się znajduje. Klęczał na ruinach Twierdzy Świtu. Na wschodzie wstawało krwawe słońce, a w szczątkach zamku mężczyzna mógł dostrzec szczątki swoich zakonnych braci i sióstr, których pozostałości były groteskowo rozrzucone po całej okolicy. Mógł dostrzec też znajome szczątki dwóch znanych mu anielic, które leżały blisko siebie, ze szklistymi, bladymi oczami wbitymi w przestworza. Powietrze było duszące od dymu i siarki.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:51:08 »
Marduk ocknął się pośród dogorywających gruzów Twierdzy Świtu. Wszędzie dostrzec można było ciała braci i sióstr zakonnych, oraz co najważniejsze, dwóch znanych mu anielic. Strach, strach był pierwszym co ogarnęło nieustraszonego rycerza. Strach stał się gniewem. Gniew rozpalił ogień nienawiści do sprawcy tego, a ta jego ręką dobyła jego miecza. Marduk gotów był pomścić to wszystko, lecz nagle się opamiętał. Rozejrzał raz jeszcze.
– Nie – powiedział krótko. – To się nigdy nie stanie. I nigdy na to nie pozwolę. Przysięgam na wszystko, co dla mnie święte!

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Kwiecień 2019, 21:58:59 »
Chwilę po wypowiedzeniu tych słów Marduk usłyszał za sobą śmiech. Anioł odwrócił się i dojrzał Quorthona, szczerzącego się wesoło. Trzymał ciało jakiegoś rekruta i patrząc ci w oczy skręcił mu kark, po czym odrzucił zwłoki gdzieś na bok.
- Nie pozwolisz? Ale to już się stało - zaśmiał się raz jeszcze, dziwnie, metalicznie - I te piórka w niczym ci nie pomogły!

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:03:49 »
– Nie jesteś prawdziwy. Nie w tej chwili – odpowiedział sucho. Quorthon był zupełnie taki, jaki był, gdy się po raz ostatni spotkali. Było to też pierwsze spotkanie. Marduk ujął miecz pewniej. Mocniej. Wiatr wiał w jego włosy. Wiał w szaty nekromanty. – A za każdą krzywdę jaką wyrządzisz, ja odpłacę ci tysiąckrotnie. Mrok NIGDY nie zagasi światła! – dodał mocnym, wojowniczym tonem. Z mieczem w dłoniach ruszył na nekromantę. Na ustach miał imię Zartata.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:13:50 »
W momencie gdy miecz dotknął nekromanty Marduk ocknął się na posadzce przed artefaktem. Był otulony skrzydłami o szarych piórach.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:17:52 »
Ocknął się na posadzce kaplicy. Tym razem czekała jednak na niego niespodzianka. Skrzydła. Piękne anielskie skrzydła. Nie były one jednak śnieżnobiałe, jak Evening, czy smoliście czarne, jak Patricii. Były czymś pomiędzy. Był to odcień szarości. Najbardziej do niego pasujący. Zrównoważone połączenie światła Zartata z jego bezwzględnością w starciu złem. I oto narodził się, posłaniec boga światła, Marduk Draven. Zatrzepotał skrzydłami, wzburzając mały powiew wiatru.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:26:02 »
Po chwili do świątyni weszła Patty.
- Żyjesz- mruknęła z mieszaniną zaskoczenia i podziwu - Dobrze. Chodźmy zatem, czas wracać na Valfden. Ładne skrzydła - dodała przy okazji, patrząc na szare lotki skrzydeł Marduka.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:28:38 »
– To ktoś kiedyś zginął? – dodał z lekkim uśmiechem. Odgarnął włosy z twarzy, po czym rozejrzał się po sali. – Tak, chodźmy. Choć będę z pewnością tęsknił za tym miejscem... i dziękuję. I za pochwałę, ale bardziej za przyprowadzenie mnie tu.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:37:40 »
- Spokojnie, wrócisz tu jeszcze. Chciałam cię właśnie nauczyć jak przenosić się do Przystani, a potem wracać na Valfden. Na razie zrobię to ja, ty jesteś świeżo po przemianie i nie ma potrzeby tak cię obciążać. Ten symbol który narysowałam wcześniej to anielska runa przeniesienia. Pozwala nam na wstęp do Przystani, a potem na powrót na Valfden. Patrz i ucz się - Patty zaczęła rysować powoli wzór na piasku plaży. Celowo powoli, by Marduk mógł zapamiętać symbol i potem go powtórzyć. Po dłuższej chwili jej praca była gotowa - Zapamiętałeś?

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Kwiecień 2019, 22:52:48 »
Anioł obserwował, jak anielica rysuję runę. Patrzył i zapamiętywał każdy najmniejszy ruch, dzięki czemu symbol mu łatwo zapadł w pamięć.
– Tak.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Kwiecień 2019, 23:01:46 »
- Wracajmy zatem - powiedziała anielica i wraz z Mardukiem weszła na symbol, który rozbłysł światłem i przeniósł oboje do Twierdzy Świtu.

Zadanie zakończone

Podsumowanie: Marduk po ukończeniu dotychczasowego szkolenia dostąpił zaszczytu zostania aniołem. Wraz z Patty udał się do Niebiańskiej Przystani, gdzie został obdarzony anielskim darem.

Marduk Draven
Aktywność: brak
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: brak

Forum Tawerny Gothic

Odp: Schodami do nieba #3
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Kwiecień 2019, 23:01:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything