Autor Wątek: Braterska pomoc  (Przeczytany 25627 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #100 dnia: 16 Kwiecień 2019, 18:39:56 »
Spojrzał na mapę i stwierdził to samo, co Emerick, ale miał jedno małe "ale", gdy elf wyszedł. - która nie jest mała. Patrolować całą zatokę będzie ciężko w dwustu ludzi i do tego trzeba jeszcze, obstawić działa na fortecy. Trzeba dobrze rozdysponować wojowników i nie może zawieść logistyka, bo jak się przebiją i zaokrętują może być bardzo ciężko. Może ludzie to wiedzieli, a może nie jednak trzeba było pewne sprawy zaznaczyć. - Mogę to zrobić, tylko jakie miejsce mam obrać? I czego konkretnie szukać? Wroga, zwierzyny czy po prostu zrobić zwykły rekonesans bez żadnych konkretów? To były ważne pytania, na które chciał znać odpowiedź. Mogła być ona nawet połowiczna.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #101 dnia: 16 Kwiecień 2019, 18:48:14 »
- Patrole patrolami, ale myślę powinniśmy okopać się na plaży na wschód od fortu. Powiedzmy pół... no kilometr. Wskazał na mapie. - Połowe naszych ludzi, reszta zostanie tutaj. Okopani na plaży będą mieć wsparcie dział. Możesz wziąć paru ludzi i wybrać miejsce. Poruczniku? Co myślisz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #101 dnia: 16 Kwiecień 2019, 18:48:14 »

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #102 dnia: 17 Kwiecień 2019, 08:28:39 »
- Brzmi dobrze, Kenshin przejmie dowództwo nad tamtą grupą na plaży i okopie się na pozycjach. I jeśli możesz to rozejrzyj się po wybrzeżu i spróbuj przygotować wstępnie jakieś pułapki gdyby jaszczury chciały się tam zdesantować. Wypadałoby też wysłać kogoś do tej wiochy na południowy zachód by był tam naszymi oczami i w razie czego nas poinformował wysyłając wiadomość gołębiem lub przyjechać jak najszybciej. Myślę, że ty Yarpen zostaniesz tutaj i zajmiesz się przygotowaniem fortu na przywitanie gadów, a ja wypłynąłbym zorientować się jak wygląda sytuacja na morzu.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #103 dnia: 17 Kwiecień 2019, 09:55:36 »
Kenshin wpadł na kilka pomysłów z marszu, lecz nie wiedział czy zastanie odpowiednie materiały.  - Dobrze, ale mam kilka pytań. Wyspa jest w stanie zaopatrzyć mnie w drewniane pale z naostrzonymi końcami oraz duże ilości siana zbite w kilka dużych kul? Zaostrzone końce skierujemy ku morzu, żeby przeciwnik nie rozproszył się i zbił w grupę wtedy, zrzucimy kule z wydm, które następnie się podpali dewastując szeregi wroga, jednakże najpierw przeprowadzi się ostrzał z łuków i kusz, żeby było klasycznie. Damy radę się w to zaopatrzyć? Plaża to nie miejsce na wyrafinowane pułapki w puszczy Kenshin mógłby sobie, pozwolić zdecydowanie na więcej, lecz jak to mawiają pracuję się tym, co ma pod ręką.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #104 dnia: 17 Kwiecień 2019, 13:36:35 »
- Myślę chłopi z pobliskiej wsi nam dostarczą co trzeba, na statku było siano ale tylko dla koni. Dam ci 5 beczek mojej mieszanki, możecie to rozlać na plaży w wykopanych rowach. Ta łatwopalna ciecz strasznie wolno schnie i wsiąka, i lepi się jak klej. Nazwałem to napalm. Weź wpierw Mirzaka i Leona i znajdźcie fajne miejsce. Potem wystrzelcie zapaloną strzałę, to wyślemy ludzi. Emerick, ale Pięść odpłynęła po reszte ludzi, będzie za tydzień.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #105 dnia: 17 Kwiecień 2019, 13:43:44 »
- Już? No trudno. W takim razie to tyle ode mnie na chwilę obecną. Siano i drewno chłopi nam dadzą. Więc jeśli nie ma żadnych pytań to można wziąć się do roboty i przygotować powitanie dla jaszczurów.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #106 dnia: 17 Kwiecień 2019, 13:50:16 »
- Osobiście mam nadzieję że nik nie przypłynie, a my spędzimy miesiąc opalając się w Vrihańskim słonku. A! Pod północną bramą obozują panienki, chętne i gotowe. To do zadań panowie.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Kwiecień 2019, 14:14:25 »
Materiał miał zapewniony, ale jakoś średnio mu się chciało uczestniczyć w nie swojej wojnie. Jednak nie miał teraz wyjścia, bo nagle z tropiciela stał się jednym z dowódców ludzi, których osobiście nawet nie znał. - Ja wolałbym, żeby do walki w ogóle nie doszło, lecz co można zrobić? Ehhh. Westchnął sobie. - Dobra to na początek pójdę po konia i zobaczę tę palże. Następnie zajedziemy po materiał, zaczynając tworzyć pierwsze przeszkody na piasku. Do zobaczenia. Pożegnał się i ruszył najpierw do portu, gdzie jego koń powinien zostać, wyciągnięty z ładowni.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Kwiecień 2019, 14:23:01 »
- Konie som w stajni. Skorygował kierunek orka gdy widział że po coś idzie na przystań, a szed niepotrzebnie. - Co tam dowództwo wymyśliło? Spytał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Kwiecień 2019, 15:54:37 »
- Myślę chłopi z pobliskiej wsi nam dostarczą co trzeba, na statku było siano ale tylko dla koni. Dam ci 5 beczek mojej mieszanki, możecie to rozlać na plaży w wykopanych rowach. Ta łatwopalna ciecz strasznie wolno schnie i wsiąka, i lepi się jak klej. Nazwałem to napalm. Weź wpierw Mirzaka i Leona i znajdźcie fajne miejsce. Potem wystrzelcie zapaloną strzałę, to wyślemy ludzi. Emerick, ale Pięść odpłynęła po reszte ludzi, będzie za tydzień.

//Takiej substancji w grze nie ma. Nie wprowadzaj samowolnie takich rzeczy. Dla tej wyprawy to ostatnie ostrzeżenie, po kolejnym takim wyskoku zamykam wątek.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Kwiecień 2019, 17:51:36 »
Zatrzymał się, gdy usłyszał, iż konie zostały zabrane do stajni. Kenshin podszedł do Mirzaka, który nakierował we właściwym kierunku. - Mamy jechać na plażę koło fortu, by zrobić rekonesans i przyszykować kilka pułapek, zbierz kilka osób i w drogę. Odpowiedział krasnoludowi, ale sam zajął się swoim koniem, żeby nikt nie musiał tego robić za niego. Ork przygotowywał konia, czekając aż Mirzak zbierze kilku chętnych, co nie mogło potrwać długo, bo Przeklęty miał dobrą opiekę do tego jeszcze czas naglił i wróg mógł, wypłynąć na szerokie wody. Po niecałych pięciu minutach Kenshin, siedział na swoim ogierze, czekają na ochotników.

Offline Leonard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Kwiecień 2019, 18:42:34 »
-Potrzeba wam ludzi?- Zapytał Leonard pojawiając się nie wiadomo skąd. Odkąd przybyli na miejsce wałęsał się bez celu po forcie i okolicy. Na narady nie miał wstępu, bo był tylko szeregowym, a rozładowywać statku też mu sę nie chciało. Ja wnosiłem te rzeczy na pokład, to niech teraz oni sobie wynoszą. Owymi "onymi" była grupa starszych stażem szeregowych. Uwadze chłopaka nie uszło, że przed wypłynięciem nie każdy pomagał w załadunku. Dlatego teraz to on zrobił sobie wolne znikając na chwilę wszystkim z oczu. A co, kurdę. Nie mógł jednak lenić się w nieskończoność, bo zaraz ktoś się przyczepi. Trzeba było coś porobić.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #112 dnia: 17 Kwiecień 2019, 19:39:18 »
- A ty Kenshin taki wygodny że kilometra pieszo przejść nie możesz? Potrzeba Leonard. Ich troje starczy by wybrać dogodne miejsce. - Idziemy?

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #113 dnia: 17 Kwiecień 2019, 19:46:36 »
Kilka minut później w sali obrad został sam porucznik i Lord Generał. Emerick wstał znad stołu i spojrzał na dość nieobecnego podczas narady Thema.
- To ja pójdę na wieżę i będę wypatrywać Ghuruckich okrętów..
Zamaszyście zasalutował i obrotem na pięcie wyszedł z sali i skierował się na najwyższą wieżę fortu wraz z lunetą skąd mógłby mieć najlepszy widok na morze, dzięki czemu zanim okręt przepełniony jaszczuroczłekami dopłynie do wybrzeża, zostanie doskonale zauważony, a armaty będą tylko czekać by przedziurawić kadłub wroga.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #114 dnia: 17 Kwiecień 2019, 20:13:55 »
Do towarzystwa dołączył również mauren. - Wygoda, nie wygoda z góry wszystko lepiej widać. W twoim tonie zaś wyczuwam zazdrość? Spytał, bo nie był pewien. - Ruszajmy się panowie, bo szkoda czasu. Dano nam zadanie. Rzekł to, ruszając  w tempie marszowym. Teraz trzeba znaleźć tylko dogodne miejsce na zasadzkę, tudzież fortel. W międzyczasie Kenshin, rozglądał po terenie chciał zachwycić się wyspą, bo nie wiadomo ile tutaj zabawi.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #115 dnia: 17 Kwiecień 2019, 21:07:57 »
- Ja nawet konno nie umiem jeździć, znam się w sumie tylko na okrętach. Mówił idąc za orkiem po Vrihańskiej żyznej równinie. Teren był płaski niczym jaszczurzyca.

Offline Leonard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #116 dnia: 17 Kwiecień 2019, 21:23:56 »
-Co właściwie jest do zrobienia?- Zapytał idąc za krasnoludem i orkiem.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #117 dnia: 17 Kwiecień 2019, 21:31:31 »
Ork widział jeno nudną równinę, ale zapewne znajdzie coś ciekawego, gdy tylko będzie mógł swobodnie sobie pochodzić po wyspie.- Gdyby waszemu wrogowi udało się zająć plażę to szykujemy na niego zasadzkę. Nic wyrafinowanego, ale musimy znaleźć dobre miejsce, gdzie wydmy będą dość wysokie. Potem zaś będziemy musieli się przejść po chłopach i poprosić ich, o duże stosy siana i zbić je w całość. Zgotujemy im niespodziankę. Powiedział, ale w myślach wolał tego, nie widzieć. Jednak pomóc przyszłemu lennikowi Valfden wypada, o ile to w ogóle dojdzie do skutku.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Kwiecień 2019, 21:41:41 »
- Tyle że tu nima wysokich wydm. Jak na razie, i raczej nie widzę by teren się choć trochę wznosił.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Kwiecień 2019, 08:56:28 »
- Jeszcze kawałek i zaraz będziemy wracać jeśli nic się nie zmieni. Rozglądał się nadal, ale miał te same obawy, co krasnolud, że nici z planu masowego ataku, lecz okopać się na pewno okopią z palami drewna. Jednak bardziej zachodził w głowę, jadąc dalej, bo jakoś nie przypominał sobie, żeby żadna z plaży nie miała wydm. Widocznie wyspa ma takie ukształtowanie a nie inne.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Kwiecień 2019, 08:56:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top