Autor Wątek: Gdybym miał wehikuł czasu to(...)  (Przeczytany 8210 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« dnia: 16 Styczeń 2007, 17:54:00 »
(...)Udałbym się do roku 1944 zobaczyć, jak przebiegała operacja Overlord (dla nieświadomych lądowanie Aliantów 6 czerwca 1944 roku, II Wojna ÂŚwiatowa). Zobaczyłbym, jak umarł brat szeregowca Rayana  , prześledził losy Kompani E (Esey Company) 506 pps (pułku powietrznodesantowego) 101 DPD (dywizji powietrznodesantowej), czy rzeczywiście zgadza się z tym co jest w książce i filmie (najprościej będzie chyba Stephen E. Ambrose "Band of Brathers:, serial Steven Spielbierg "Kompania Braci") następna byłaby Operacja Market Garden i akcja POLSKIEJ Samodzielnej Brygady Spadochroniarzy.

Następnie pewnie zobaczyłbym, jak naprawdę wyglądały demonstracje przeciwko PZPR, poranek 13 grudnia 1981 roku (nie było teleranka   ). Potem obalenie muru Berlińskiego.

Na końcu pewnie wybrałbym się w podróż do przyszłości zobaczyć np: Jak daleko posunie się ludzka cywilizacja, czy odkryjemy istoty z innych planet, czy z kolonizujemy marsa i jaki będzie standard posiadania pamięci RAM (serio   ) za 50 lat :P. PzDrO
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2007, 21:51:31 wysłana przez DODO »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2007, 22:01:47 »
Za 50 lat coś takiego jak pamięć RAM to będzie jak jakieś radio lampowe dzisiaj :P

Poza zobaczeniem przede wszystkim czy piramidy to po prostu wynik roboty ludzi, czy też może zostały stworzone przy pomocy innych cywilizacji, zobaczyć jak ludzkość będzie rozwinięta w przeciągu baaardzo długiego czasu, czy odkryjemy jakieś życie pozaziemskie i czy skolinizujemy inne planety, to
Wehikuł wykorzystałbym również z chęci zysku: przenosiłbym się do przyszłości i patrzył jaki będzie wynik meczu, jakie liczby wypadną w totka itp. Potem bym się wrócił i wszystko poobstawiał na jakieś kosmiczne sumy :]
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2007, 22:02:45 wysłana przez Turing »

Forum Tawerny Gothic

Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2007, 22:01:47 »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2007, 18:24:19 »
Ja bym się cofnęła do wielu miejsc, aby pozbyć się takich ludzi jak Newton, Tales, Pitagoras itp.  
Potem bym się cofnęła do średniowiecza, bardzo mnie interesuje kultura tamtych czasów, chociaż pewnie by mnie chcieli spalić na stosie... Potem cofnęłabym się jeszcze wcześiej do starożytnego Egiptu, za panowania królowej Kleopatry... Och i jak mogłam zapomnieć? Napewno musiałabym się cofnąć do czasów Napoleona, to mój idol jest...

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2007, 19:32:20 »
Ja wrócił bym się do czasów starożytnego Rzymu poszedł bym do koloseum zobaczył bym walki gladiatorów potem do sauny i zjeść winogrono.  
A jakbym był starszy cofał bym się w dzień wypłaty potem powrót do domu znowu w dzień wypłaty i tak w kółko był bym bogaty.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2007, 20:46:32 »
Ja bym zobaczył jak powstawały wielkie cywilizacje, jak upadały i najważniejsze gdzie został schowany słynny skarb rzymski. Zobaczyłbym narodziny i śmierć Jezusa. Sprawdziłbym, kto wynalazł koło. Oczywiście przeniósłbym się o 100 lat w przyszłość, żeby sprawdzić czy CD-Action przetrwa:)

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2007, 20:12:09 »
Gdybym miał wehikuł(pisze sie przez "zwykłe" "h". Pan DODO nie zauważył?  No patrz nie zauważyłem   - DOOD ) czasu prawdopodobnie wybył bym w przeszłość. Zobaczyłbym bym jak się mają starzy znajomi(  ) z czasów drugiej wojny światowej, jak upada największe imperium świata (czyt. Rzym). Prawdopodobnie posprzeczał bym się też z Jezusem jeśli chodzi o kwestie teologiczne. Na samym końcu zostawił bym sobie czasy w których ludzie jedli wtedy kiedy byli głodni i nie zabierali więcej ziemi niż potrzebowali. Mówię tutaj o czasach gdy pierwsi ludzie kroczyli po Ziemi. Bardzo chciałbym poznać ich zwyczaje, zachowania i kulturę. W co wierzyli itd. Przyszłość mnie nie interesuje gdyż moim zdaniem nikt nie powinien znać swojego losu. Zresztą po co mam wiedzieć co sięwydarzy za 100 lat jeśli już mnie wtedy nie będzie? Przysłowiowo(?) mam to w dupie...


Z wyrazami szacunku...


Edit: Tłuste pisemko Pana DODO eksmitowane.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2007, 19:48:00 wysłana przez Riddle. »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2007, 22:08:44 »
Hmm fajnie by było na początek udałbym się do czasów w których żył Jezus i zrobił bym sobie z nim zdjęcie oraz udowodnił to, że był on zwyczajnym człowiekiem. Gdy miałbym już zdjęcie Jezusa to do szczęścia brakowało by mi tylko zdjęcie Hitlera więc zrobiłbym sobie je właśnie z nim. Mając te dwa zdjęcia udałbym się do bardzo starych czasów i sprawdził czy nikt nam w naszej ewolucji nie pomógł. Gdybym się już tego dowiedział trzeba by oczywiście odwiedzić przyszłość i zrobić sobie zdjęcie z jakąś poza ziemską ważną osobistością (kosmitą). Popytałbym również o to i owo z czystej ciekawości. Teraz gdybym miał już zdjęcia mesjasza, największego szaleńca, oraz ważnego kosmity mógłbym je sobie położyć nad kompem by przypominały mi stare dobre czasy oraz to, że to ja jako jedyny podałem im trzem powitalną dłoń..

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2007, 14:40:25 »
Ja napewno chciałbym cofnąć się o jakieś 2000 lat wstecz, aby posłuchać nauk Jezusa. Ciekawe jak to by wyglądało naprawdę. Poleciałbym o jakieś 600 lat do średniwiecza posmakować życia pazia, giermka, a nawet rycerza. Co się stanie z Ziemią za milion lat też chciałbym zobaczyć. Może przy okazji przywiózłbym z tamtąd leki na EIDS (nie wiem jak sie pisze) czy raka. Za kilka set/tysięcy chciałbym też zobaczyć jak wyglądałaby płeć przeciwna i jakby się ubierała     .

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2007, 16:54:36 »
Gdybym miał i możliwość skorzystania z wehikułu czasu to z pewnością udałbym się do starożytnego Egiptu państwa Faraonów, by zobaczyć jak przebiegały wszelkie uroczystości które sprawowali tamtejsi kapłani, następnie z jednym z arcykapłanów dłużej porozmawiał i wszystko nagrał na dyktafon, kolejnym moim celem byłaby Grecja i Ateny, zobaczyć i uwiecznić to wszystko na moim telefonie k700i, wszystkie świątynie, wszystkich starożytnych filozofów oraz ich dzieła. Następnie udałbym się do czasów kiedy istniała magnateria i szlachta, z chęcią ponosiłbym ich pancerze i zjadł pieczone mięsko  . Kolejnym moim celem byłaby w roli obserwatora "z chmurki" Bitwa pod Grunwaldem, nagrałbym sobie filmik,  a na samym końcu czas kiedy przeżywałem najbardziej emocjonujące i super chwile w moim krótkim życiu   .

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2007, 16:17:54 »
Dość interesujący i twórczy temat.

Mhmmm, mając wehikuł czasu, z pewnością bym nie próżnował i nie narzekał na brak zajęć, gdyż ciągle bym go używał, z czystej ciekawości. Udałbym się do wielu miejsc w przeszłości oraz przyszłości, których nie dane mi było i będzie zobaczyć, a które z pewnością skrywają wiele tajemnic i ciekawostek. Wracając do tego niezwykle przydatnego wynalazku, jakim byłby wehikuł, mając go - zapewne w pierwszej kolejności cofnąłbym się do przeszłości, dokładniej do czasów II Wojny ÂŚwiatowej, ponieważ to właśnie ona wywarła na mnie największe wrażenie i chciałbym zobaczyć wydarzenia(między innymi Kampanię Wrześniową, Bitwę na plaży Omaha, bitwę pod Stalingradem, Kampanię Africa Corps, a także Operację Overlord, jak i również mnóstwo innych, niezwykle pasjonujących potyczek pomiędzy państwami walczącymi podczas tej wojny) dziejące się w tamtym okresie z bliska. Oczywiście, chętnie udałbym się także w inne odstępy czasowe, jednak, jak już rzekłem wcześniej, bez wahania - najpierw zdecydowałbym się udać w lata 1939 - 1945.

Offline Magoospl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2007, 17:05:39 »
(...) Cofnąłbym się w czasy 1300-1400 żeby zobaczyć bitwę pod Grunwaldem i rządy Jagiełły  :).
(...)Lub wybrałbym się w czasy trzeciego Rzymu (księstwa moskiewskiego) żeby zobaczyć jak Rosja wyzwoliła się spod rąk mongołów i tatarów (i przy okazji zobaczyć skoślawego Iwana Groźnego ;)....)
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2007, 10:56:25 wysłana przez DODO »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2007, 10:15:33 »
Cytuj
Oczywiście przeniósłbym się o 100 lat w przyszłość, żeby sprawdzić czy CD-Action przetrwa
 ÂŚwietny pomysł.


Gdybym miał wehikuł czasu to z pewnością wybrałbym się do starożytnich chin za czasów wielkich cesarzy, odkrucia prochu itp. Chiny niegyś były naprawde wspaniałym państwem i dałbym wszystko aby zobaczyć ten kraj za czasów gdy smok był najwyżej nad horyzontem.

Jednakże nie tylko starożytnie Chiny chciałbym odwiedzić, gdyż drugim celem mej podruży byłaby dawna japonia w której dominował honor reprezentowany przez samuraji. Kraj kwitnącej wiśni jest równie intrygujący jak Chiny. Panowały tam zupełnie inne tradycje niż w innych krajach świata. Ludzie darzyli się ogromnym szacunkiem.

Kolejnym i chyba jednym z najważniejszych okresów dla ludzkości do którego chciałbym się cofnąć jest II wojna światowa. Wiem, iż o wojnie myślą jedynie ludzie, którym nie było dane tego zaznać, lecz chciałbym by było mi dane ujrzeć te ludzkie tragedie w trakcie wojny. Operacja Overlord wraz z osławionym lądowaniem na plaży Omaha, zmagania amerykańskich chłopców w trakcie Operacjii Market Garden w Holandii, starcie Rosjan i Niemców w bitwie pod Kurskiem, genialne posunięcia gen. Rommla w trakcie kampani Afrykańskiej, lub jakże bliskie naszemu sercu zmagania powstańców Warszawy. Wszystkie te wydarzenia odebrały ludzkości miliony ludzkich istnień. Byćmoże gdyby dane mi było to ujrzeć na własne oczy poznałbym sens tego wszystkiego...
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2007, 10:18:03 wysłana przez Trivet »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Luty 2007, 21:22:13 »
Cytuj
(...)Udałbym się do roku 1944 zobaczyć, jak przebiegała operacja Overlord (dla nieświadomych lądowanie Aliantów 6 czerwca 1944 roku, II Wojna ÂŚwiatowa). Zobaczyłbym, jak umarł brat szeregowca Rayana  

Ty chyba nawet nie wiesz, co piszesz.   Czy dla Ciebie lądowanie na plaży Omaha było czymś tak fascynującym i fajnym, że chciałbyś to zobaczyć na własne oczy? Człowieku, przecież to była masowa rzeź, a Ty pragnnąłbyś ją jeszcze ujrzeć!
Przypuśćmy nawet, że nie byłoby Cię tam i wszystko widziałbyś z daleka nie narażając własnego życia. I co? Oglądanie śmierci setek ludzi sprawiłoby Ci przyjemność? Gdybym ja mógł to objerzeć - stanowczo bym odmówił, bowiem mnie takie rzeczy nie cieszą i nie radują, jak rozstrzeliwanie z karabinów maszynowych biegnących przed siebie ludzi.  
Naprawdę, zastanów się czego pragniesz, bo ja myślę, że gdybyś zobaczył nawet samą plażę pół godziny po jej zdobyciu, uznałbyś, że popełniłeś błąd pragnąc akurat przybycia tam.


Co się zaś tyczy mnie samego...
Przyznam, że interesesuje mnie okres, w którym trwała Druga Wojna ÂŚwiatowa, ale tylko do tego stopnia, że wolę czytać o niej, grać w gry komputerowe (opartej na wojnie, jak np. CoD) oraz uczyć się o niej. Zobaczyć to już inna sprawa - w końcu był to największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości, a co z tym idzie, największy, jaki dotąd zebrał krwawe żniwa.

Gdybym miał wehikuł czasu, udałbym się w czasy, w których żył Leonardo Da Vinci. A szczególnie, gdy malował ,,Mona Lisę". Zaraz po tym, chciałbym odwiedzieć Starożytny Egipt (ech, ten Faraon źle na mnie wpływa   ).
Następnie przeniósłbym się kilkadziesiąt lat w przyszłość (chętnie zobaczyłbym, jak umrę, ale po zastanowieniu, wolę tego nie wi(e)dzieć), by zobaczyć jak rozwinie się technika oraz jakie gry zsotaną wydane.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty 2007, 15:21:05 »
Cytuj
potem do sauny
 
Panie Thrall. W czasach antyku - Rzymianie nie wiedzieli co to sauna. Chyba chodzi Ci o termy, ale były one pewnego rodzaju Ośrodkiem Rekreacyjno-Sportowym.


Gdybym miał wehikuł czasu? Hmm... Na pewno przeniósłbym się do czasów kiedy to Jan III Sobieski panował nad naszą Polską. Chciałbym się zaciągnąć w szeregi Husarii i móc walczyć z Turkami. Przeniósłbym się także do przodu i zobaczył co się stanie. Czy ten efekt cieplarniany wyrządzi tak wielkie szkody w tak szybkim czasie? Czy za 100 lat, będziemy zmuszeni uciekać na Marsa, aby nie utonąć pod wodą topniejących lodowców? Jestem tego ciekawy... Poznałbym prawdopodobnie tajemnicę wszechświata. Czy jesteśmy sami w kosmosie?

Tak czy inaczej, wykorzystałbym tę maszynę na wiele różnych sposobów...

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Marzec 2007, 21:33:49 »
Ja bym się udał najpierw do przyszłości, żeby zobaczyć, jak daleko zaszła technologia. Pózniej bym się udał do średniowiecza, żeby zobaczyć, jak tam się żyło. Chciałbym też zobaczyć, jak powstały piramidy, wulkany itd. Gdybym miał wehikuł, to też bym się przenosił o godziny wcześniej, bo gdybym coś przeskrobał, to bym puścił w obieg sprawę inaczej i bym nie dostał lania   Albo bym się ciągle cofał o godzinę, żebym mógł ciągle grać   Ale, po jakimś czasie by mi się to pewnie znudziło    Pozdrawiam...

Offline Legolas

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Marzec 2007, 21:51:26 »
"Gdybym miał wehikuł czasu to..." ciekawe zagadnienie. Zapewne przeniósł bym sie w czasie aby ponaprawiać to i tamto. Np kontakty z moja byłą  lub cofnąłbym sie i już od ok 2 miechów miałbym inna  . Robił bym jak Travis czyli jak bym coś przeskrobał to bym Cie cofnął lub ewentualnie bym poszedł do przodu i zobaczył co mnie czeka   I to chyba na tyle. Naprawiłbym wiele szkód które wyrządziłem nie chodzi mi tu o jakieś demolki :D:D:D:D.

Nie używaj aż takiej ilości emotek - DODO
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 22:09:03 wysłana przez DODO »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Kwiecień 2007, 10:27:29 »
Ja bym korzystał cofnął się do czasów starożytnych. Poznałbym ich kulturę a na dodatek wziąłbym sobie trochę relikwii (w dzisiejszych czasach dużo byłyby warte). Poza tym cofałbym się w czasie gdybym dostał pałę  . Albo jak bym zrobił coś głupiego.

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Kwiecień 2007, 22:19:07 »
1)Cofnąłbym się w czasie renesansu.Rozwój sztuki ,piękne miejsca ,brak wojen [i szkoły xD] ,świeże powietrze.Dla mnie to by były wakacje chyba :D.
2)Raz bym się cofnął dzień wcześniej by wygrać troszeczkę kasy w totka xD

Raczej nic więcej bym nie chciał widzieć ,prócz może starożytnego Rzymu na moment ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2007, 23:22:13 wysłana przez DODO »

Offline kolop

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwiec 2007, 08:51:16 »
Gdybym miał wehikuł czasu to napewno chciałbym przenieść się w czasy II wojny światowej, chciałbym zobaczyć jak polacy bronią się pod Westerlplatte. Oraz chciałbym zobaczyć dinozaury, mnie ardzo te stworzenia interesują. I chciałbym się przenieść w przyszłość 10 lat i zobaczyć jakie będom wtedy kompy.

Offline LONYSARD

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2007, 09:20:22 »
Teraz tak patrze i czytam ten temat. Powiem wam że ja bym chciał zrobić prawie to samo co IsentoR.
Napewno bym niechciał uścisnąć dłoni Hitlera i robić z nim takiego zdjęcia. Wolałbym powiesić nad ścianą zdjęcie jak go ukatrupiam  .To napewno niebyłby gest przyjaźni do Hitlera.
Poza tym chciałbym się jeszcze ofnąć do Mezozoiku i na własne oczy zobaczyć jak wyglądają te ogromne gady z przed miliona lat. Czy archeologom przypadkiem nieumknął jakiś szczegół. Czy T-rex niemiał odstających czubów lub rogu na nosie.

Czy wiesz że :
Róg nosorożca nie jest kością tylko twardą masą z takiej samej tkanki co skóra.

Forum Tawerny Gothic

Gdybym miał wehikuł czasu to(...)
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2007, 09:20:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top