Autor Wątek: Innos  (Przeczytany 8000 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Innos
« dnia: 12 Lipiec 2006, 13:33:04 »
Innos - najpotężniejsza istota z Wielkiej Rady Bogów. Znany z odwiecznego sporu, ze swym bratem Beliarem. Władca żywiołu ognia oraz stwórca Słońca.


Wyznawcy


Corristo – arcymistrz Magów Ognia

Ziemskimi przedstawicielami potęgi Innosa, są Magowie Ognia - strażnicy woli swego pana, oraz główni kapłani. Oprócz Innosa, szczególną czcią otaczają wszelkie artefakty i relikwie nawiązujące do wielkiej potęgi tego wyjątkowego boga. Podobnie jak Magowie Wody, starają się jak najbardziej utożsamiać z głównym żywiołem swego pana. W tym przypadku jest to ogień, tak więc domeną Magów Ognia oraz nowicjuszy klasztoru ognia są szaty w których górują odcienie czerwieni. Najpotężniejszym arcymagiem w hierarchii klasztornej jest Karypto.


Agon – jeden z nowicjuszy

Warto wspomnieć o nowicjuszach, którzy poprzez studiowanie magii runicznej oraz tajemnych ksiąg odbywają nauki pozwalające im zostać pełnoprawnymi Magami Ognia. Wielu nowicjuszy zamieszkuje mury klasztorne, odgradzając się tym samym od świata zewnętrznego. Poza nauką i modlitwami, wypełniają oni podstawowe obowiązki takie jak: wypas owiec, sprzątanie itd.


Artefakty

Wszystkie z nich znajdziemy, za murami klasztoru ognia ulokowanego na wyspie Khorinis. Niestety Oko Innosa, zostało skradzione przez jednego z nowicjuszy a następnie dezaktywowane przy słonecznym kręgu przez grupę poszukiwaczy. Po odzyskaniu potężnego artefaktu, oraz naładowaniu amuletu emanuje on potężną mocą będącą w stanie pokonać siły Beliara.

Lista artefaktów: Obiekty Kultu


Khorinis – Klasztor Magów Ognia

Głównym ośrodkiem religijnym, na wyspie Khorinis jest klasztor Magów Ognia ulokowany na trudno dostępnej skale. Niestety, aby móc zwiedzić mury klasztoru konieczne jest przystąpienie do nowicjatu. Za murami kompleksu, napotkamy zapracowanych nowicjuszy oraz samych Magów Ognia zaczytanych w tajemniczych księgach.


Klasztor - Jeden z ołtarzyków

Ardea - Kapliczka Innosa

Nie brak również licznych kapliczek, rozsianych po całej wyspie jak i kontynencie. Innos cieszy się największym poparciem wśród wyznawców, tak więc nie trudno napotkać obiekty kultu porozsiewane po miastach, lasach oraz szlakach handlowych. Obok skromnych kapliczek, nie brak również darów pozostawianych przez wyznawców i pielgrzymów.
"Niech Innos zawsze ma cię w swojej opiece"
(Isgaroth)
"Niechaj ogień naszego Pana zawsze płonie w Twoim sercu, aby dawać ci siłę do postępowania z jego naukami"
(Isgaroth)
"Niech Innos broni cię od krzywdy i złej przygody na mrocznych ścieżkach, którymi przyszło ci kroczyć"
(Pyrokar)
"Niech Innos będzie z tobą"
(Lord Hagen)
"Niech Innos oświetla ścieżkę, po której kroczysz"
(Sergio)
"Niechaj światło Innosa zawsze oświetla ci drogę"
(Edda)
"Innos nas poprowadzi. Jego światłość ogrzewa nasze serca"
(Parcival)
"Innos jest z nami"
(Orik)
"Chwała Innosowi"
(Orik)
"Innos to honor, a honor jest mym życiem"
(Rycerz)
"Niech Innos da nam siłę"
(Lord Marcos)
"Chroń nas Innosie"
(Udar)
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2008, 10:47:02 wysłana przez MeGiddo »

Forum Tawerny Gothic

Innos
« dnia: 12 Lipiec 2006, 13:33:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top