Autor Wątek: Adanos  (Przeczytany 4396 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

 • Gość
Adanos
« dnia: 12 Lipiec 2006, 13:27:35 »
Adanos - zwykle utożsamiany z żywiołem wody jako istota neutralna, w stosunku wielu spraw oraz sporu pomiędzy swymi braćmi. Jest bogiem harmonii i równowagi, w świecie duchowym oraz materialnym. Przez wielu określany mianem władcy rzek, jezior, oceanów oraz wszystkich wód.


Jeden z Magów Wody

Rolę kapłanów Adanosa, pełnią Magowie Wody wraz ze swoimi pomocnikami. Utożsamiają się oni, z bóstwem poprzez ścisłe powiązania na podłożu religijnym jak i nawiązania w działalności i tradycji organizacji Magów Wody. Owi magowie przywdziewają niebieskie szaty, na znak pokoju i jedności z Adanosem. Sama magia, bogata jest również w zwoje i runy którym przypisywane są właściwości i efekty powiązane z żywiołem wody.

Ponadto, poza charakterystycznymi czarownikami w niebieskich szatach nie brak również innych wyznawców oddających cześć Adanosowi. Są to zwykle przeciętni mieszkańcy wyspy Khorinis. Nie brak również mieszkańców kontynentu, którzy szczególną uwagą i upodobaniem obarczyli Adanosa.

Artefakty

Tzw. "Artefakty Adanosa" to przeróżne przedmioty, którym przypisano niezwykłe właściwości dzięki błogosławieństwu i święceniom udzielonym przez same bóstwo. Szczęśliwiec będący, w posiadaniu jednego bądź kilku u artefaktów dysponuje ogromnymi mocami wyzwalanymi przez owe przedmioty.

Odgrywają one istotną rolę, w trzeciej części przygód Bezimiennego bohatera bowiem zaważą one o losach całego królestwa jak i przyszłości naszego bohatera.

Lista artefaktów:
 • Amulet
 • Pierścień
 • Korona
 • Szata
 • Pierścień Magii
Obiekty Kultu


Khorinis - ÂŚwiątynia Adanosa

Cytaty

"Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy"
(Vatras)

"...Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył. Ujrzał wtedy Adanos, że w ten sposób nic nie może istnieć na świecie - ani jasność, ani mrok. Stanął więc między swymi braćmi i próbował pojednać ich między sobą - jednakże bez skutku. Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy. W miejscu tym ład i chaos współistniały w harmonii - Tak o to powstało morze. A z morza wyłonił się ląd, a na lądzie powstało wszystko to, co żywe… Rośliny i zwierzęta, wilki i owce, a na samym końcu powstali ludzie. Adanos cieszył się, ze wszystkiego, co wówczas powstało, a swą miłością darzył jednakowo wszystkie rzeczy. Ale gniew Beliara był tak wielki, że przemierzył on całą Ziemię, by znaleźć bestię. A gdy do niej przemówił, stała się ona jego sługą. Beliar tchnął w nią część swej boskiej mocy, by mogła zniszczyć całą Ziemię. Ale Innos podpatrzył czyn Beliara i przemierzył Ziemię, by znaleźć człowieka. A gdy do niego przemówił, ten stał się jego sługą. Innos tchnął w niego część swojej boskiej mocy, by mógł on naprawić szkody wyrządzone przez Beliara. Wtedy zwrócił się Beliar do innej istoty, ale Adanos zesłał potężną falę, która zmyła ją z powierzchni Ziemi. Ale wraz z nią odeszły także drzewa i zwierzęta, więc Adanos wielce się zasmucił. I rzekł wreszcie do swych braci – „Nigdy więcej nie postanie wasza noga na mojej Ziemi, bo jest ona święta i pozostanie taka na wieki”. Ale człowiek i bestia nie zaprzestali wojny na Ziemi Adanosa i płonął w nich gniew ich bogów. A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara. I zobaczył Adanos, że prysła równowaga między ładem a chaosem i zaklął Innosa, by ten odebrał człowiekowi swą boską moc. A Innos w swej mądrości tak uczynił. Ale Adanos obawiał się, że pewnego dnia bestia powróci na Ziemię. Dlatego uprosił Innosa, by ten zostawił część swojej mocy na Ziemi, aby pewnego dnia przywrócić ją człowiekowi. A Innos w swej mądrości tak uczynił."
(Khorinis plac świątynny - opowiada Vatras)
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2008, 10:00:50 wysłana przez MeGiddo »

Offline Ireth

 • Kret
 • *
 • Wiadomości: 14
 • Reputacja: 15
 • (...)
Odp: Adanos
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2011, 17:19:43 »
Adanos - Pan ładu, mądrości, harmonii i żywiołu wody oraz sprawca zmian; jeden z trzech Bogów występujących w serii Gothic. Od początku istnienia świata utrzymuje równowagę pomiędzy złem, a dobrem. Chce w ten sposób ocalić ludzi od bólu i zniewolenia. Adanos zrodził się z drugiego podziału Innosa. Jest młodszym bratem Innosa i Beliara. Jest stwórcą morza, lądu, roślin, zwierząt i człowieka. Potępia swych braci za to że walczą na jego świętej ziemi. Adanos stara się pojednać Innosa i Beliara. Zesłał na ziemię wielką falę, która zmyła bestie Beliara z ziemi, a także przebłagał Innosa, aby ten zaklął moc daną człowiekowi w amulecie i aby go ukrył. Wiecznie zasmucony.

Wyznawcy Adanosa


Głównymi wyznawcami adanosa są magowie wody oraz druidzi.
Magowie Wody:
Saturas
Riordian
Nefarius
Vatras
Cronos
Merdarion
Myxir
Morgan
Rollan
Tavin
Calamus
Gilana
Bezimienny - Może nim zostać.

Artefakty  Adanosa

Są to rzeczy stworzone przez Adanosa które maja brdzo duża moc magiczną. Ów artefakty to:

Korona Adanosa
Pierścień ÂŻycia Adanosa
Amulet Adanosa
Pierścień Magii Adanosa
Szata Adanosa

Kiedyś Kostur Wiecznego Wędrowca należał do artefaktów Adanosa, ale został później artefaktem Beliara.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Adanos
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2011, 17:19:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
top