Autor Wątek: Problem z uruchomieniem gry.  (Przeczytany 1928 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MARK0

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Problem z uruchomieniem gry.
« dnia: 06 Luty 2018, 19:10:54 »
5 lutego kupiłem wszystkie części Gothica na serwisie GOG (-75% i te sprawy) i uradowany zainstalowałem pamiętną jedynkę i jak się okazuje - nie działa. Problem jest dość dziwny, otóż gra w żaden sposób się nie uruchamia, ale menadżer zadań znajduje ją jako "proces w tle". Rozpocząłem googlowanie i odnalazłem na internecie rozwiązanie, czyli zakończenie procesu "run32.dll", jednakże nigdzie nie mam takiego procesu włączonego i tu też pojawia się mój problem. Próbowałem rozwiązywać problemy ze zgodnością, próbowałem reinstalować grę (nawet 2 razy), a także resetować komputer, nic nie przyniosło skutku. Raz nawet spróbowałem ściągnąć piracką wersję gry i gdy ją uruchomiłem również nic się nie stało. Skończyły mi się już pomysły, dlatego pytam Was, być może ktoś wie co robić.
Odnośnie sprzętu:
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-acer-aspire-v5-573pg-54218g1tarr-czerwony
Win. 8.1

Offline MARK0

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2018, 01:43:40 »
Dobrze, udało mi się rozwiązać problem, jak się okazało pewna aplikacja blokowała mi uruchomienie Gothica, wystarczyło ją wyłączyć, a skoro problem jest rozwiązany temat można zamknąć.

Rozwiązanie:
Na początku uprzedzam iż to rozwiązanie było sprawdzane tylko na Win 8.1. Odpalamy Gothica, a następnie wchodzimy w Menadżer zadań, następnie w zakładkę szczegóły ( jeśli tego nie mamy, najpierw musimy rozwinąć menadżer zadań klikając w strzałkę "więcej szczegółów") Znajdujemy tam aplikację Gothic.exe, wtedy prawym na nią i wybieramy z listy "analiza łańcucha oczekiwania", gdy to wybierzemy otworzy nam się okno, które pokaże nam aplikację, która blokuję uruchomienie gry (powinno ty wyglądać mniej więcej tak:

GOTHIC.EXE
    INNA APLIKACJA

Wtedy kończymy działanie innej aplikacji (możemy to zrobić z poziomu okna analizy łańcucha oczekiwania - wystarczy zaznaczyć odpowiednią aplikację i wcisnąć przycisk "zakończ zadanie") i gra od razu powinna nam się uruchomić.
UWAGA!
Przed wyłączeniem aplikacji, sprawdź za co odpowiada, może tak być iż wyłączymy coś ważnego!



Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2018, 01:43:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything