Autor Wątek: Walka na arenie, pancerz i kilka innych pytań  (Przeczytany 1804 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haes82

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Walka na arenie, pancerz i kilka innych pytań
« dnia: 08 Luty 2017, 10:01:33 »
Witam wszystkich, dopiero zaczynam przygodę z tym uniwersum i całe moje doświadczenie to killka(naście) godzin eksploracji. Czuję, że gra ma potencjał, bo klimat jest świetny, a świat urzeka pomimo, nie ukrywajmy, dość pokracznej grafiki. Ale będę walczył, mam nadzieję, że się nie zniechęcę - gra wygląda obiecująco, ale potrzebuję kilku porad.

Troszkę ciężko mi się steruje i nie wszystko jeszcze wiem, wszystko dla mnie jest nowe - dzisiaj np. nauczyłem się otwierać skrzynie wytrychem, gasić pochodnię oraz smażyć mięso na patelni.

Kilka pytań od zupełnie zielonego w temacie gracza:
a) dostałem misję od Rączki nauczenia się złodziejskiego rzemiosła - gdzie znajdę nauczyciela?
b) od czasu do czasu uda mi się wejść do tego czy tamtego domu i jeżeli mnie nie wygonią, okradam skrzynie. Mogę mieć z tego tytułu jakieś późniejsze nieprzyjemności?
c) Skąd wziąć rudę? Póki co oscyluję w okolicach maks. 50-60 sztuk, ostatnio wydałem wszystko na mapę (chyba niepotrzebnie) i znów jestem biedny jak mysz kościelna. A niestety, bohaterowie żądają za byle co 100, 200 albo i 500 bryłek.
d) Walka na arenie - muszę pokonać dwóch zawodników. Niestety, dostaję od nich łupnia i to bardzo bolesnego praktycznie od razu - dwa szybkie ciosy i po mnie. Obawiam się, że na tym etapie są dla mnie niepokonani (mam 3 lvl i chyba 72 punkty życia, żadnego pancerza). Walczę toporem, miecze nieopatrznie sprzedałem.
e) Czy w ogóle jest możliwość otrzymania tanio albo za darmo chociaż najgorszego pancerza? Sporo się namęczę, umiem zabić tylko kretoszczury i dinozaury, wszystkie inne stwory (o ludziach nie wspominam) zjadają mnie na śniadanie.
f) Czy te dinozaury (i inne wrogie stworzenia) odradzają się z czasem, czy raz zabity jest zabity na zawsze i już się w tych okolicach nie pojawi?
g) Jak pozbyć się tego wrzoda, co za mną łazi? Czy on ma w ogóle jakieś znaczenie dla fabuły? Można go zabić?

Proszę o pomoc, mam nadzieję, że kiedy się już wkręcę i nauczę wszystkiego, będę pełnoprawnym członkiem waszej społeczności!

Offline msase

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka na arenie, pancerz i kilka innych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2017, 12:13:33 »
a/ wydaje mi się, że musisz nauczyć się skradania u Cavalorna.
b/ wchodzisz do chaty, jak nikt nie krzyczy to chyba możesz okradać :D
c/ z rudą na początku jest ciężko, a potem nie ma na co wydawać :D graj, walcz, kradni, sprzedawaj...
d/ najpierw potrenuj na ścierwojadach :D Serio to pobij zwierzęta i będziesz mocniejszy
e/ też miałem problem z pancerzem na początku, kupiłem u kogoś jak nazbierałem. Darmowego chyba nigdzie nie ma.
f/ wydaje mi się, że z nowym rozdziałem są nowe stwory.
g/ Hah, wrzód :D Powodzenia xD

Już dawno nie grałem i muszę sobie zainstalować i przejść jeszcze raz :P Co do grafiki to się nie zrażaj, bo rzeczywiście jest słaba, ale fabuła nadrabia.

EDIT: Przypomniało mi się, że chyba można jakoś ogarnąć pancerz kreta w nowym obozie, ale nie pamiętam jak to było dokładnie

Forum Tawerny Gothic

Odp: Walka na arenie, pancerz i kilka innych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2017, 12:13:33 »

Offline haes82

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Odp: Walka na arenie, pancerz i kilka innych pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2017, 11:32:43 »
OK, rozwiązałem już wszystkie swoje problemy, znam odpowiedzi na te pytania, po części dzięki [member=27030]msase[/member], po części sam wszystko rozgryzłem z pomocą różnych stronek.

Teraz jednak pytanie kolejne - jestem w kopalni, walczę z królową pełzaczy. Niestety, jestem bardzo słaby (wszystkie pełzacze musiałem wywabiać na zewnątrz, aby zajęli się nimi strażnicy). Wyczyściłem całą jaskinię, została sama królowa, zupełnie niepodatna na jakikolwiek mój atak.

Postać ma tylko 10 punktów siły + 5 od pierścienia (ogólnie jest na 8. poziomie).

Na różnych forach dają rady w stylu "dopakuj siłę", "zwiększ siłę" itp., niestety wciąż nie doszedłem do tego jak można ją "dopakować". Idzie się do jakiegoś nauczyciela? Kupuje się jakieś jeszcze inne pierścienie albo coś? Zamienia się bezpośrednio punkty nauki na punkty siły? Jak?

Utknąłem i proszę o pomoc!

Offline AndroidMasteRx

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Walka na arenie, pancerz i kilka innych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2017, 22:45:23 »
Odpowiem na wszystko po kolei (od pierwszego posta)

a) U Cavalorna skradania lub u Rączki czegokolwiek
b) Jak nie krzyczą bierz co się da ;)
c) Kradnij towar i sprzedawaj u Fiska
d) Albo męcz się lewo, prawo, lewo, prawo itd. albo wyrzuć gdzieś rude i daj się zlać
e) Nieopłacalne jest kupno spodni kopacza od Fiska, lepiej poczekać aż Cię do obozu przyjmą
f) Tak, co rozdział
g) Zabij go. I tak nikt na to uwagi nie zwraca
h) Kup łuk od Cavalorna/Zmuś do morderstwa Pacha (czy jak mu tam) przez orkowe psy (Na lewo od mostu, do którego idzie się z SO do obozu na bagnach)
i) Idź do Diega w SO (przywódca Cieni)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Walka na arenie, pancerz i kilka innych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2017, 22:45:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top