Autor Wątek: Gdzie jest Nemo?  (Przeczytany 10304 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #220 dnia: 25 Grudzień 2016, 16:56:42 »
A teraz została ostatnia prosta do kwatery Gorisa. Raz, dwa trzy i jest. - Goris, co tam słychać nowego? Sprawa rozwiążana, dzieci znalezione i wróciły do domów, jedynie jedno zostało wcześniej zabrane na Zuesh.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Grudzień 2016, 01:38:37 »
Goris zebrał się ze swojego stanowiska i przyjął oficjalną postawę, tj. usiadł jak Rasher przykazał i chwycił w dłoń pióro.
- Zuesh? Zwolnij i przekaż cały raport.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Grudzień 2016, 01:38:37 »

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #222 dnia: 26 Grudzień 2016, 09:55:48 »
No tak, raport. Jednak Emerick nie był zadowolony z tego, że musi go składać ponownie, ale cóż mu pozostało, westchnął jedynie. - Podczas poszukiwań natknąłem się w lesie na zastawioną pułapkę, ukryta dziura z dwa metry w dół, przy okazji był sznurek, który miał informować o złapaniu zdobyczy. Tak więc podążając za sznurkiem napotkałem dwójkę trablinów. Zaczęły spieprzać przede mną od razu, jednego ustrzeliłem z kuszy, drugi zdążył zwiać. Na szczęście zostawił ślady na śniegu, doprowadziły mnie do jakiejś małej nory, w środku spotkałem tego uciekiniera. Dowiedziałem się od niego, że oni robią właśnie te pułapki na dzieci, a potem oddają je przemytnikom, w dodatku właśnie teraz mieli odpłynąć z kolejnym dzieckiem. Pobiegłem czym prędzej na wybrzeże gdzie znalazłem dwóch bandytów, którzy się o coś kłócili, a jeden miał worek. Gdy podszedłem bliżej i chciałem się czegoś dowiedzieć od nich to ten jeden poczęstował swojego towarzysza wiosłem, a sam zaraz zasłonił tym workiem z dzieckiem w środku bym nie miał jak go trafić. Rzuciłem broń na łódź aby zostawił dziecko, potem chciał z wiosłem zrobić to samo ze mną, co z tamtym. Jednak skończyło się, że to on wylądował na piachu przegrany. Po odcięciu kilku palców dowiedziałem się, że oni zabierają te dzieci na statek, a ten dalej na Zuesh, a ci dwaj wracają z powrotem po nowe dzieci. Na szczęście drugi, co oberwał wiosłem - Tadek w końcu się obudził i wyjawił gdzie mają swoją kryjówkę, gdzie trzymają lewy bimber, którym zaopatrują wiele karczm oraz dzieci. - I wtedy wyciągnął ten bimber, może się Goris skusi, a sam powrócił do raportu. - No więc przywiązałem tego bez palców - Szczepana do drzewa, a sam zabierając swoją broń ruszyłem z Tadkiem oddać to dziecko, które posłużyło jako tarcza dla Szczepana, a gdy wróciliśmy to jak się okazało tamten trablin rozwiążał tego bandytę i ruszyli na mnie z zardzewiałymi mieczykami. Szybko się z nimi rozprawiłem, a z Tadkiem zabraliśmy to drugie dziecko z tej jaskini i oddaliśmy je, widać nawrócił się. A co do tego trzeciego.. Właśnie ono zostało zabrane na Zuesh na początku Hemis, przez nich, więc nie było jak je uwolnić. To tyle. - Zakończył swój wspaniały raport.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #223 dnia: 27 Grudzień 2016, 16:27:47 »
Goris tylko podrapał się po głowie.
- Trabliny? Przemytnicy? Tadek obrywający wiosłem? A jeśli to ten bimber co myślę, to nada się jedynie na podpałkę do kominka. Skoro sprawę porywaczy dzieci mamy załatwioną to powiedz mi jeszcze, gdzie trafia ten bimber?

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #224 dnia: 27 Grudzień 2016, 16:34:56 »
Emerick nieco zakłopotany o miejsce gdzie trafia bimber zaczął szukać po kieszeniach karteczki, po najróżniejszych kieszeniach jakie tylko miał, grzebał, szukał, wyciągał z kieszeni wszystkie śmieci aż w końcu dotarł do kartki, którą przeglądał, a jednak nie wyrzucił. Podał ją od razu do Gorisa. - W przeróżne miejsca, Tihios, Atusel, po zakątek ocalenia. - Wymienił tylko niektóre miejsca, a sam dalej stał gdzie stał.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #225 dnia: 27 Grudzień 2016, 17:44:30 »
- No dobra. Szkoda tylko tamtego dzieciaka, co trafił na Zuesh, a stamtąd Rasher wie gdzie dalej. Dobra robota. Idź do skarbca odebrać sobie 50 grzywien.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA POWODZENIEM

Nowy Bękart Emerick został wysłany do pobliskiej wsi, Miodowo, by zbadać sprawę zaginionych dzieci. Z jednego szkraba zrobiły się aż trzy. Aby zyskać nieco więcej informacji postanowił pochodzić po domach. Raz trafił błędnie, raz uzyskał co chciał. Jako pierwsze, postanowił zbadać nadbrzeże. Trochę pochodził, powalczył z upartą jaszczurką i znalazł złamane wiosło. Z tymi informacjami udał się do lasu. Tam natrafił na pułapkę. Na szczęście nie złapał się w nią i po sznurku, który był tam rodzajem alarmu, szedł wgłąb drzewiny. Tam napotkał na dwójkę trablinów. Jednego unieruchomił z kuszy, by go przesłuchać, drugiemu pozwolił uciec. Po przesłuchaniu i śmierci pierwszego, poszedł na poszukiwania uciekiniera. Po śladach dotarł do jego nory, gdzie uciął sobie z nim krótką pogawędkę. Tam dowiedział się więcej o przemytnikach i, że najprawdopodobniej niedługo odpływają. Dowiedział się też skąd wyruszają w podróż i ruszył tam. Bandyci na miejscu coś się pokłócili, jeden drugiemu przywalił wiosłem, by potem zostać obezwładnionym przez Emericka. Bękart skorzystał z okazji na kolejne przesłuchanie, wspomagane torturami. Dowiedział się, że owi przemytnicy zabierają dzieci na Zuesh. W tym czasie obudził się ten ogłuszony wiosłem. Gdy usłyszał co robi jego towarzysz, zerwał z nim współpracę i przeszedł na stronę Bękarta. Bandyta został przywiązany do drzewa, a tamta dwójka ruszyła oddać jedno z dzieci rodzicom. Następnie wrócili się do kryjówki po kolejne. Po drodze napotkali uwolnionego bandytę i trablina, który mu pomógł w ucieczce. Razem postanowili dać wycisk Emerickowi. Skończyło się to dla nich nie najlepiej. Gdy już pozbyto się wszelkich przeszkód, wrócili do nory. Tam Bękart oprócz dziecka i kilku skrzynek z bimbrem znalazł też kilka wartościowych przedmiotów. Wrócili więc do Miodowa, oddali drugie dziecko rodzinie, odebrali nagrodę od sołtysa i rozstali się. Tadek poszedł w swoją stronę, a Emerick do Bastardo, gdzie zdał raport.

Talenty:
Emerick
:

Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 złoty talent

Nagrody:
Emerick
:

Nazwa: Lewy bimber
Opis: Dla tych co w życiu już wszystko widzieli

Nazwa: Woreczek klejnotów
Wartość: 80 grzywien

Nazwa: Paczka z bagiennym zielem
Opis: Starczy na kilka skrętów dla relaksu

150 grzywien

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #226 dnia: 27 Grudzień 2016, 17:48:20 »
Zaakceptowano.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #226 dnia: 27 Grudzień 2016, 17:48:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top