Autor Wątek: Gdzie jest Nemo?  (Przeczytany 10360 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #200 dnia: 23 Grudzień 2016, 11:00:43 »
Dość zaskoczony i zdezorientowany Bękart popatrzył za siebie na Tadka, ale przecież on tylko nosi na rękach zagubione dzieci. Gestem ręki pokazał Tadeuszowi aby wszedł do środka, a zaraz za nim wlazł i Emerick. Czekał teraz aż odłoży chłopca na jakimś krześle czy czymś podobnym, a sam patrzył i czekał w sumie sam nie wiedząc na co, chyba na to co powie kobieta.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #201 dnia: 23 Grudzień 2016, 14:31:51 »
Tadek tylko nieznacznie uniósł barki, gdy na niego spojrzałeś. Wszedł za tobą do domku i położył dziecko na łóżku.
- No co? Nagroda u sołtysa. Zartat zapłać wam.
Chłopiec zaczynał się budzić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #201 dnia: 23 Grudzień 2016, 14:31:51 »

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #202 dnia: 23 Grudzień 2016, 14:38:17 »
Chyba niezbyt była zadowolona z odnalezienia dziecko, jednak to nie jego już problem. Co miał zrobić to zrobił, a nagroda u sołtysa, tylko gdzie on jest? Trza było się zapytać. - A gdzie tego sołtysa znajdę? - Chciał już zabrać nagrodę i jeszcze rozprawić się z Tadkiem.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #203 dnia: 23 Grudzień 2016, 15:40:30 »
- Mieszka naprzeciwko.
Chłopiec obudził się i zaczął pomału rozglądać się po swoim domu.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #204 dnia: 23 Grudzień 2016, 15:45:41 »
Gdy usłyszał, że sołtys mieszka naprzeciwko, w tym domu, w którym był już dwa razy, już miał zwyzywać całą tą wiochę, ale skończyło się jedynie na zaciśniętej dłoni. - Dziękuje. - Powiedział zirytowany i odwrócił się w stronę drzwi nie patrząc na tego małego chłoptasia, który już się wybudzał, spojrzał jedynie na Tadka. - Idziemy, żegnajcie. - Rzucił jeszcze na koniec i przeszedł te parę złośliwych metrów na drugą stronę i powstrzymał się od trzaskania pięścią w drzwi, a na zwykłym zapukaniu.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #205 dnia: 23 Grudzień 2016, 16:03:35 »
Kołaczcie, a będzie wam otworzone. I zostało.
- No dobra, mam jeszcze butelkę, ale na własny użytek i nie na sprzedaż.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #206 dnia: 23 Grudzień 2016, 16:10:53 »
I zostało otworzone. - Nie, nie chodzi o tą cholerną nalewkę. Przybyłem po zapłatę za odnalezienie tych zagubionych dzieci co znikały jak kamień w wodę. - Szybko powiedział co chciał i czekał na zapłatę, lecz nie w postaci nalewki.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #207 dnia: 23 Grudzień 2016, 16:37:42 »
- A więc wejdźcie.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #208 dnia: 23 Grudzień 2016, 16:46:04 »
A więc i weszli. Weszli i czekali, Emerick czekał na nagrodę, więc czekał spokojnie na swoje.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #209 dnia: 24 Grudzień 2016, 14:00:59 »
Sołtys wyciągnął z barku wspomnianą nalewkę i trzy kieliszki. Rozlał każdemu po porcji.
- A więc opowiedzcie, co tam się stało z dzieciakami?

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #210 dnia: 24 Grudzień 2016, 14:15:27 »
A staruszek wyciągnął swoją tak bardzo kochaną nalewką, którą nie chciał się dzielić, że aż teraz jednak jest temu bardziej przychylny. W dodatku Emerick musiał opowiadać całą historyjkę. - No jak było... Normalnie. Szukałem po lesie, to zauważyłem jakiś sznurek, podążałem za nim i ten.. - Przerwał na chwilę aby opróżnić kieliszek z alkoholu. I zaczął opowiadać dalej. - No i wtedy słyszałem jakieś głosy. Okazało się, że to trabliny tam siedzą, ledwo mnie zauważyły i zaczęły uciekać gdzie pieprz rośnie. Jednego udało mi się trafić z kuszy, zdechł po kilku chwilach, ale zdążyłem od niego się dowiedzieć, że jacyś ludzie je zabierają. No nic, zacząłem podążać za śladami tego drugiego, aż znalazłem się pod jakąś norą, wlazłem do niej, a w niej tak jak się spodziewałem znalazłem i jego. Ten mi powiedział, że oni jedynie pułapki zakładają na dzieci, a potem je dają ludziom, przemytnikom. To jak to się dowiedziałem to polazłem na wybrzeże gdzie znalazłem takich dwóch właśnie i jakiś worek. - Zatrzymał się na chwilę aby nabrać powietrza i poczekał aż sołtys naleje znów, w międzyczasie gdy układał kolejne zdania, to chwilkę się pod nosem uśmiechnął, jakby o czymś wesołym sobie przypomniał. - Po krótkim przekonywaniu jednego z nich, aby podzielili się swoją wiedzą. Okazało się, że dzieci lądują na Zuesh, ale po drodze odbiera je jakiś statek i on właśnie płynie dalej na wyspę. A worku właśnie odnalazłem tą dziewczynkę, a w kryjówce tych bandytów, znalazłem tego chłopca. No i to tyle, dzieci odniesione, a resztę sołtys zna. - Zakończył swoją ciekawą historyjkę, jak to było z tymi dzieciakami.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #211 dnia: 24 Grudzień 2016, 14:42:58 »
Sołtys zrobił wielkie oczy.
- Przemytnicy dzieci? Zuesh? Trabliny?
Zakręcił butelkę, więc skończyło się tylko na jednym kieliszku. Tadek swój oczywiście też opróżnił.
- A gdzie trzecie dziecko? I co z tymi przemycającymi trablinami?

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #212 dnia: 24 Grudzień 2016, 14:49:04 »
Jednak sołtys już więcej nie naleje, jednak bardzo zdziwił się historią. - Co z trablinami? Nie żyją. A trzecie dziecko... Trzecie dziecko zostało przemycone na początku Hemis, za późno. Albo jest teraz na jakimś statku, albo dalej na Zuesh. Nie mam czym się tam dostać  - Zakończył swoje usprawiedliwienie i poczekał aż może jednak sołtys zmieni zdanie i naleje drugi raz.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #213 dnia: 24 Grudzień 2016, 15:09:22 »
- No tak. Mimo wszystko dziękuję za pomoc. Oczywiście, dostaniesz nagrodę.
Zniknął na chwilę i niestety, wziął ze sobą nalewkę. Po chwili wrócił z mieszkiem złota.
- 150 sztuk złota, podzielcie się tym. Wielkie wam dzięki. W imieniu całej wioski.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #214 dnia: 24 Grudzień 2016, 15:15:24 »
I na chwilę sołtys zniknął, zabierając swoją ukochaną nalewkę, ale zaraz wrócił z woreczkiem złota, złapał za nią od razu najemnik wstając. - No cóż, na nas już pora. Idziemy. - Kiwnął do Tadka idąc w stronę drzwi. Zanim wyszedł musiał się oczywiście pożegnać. - Do zobaczenia! - Gdy już wyszli przeszedł kawałek drogi z Tadkiem, jednak zaraz go zatrzymał kilka metrów dalej, chciał mu coś powiedzieć.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #215 dnia: 24 Grudzień 2016, 15:41:07 »
-O co chodzi? Przecież masz swoją nagrodę.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #216 dnia: 24 Grudzień 2016, 16:05:55 »
- No tak, to tyle. Dziwię się że byłeś taki pomocny. Idź w swoją stronę, a ja pójdę w swoją stronę. ÂŻegnaj. - Pożegnał swojego dawnego pomagiera i ostatni raz zmierzył go wzrokiem. Teraz odchodząc od Tadka ruszył w stronę zamku gdzie pewnie Goris nie robi nic nadzwyczajnego, a trza było pójść i powiedzieć o skończonej sprawie. Tak więc ruszył na kolejny spacer, aby się ogrzać i móc odpocząć.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #217 dnia: 24 Grudzień 2016, 16:28:34 »
-Co, nie mogę się nawrócić? Bywaj.
I w tym momencie rozeszliście się w swoje strony.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #218 dnia: 25 Grudzień 2016, 09:49:29 »
Nawrócony bandyta, bardzo niecodziennie spotykane zjawisko. Gdy jednak Bękart myślał o tym i za ile sprzeda te szlachetne kamyczki, szedł dalej traktem aby dotrzeć w końcu do Bastardo.

Offline Goris

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 299
Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #219 dnia: 25 Grudzień 2016, 16:21:25 »
I doszedł.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdzie jest Nemo?
« Odpowiedź #219 dnia: 25 Grudzień 2016, 16:21:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top