Autor Wątek: Film  (Przeczytany 7925 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Film
« dnia: 12 Styczeń 2007, 16:31:05 »
Myśleliście kiedyś o tym, że mógłby powstać film na podstawie Gothica? Na moje to fabuła gry dobrze nadaje się do przerobienia jej na fabułę dobrego filmu. Niewiele gier doczekało się swoich filmnowych adaptacji, chyba tylko Tomb Raider, Doom i parę innych mniej znanych, ale jeśli one mogą, to Gothic tym bardziej na to zasługuje. Jak myślicie?

Tylko proszę nie pisać, że powstał już Gothic Der Film, bo tu chodzi o kinową produkcję. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2007, 16:33:27 wysłana przez Boba Fett »

Offline piotr271992

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2007, 17:15:30 »
Moim zdaniem masz zupełną racje gothic ma ciekawą fabułe doskonale nadającą się na film
P.S nowe technologie dałyby twurcą/twórcom tego filmy duże możliwości więc mogliby zrobic fajne efekty specjalne  

Proszę pisać bardziej rozbudowane wypowiedzi. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2007, 17:30:59 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Film
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2007, 17:15:30 »

Offline Magoospl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2007, 18:10:04 »
(ja jestem nowy elo all :)   )
Podomież miał być film Gothica.
Miał sie nazywać Gothi the movie ale niewiem czy pir.bythes wogule/w ogóle sie za to weźmie.
Ale film zapewne byłby fajny taki prosto z gry.

PZDR

Jeny, to fani mieli zrobić taki film - i zrobili go. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2007, 18:31:02 wysłana przez Boba Fett »

Offline Vuncher

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2007, 23:08:49 »
Ciekawe by było...chciałbym taki film w kinach.Tylko kto by zagrał różnych ludzi?
Jak ktoś ma pomysł to niech wymyśli obsadę :P
Ale co do trójki to byłby problem...bo podobno można wybrac jedną z 3 dróg...i musieli by nagrac 3 filmy lub w jednym podział;np:Innos-30 minut filmu,Beliar-30 min filmu,Adanos-30 minut filmu...

Offline Arax

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Luty 2007, 10:55:06 »
Film powstanie takie mam przeczucie jeśli mają robić film Hitman to Gothic pewnie też zrobią miejmy nadzieję :)

Wypowiedź jest nierozbudowana. Upomnienie słowne. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2007, 13:51:59 wysłana przez Boba Fett »

Offline viqux

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2007, 12:01:49 »
Cóż, przyznam szczerze, że niezbyt widzę film Gothica...
Nigdy nie widziałem dobrego filmu, który został zrobiony na podstawie gry - Gothic może być jakimś cudnym wyjątkiem, bla bla bla, ale jakoś sobie tego nie wyobrażam. Po pierwsze, na takie przedsięwzięcie potrzeba kasy, a wątpie by znalazł się producent, który by wyłożył miliony na film o grze, która, bądź co bądź, nie zdobyła wielkiej popularności [inaczej g2] i której faubła jest nie tyle uboga, co niezbyt porywająca.
Poza tym, ciekawe jak by scenarzystom udało się zmieścić choć połowę akcji z gry [której przejście zajmie conajmniej kilkanaści godzin] w max. 2 godziny...
wniosek: małe szanse...

pozdrawiam

Offline Tristram

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Luty 2007, 15:46:00 »
Według mnie film o gothic był by klapą.  Lepiej grać a nie oglądać film.Zresztą Gothic mozna rozpoczac na pare sposobów ciekawe jak by to ukazali  ??Film był by nudny jak flaki z olejem.Zresztą jaka firma by go wyprodukowała może Warner Bross??Albo Disney  .



Pozdro
Tristram

Offline Zielony_Diego

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Luty 2007, 17:06:57 »
Powiem krótko-dla mnie Gothic nie ma konkurencji jeśli chodzi o fabułę gry.To jest po prostu mistrzostwo i popieram ideę filmu  I nie ma co prorokować
''Według mnie film o gothic był by klapą. ''
bo to by się dopiero okazało.
Film na podstawie fabuły jedynki  miałby spore szanse  Ten klimat kolonii karnej,wyobraźcie to sobie  
heh...tylko kto zagrałby Bezimiennego?  jakieś propozycje?
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 17:09:03 wysłana przez Zielony_Diego »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Film
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Luty 2007, 18:03:11 »
Pomysł dość dobry lecz prawie nie wykonalny tak samo jak zrobienie filmu na temat każdego innego RPG a czemu no bo w Gothicu można zostać cieniem, szkodnikiem, albo nowicjuszem na a dalej to się rozgałęzia np. cień może zostać strażnikiem lub magiem ognia no i potem fani będą narzekać np. ja przeszedłem grę magiem wody, a w filmie Bezi został ÂŚwiątynnym strażnikiem i co z tym fantem zrobić więc myślę że zrobić film Gothic jest wykonalny lecz nie wszyscy będą zadowoleni.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Film
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Luty 2007, 13:05:47 »
Muszę się tutaj zgodzić z panem Thrallem. Takiego filmu nie da się zrobić - i raczej nikt nie zrobi.
Jest to spowodowane tym, że w czasie gry mamy możliwość dołączenia do trzech różnych obozów, w których są zupełnie inne zadania.
W ogóle sam Gothic Der Film bazował tylko na Starym Obozie - no ale cóż, fajnie, że chłopaki w ogóle go zrobili.
Za to kinowa produkcja nie mogła by się opierać na tym, na czym opierało się w/w dzieło. Byłoby zbyt wiele sprzeciwów i narzekań ze strony fanów. Jedni mówiliby, że bardziej lubią Nowy Obóz/Obóz Bractwa, a tu na chama Bezimienny został Strażnikiem/Magiem Ognia.
Chociaż chciałbym ujrzeć film na podstawie Gothica 1 na wielkim ekranie, obawiam się, że to marzenie jest nierealne.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Luty 2007, 13:16:51 »
A moim zdaniem rozwiązanie tego problemu jest dośc oczywiste - Stary Obóz, Nowy po wyrzuceniu ze Starego. Takie rozwiązanie byłoby zadowalające dla fanów i Starego i Nowego Obozu.
Można by zrobić z resztą i tak, żeby Bezimienny W OGÓLE nie przyłączył się do żadnego obozu, myślę że to by było możliwe. Właściwie dla fabuły Gothica przyłączenie się do jakiegoś obozu nie ma prawie żadnego znaczenia bo po tym wszystko już i tak idzie liniowo. Więc można by to jakoś "bezobozowo" wykombinować.

Cytuj
w czasie gry mamy możliwość dołączenia do trzech różnych obozów, w których są zupełnie inne zadania.

Tylko na początku, potem już przecież fabuła toczy się liniowo - zwiad w Obozie Bractwa, pomoc w wielkim przywołaniu, kamienie ogniskujące, almanach, niezależnie od obozu gra jest prawie taka sama. Przecież w filmie i tak raczej nie byłoby zadań z rodzaju upolowania chrząszczy dla Snafa i innych dupereli które są zależne od obozu.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2007, 13:21:06 wysłana przez Gal Anonim »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Film
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2007, 14:26:08 »
Cytuj
A moim zdaniem rozwiązanie tego problemu jest dośc oczywiste - Stary Obóz, Nowy po wyrzuceniu ze Starego.
Tak, mogłoby być tak, ale zauważ, że jest coś takiego jak Test Zaufania, który można wykonać na dwa sposoby - albo dla SO albo dla NO. Niektórym po prostu nie spodobałoby się, że Bezio musiał dostać się do Starego Obozu i tam wykonywać zadania Gomeza.

Cytuj
Można by zrobić z resztą i tak, żeby Bezimienny W OGÓLE nie przyłączył się do żadnego obozu, myślę że to by było możliwe.
Ciekawe, ale to raczej by nie przeszło. Właśnie w G1 podoba się to, że trzeba wreszcie dołączyć do któregoś z obozów. Nawet Diego na początku gry to mówi.

Cytuj
Właściwie dla fabuły Gothica przyłączenie się do jakiegoś obozu nie ma prawie żadnego znaczenia bo po tym wszystko już i tak idzie liniowo.

No właśnie, potem już wszystko idzie liniowo. Wiesz co ludzie najbardziej lubią w tej części? ÂŻe na początku nie ma tej liniówki i możemy robić co chcemy - jeśli w filmie by to usunęli, na pewno podniosły by się sprzeciwy wśród fanów.

Cytuj
Przecież w filmie i tak raczej nie byłoby zadań z rodzaju upolowania chrząszczy dla Snafa i innych dupereli które są zależne od obozu.
Nie dość, że zadanie Snafa nie wykonuje się dla Starego Obozu (zlecenie jak np. ,,Miecz ÂŚwistaka" jest zadaniem dla tegóż obozu, Snaf jest jak Jora w Khorinis - niezależny), to jeszcze nie zapominaj o Teście Zaufania, o którym wspominałem

Nadal uważam, że filmu nie nakręcą, bo po prostu, gdyby go zrobili, musieliby w nim usunąć to, co w grze się ludziom podobało.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Film
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2007, 21:18:16 »
Cytuj
Tak, mogłoby być tak, ale zauważ, że jest coś takiego jak Test Zaufania, który można wykonać na dwa sposoby - albo dla SO albo dla NO. Niektórym po prostu nie spodobałoby się, że Bezio musiał dostać się do Starego Obozu i tam wykonywać zadania Gomeza.

No niestety, film jest filmem i nie da się go zrobić w różnych wersjach. Większość fanów Gothica przeszło grę we wszystkich trzech obozach. Moim zdaniem jeżeli ktoś naprawdę jest fanem serii to marudził nie będzie. Mnie by to specjalnie nie robiło różnicy, cze Bezi idzie do Starego czy Nowego Obozu. Jakby poszedł do sekty też bym jakoś przeżył, chociaż to akurat by mi najmniej pasowało.

Cytuj
Ciekawe, ale to raczej by nie przeszło. Właśnie w G1 podoba się to, że trzeba wreszcie dołączyć do któregoś z obozów. Nawet Diego na początku gry to mówi.

Ale nie mówi, że w filmie nie może być inaczej. Mogłoby na przykład być tak, że Bezi wędrując po kolonii i zwiedzając kolejne obozy jakoś wplątuje się w przywołanie ÂŚniącego. I obeszło by się bez przyłączania do obozu. Film nie musi być w 100% kopią gry, może się troszkę różnić.

Cytuj
No właśnie, potem już wszystko idzie liniowo. Wiesz co ludzie najbardziej lubią w tej części? ÂŻe na początku nie ma tej liniówki i możemy robić co chcemy - jeśli w filmie by to usunęli, na pewno podniosły by się sprzeciwy wśród fanów.

Tak, w grze to jest dobre, ale trudno mi sobie jakoś wyobrazić, żeby w filmie były sceny jak Bezimienny biega po miecz dla ÂŚwistakam, zbiera te chrząszcze dla Snafa,  czy wykonuje jakieś inne questy poboczne z gry. W grze one są fajne, ale w filmie byłoby to po prostu nudne. To przecież nie ma być telenowela.

Cytuj
Nie dość, że zadanie Snafa nie wykonuje się dla Starego Obozu (zlecenie jak np. ,,Miecz ÂŚwistaka" jest zadaniem dla tegóż obozu, Snaf jest jak Jora w Khorinis - niezależny), to jeszcze nie zapominaj o Teście Zaufania, o którym wspominałem

Film powinien się skupiać na głównej fabule, czyli na przywołaniu śniącego i szukaniu możliwości uwolnienia się (zniszczenie bariery z Magami Wody, Xardas itp.), a nie na questach pobocznych. I jak już wspomniałem, tego z mieczem jakoś w filmie nie widzę. A co do testu zaufania, to masz trochę racji, że trudno byłoby to dopasować. Ale nie można przecież do filmu zerżnąc żywcem całej gry, scenariusz oparty na grze trzeba dopasować na potrzeby filmu i część po prostu MUSI wylecieć. Co nie znaczy, że film będzie przez to zły. Gothic ma świetną fabułę którą można by doskonale wykorzystać do filmu, ale najpierw trzeba ją odpowiednio dopasować. Gra a film to duża różnica.


Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Film
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Luty 2007, 20:16:01 »
To oczywiste, że film by był gniotem do kwadratu. Dobrym filmem był Władca Pierścieni, ale był na podstawie powieści, ale gra to co innego. Nie da się streścić zniszczenia Gniazda Pełzaczy w pięciu minutach, bo bohater by tylko zabijał je, a na koniec Królową, albo to samo w kamieniach ogniskujących, cmentarzysku orków, odbijaniu kopalni. Jeśli chodzi o dołączenie do obozu: naturalnie najlepszym rozwiązaniem jest Stary Obóz > Nowy Obóz. I naprawdę co kogo obchodzi, że jednemu szaremu graczowi nie podoba się to, że Bezimienny jest w SO, a nie w Obozie Bractwa. Bezimienny nie musi wykonywać w filmie poleceń Snafa kaprysu Fiska, czy zlecenia Dextera. Może jeszcze questu z Horacym nie można ominąć?

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Film
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Luty 2007, 22:02:09 »
Adaptacja filmowa gier RPG jest bardzo trudna, dlatego chwała tym, co się udało! Słuchajcie, w nazwie filmu jest Gothic, a to nas nie ogranicza do "jedynki". Mamy morze możliwości. Gothic, II, II: NK i oczywiście III. Można by je bardzo ładnie pomieszać i uzupełniać braki z poprzednich części tymi ulepszeniami z następnych. Sam zastanawiałem się nad nakręceniem takowego filmu na zasadach prezentowanych przeze mnie. Ogólnie wszystko toczyłoby się w Kolonii, Khorinis, Jarkendarze oraz Myrtanie. Zadanie trudne, jednak wykonalne. Rzecz jasna po raz kolejny odpływam w marzenia... a zapał powinna ostudzić ustawa o Ochronie Praw Autorskich.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Film
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Luty 2007, 22:20:45 »
Ale to nie musi być na zasadzie takiej że historia obrazowana musi przedstawiać potyczkę która właśnie się toczy. Chodzi mi dokładniej o to że pokazuje co bohater robi na bieżąco bo wtedy to byłby bezsens. Moim zdaniem jakby takowy film miał powstać powinien opowiadać historie która wydarzyła się już wcześniej, opisywaną przez głównego bohatera który być może powraca w stare strony.  Trzeba by było pominąć wiele rzeczy, ułożyć sensowne i bardziej rozbudowane dialogi, pokazać w skucie drogę od 0 do bohatera bez nabijania leveli i tym podobnych. Po prostu sprawa trudna do zrealizowania i na pewno ta historia musiała by się znacząco różnić od gry.

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Film
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Luty 2007, 08:17:26 »
Uważam że produkcja takiego filmu byłaby świetna. Jednak rzeczywiście jest to nie lada wyzwanie. Pomysł Sira Williama nie za bardzo mnie zachęca. Według mnie wtedy powstałby całkiem inny film. Jak już ma takowy film powstać to uważam że trzeba zaczynać od początku a nie od razu wszystkie części w skrócie nagrywać. Najchętniej widziałbym ten film w Polskiej Produkcji, ale wiem że jest to nie możliwe  Wtedy to poszczególne postacie grałyby osoby które użyczyły głosu tym postaciom. Tylko wtedy problem byłby z wyglądem, ale to z kolei może załatwić charakteryzacja, ale pewnie nie do końca.....

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Film
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Luty 2007, 11:02:44 »
Cytat: MeGorT
Najchętniej widziałbym ten film w Polskiej Produkcji, ale wiem że jest to nie możliwe

Dlaczego? Mamy naprawdę potężny wachlarz polskich aktorów, którzy wystąpiliby w takim filmie. Oczywiście potrzebowalibyśmy dużo wolontariuszy, którzy nasze braki finansowe widoczne na ekranie mogliby podkręcić na swoich komputerach. Widzicie jednak - zawsze wszystko schodzi się do pieniędzy i nie mamy o czym marzyć, kiedy nie rzucimy workiem pieniędzy na stół. Zawsze pozostaje perspektywa "dobrego serca" aktorów, którzy niekoniecznie chcieliby pieniężnej zapłaty bądź absolutnego nie żądania grosza za zdjęcia do filmu.

PS
Zbieram na nakręcenie filmu Gothic - wspomóż naszą akcję.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Film
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Luty 2007, 17:21:39 »
Według mnie ten film cieszyłby się ogromnym zainteresowaniem, ale tylko do premiery. Sami pomyślcie jak można zrobić grę na podstawie takiej gry. Jest to wręcz nierealne. Jednakże możliwe do wykonania. Jak sami dobrze wiecie Gothic oferuje duże pole manewru więc reżyser sam musiałby zdecydować co w tym momencie ma zrobić bohater, do której gildii wejść itp. Zrodziłoby to wiele kłopotów. każdy kto preferuje grę magiem chciałby by postać była magiczna. Natomiast Ci co grają wojownikiem chcieliby, by postać walczyła mieczem. Jeśli bohater zostałby magiem wzbudziłoby to jęki ze strony wojowników. Film jest z góry skazany na niepowodzenie. Podobnie jest z wyborem obozu. Każdy ma własne upodobania i raczej nie spodobałoby się nikomu jakby film był przedstawiony za pomocą obozu którego on nie lubi. Każdy z osobna wykonuje różne fajne misje w określonym porządku i nagle jeśli zobaczylibyście inną kolejność itp. to zapewniam, że odrzuciłoby to was. Tego filmu nie można zrealizować tak, by wszyscy byli zadowoleni. Jednakże taka produkcja zebrałaby dość sporą ilość pieniędzy ze względu na samą ilość fanów i fakt, że każdy chciałby to obejrzeć. Nieważne czy jest to największe dno czy też hit.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2007, 17:25:06 wysłana przez DODO »

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Film
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Kwiecień 2007, 10:04:19 »
W Komputer ÂŚwiat Gry był kruciutki artykuł poświęcony co by było gdyby powsał film Gothic, ja uważam, że film po miesiącu zaczął by już liczyć ogromne zyski. Film był by najbardziej popularny wśród fanów gry Gothic, jednak innym też by przypadł do gustu, i którąkolwiek ścieżką poszedł by bohater film itak byłby ciekawy, pzdr.

Forum Tawerny Gothic

Film
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Kwiecień 2007, 10:04:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top