Autor Wątek: Gothic a inne gry  (Przeczytany 5195 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Gothic a inne gry
« dnia: 12 Styczeń 2007, 11:51:35 »
Mimo, że jesteśmy na forum Gothica chciałbym się dowiedzieć jakie Waszym zdaniem gry są do niego podobne, w czym lepsze a w czym gorsze. Osobiście jestem fanem Gothica, ale gram też w wiele innych gier RPG i dlatego założyłem taki temat.

Według mnie najbardziej podobną serią do Gothica jest seria The Elderscrolls. Te gry różnią się od Gothica przede wszystkim wielkością świata, który jest tu ogromny. Ze wspomnianej serii szczególnie przypadł mi do gustu Morrowind przy którym spędziłem ładnych parę miesięcy i często do niego wracam. Nie zachwycił mnie natomiast Oblivion do którego na razie nie zamierzam wracać.

Nie tak dawno grałem też w grę dosyć zbliżoną do Gothica o nazwie "Fable". Gra bardzo ładna i ciekawa, miała jeden istotny minus - ogranicznie świata do ścieżek i ładowanie gry między lokacjami.

Z gier RPG chciałbym jeszcze wymienić grę Star Wars Kotor, która mimo znacznych różnic w rozgrywce (przypominająca Neverwinter) jako jedyna moim zdaniem miała lepszą fabuła od Gothica.

P.S. Celowo pomijam tu gry typu Baldura czy Icewind Dale ponieważ gry te różnią się znacznie interfejsem gry i mimo, że to gry RPG nie są w podobne do Gothica.

Offline piotr271992

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2007, 21:59:34 »
Podobną grą do Gothica jest Dark Meshiash Maint of Magic
Gra jest bardzo ładna ma wiele rzeczy jakich brakuje mi troche w GIII(np. po uderzeniu przeciwnika krew zostaje na mieczu) ale to nie to samo co Gothic nie ten klimat, a tak to gra niczego sobie!

Forum Tawerny Gothic

Gothic a inne gry
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2007, 21:59:34 »

Offline r0nin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2007, 08:20:33 »
Dosyć podobną grą jest także Enclave. ÂŚwiat gry został ograniczony do poziomów, fabuła jest liniowa ale ta gra ma to coś... i gdyby dać jej interaktywny świat dużo NPC'ów i rozbudowaną fabułę wszystko to oczywiście mając ten sm klimat byłaby to gra mogąca na równi konkurować z Gothic'kiem
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 10:42:17 wysłana przez DODO »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2007, 10:52:03 »
Powiedzmy, że spłycę trochę temat, ale w niewielkim stopniu. Wymienię tu bowiem grę którą zna zapewne niewielu z was. Mam na myśli Blade of Darkness.

BoD został stworzony w roku 2001 przez Codemasters. IMO niesłusznie i szybko produkcja ta została zapomniana. Tak naprawdę była to gra akcji z elementami RPG. I tak wraz z kolejnymi poziomami, a także zabitymi potworami postać bohatera doświadczała się. Tychże herosów dawano nam do wyboru 4: szlachetnego paladyna, piękną amazonkę, potężnego barbarzyńcę i mojego ulubionego, trochę niezdarnego krasnoluda. W trakcie gry znajdowaliśmy dla nich nowe opancerzenie i broń. To co jednak wyróżnia tą grę od setek innych to sposób przedstawienia walki. Z całą premedytacją pisze, że nie było od tamtego czasu drugiej takiej gry w której czuć było potęgę topora(ewentualnie miecza lub halabardy). Każdy kto zostanie zaskoczony przez byle goblina który kilkoma szybkimi cięciami pozbawi naszego herosa o głowę będzie wiedział o czym mowie. Krew leje się hektolitrami, a kończyny latają. Każdy cios ma swoją potęgę i w każdej sytuacji należy się go lękać. Co więcej nie ma tu miejsca dla bezmózgiego klikania w myszkę(vide Gothic III). Tu każdy ruch trzeba przemyśleć, a tarcze rzeczywiście ratują życie(choć gdy zdarzy się, że takowa rozpadnie się pod ciosem orka to też nie jest wesoło). Walkę można podsumować słowami: brutalna i jednocześnie zabójczo realistyczna). Poza tym można wspierać się rozmaitymi efektownymi combosami. Aby je jednak wykonać należy dojść do nie małej wprawy. Fabuła opowiedziana jest dość przyjemnie i zdecydowanie pomaga zagłębić się w świat gry. Graficznie gra jest wciąż ładna i pomimo, że widać już kanciastość modeli to światłocienie nawet dziś robią wrażenie, a ta krew na broni i polu walki...po prostu cudo. Dźwięk jest idealnie dopasowany. Klimatyczna muzyka, która podbija emocje i te okrzyki w trakcie bitwy. Czuć, że bohaterowie wiedzą o tym, iż walczą na śmierć i życie. Poza tym gra posiada naprawdę wciągający tryb multiplayer. Każdy kto ukończył podstawowy tryb(a gra jest diabelnie trudna) z pewnością z wielką ochotą będzie chciał zmierzyć się na śmierć i życie ze znajomymi. Wydawać się to może śmieszne, że rozchwytuje się nad 6 letnią grą, ale ta produkcja ma naprawdę w sobie magie.

Polecam gorąco ten tytuł choć nie łatwo będzie go dziś zdobyć.
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 12:05:07 wysłana przez Trivet »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2007, 18:47:25 »
Oprócz Gothic grałem jedynie w Neverwinter Nights oraz NWN 2. Te gry zafascynowały mnie swoim urokiem. Najbardziej "dwójka", gdzie kampania jest zrobiony wyśmienicie i chce się do niej wracać.

Co mi się podobało bardziej w drugiej części gry niż w pierwszej?
W stosunku do pierwszej części gry, Neverwinter Nights 2 posiada wiele usprawnień, m.in. możliwość dołączenia do drużyny większej ilości najemników, gracz dostał możliwość bezpośredniego kierowania nimi, wprowadzony został system pod ras, zwiększona została ilość klas prestiżowych, itp. Jako gracz, czas trwania, a raczej przechodzenia kampanii może zająć ok. 60h gry. Rozbudowany został również edytor modułów, za pomocą którego gracze mogą tworzyć własne scenariusze i przygody do gry.
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 18:57:58 wysłana przez DODO »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2007, 20:24:56 »
Hmmm... gdy podobne do Gothic'a?

Enclave - nie wiem dlaczego ta gra została tutaj wymieniona, zero opcji takich jak w Gothic'u. Jeśli miałbym już powiedzieć do czego Enclave jest podobne to bym powiedział - Fable.

A teraz na serio, gra która podobna jest do Gothic'a to TES: Morrowind. System walki bardzo podobny, sprzedaż i kupno przedmiotów także, co się będę rozpisywał, te gry są bardzo podobne :)

Offline Czesiu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 4
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2007, 07:07:03 »
Ciekawie zapowiadającą się grą z tego typu jest zapewne tworzone przez krakowskie studio ,,Two Worlds"(Dwa ÂŚwiaty". Oto krótkie info o grze:

Cytuj
Two Worlds jest ambitnym projektem krakowskiej firmy Reality Pump znanej chociażby z świetnej serii Earth. Dwa ÂŚwiaty to gra z gatunku RPG, która charakteryzuje się przede wszystkim olbrzymim rozmachem dorównującym takim hitom jak TES IV: Oblivion czy Gothic 3.

Tworzone z myślą o PC oraz konsoli X360 Two Worlds oferować mają niezwykle otwarty świat. Autorzy zaimplementowali do gry system reputacji. Sympatyzowanie z jedną grupą np. ludźmi sprawi, że nie będziemy mogli wykonywać questów czy zdobywać umiejętności oferowanych przez przeciwników (w tym wypadku Orków). Interakcja z frakcjami jest jednak zdecydowanie bardziej rozbudowana, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skłócić dwie grupy NPCów doprowadzając do ich wzajemnego wyrżnięcia się w walce. Dobrze zaplanowana intryga obejmująca konspiracyjne spiskowanie może doprowadzić nawet do zdobycia miasta i obalania jego dotychczasowego władcy!

Rozwój postaci i rozgrywka również przebiegać będzie niesztampowo. Fabuła nie krępuje gracza, świat Antalooru stoi przed nim otworem już od samego początku zabawy. Na chętnych przygód łowców nagród czeka ponad 200 postaci niezależnych oraz 150 dodatkowych zadań do wykonania. Rozwój postaci jest całkowicie otwarty - możliwe są dowolne kombinacje 38 umiejętności. Autorzy zapowiadają również "zmieniacza kariery" - cofanie podjętych decyzji za odpowiednią sumę. Budowa naszego bohater obejmuje również system dobrych oraz złych uczynków. Tylko od nas zależy czy będziemy dobrodusznym paladynem czy odstraszającym praworządnych ludzi mordercą. Wszystkie te elementy wraz z nieliniowym scenariuszem sprawiają, że Two Worlds zapowiada się na niesamowicie interaktywnego i elastycznego RPGa oferującym niepowtarzalną rozgrywkę.

Dopełnieniem doskonałej mechaniki role-playing jest system walki. Autorzy zapowiadają, że potyczki z wrogiem mają być ekscytujące i efektowne. Intuicyjny sposób sterowania oraz interfejs sprawiają, że walka jest dynamiczna i jednocześnie oferuje wiele możliwości wykorzystania umiejętności prowadzonej postaci. Olbrzymie możliwości oferować ma również system magii oraz alchemii dający wolność w tworzeniu zaklęć i mikstur. Rozległy świat Two Worlds będzie można zwiedzać na grzbiecie konia oraz innych kreatur możliwych do osiodłania.

Polskie Dwa ÂŚwiaty to obok Wiedźmina najlepiej zapowiadająca się obecnie polska produkcja. Gra, która może stać się hitem zarówno u nas jak i na zachodzie gdzie jest już od dłuższego czasu oczekiwana. Nasze nadzieje zweryfikujemy już 9 maja.

Jak widzicie, gra zapowiada się ciekawie. Planowana premiera to 16 czerwca.(to 9 maja już dawno minęło, a gry nie ma, Gry-Online podało datę 16 czerwca).
Z innych gier w które grałem i przypominały mi Gothica, to oczywiście Oblivion. Może już mniej podobne do Gothica, ale świetną grą jest również seria Baldurs Gate.  

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwiec 2007, 13:48:08 »
Ja widzę kilka gier które można zaliczyć do tej kategorii.
Oblivion za właściwie fabułe, i urozmaicenia ta gra jest podobna, również Mount&Blade czy Joanna Darc gry na podobnej zasadzie i związane ze średniowieczem, oraz chyba najblirzej Wiedźmin.

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec 2007, 18:53:49 »
Do gothica wiele gier jest podobnych i moge ich wymienić bardzo dużo ale wymienie te najbliższe.

TES3: Morrownid
TES4: Oblivion (i 2 dodatki)
Guild Wars (i 3 dodatki)
The Witcher (wyjdzie w wrześniu 2007)
Fable, Fable2
Newerwinter Nights 1/2

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipiec 2007, 19:14:32 »
Cytuj
TES3: Morrownid
TES4: Oblivion (i 2 dodatki)
Guild Wars (i 3 dodatki)
The Witcher (wyjdzie w wrześniu 2007)
Fable, Fable2

To już wyszedł Eye of The North (trzeci dodatek do Guild Wars), Fable 2 i Wiedźmin, że porównujesz je do Gothic'a    ? Skąd te przypuszczenia? Na upatrego można by powiedzieć o tym dodatku do GW bo to wszystko podobne, ale Fable 2 i Wiedźmin?

A wracając do tematu to moim zdaniem gry podobne do Gothic'a to:
- Oblivion,
- Morrowind,
- Two Worlds,
- Fable,
W większości innych gier nie zauważyłem znaczącego podobieństwa do serii Gothic, a chodzi tu chyba o te najbardziej podobne.

Offline XAR_DAS

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Gothic a inne gry
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpień 2007, 15:00:19 »
Fajne jest JADE EMPIRE!   Fajowe  jest Też  fable (Są tam bardzo  fajne  zbroje  no i   w ogóle  , można  zmieniać fryzury    robić tatuaże   i  nieźli przeciwnicy , na przykład miniony  )  i  Morrowind  i  jeszcze Enclave  i jeszcze  Neverwinter  nights
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2007, 15:02:42 wysłana przez XAR_DAS »

Forum Tawerny Gothic

Gothic a inne gry
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpień 2007, 15:00:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top