Autor Wątek: G3 bez Starforce  (Przeczytany 2430 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
G3 bez Starforce
« dnia: 11 Lipiec 2006, 10:30:07 »
Cytuj
Na oficjalnym Forum wydawcy najnowszej części gry Gothic pojawiła się informacja na temat zabezpieczenia StarForce, z którego to oficjalnie zrezygnowano. Owa technologia miała zostać wykorzystana do zabezpieczania nośników z grą. Najlepszym powodem, dla którego zrezygnowano z zabezpieczeń StarForce jest wadliwe działanie przy posiadaniu legalnej kopii, co może uniemożliwić uruchomienie gry czy nawet naruszyć bezpieczeństwo komputera. Według oficjalnego oświadczenia JooWod'u, gra zostanie zabezpieczona systemem godniejszym zaufania.

Co o tym sądzicie? Imo, dobry pomysł głównie ze względu na problemy jakie sprawia nawet przy oryginalnych kopiach gry. Przypadki z problemami, pęknięciem spowodowanym Starforcem, okiem gracza świadczą głównie o firmie a nie o technologi jaka została użyta przy kopiowaniu gry. Nie jeden by się zairytował pęknięciem płyty w napędzie a to już wyrabia złą opinie o firmie.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 19:55:09 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

G3 bez Starforce
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2006, 11:20:58 »
StarForce sux, dobrze że użyją czegoś innego. Ja np. w przypadku G2 grałem na obrazie 3 płyty orginału po to by zachować w dziewiczym stanie tą płytkę. Można rzec, że używałem ich tylko do instalacji.

A takie zabezpeczenia przeszkadzają w tej czynności jeśli ktoś tak jak ja orginalne płytki trzyma za szybą i uznaje je za artefakt byłby trochę wkurzony wieścią, że nie może zrobić sobie ich kopii do użytku codziennego.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 19:56:47 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

G3 bez Starforce
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2006, 11:20:58 »

tH.

  • Gość
G3 bez Starforce
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2006, 21:19:58 »
Mało jest ludzi, którzy robią kopie gry z oryginalnych płytek tylko po to aby mieć wersje zastępczą. Ale cóż, jest to w pełni legalne co się kłuci ze wszystkimi głupimi zabezpieczeniami typu Starforce.

Nie wiem kiedy w końcu ludzie pojmą, że na przełom w zabezpieczeniach płyt się nie zapowiada tak więc nie widze sensu w wydawaniu astronomicznych sum na byle zabezpieczenia, które i tak zostaną "odbezpieczone" ^^. Dla chcącego nic trudego...

A Joowod zamiast zajmować się pierdołami typu Starforce, zacząłby myśleć o nieco konkretniejszym promowaniu gry, bo jeżdzenie po turniejach rycerskich i wszelkiego typu jarmarkach z Gothic3 i Die Gilde2 nie da nic konkretnego/
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 19:58:07 wysłana przez Arthas »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
G3 bez Starforce
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2006, 23:36:16 »
jak dla mnie Starforce to nie pierdoła, nie chce tego syfa, ale faktycznie powinni zacząć wreszcie promować G3 na szerszą skalę...

Mało jest takich ludzi? jak dla mnie sporo, jak kupuje gre, to zaraz robie sobie kopie i gram na niej, a oryginalną płytkę chowam do pudełeczka ;], no chyba że nie potrafię / nie chce mi sie omijać zabezpieczeń.

A najlepsze zabezpieczenia i jedyne zabezpieczenia których nie da sie złamać mają tylko gry typu WoW - nie płacisz - nie grasz ;) (lub grasz ewentualnie gorzej)

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
G3 bez Starforce
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpień 2006, 09:45:49 »
Widać, ze spekulacje i petycje graczy poskutkowały. Zabezpieczenie z tego co sie orientuje będzie takie same jakie to miejsce miało w Gothic 2. Może to nie ejst bardzo istotne ale dla wielu graczy wazne.

Forum Tawerny Gothic

G3 bez Starforce
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpień 2006, 09:45:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything