Autor Wątek: Potwór Morski  (Przeczytany 9845 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Potwór Morski
« dnia: 10 Styczeń 2007, 20:28:34 »
Otóż grając w Gothica 2 pływałem sobie w basene portowym i chciałem zobaczyć jak daleko można dopłynąć. Kiedy wypłynąłem za wyspę ze skarbami złodzieji usłyszałem wycie. Nie przejąłem się tym tylko płynąłem dalej. Po chwili pojawiła się animacja przedstawiająca jak płyną potwory morskie, przypominające smoki, tyle że bez skrzydeł. Pojawiło się ujęcie jak widać bezimiennego od dołu. Potem owe monsrta porwały bezimiennego bohatera w głębiny i tam go pożarły. Potem pojawiło się menu.

Co o tym sądzicie. Dla mnie bomba. Podoba mi się takie zastąpienie niewidzialnych ścian.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Potwór Morski
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2007, 20:38:37 »
Co ja mogę powiedzieć?
Kiedyś wypłynąłem z portu w Khorinis na dwie godziny poszukując tych potworów (bom chciał zobaczyć ten pokazik). Ale co? Lipa, ciągle waliłem w niewidzialne ściany - null z pokazika. Ale powiem, że nie byłe za wyspą skarbów (nawet nie wiem gdzie jest,   nie byłem tam nigdy), więc nie powiem, że przy początkowej rozgrywce nie można ujrzeć tegoż pokazika.

Ów filmik zobaczyłem dopiero u kumpla, gdy był na Dworze Irdorath i jak się przekonałem - nic szczególnego. Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.
Ale cóż, przynajmniej zrobili ciekawą ,,blokadę", by nie móc wypłynąć za daleko od brzegu.

Forum Tawerny Gothic

Potwór Morski
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2007, 20:38:37 »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Potwór Morski
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2007, 21:59:26 »
Z potworem morskim spotkałem się gdy próbowałem dopłynąć z wyspy na któej odnajdujemy skarby do drugiej położonej na wschód. Jednak wyprawa po nowe skarby się nie udała z wiadomej przyczyny myślę, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż bezbarwna ściana z którą można się już spotkać w G3, a za pierwszym razem jest to ciekawe odkrycie.

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Potwór Morski
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2007, 22:00:12 »
Widział ten pokazik i to już dawno. Według mnie nie jest to żadne odkrycie. A pozatym wydaje mi się że podobny temat już został gdzieś założony. Filmik jest nawet interesujący. Taki wymysł PB. Aha jeśli wpiszesz marvin i będziesz wciskał cały czas K to Smok Morski cię nie dogoni tylko będzie wył. Nie pokaże się ów filmik tylko będą jakieś napisy na ekranie. Jeśli długo będziesz tak wciskał to skończy się morze i wpadniesz w białą otchłań. Wten sposób możesz przełamać blokadę.  

Pozdro

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Potwór Morski
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2007, 15:13:08 »
Ja także widziałem ten filmik, jednak sądzę, iż nie jest to żadne nadzwyczajne i nieprawdopodobne odkrycie. Ot taka mała ciekawostka, dzięki której interesująco zastąpiono niewidzialne ściany i ograniczenia świata gry. Ów film odkryłem stosunkowo późno, grając w Gothic II, jednak jak już mówiłem wcześniej, nie zrobił on na mnie zbyt wielkiego wrażenia, w przeciwieństwie do innych pokazów zamieszczonych w drugiej części gry.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Potwór Morski
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2007, 15:47:34 »
Ja jakoś nie mogę tarfić na żaden film związany z morskim potworem. Plywalem dosłownie wszędzie gdzie się tylko dało ale, niestety nie natrafiłem na ów monstrum. Słyszałem, że można odtworzyć filmy z katalogu gry więc tak zrobiłem, jednak nie mogę ich odtworzyć żadnym programem jaki posiadam. Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jaki program jest do tego dobry bylbym bardzo wdzięczny.

P.S

Wielkie dzięki za pomoc! :)
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2007, 20:54:07 wysłana przez Khaleb »

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Potwór Morski
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2007, 18:02:28 »
A mi sie podoba takie rozwiązanie, ciekawa odmiana od walenia w sciane. Sam filmik jednak krotki jest troszke i takie sredni, ale napisy, które sa przed nim na poczatku mnie troche rozbawily. :Pirania cie goni" - wtedy nie wiedzialem, ze chodzi i stworzenie, myslalem, ze zaraz wyskoczy ich zespol i zaczna sie z e mna naparzac :D. PzDrO :].

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Potwór Morski
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2007, 19:20:11 »
Cytat: Khaleb
Ja jakoś nie mogę tarfić na żaden film związany z morskim potworem. Plywalem dosłownie wszędzie gdzie się tylko dało ale, niestety nie natrafiłem na ów monstrum. Słyszałem, że można odtworzyć filmy z katalogu gry więc tak zrobiłem, jednak nie mogę ich odtworzyć żadnym programem jaki posiadam. Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jaki program jest do tego dobry bylbym bardzo wdzięczny.

RAD Video Tools

To jest najlepszy program. ÂŚciągnij sobie z Internetu. Wpisz podaną nazwę w googlach i ci wyświetli. Aha ściągnij najnowszą wersję ów programu to wtedy zobaczysz filmik.

Pozdro

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Potwór Morski
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń 2007, 09:57:55 »
Filmik widziałem już bardo dawno kiedy pierwszy raz przechodziłem Gothica 2. Fajnie, że coś takiego zrobili. Nowy pomysł mnie zaskoczył. Filmik był średni. Zawsze mniałem z nią stycznoś wtedy gdy mi sie spieszyło. Ona podpływała i   . To były moje spotkania z rybką.

Offline zamorano2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Potwór Morski
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2007, 09:36:45 »
Gram po raz drugi w gothica 2 i nie widziałem tego potwora a przepłynąłem prawie wszędzie  
pozwólcie ze spytam gdzie on jest dokładnie na której wyspie tej pierszwej czy na środkowej proszę o odp  
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2007, 17:08:26 wysłana przez Arkhan »

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Potwór Morski
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2007, 10:19:41 »
Cytat: zamorano2
Gram poraz drugi w gothica 2 i nie widzałem tego potwora ,a przepłynołem prawie wszędzie.  
Pozwulcie ,ze spytam ,gdzie on jest dokładnie na której wyspie tej pierszej czy na środkowej prosze o odp  

Tak ci powiem ,iż znajdziesz go w wodzie. Jak jesteś w porcie wskocz do wody i troche popływaj. Jak bedziesz miał ''szczęście" to ty go znajdziez ,albo on cię pierwszy.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2007, 10:22:07 wysłana przez Dydu »

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Potwór Morski
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń 2007, 12:37:35 »
Po pierwsze to filmik się nie wyświetli jeśli gracie na kodach(wystarczy sam MARVINMODE), podobno istnieje jeszcze filmik jak to nas porywają piraci, ale w folderze filmów gry go nie znalazłem.

Offline Chudy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Potwór Morski
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty 2007, 15:02:37 »
Racja... Ja odkryłem go dość przypadkoo, ponieważ sprawdzałem 'wielkość' morzza w grze:)
Jest to fajne urozmaicenie, ale nie należy się zachwycać tym tak bardzo, przecież Gothic II nie jest zrobiony tylko po to by wciągał nas w głębiny jakiś potwór morski, nie?
A z kolei ta wyspa ze skarbami piratów jest według mnie bardzo miłą niespodzianką...
 

Pozdro.  Chudy

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Potwór Morski
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty 2007, 17:53:23 »
Ja natomiast, na rybkę natrafiłem próbując dostać się na dwór Irdorath (czy jak to się nazywa), we wcześniejszym okresie gry (2/3 rozdział). Dosyć fajne zabezpieczenie przed dostaniem się tam wcześniej, lub też, jak kto woli granica świata. Zdecydowanie lepsze jest to, niż niewidoczna ściana, w którą, choć byś walił łbem 2 tygodnie i tak nic się nie stanie.

PS:
Cytuj
Ja jakoś nie mogę tarfić na żaden film związany z morskim potworem. Plywalem dosłownie wszędzie gdzie się tylko dało ale, niestety nie natrafiłem na ów monstrum. Słyszałem, że można odtworzyć filmy z katalogu gry więc tak zrobiłem, jednak nie mogę ich odtworzyć żadnym programem jaki posiadam. Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jaki program jest do tego dobry bylbym bardzo wdzięczny.

Ja tam bym raczej polecił ci Media player classic. Odtwarza filmy z każdym rozszeżeniem, więc nim na pewno to odczytasz.

Pozdrawiam.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Potwór Morski
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty 2007, 19:12:55 »
Kiedy pierwszy raz to odkryłem to przyznam że zaskoczyło mnie to, ale trudno jest mi określić czy pozytywnie czy negatywnie, miałem do tego mieszane uczucia bo kiedy pierwszy raz grałem w G2 (2004...) to chciałem trochę popływać z nadzieją że odkryję jakiś nieznany ląd a tutaj ot takie zaskoczenie :D. Chociaż jest to innowacja dość pomysłowa więc reasumując, uważam że wprowadzenie potwora morskiego jako przeszkody nie do pokonania było całkiem ciekawe i pomysłowe lecz nie wywołało to ani pozytywnych ani negatywnych emocji.

Pzdr.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Potwór Morski
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Luty 2007, 19:42:17 »
Ja ten filmik widziałem w nieco inny sposób dokładnie przez programik Bink Video który odtwarza filmiki z zakończeniem .bik i .smk no i podstawowe bardzo przyjemy programik.
A co do samego filmiku jest bardzo przyjemny a sam pomysł jest oryginalny i bardzo dobry do usunięcia niewidzialnych ścian inni powinni się od Gothica uczyć w taki sposób niewidzialne ściany.
W Gothicu jedynce pomysł na ściany też fajnie wykonano.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Potwór Morski
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Luty 2007, 10:12:21 »
Niestety nie zobaczyłem filmu w polskiej wersji językowej gry, zaś w niemieckiej/angielskiej mam prawie ciągle. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem ryk tej bestii pomyślałem, że to moja siostra (  ) wydziera się w swoim pokoju, jednak po chwili widzę filmik. No fajnie, płynie sobie nasz bohater, aż tutaj nagle jakaś rybka płynie w jego stronie i gra się skończyła. Tym bardziej dla mnie źle było, iż nie robiłem zapisu od godziny. Teraz mam nauczkę. Podzielę zdanie poprzedników: bardzo oryginalny pomysł na stukanie się o nic. Urozmaicenie w tym naszym szarym życiu bohatera Gothic'a. Szczerze powiedziawszy, "dwójka" zrobiła na mnie ogromne wrażenie, nie tylko poprzez sam ten jeden filmik, jednak po przez np. intro czy muzykę.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Potwór Morski
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Luty 2007, 11:32:05 »
Gdy pierwszy raz grałem w Gothica II, nie wiedziałem że coś takiego jest. Gdy pierwszy raz weszłem/wszedłem do portu, myślałem że jak wejdę do morza, do gdy będę długo płynął, dopłynę na Kontynent . Noc, gram, płynę, nagle huk, i jakiś filmik się włancza/włącza. O mało co nie umarłem ze strachu!
Filmik jest bardzo fajny. Potwór nas porywa i aż tlen staje w piersiach (xD ). Szkoda tylko że włancza/włącza się menu, a nie jakaś misja w której jesteśmy na  jakiejś wyspie i musimy zgładzić ochydne/ohydne stworzenie. Szkoda...

Pozdro.

Popracuj nad ortografią...
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 11:49:08 wysłana przez Crisis »

Offline Garfild

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Potwór Morski
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Luty 2007, 15:42:17 »
Jak ja grałem w Gothica 2 na polu było ciemno około 21:00.
Pomyślałem że sobie popłynę pobawię się, pływałem tak z 15 minut.
Wreszcie mi sie znudziło i zaczołem/zacząłem płynąć na wprost i wreszcie mi się włączył film.

Myślałem że dostane zawału bo tak się przestraszyłem, potem z tego wszystkiego
mi sie już nie chciało grać    .



Pozdro!!!  Garfild    
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 15:47:34 wysłana przez Crisis »

Offline Zielony_Diego

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Potwór Morski
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Luty 2007, 18:55:53 »
Ja o filmiku nie miałem pojęcia dopóki sam go nie odkryłem.Grałem w NK i z nudów płynąłem z plaży piratów sprawdzić czy można tam dostać się na jakąś wyspe.A tu nagle włącza sie filmik-nie powiem byłem zaskoczony.W trakcie zastanawiałem się czy to nie przypadkiem jakaś ukryta część fabuły,aż nagle zostałem odesłany do menu.Ogólnie uważam to za dobre posunięcie,bo to lepsze niż płynięcie aż do zetknięcia z niewidzialną ścianą.No chyba,że chcesz sie tylko troche przepłynąć a wcześniej nie zrobiłeś save'a.

Forum Tawerny Gothic

Potwór Morski
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Luty 2007, 18:55:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top