Autor Wątek: Windows Vista  (Przeczytany 6598 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Windows Vista
« dnia: 09 Styczeń 2007, 19:51:00 »
Cześć. Otóż mój brat cioteczny niedawno ściągnął Windowsa Viste. I ja też sobie zamierzam ją ściągnąć ale on mi mówi, że będzie bardzo ciężko bo ją trzeba skonfigurować. I mam pytanie czy ją naprawde trzeba skonfigurować? A jeśli tak to może ktoś wie co trzeba zrobić? Bo narazie to mam tylko wygląd Visty a chce mieć całego Windowsa Viste.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Windows Vista
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2007, 20:13:25 »
Visty dla przeciętnego usera absolutnie nie opłaca się instalować.

- sama Vista zżera około 500 MB RAM
- gry robione pod XP działają o 15% wolniej
- Vista działa ogólnie wolniej niż win XP
- mozesz miec niemale problemy ze sterownikami

Możesz mieć problemy z konfiguracją...a poza tym bez odpowiedniego sprzętu radze się nie zbliżać.

Forum Tawerny Gothic

Windows Vista
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2007, 20:13:25 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Windows Vista
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2007, 20:48:33 »
Osobiście w ogóle nie polecam ci instalacji tego bękarta Microsoftu ten pseudo system, który miał być "ziemią obiecaną" dla graczy okazał się ich przekleństwem. System ten miał przyśpieszyć funkcjonowanie gier lecz tylko je spowalnia by tego jeszcze było mało większość gier nie chce się na nim uruchomić no chyba, że znajdziesz taką która została specjalnie przystosowana do tego systemu operacyjnego. Z tego co słyszałem już trwają prace nad poprawką visty by gry wypuszczone przed jej premierą mogły na niej działać. Co do konfiguracji...na upartego można przyznać iż każdy system po instalce trzeba odpowiednio skonfigurować cóż co z tego skoro 90% społeczeństwa tego i tak nie robi a jakoś wszystko im poprawnie działa...oczywiście pominąłem podstawowe rzeczy, które wykonuje się obowiązkowo.

Offline Hakuś

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 537
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Windows Vista
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2007, 08:58:00 »
Ale nie zapominajcie o fakcie, z tym żeby mieć DX10 trzeba mieć przystosowaną do tego kartę graficzną, bez tego nic nie zrobisz, "Majkrosoft" teraz poleciał w kulki, z tym, że DX10 ma być tylko na Viste, bo nowe gry będą obsługiwać tylko DX10 i będziemy musieli zakupić nowa kartę + Viste żeby sobie pograć :/
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2007, 10:54:57 wysłana przez DODO »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Windows Vista
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2007, 10:51:33 »
Cytat: Hakner
Ale nie zapominajcie o fakcie, z tym żeby mieć DX10 trzeba mieć przystosowaną do tego kartę graficzną, bez tego nic nie zrobisz, "Majkrosoft" teraz poleciał w kulki, z tym, że DX10 ma być tylko na Viste, bo nowe gry będą obsługiwać tylko DX10 i będziemy musieli zakupić nowa kartę + Viste żeby sobie pograć :/


Heh...osobiście spodziewałbym się jednak DX10 również na XP, ofc za sprawą odpowiednich panów  
Ale w końcu na XP w pierwszym roku po premierze przesiadło się na niego jakieś 15% userów, tak samo ma być z Vistą. A w końcu i tak każdy będzie miał kartę z DX10 i Vistę...
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2007, 10:56:01 wysłana przez DODO »

Offline Zdunek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ken'Udz mistrz stali i runy.
Windows Vista
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2007, 14:56:49 »
Cytat: Hakner
Ale nie zapominajcie o fakcie, z tym żeby mieć DX10 trzeba mieć przystosowaną do tego kartę graficzną, bez tego nic nie zrobisz, "Majkrosoft" teraz poleciał w kulki, z tym, że DX10 ma być tylko na Viste, bo nowe gry będą obsługiwać tylko DX10 i będziemy musieli zakupić nowa kartę + Viste żeby sobie pograć :/
dx10 nie bedzie koniecznością w nowych grach conajmniej z dwa lata, albo i dłużej, więc kartą narazie nie ma sie co martwić
a co do visty to potzebny jest do tego mocny komp a i tak ktoś na bank obejdzie wszystkie zabespieczenia i przerobi directx pod xp jestem poprostu pewien

Offline r0nin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Windows Vista
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2007, 15:42:42 »
Vista na nie najnowszych kompach działa wolniej niż XP ale za to jak ktoś ma wypasiony sprzęt może spodziewać się zysku mocy... W jakiejś gazecie dwa miesiące temu o tym było, była tam tabelka w której był pokazany przybliżony procent zysku mocy przy odpowiednim sprzęcie.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2007, 16:44:51 wysłana przez DODO »

Offline Zdunek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ken'Udz mistrz stali i runy.
Windows Vista
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2007, 22:25:05 »
Cytat: r0nin
Vista na nie najnowszych kompach działa wolniej niż XP ale za to jak ktoś ma wypasiony sprzęt może spodziewać się zysku mocy... W jakiejś gazecie dwa miesiące temu o tym było, była tam tabelka w której był pokazany przybliżony procent zysku mocy przy odpowiednim sprzęcie.

Jak dobrze pamiętam gdzieś w necie pojawiła się wersja xp na 64 bitowe procki :D i już XP jest bardziej wydajny na nowych kompach niż Vista :D

a Vista ma zasrane zabezpieczenia , często nawet z oryginalnymi grami są problemy z odpaleniem :D więc jak dla mnie Vista odpada
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2007, 22:29:32 wysłana przez DODO »

Offline r0nin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Windows Vista
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Styczeń 2007, 07:50:35 »
Pisze to co przeczytałem w gazecie a ile w tym było prawdy to nie wiem bo przecież nie od dzisiaj wiadomo że producenci oprogramowania i sprzętu sponsorują testy i artykuły w gazetach... można powiedzieć że wszystko to jeden wielki chwyt marketingowy.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2007, 08:06:46 wysłana przez DODO »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Windows Vista
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Styczeń 2007, 17:48:10 »
Microsoft poinformował o wprowadzeniu na światowy rynek konsumencki swoich sztandarowych produktów – systemu operacyjnego Windows Vista oraz pakietu biurowego Microsoft Office 2007. Premiera obu produktów jest jednym z najważniejszych i najbardziej przełomowych wydarzeń w ponad trzydziestoletniej historii firmy. Już od dzisiaj zarówno Windows Vista, jak i Office 2007 są dostępne w ponad 70 krajach, 18 wersjach językowych i w sumie ponad 39 tysiącach sklepów tradycyjnych i internetowych. Do końca roku planowane jest wprowadzenie łącznie 99 wersji językowych obu produktów. Wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań jest wyrazem wyjątkowo udanej współpracy między firmą Microsoft a jej klientami oraz partnerami. Jest również wydarzeniem, które sprawi, że obsługa komputerów osobistych stanie się jeszcze łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej przyjemna. Polskie wersje językowe obu produktów już od dziś będą trafiać na półki sklepowe. W momencie polskiej premiery, zaplanowanej na 7 marca, będą już dostępne we wszystkich polskich sklepach, również jako wersje OEM na nowych komputerach.  

„System Windows Vista i pakiet Microsoft Office 2007 zmienią sposób, w jaki użytkownicy komputerów pracują i relaksują się” — powiedział Bill Gates. „Komputery osobiste stały się ważną częścią codziennego życia ponad miliarda użytkowników na całym świecie. Miliony klientów pomogły nam zaprojektować i przetestować te produkty. Dzięki temu Windows Vista i Microsoft Office 2007 doskonale spełniają potrzeby użytkowników z całego świata”.





Wielkie ÂŚwięto - trzeba zaznaczyć w kalendarzu :)
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2007, 17:48:28 wysłana przez Sir_William »

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Windows Vista
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty 2007, 19:58:48 »
Według mnie ściąganie nielegalnych kopii z Internetu, oraz pytanie się co trzeba zrobić by działały to po prostu chamstwo (jak nie sk[beep]two) i kradzież. Nieważne czy to gra, system operacyjny czy piosenka. ÂŻal wam kasy na winde, to zassijcie Linuxa, on jest darmowy.

Co do Visty. Będę posiadał na próbę, ok. tydzień. Jak spodoba mi się, to zostanie, a jak nie to będę dalej miał XP.

PS. Mam oryginalnego XPka, zakupiłem go za 350 złociszy.

Offline Pawelck91

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Windows Vista
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Luty 2007, 21:55:18 »
Witam !

Mam problem otóż do obsługi nowego Windka należy mieć kartę z WDDM. Ja mam GF7900GS czyto wystarczy??? Jak ktoś ma stery z WDDM do tej kart to niech mi gopoda acha mam procka -Athlon64x2 - czyli jest on 64bitowy .

Pozdrawiam pawelck91  


Offline r0nin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Windows Vista
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Luty 2007, 22:19:46 »
Na tej stronce http://www.microsoft.com/downloads/thankyo...;displayLang=en masz program który wyszuka ci sprzęt który niespełnia wymogów Visty.
Do zainstalowania programu potrzebny jest sp2 lub Vista

Offline Pawelck91

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Windows Vista
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Luty 2007, 22:49:00 »
Siemka

No imamproblem ściągnąłem , zainstalowałem , wszystko w porządku a tu nagle w czasie skanowania cos takiego mi wyskoczyło http://img252.imageshack.us/img252/544/vistaoe4.png  proszę o poradę wtej sprawie...

Pozdrawiam

pawelck91  


Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Windows Vista
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Luty 2007, 21:38:31 »
Cytat: pawelck91
Siemka

No imamproblem ściągnąłem , zainstalowałem , wszystko w porządku a tu nagle w czasie skanowania cos takiego mi wyskoczyło http://img252.imageshack.us/img252/544/vistaoe4.png  proszę o poradę wtej sprawie...

Pozdrawiam

pawelck91

Program Ci napisał co masz zrobić...odinstalować i zainstalować najnowszą wersję programu  

Forum Tawerny Gothic

Windows Vista
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Luty 2007, 21:38:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything