Autor Wątek: Po pierwsze: nie zaczynaj!  (Przeczytany 6551 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Po pierwsze: nie zaczynaj!
« dnia: 27 Lipiec 2015, 11:22:18 »
Nazwa wyprawy: Po pierwsze: nie zaczynaj!
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, poprawna polszczyzna, walka dowolną bronią 50%
Uczestnicy wyprawy: Osgar

-Dobrze...

Osgar cierpliwie stał, przyglądając się jak Gerin grzebie w jakiś papierach, szukając informacji o jego zadaniu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2015, 12:09:03 »
//W dialogach po myślniku jest spacja. ;)



Gerin dotarł wreszcie do odpowiedniej karty, zapisanej drobnym maczkiem.
- Ach, widzisz, już pamiętam. Gmina Raschet, w której się znajdujemy, posiada również niewielkie miasteczko o tej samej nazwie. Widać je często z wież i murów naszej cytadeli, więc zapewne wiesz, o którym mówię. Tym razem, dzięki Ci Zartacie, nikt nie ma problemów. To żadna bestia, czy inny pomiot. Organizuje się swego rodzaju turniej, pokazówkę, gdzie przedstawiciele różnych stanów i profesji spotykają się na ubitej ziemi. Bractwo ÂŚwitu nie miało zamiaru wystawiać nikogo, lecz pojawiła się persona ubliżająca honorowi naszej organizacji. Jako że turniej jest dla amatorów, każdy rekrut może zgłosić się i reprezentować Bractwo. Wypadło w tym momencie na Ciebie... chłopcze. Wybacz, zapomniałem imienia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2015, 12:09:03 »

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2015, 12:28:11 »
- Przepraszam. Nie przedstawiłem się. Jestem Osgar. Nigdy do tej pory nie widziałem żadnego turnieju, nie mówiąc już o uczestniczeniu w takim... Czy powinienem coś wiedzieć o tej imprezie, czy wszystko zostanie wytłumaczone na miejscu?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec 2015, 12:57:42 »
- Nie bój się, to nie żaden turniej rycerski z wielką pompą, raczej seria krótkich potyczek i ogólnych testów sprawnościowych. A wszystko wytłumaczą Ci na miejscu. W mieście mamy spory oddział swoich rycerzy, urzędują w budynku straży miejskiej. Najlepiej zgłoś się do nich, oni Cię dalej pokierują.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2015, 13:06:59 »
- W takim razie chyba mam ostatnie pytanie. Kiedy rozpoczyna się turniej?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipiec 2015, 13:23:07 »
- O Zartacie... to już jutro będzie. Lepiej żebyś ruszył na miejsce jak najszybciej, rozeznał się w sytuacji i pod okiem naszych braci w mieście odpowiednio się przygotował.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec 2015, 13:43:50 »
- W takim razie ruszam natychmiast. Do zobaczenia.

Osgar pożegnawszy się z Gerinem skierował się od razu do wyjścia z siedziby Bractwa. Nie posiadał jeszcze niczego, co mógłby zabrać ze sobą, oprócz tego co już miał na sobie, więc nie było żadnej potrzeby zahaczania po drodze o jego celę, w której przyszło mu mieszkać. Tym razem przynajmniej nie czeka go żadne niebezpieczeństwo, jak już zauważył Gerin. Zamiast tego miał powalczyć dla uciechy ludzi, którzy przyjdą oglądać te walki. Walka z inteligentnymi istotami jest całkiem inna, od tych z bezmózgimi potworami. Może być trudniejsza, ale z reguły jest mniej chaotyczna. No i łatwiej jest odgadnąć ruchy kogoś kto myśli tak samo jak my, niż jakiegoś warczącego pomiotu. W związku z tym, Osgar był całkiem zadowolony z misji, którą sobie wybrał. Tymczasem doszedł już do bram tego potężnego obiektu. Miał przed sobą kilka kilometrów wędrówki. Nie przeciągając więc tego dłużej w czasie, ruszył do tego miasteczka. W końcu im szybciej tam dojdzie, tym więcej czasu będzie miał na zapoznanie się z regułami i przygotowanie do tego "turnieju".

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2015, 15:37:37 »
Osgar dotarł do miasta. Stał właśnie przy północnej bramie, jak się zdążył dowiedzieć, zwanej Rycerską. Po drodze mijał wielu podróżnych, jadących wierzchem, na różnych wozach i kramikach, a także podróżujących pieszo. Kilkukrotnie minął barwnych i dostojnie odzianych wojowników, którzy zmierzali w stronę miasta. W miejscu, gdzie się znajdował, przy bramie, stało kilku miejskich strażników opartych o gizarmy, paru kupców, wieśniaków i przejezdnych. Były też oczywiście dzieci, które pałętały się zawsze i wszędzie.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipiec 2015, 09:48:52 »
Osgar nie chcąc błądzić po mieście i szukać budynku straży miejskiej postanowił zapytać się o drogę strażników. W związku z tym podszedł do nich i zagadał.

- Przepraszam. Jestem rekrutem Bractwa ÂŚwitu. Mam się tutaj spotkać z rycerzami tej organizacji. Urzędują ponoć w budynku straży miejskiej. Moglibyście wskazać mi drogę?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lipiec 2015, 16:48:44 »
- Pójdzie w przód, w stronę  rynku, ale nie do końca. Przed rynkiem skręci na tę stronę, co nią się po tyłku drapie, prawą to jest. Tam zobaczy tedy taki barbakan, co go tylko barbakanem zowią, a ino gruba dziadyga to jest. Ino jak dojdzie do tego barbakanu-nie-barbakanu, to to nie tam. Musi się cofnąć i iść w drugą stronę. Na lewo znaczy się. Tam od razu zobaczy proporzyce, choręgwie i inne. To tam budynek rycerostwa, zakunników.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lipiec 2015, 17:08:35 »
- Dziękuję za pomoc... - Osgar podziękował i poszedł dalej. Szczerze mówiąc to kompletnie nic nie zrozumiał, o co chodziło temu mężczyźnie. Musiał jednak wyciągnąć z tego przydatne informacje. Wiedział, że szuka budynku z proporcami. Nie wiedział natomiast w końcu czy ten budynek jest po lewej, czy po prawej stronie. Teoretycznie mógłby iść dokładnie tak, jak go skierowano, ale stwierdził, że nie ma sensu tak się w kółko kręcić. Skoro trzeba się  cofać to znaczy, że można obrać kierunek tak, aby nie było trzeba się cofać. W związku z tym Osgar ostatecznie postanowił rozglądać się za jakąś uliczką po lewej stronie drogi. Zwracał przy tym uwagę, czy nie ma tutaj kogoś, kto mógłby mu precyzyjniej wyłożyć, jak dostać się do tego budynku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lipiec 2015, 18:59:29 »
Przed Osgarem, kilkaset metrów dalej, faktycznie stał budynek opatrzony proporcami. Pękaty, przysadzisty, widać, że miał służyć celom również obronnym. Dwupiętrowy, z niewielkimi oknami, raczej otworami strzeleckimi, niźli właściwymi okiennicami. U wejście kręciło się kilku ludzi, albo i nieludzi, z tej odległości trudno było zawyrokować.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lipiec 2015, 09:41:27 »
Osgar zauważywszy budynek nieznacznie przyśpieszył kroku, chcąc jak najszybciej rozpocząć przygotowania. Może te walki nie miały być jakoś bardzo ważne, ale Osgar był osobą ambitną - nie lubiącą przegrywać. Gdy doszedł do budynku, zagadał do osób, które tam zobaczył.

- Dzień dobry. Jestem Osgar, rekrut Bractwa ÂŚwitu. Szukam rycerzy, stacjonujących w tym mieście.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lipiec 2015, 14:51:26 »
Osgar już przed samym dojściem na miejsce zorientował się, że widzi właśnie rycerzy Bractwa ÂŚwitu. Dwóch zakonników stało na warcie przed budynkiem, opierając się strażniczym zwyczajem o swoje długie halabardy, sennie spoglądając na świat i nie robiąc zupełnie nic. Po małym dziedzińcu przed budyniem krążyły również inne osoby z pobliskiej cytadeli - kilku rekrutów, następnych dwóch rycerzy, nawet jeden paladyn, czytający krytycznie jakiś raport w obecności miejskiego rajcy.
- A w czymże to możemy Ci pomóc, drogi bracie? - odezwał się jeden z tych nieruchomych dotąd wartowników.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lipiec 2015, 17:30:27 »
- Mam reprezentować Bractwo w walkach, które się tutaj jutro odbędą.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Lipiec 2015, 11:05:28 »
- A, to świetnie się składa, bo po mojej warcie miałem się tym wszystkim zająć. Kończę za niecałe pół godziny. Jak Ci na imię?



//Wybacz opieszałość, ale w ostatnich dniach mam strasznie mało czasu na dosłownie każde zajęcie.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Lipiec 2015, 14:42:34 »
- Osgar. Już mówiłem... - Rekrut lekko się zirytował. - A więc rozumiem, że za te pół godziny pokażesz mi na czym będzie polegać moje zadanie. Czy jest może coś co mógłbym zrobić, nim czas Twojej warty dobiegnie końca?

//Spokojnie. Sam nie mam ostatnio zbyt wiele czasu, tak więc mi to nie przeszkadza.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Lipiec 2015, 18:36:01 »
Rycerz, który okazał się Rogerem, pacnął się w czoło, aż mu kapalin zabrzęczał. No przecież faktycznie, rekrut się przedstawił, ale on był nieco rozkojarzony i jakoś tak do końca tego nie zarejestrował. Zmierzył go teraz nieznacznie wzorkiem, przekalkulował sobie coś w głowie i się uśmiechnął, więc rachunek wyszedł raczej na korzyść nowego zakonnika.
- Wiesz, na razie nic się nie dzieje, więc możemy sobie nieco wyjaśnić. Widziałeś już miasto?

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Lipiec 2015, 18:45:33 »
- Właściwie tylko tyle, co od bramy... no tej od strony Bractwa... eee Rycerskiej chyba, do tego miejsca, więc raczej nie wiele. Chciałem dotrzeć tutaj jak najszybciej, aby mieć czas na przygotowanie się, więc nie rozglądałem się po mieście za bardzo.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Lipiec 2015, 23:20:40 »
- No nic nie szkodzi. Chciałem się po prostu dowiedzieć, czy już szranki widziałeś. Właśnie, umiesz dobrze jeździć konno?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Po pierwsze: nie zaczynaj!
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Lipiec 2015, 23:20:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything