Autor Wątek: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus  (Przeczytany 7293 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lipiec 2015, 21:02:12 »
Salazar będąc 20 metrów od kurnika zatrzymał konia i zeskoczył z niego dalej dzierżąc swoją szablę. Spokojnie idąc na przód przyjrzał się ostrzu. Ubrudzone od krwi... krew swobodnie spływała po ostrzu wtapiając się w grawery po obu jego stronach. Kew zalewała podobiznę zwiniętego węża unoszącego wysoko głowę do góry, tak samo jak i kwiat róży wraz z pnącą łodygą biegnącą wzdłuż aż do nasady ostrza. Widok nie był brzydki, co to to nie, wręcz przeciwnie, wypełniony grawer kwią pięknie oddawał barwę kwiatu. Jednak dość było tej wewnętrznej egzaltacji, gdyż było to nieadekwatne do poziomu emocjonalnego tej sytuacji. Dalej idąc przyłożył ostrze do rękawa ścierając krew z ostrza, po czym wsunął broin z powrotem do pochwy przy pasie. Jednocześnie drugą dłonią sięgnął po swój złoty oburęczny kij, zwany laską sędziowską władcy Chatal. Dzierżąc ją oburącz dochodził do trzech kociaków. Zagrodził sobą drogę uciekającym kurczakom, które w panice odskoczyły w bok. Koty widząc zagrożenie przed sobą nie zmieniły trasy biegu i zaatakowały.

Salazar pochylił się do przodu przekierowując jeden koniec kija do tyłu oburęcznym chwytem od spodu. Gdy dwa pierwsze kociaki biegnące w parze zaatakowały równolegle rzucając się na sędziego, ten wykorzystując dźwignię na barku odbił koniec kija i uderzając od dołu godził kijem w nasadę czaszki atakującej z lewej strony bestii. Kość żuchwy zagruchotała i pękła pod naporem siły, a głowa kreshara odrzuciła się w górę do tyłu blokując na karku. Ogłuszona bestia zemdlała w wyniku bólu i uderzenia obuchem.

Salazar wykonując ten manewr kucnął w dół i puszczając broń z uchwytu, sięgnął prawą ręką do łydki i wyrywając z uwięzi srebrny sztylet dobył go.

Bestia była w odległości niespełna 2 metrów, gdy skakała, teraz jej odległość wynosiła nie więcej jak metr. Salazar ze sztyletem w dłoni obrócił go w dłoni kierując ostrze w kierunku przeciwnym do kciuka i delikatnie ze stóp odbił się na plecy.

Wyglądał trochę jak żółw kiwający się na ziemi na skorupie mając kończyny zwrócone do góry, tak też Salazar wylądował na zgiętych plecach. Bestia rzuciła się na niego kierując ostrze ku głowie Salazara. Były jaszczur przemieścił dłoń przed swoje lico kierując ostrze w głowę bestii, która w istocie nadziała się na sztylet. ostrze zatopiło się w jednym z oczodołów zatrzymując tym samym atak bestii, której głowa była już kilkanaście centymetrów od gardła.

Jaszczur prostując się na ziemi i próbując wyczołgać się na plecach spod niej, została analogicznie zaatakowany przez trzeciego kreshara, ten rzucił się, skoczył zza ciała swego pobratymca rzucając do gardła Salazara. nie mając wyjścia jaszczur wyrwał sztylet i biorąc zamach od boku wbił ostrze w gardło bestii i przesunął nim do góry rozcinając gardło, krtań i połowę dolnej szczęki, do momentu kości, która stawiła opór. bestia wylądowała również przygniatając Salazara.

I znowu do prania, cholera... Myślał wyczołgując się spod kolejnego zwierzęcia...



2x Kreshar

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lipiec 2015, 21:54:14 »
Ostatnie dwa kotki jeszcze były za kurnikiem nie wiedząc co tutaj się stało, Silion nie czekając ruszył w stronę budynku, błyskawicznie przemierzał kolejne metry dzielące go od zabudowania. Gdy był już w odległości 5m zza rogu wypadły ostatnie dwa kreshary goniące dorodną, grubą kure. Mężczyzna trzymał w rękach dwie kusze, wycelował w głowy kotów i pociągnął za spust. Zaskoczone kociaki nie zdążyły zareagować, miały zbyt mało czasu, padły martwe. Silion przeładował obie kusze, schował je po czym dobył noża i zeskoczył z konia. - Salciu, ty krawiec jesteś więc pewnie skóra ci się przyda, pożyczyć ci nóż? Pasuje je oskórować.

0x kreshar (w jednej chwili widoczne są tylko 3, widzicie je biegnące, biegną w równej odległości od siebie, gdy macie przed sobą 4, 4 pozostałe są po drugiej stronie kurnika. Odradzam wam nadmierne bohaterstwo) 
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2015, 22:14:01 wysłana przez Silion aep Mor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lipiec 2015, 21:54:14 »

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lipiec 2015, 22:49:20 »
- Ja je oskóruję, a ty idź zagadaj do gospodarza, jesteśmy nieopodal Atusel, to chyba twoje ziemie, może się z nim dogadasz! Wystarczy mi mój sztylet, ale dzięki. Taa, ja wezmę skóry resztę tobie oddam masz sklep, może kiedyś rzemieślnicy znajdą dobre sposoby do wykorzystania.

Offline Poszukiwacz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 42
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipiec 2015, 22:50:16 »
Mężczyzna zniknął z okna i udał się do drzwi. wziął ze sobą świecę i szedł w waszą stronę trzymając w jednej dłoni strzelbę w wersji muszkietu. oświetlając drogę świecą szedł w waszą stronę.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lipiec 2015, 22:55:46 »
Ech... Na jaka cholere mi pazury i reszta badziewia? - tak sie zastanowił. - Dobra, zobaczymy. - krasnolud ruszył w stronę mężczyzny z muszkietem, trzymając broń na widoku. - Witam pana. Silion aep Mor, szlachcic tych ziem. Opuść broń, nie mamy złych zamiarów, przejeżdzaliśmy akurat. - nie odkładał noża. - Skąd tu się u licha wzięły te kreshary?

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Lipiec 2015, 23:05:52 »
Salazar sięgnął po swój sztylet i powolnie, mozolnie sprowadzał ciała do siebie z różnych zakątków gdzie poumierały, naliczył 10 ofiar dzisiejszej nocy a oprawianie zwierzyny jak i tortury, czy sprawianie bólu, były jego konikiem i fascynacją. Tak też i dzisiaj zabrał się za oprawianie zwierzy. Zaczął od spraw błahych. Zaczął nacinać główne żyły i zlewać krew do pojemników z każdego ciała, główne tętnice na szyi i udach a następnie przekładając ciało wymuszał przepływ krwi, która spływała w miejscach nacięć, powtórzył to wiele razy. Następnie obrócił zwierzę na plecy, by dotrzeć swobodnie do łap, delikatnie wsuwając ostrzew paliczki pod pazury, delikatnie je podważał, by je poluzować w chrząstkach i kości, następnie wyciągał ostrze i energicznym ruchem wyrywał pazury. tak powtórzył z każdą łapą bestii, a następnie z każdą bestią z osobna. Mając zebrane pazury, zabrał się za kły. rozsuwał wargi zwierzęcia, by dojrzeć i wyczuć w miękkiej tkance, gdzie kończą się ich korzenie, następnie wbijał ostry szpikulec pod nie i zapierając ostrze o kości szczęki podważał je, a one same wdzięcznie wyskakiwały z mięsistej szczęki. Manewr powtórzył wielokrotnie opróżniając szczękę zwierzęcia z kłów, a następnie z każdym zwierzęciem z osobna. No i  nastał moment na najciekawszy manewr dzisiejszej nocy, ściągnięcie skór. Zaczął swobodnie nacinał skórę na łapach na podbrzuszu, przy czaszce i ogonie tworząc swoistą kamizelkę na ciele, a następnie podważając warstwę skórną z tkanek wewnętrznych, zaczął zdzierać fragmenty, by następnie z całości zerwać skórę, tak zabawę powtórzył 10 razy pozbywając bestie ich odzienia...

//Pozyskuję:

160 pazurów kreshara
20 m2 skóry kreshara
30 litrów krwi kreshara
40 kłów kreshara

Offline Poszukiwacz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 42
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Lipiec 2015, 23:09:07 »
- Cholerne bydlęta co no0c atakują mój kurnik! ale zawsze były to pojedyncze sztuki, zawsze mam szczelbę gotowe na lisy, ale te to przerośnięte jakie! Zawsze strzeliłem to uciekał, jeden czy dwa czasami, ale dziś to zatrzęsienie! Nawet nie uciekały skubance! Dziękuje wam, słabo szczelam z tego tałatajstwa. Może coś w zamian za pomoc zechcecie przyjąć? Wiele nimam, ale żona coś da, Hela weź no przynieś coś dla panów! Ja mam na imię Farth, miło mi poznać pana szlachcica, przepraszam za maniery, to nie przystoi gościć takiej osoby na polu, wejdzie pan może?

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lipiec 2015, 23:20:32 »
- Miło poznać panie Farth. - schował nóż po czym podał dłoń mężczyźnie. - Nic się nie dzieje, powiem szczerze że wole przebywać wsród ludu niż szlachty. - uśmiechnął się. Słysząc propozycje mężczyzny lekko się zmieszał. - W zasadzie trochę się spieszymy, pan sędzia ma coś do załatwienia jeszcze. - wskazał na Salazara. Zajrzał tylko do izby lecz nie pchał się do środka. - Przytulny domek.

Offline Poszukiwacz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 42
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Lipiec 2015, 23:35:00 »
Hela przypędziła jak na skrzydłach niosąc dwa stare srebrne sygnety z rubinowymi oczkami.

2x
Nazwa: Stary srebrny sygnet z rubinowym oczkiem
Wartość: 25 grzywien

Gospodarz Farth podziękował Heli i dał ci do ręki pierścienie.
- Weźcie w podzięce! Ino nie odmawiajta, no nic cenniejszego nimam, no chyba, że jajka chcecie, weźcie za pomoc, weźcie. A domek, no staramy się by jakoś żyć, ale słabo ostatnio idzie co rusz nam te kury zabijajo. Noż musze lepsze ogrodzenie zbić czy jakie, bo już niewszczymamy dłużej!

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lipiec 2015, 23:50:49 »
Mężczyzna przyjął sygnety. No poprostu nie wypadało ich nie przyjąć. Nie chciał wyjść na chama. Ukłonił się staruszkowi w podzięce i uśmiechnął się. - Dziękuje dobrzy ludzie. Jak mogę wynagrodzić waszą dobroć? O, już wiem, przyjdźcie do mojego, małego, portowego magazynu w Atusel i weźwie co wam będzie potrzebne do budowy ogrodzenia. Chociaż tak wam pomogę. - wyjął z kieszeni kartkę papieru, coś do pisania i napisał upoważnienie po czym schował pisadło i podał papier mężczyznie. - Dzięki temu nikt wam nie będzie robił problemu. - powiedział pogodnym głosem. OdwrĂścił się by spojrzeć jak idzie Salowi.

//Pozyskuje:
2x
Nazwa: Stary srebrny sygnet z rubinowym oczkiem
Wartość: 25 grzywien

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:01:21 »
A Salazar już skończył. Podszedł do swojego konia i zaczął nakładać pozyskane trofea, przypinać je do miejsc przy siodle, po czym przytrzymując się za grzbiet i wkładając nogę w te takie metalowe co idą od siodła na nogi specjalnie utworzone (xD). Wskoczył na grzbiet przekładając nogę na drugą stronę. chwycił za skórzany pas i okręcając konia z powrotem w kierunku szlaku, czekał na towarzysza.

Offline Poszukiwacz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 42
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:03:02 »
- A czekajta! Weźta pochodnie, nocą to ciężko bez światła się podróżuje. - Powiedział iż niknął za drzwiami, po chwili Przyniósł dwa długie drwa obleczone na jednym końcu nasączoną szmatą. przyłożył do świecy i zapłonęły czerwono-żółtym światłem i podał obie Silionowi.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:12:48 »
- Jeszcze raz dziękuje. Miłej nocy życze. - skłonił się po czym odebrał pochodnie. Ruszył w kierunku Salazara uważając by się nie podpalić przypadkiem. Pochodnie unosił ogniem ponad głowe. Dotarł do sędziego, podał mu jedną ze "świec" po czym podszedł do swego wiernego rumaka. Włożył nogę w strzemiona po czym wskoczył na grzbiet. Podjechał do pana władzy z pochodnią zdala od końskiego owłosienia i zapytał. - Jedziemy dalej?

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:17:02 »
- Jedziem jedziem! - Mówił biorąc pochodnie, po czym pognał konia na przód szlakiem, oczywiście powtórzył manewr, by wraz z koniem przeskoczyć przez ogrodzenie tego skrawka ziemi, pełniącego rolę wybiegu. rozświetlajac droge pochodnią mknął na przód patrząc, żeby Silion wraz z jego kucem byli tuż obok.

Offline Poszukiwacz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 42
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:19:32 »
Konie cwałowały w kierunku Atusel, gdy wreszcie dojrzeliście ostatnie skoszone pola, za których horyzontem rozpościerały się oświetlone mury miejskie miasta Atusel. Na kilka set metrów dojrzeliście rozwidlenie, które prowadziło delikatnie na północ i wymijało miasto bokiem, była to droga wprost na Mirty...


Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:26:15 »
A Silion nie jeździł na kucu tylko na najszlachetniejszym ogierze, przede wszystkim normalnych rozmiarów. Fakt, było trochę ciężko z wchodzeniem ale Elena to mistrz, nauczyła by jeździć nawet na mrówce. Pognał konia przed siebie, pociągnął lejce ku górze by przeskoczyć płot i ruszył traktem do celu. A celem były Mirty. Chyba.

- Chciałbym wrócić do pytania które zadałem zanim te jakże urocze kotki nam przeszkodziły. Mianowicie. Dlaczego poszukiwacz rzekł że dopiero teraz przypomniał sobie o śmierci i że musimy jechać do tych tuneli?
Swoją drogą, ciekawą księge miał przy sobie...

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:39:56 »
- Miał kopię mojej księgi. To był Kojący dotyk Enart. Przypomniał sobie o hulankach Thanatosa. Legenda o braciach to jedna z dziesiątek legend. są legendy o Thanatosie Tancerzu, ÂŚpiewaku, Mordercy, Zbawicielu, Rodzicu i tak dalej i dalej... Tak samo z Erosem, nie jest to tylko brat. Według Legend byli jak my, zajmowali sie życiem, tylko każdy na swój sposób.

- Zaczynam dostrzegać sens tego wszystkiego. Nie powinniśmy szukać czegoś, tylko dążyć do zrozumienia tego. Gdy zrozumiemy, dopiero wtedy możemy coś znaleźć. Na ten moment szukamy po omacku próbując zrozumieć co szukamy... W tym problem nie da się wykonać jednego bez drugiego ale i drugiego bez pierwszego. Błędne koło, które w pewnym momencie trzeba przerwać. Poszukiwacz wie więcej, jednak nie wiem o co go pytać, by też zrozumieć to co on wie. Z drugiej strony, on nic też nei wie o ogrodach Erosa, więc idziemy w innych kierunkach.


I skręcił koniem w kierunku Mirty i gnał kuniem dalej. Pałasz dzielnie ciął powietrze szlakiem mknąc na przód.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Lipiec 2015, 00:49:42 »
- Wybacz ale ja z tego "rozumiem" conajmniej tyle co nic. Widocznie ja ide jeszcze innym tokiem rozumowania niż wy dwoje, to naprawde spomplikowane. Może to jest tak że poszukiwacz skupia się tylko na śmierci Thanatosa? Sam mowiłeś że jest jej manifestacją. My natomiast mieliśmy dopiero tylko do czynienia z postacią Erosa. Równowaga musi być zachowana.... - zamyślił się na chwile. - Czy jest jeszcze jakaś wiedza którą mógłbyś sie podzielić? - zapytał.

Pogonił konia dzięki czemu już po chwili wjechał na północny trakt.

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Lipiec 2015, 01:00:24 »
- Silionie, pytaniem nie jest co jeszcze mogę wam powiedzieć, tylko ile zdążyłem wam wyjawić. Opowiedziałem wam jedną z dziesiątek legend które znam niemal na pamięć, a również ich nie rozumiem. Poszukiwacz jedną zrozumiał, wiedział co musi zaśpiewać i zawołał Thanatosa do Siebie, i powiedział jedno zdanie, które dało nam wskazówkę. To jest droga do zrozumienia.

Offline Poszukiwacz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 42
Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Lipiec 2015, 01:03:02 »
Wy tak gadu gadu, a z oddali widać już było wioskę Mirty.

Mirty



Jest to niewielka wioska licząca 200 mieszkańców. Miejscowość jest położona w hrabstwie Kevan, dystrykcie Peran, gminie Kallar. Lokalizacja ta można by powiedzieć, że jest "samowystarczalna". Posiada własną karczmę "Dziarskie kaczątko", mieszkańcy zajmują się uprawą roli, ponadto słyną z bandyckich przedsięwzięć. Na okoliczne tereny wioski składają się dwie rzeczy. Pola uprawne od wschodu, południa i zachodu wioski, zaś na północy rozpościera się mały lecz gęsty zagajnik. Część lasu stanowią gęsto usadowione drzewa, gdzie panuje półmrok. W dalszej części zagajnika pojawiają się dziury i wyrwy w ziemi, które są swoistymi zapadliskami sklepień płytko pod powierzchnią osadzonych dracońskich tuneli. Na samym końcu zagajnika usadowiony jest również częściowo zapadnięty, stary cmentarz, rzadko odwiedzany i nieużywany obecnie do pochówków, jednak jako że znajduje się w lesie, myśliwy oraz zielarz, często zachodzą w pobliże na poszukiwania. Na wschód od zagajnika, a północny-wschód od wioski, są dwa domy, w których mieszkają dwie ważne osoby dla wioski - myśliwy Russel i zielarz Parcel. Jest to piękna, urocza wieś, w której nie jeden człowiek chciałby dożyć starości w ciszy i spokoju.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kojący dotyk Enart. Wartownik Eharus
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Lipiec 2015, 01:03:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top