Autor Wątek: Miasto  (Przeczytany 2959 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Miasto
« dnia: 08 Styczeń 2007, 22:04:31 »
Zapoczątkowałem temat w którym proszę was o wypowiedzenie się w sprawie miast znajdujących się w Myrtanie. Które spodobało się wam najbardziej i dlaczego oraz jaka jest wasza ogólna ocena wszystkich miast w stosunku do Khorinis.

Mi najbardzie przypadło do gustu Faring, moim zdaniem posiada ono świetną lokalizację.Gdy wszedłem do niego po raz pierwszy od strony Nordmaru, od położonego wysoko fortu spostrzegłem, że miasto ciągnie się w dół aż do wielkiego mostu. Gdy patrzyłem na zamek, leżące poniżej chaty oraz most z góry całość wywarła na mnie niemałe wrażenie. Sędziłem sporo czasu wykonując tutaj wszystkie zadania i zajrzałem w najmniejszy zakamarek badając każdą skrzynie dlatego bez wachania oddaje swój głos właśnie na tę lokację.


Co do porównania tutejszych miast z Khorinis, po samych miastach spodziewałem się więcej gdyż zdaje mi się że Khorinis przewyższa je wielkościa jednak nie jest tak żle. Bez wątpienia lepiej wyglądają w G3 zamki przykładowo ten z Faring lub Trelis.

Zapraszam do postowania.


Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Miasto
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2007, 16:22:15 »
Co do miast... Ja osobiście uważam, że jedyne miasta w gothicu3 to tak naprawdę Mora Sul, czy nomen-omen Vengard. Twórcy zaniedbali wielkość osiedli jeśli porównać je do Khorinis. No bo jak można do cholery nazwać miastem zadupie składające się z 10 domów?! Które jednak z tych "miast" podoba mi się najbardziej nie potrafię odpowiedzieć. Dotychczas myślałem o Faring, ale gdy przeszedłem się po zrujnowanej stolicy i pomyślałem jak mogłaby wyglądać gdyby orkowie jej nie rozpierdzielili.. Vengard jest przede wszystkim bardzo duży. Swoimi ciasnymi uliczkami przypomina prawdziwe średniowieczne miasto, a lokalizacja może budzić wspomnienia z Khorinis. Dochodzi do tego też zamek Rhobara górujący ponad wszystkim. Je sli chodzi więc o mnie bez wachania wskarzę stolicę Myrtany na swoją ulubioną miejscówkę. Szkoda tylko, że całkowicie rozwaloną

Forum Tawerny Gothic

Miasto
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2007, 16:22:15 »

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Miasto
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2007, 18:54:22 »
Trudno mi wskazać ulubione miasto (lub osadę) w G3... Szczerze mówiąc, żadna nie przypadła mi do gustu. Trochę polubiłem Faring ze względu na lokalizację... Nic jednak nie równa się z Korinis :)

Tak żeby nie zakładać nowego tematu... Według mnie najgorzej zrobionym miejscem w G3 jest klasztor magów ognia... Coś niesamowitego jak można spieprzyć robotę! Chociaż muszę przyznać, że biblioteka jest oszałamiająca - do złudzenia przypomina tą, z "Imię róży" :)

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Miasto
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2007, 21:30:17 »
Hehe... Miasto które mi się najbardziej podoba... Ciężka sprawa.
Szczerze mówiąc żadne miasteczko w Gothicu 3 nie urzekło mnie jakoś nadzwyczajnie.
Zwykłe wioski z kilkoma domami na krzyż ,albo wszystko pieczałowicie rozwalone.

Najbardziej podobało mi się Ishtar ,sama nie wiem czemu.
Na drugim miejscu jest Faring ,bo ma dobrą lokalizację.
A Vengrad byłby ciekawy gdyby nie totalne zniszczenie go przez zielonoskórych.

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Miasto
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2007, 08:59:10 »
Mi osobiście do gustu najbardziej przypadło Silden. Jest to może bardziej wioska niż miasto, ale jest to jedyne miajsce w którym grając trzeci raz potrafię się zgubić. Okoliczne tereny, z myśliwskimi chatkami i łąkami pełnymi zwierzyny łownej dodatkowo wzmacniają klimat tego miejsca.
Oczywiście, żadne miasto z G3 nie może równać się z Khorinis.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Miasto
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2007, 21:40:21 »
Najbardziej do gustu przypadła mi Gotha. Nie jest to może miasto, a twierdza i to w dodatku zamieszkana przez nieumarłych i demona, jednak gdy po raz pierwszy zobaczyłem ją z daleka nocą, od razu cała lokacja bardzo mi się spodobała. Wycieczka po byłej cytadeli Paladynów jest bardzo klimatycznie, nie tylko dzięki wspaniałej muzyce towarzyszącej nam podczas wycieczki po zamczysku. Gotha jest miejscem bardzo tajemniczym, mrocznym, wartym zwiedzenia, ciekawym i budzącym strach, i grozę. Wielokrotnie odwiedzę jeszcze tą jakże niezwykłą lokację, by nacieszyć się jej widokiem.

Co do Khorinis i porównania go z miastami znajdującymi się w Gothic III, sądzę podobnie, jak moi przedmówcy - nic nie może się z nim równać, gdyż portowe miasto zachwyciło mnie swoim urokiem już od bardzo dawna i z pewnością żadne inne miasto nie dorasta mu raczej do pięt. ÂŻałuję jednak, że Khorinis nie budzi aż tak wielkiego podziwu i zachwytu jeśli chodzi o zabudowania i ogromne, wzniosłe fortyfikacje, które są ozdobą miast Myrtany.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Miasto
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2007, 13:48:21 »
Najlepsze miasto to Ishtar. Ma klimatyczną muzykę i jest nieźle zprojektowane. Nie sposób się zgubić, ale to nie oznacza, że jest to małe miasto. Wg. mnie jest większe od Ardei, jest sporo zakamarków i co najważniejsze w sali Zubena są góry złota (ciężko jest tam się dostać, pełno jest strazników).

Offline Rogal_NoName

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Miasto
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2007, 15:41:59 »
Z Myrtany - chyba najbardziej Faring (fajne miejsce) Hmm w słoneczny dzień Cape Dune też wygląda ładnie. Montera ze swoimi farmami też jest niezła.

Varant - Zdecydowanie Mora Sul - Miasto tętniące życiem

Nordmar - W Nordmarze są tylko osady nie można mówić o miastach ale najfajniejszy i najładniejszy jest Klasztor!  
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2007, 19:07:17 wysłana przez DODO »

Offline Wzoran

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Miasto
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2007, 20:23:14 »
Mnie w Myrtanie urzekło Faring. Gdy szedłem od strony Gothy i ujrzałem zamek na skale od razu tam sie udałem i wykonałem wszystkie questy aby sie do owego zamku dostać. Podoba mi się w nim lokalizacja, rozmieszczenie mieszkańców (im bardziej zamożni tym wyżej) no i fakt iż jest to siedziba przywódcy orków. A jeszcze fascynowała mnie opowieść o zdobyciu Faring z udziałem Xardasa :)
  W Varancie juz z zewnątrz urzekł mnie Ishtar:) Chyba lubie te ,,ważne" miasta.. a w środku podobały mi się ogrody, podziemia, sala wypelniona złotem oraz komnaty Zubena.

Offline Madzia

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: 0
Miasto
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2007, 20:36:16 »
W Myrtanie bardzo podobał mi się Vengard. Dlaczego ? Może ten widok z komnaty Maga Ognia i ta horda orków u bram ;D W Varancie podobało mi się Ishtar, wielka stolica. Poprostu Super ;) Ogólnie wszystkie miasta mogły by być trochę większe i bardziej urozmaicone ... Ardea, morskie miasto prawie identyczne jak Cape Dun, trochę dziwne nie ? ;P

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Miasto
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2007, 08:43:23 »
Kto się bawi w naszą "sesję" RPG, wie, iż jestem Dowódcą Myśliwych, dlatego ulubione miasto, nazywa się Silden. Jego myśliwski klimat jest bardzo pociągający. Uwielbiam przechadzać się po lesie i zaraz wejść do rzeki jaka przepływa przy miasteczku. Widziałem ową lokację jedynie na minimalnych detalach, jednak, żeby ujrzeć ją w pełnej krasie muszę poczekać - aż ślinka cieknie   .

Co prawda Myrtana nie jest moją ulubioną krainą, dlatego wypowiem się także o innych miastach.
Klan Młota - mój ulubiony "kurort" w Nordmarze.  Największa osada na mroźnych terenach. Dlaczego? Posiadają oni wielką kopalnię, jaką trzeba odbić z rąk orków - czy nie przypomina to pewnego quest'u z Gothic?

Mora Sul - Wielkie miasto na pustyni, opływające w złoto - ku mojemu dziwieniu spotkałem tam kilku nordmarczyków w swoich ubraniach zimowych. Wszystko się wyjaśniło, kiedy dowiedziałem się, że jest to jedna z najbardziej respektowanych aren na kontynencie.


Tak czy siak, mam swoje miejsca, gdzie lubię przebywać, kiedy dotrę do jakiejś krainy.

Offline piotr271992

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Miasto
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2007, 11:53:36 »
Najbardziej lubie Silden przede wszystkim za to że są w koło niego doskonałe tereny łowne i malowniczy krajobraz.
Podobaja mi się też:
Mora Sul-bogate miasto i ta wpływowa arena
Ishtar-wielka i ładna stolica Varrantu
Klan wilka- oswojone wilki i 2 lodowe golemy podarowane przez Xardasa dają klimat

Forum Tawerny Gothic

Miasto
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2007, 11:53:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top