Autor Wątek: Krajobraz z wilgą i ludzie  (Przeczytany 34035 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #280 dnia: 01 Sierpień 2015, 18:17:22 »
- Idźcie na zachód od bazaru, z którym graniczy ta karczma. Zobaczycie gmachy i kopuły raczej od razu. To właśnie tam.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #281 dnia: 01 Sierpień 2015, 18:29:15 »
- Wpierw wóda, teraz to? I to w robocie? - popatrzył krytycznie na ćpającego bagienne ziele Thema - Chodź na bazar. Odparł i ruszył w stronę Trzcinowego Bazaru. Szedł oczywiście ze swym taru, elf nie znał się na pracy wywiadowczej, nigdy też nie zagłębiał się w te tematy. Liczył więc że wszystko pójdzie gładko.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #281 dnia: 01 Sierpień 2015, 18:29:15 »

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #282 dnia: 01 Sierpień 2015, 18:36:59 »
Elizabeth ścisnęła dłoń jeszcze mocniej chwytając nadgarstek Riny oraz wyprowadziła ją z karczmy. Młodej kobiecie śpieszyło się, bo jeszcze pragnęła odnaleźć wieczorem czas na mały spacer po okolicznych miejscach, które dla zwiedzających mogły uważać się godne obejrzenia. W każdym mieście coś takiego się odnajdzie, dlatego też nie miała wątpliwości, że ten wieczór musiała je wszystkie obejrzeć.

Kierunek jej dosyć szybkiego kroku był zgodny z zaleceniami Funerisa, a jej ametystowe, śliczne oczka szukały w oddali jakieś charakterystyczne kopuły, które mogłyby doprowadzić młodą kobietę do akademii.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #283 dnia: 01 Sierpień 2015, 19:05:48 »
Wszyscy znaleźli się na Trzcinowym bazarze:
Trzcinowy bazar jest jedną z wizytówek Hesperos. Zbudowany w centrum miasta, na największym brukowanym placu jaki wielu widziało. Gdzie by okiem nie sięgnąć, wszędzie znajdują się kolorowe kramy wszelkiej maści kupców wykonane z jednego tylko materiału - trzciny. Ta twarda trawa rosnąca w takiej odmianie tylko na Zuesh, idealnie nadaje się do tworzenia stelaży i konstrukcji pod układanie towarów wszelakich. Mnogość budulca, jego lekkość i wytrzymałość sprawiła, że kupcy chętnie zaczęli sięgać po ten właśnie materiał do wybudowania swoich straganów. W końcu stało się to niepisaną zasadą i każdy, kto chciał rozłożyć swoje wyroby na bazarze, robił to właśnie na trzcinowej konstrukcji. ÂŻeby odróżnić się od innych sprzedawców, zaczęto malować kramy w różne kolory, przyozdabiać je plemiennymi, czy rodowymi herbami, dając tym samym prosty komunikat od kogo się określony towar kupuje. Kunanie preferują niebieski i błękity, Valfdeńczycy raczej zielenie, brązy i szarość, zaś kupcy z kontynentu stawiają na żółty, czerwony i wszelkie ich odmiany. Idąc przez bazar może zakręcić się w głowie od ferii barw, ale i od mnogości towaru i panującego tutaj gwaru. Palące słońce szybko daje się we znaki, więc co chwila do klientów doskakują tak zwani Abbasowie, sprzedawcy niewielkich porcji wody. Oprócz dóbr materialnych, trzcinowy bazar oferuje również wszelakie informacje, masę plotek i wieści, będąc chyba nawet lepszym źródłem nowości ze świata niż nawet najbardziej portowa ze wszystkich portowych marynarskich spelun. W bezpośredniej bliskości targu znajduje się ponadto Essora, najlepszy i najdroższy zajazd w całym mieście.

Elf z człowiekiem przedzierali się przez tłum, idąc przed siebie. Wyraźnie widzieli, jak stragany grupują się kolorami. Gdzieś tam wcześniej słyszał, którego koloru musiał szukać.
Tymczasem Elizabeth widziała wyraźnie przed sobą wielką kopułę na zachodzie, złotą we wschodzącym Słońcu. Było jeszcze wcześnie, ale już mnóstwo kotowatych, ludzi i nieludzi wyległo na ulice tego gwarnego miasta.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #284 dnia: 01 Sierpień 2015, 19:39:43 »
Barwy rodowe Venatio... " w polu czerwonym chorągiew złota kościelna, o trzech polach, z frędzlami u dołu z zaćwieczonym na wierzchu krzyżem kawalerskim. W klejnocie zaś trzy pióra, długie i rozłożyste." I tej właśnie kolorystyki szukał rozglądając się za odpowiednim straganem opatrzonym tym skomplikowanym herbem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #285 dnia: 01 Sierpień 2015, 20:45:16 »
Elizabeth z Riną przechodziły właśnie między straganami, z których większość była już całkowicie rozłożona i piętrzyło się przy nich masę kupców, przekupniów i różnorakiej klienteli. Właśnie znajdowały się przy błękitnym niczym najczystsze niebo kramie, na którym poustawiano jakieś plemienne ozdoby, naszyjniki, biżuterię. Nieco dalej, na tej samej trzcinowej konstrukcji, piętrzyły się gliniane okaryny, na jednej z nich ktoś wygrywał skoczną melodię, chcąc zachęcić do kupna.
- 10 grzywien! 10 grzywien za okarynę! Najprzedniejsza, najlepsza, jedyna w swoim rodzaju! 10 grzywien za okarynę!

Melkior tymczasem wodził wzrokiem po straganach, a w oczach robiło mu się tak kolorowo, że niejeden postradałby rozum. Wszystkie możliwe barwy mieszały się ze sobą, produkty odbijały światło i mamiły przechodzących obok kunan. Elf dostrzegł wreszcie gdzieś w oddali, że ktoś wymachiwał jakimś toporzyskiem, zachwalając swoje wyroby.

- Gornie, powiedz, jak będziesz gotów - rzekł Funeris do kompana.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #286 dnia: 01 Sierpień 2015, 21:24:43 »
Elf dotarł w końcu pod właściwe stoisko przeciskając się przez tłum futrzastych tubylców i nie tylko. Teraz musiał zarzucić jakimś tekstem o niegodziwości tych czasów... Przechodził niby obok straganu niby przypadkiem się zatrzymując wraz z Themem.
- ... No mówię ci, co to za czasy podłe... Wracam z morza a tu drzwi od chałupy wykopane i wyczyszczone do zera. Złodziejstwa tyle że hej. Patrzaj jaki ładny topór!

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #287 dnia: 01 Sierpień 2015, 21:28:46 »
- Panie, te czasy parszywe, fakt, za moich czasów to było inaczej. Ale tym toporem, jak ręką odjął, wszystkie zmartwienia ino do grobu posyłać. Panie, 500 grzywien! 500 grzywien za takie anielskie cudo! - Stragan był przybrany na szarawo, zdradzał pochodzenie kupca z Valfden, chociaż sprzedawał rodowity zueski kocur.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #288 dnia: 01 Sierpień 2015, 21:45:07 »
- No jeśli jest się krasnoludem, ja preferuję jednak miecze. Odpowiedział, wszak miecznika szukał ale przynajmniej szedł chyba w dobrą stronę. Także po pomyłce udał się szukać dalej.

Offline Rina

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 164
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #289 dnia: 01 Sierpień 2015, 22:54:03 »
Rina w ciszy, nic nie mówiąc, z Eli uczepioną u jej ręki co było słodkie, przemierzała kolejne uliczki miasta. No i tak sobie szły. Wreszcie w oddali ujrzały złotą kopułe. - No to mamy naszą akademie. Chodźmy tam. - pociągnęła za sobą Elizabeth, totalnie ignorując kupca. Głównie dlatego iż nie wiedziała czym jest okaryna którą ów kupiec próbuje im wcisnąć.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #290 dnia: 02 Sierpień 2015, 04:27:52 »
A w okolicy zaiste znajdowało się coraz więcej sprzedawców wystawiających swoje wyroby żelazne, stalowe i przeróżnych innych metali. Melkior widział zielonawe kramy z wielkimi bojowymi młotami, smukłe, lecz diablo niebezpieczne nadziaki ze szlachetnej stali, kiepskie i raczej niezbyt trwałe miecze z żelaza i taniej miedzi. Były berdysze, halabardy, smukłe włócznie i ostre oszczepy, ktoś wystawił kilka długich na dobrych kilka metrów pik, ktoś inny zachwalał swoje wekiery, najeżone kolcami niczym jeżozwierze. Kunanie starali się sprzedać i zareklamować sprzęt raczej mniejszy i fantazyjniejszy, ludzie, orkowie i krasnoludy zaś targowali ceny wielkich bojowych toporów i niemalże katowskich mieczy. Jeden z takich mieczników, posiadający również i finezyjne, bogato zdobione ostrza, kram przybrany miał w złoto i czerwień, sam był zaś człowiekiem w średnim wieku. Przy pasie nosił brzeszczot z szarej rudy, w pochwie obciągniętej jaszczurem.



Rina z Elizabeth zignorowały sprzedawcę plemiennych instrumentów i ozdób, ruszyły dalej. Mijały niezwykle pachnące stoiska z przyprawami, świecące się w blasku wschodzącego Słońca warzywniaki i kosze z owocami. Przemierzały bale sukna, cięte i krojone na miejscu, rozdzielane między wybredną klientelę, która targowała się nie na żarty. Każdy niczym wilk walczył o jedną grzywnę zysku czy spuszczenia z ceny. Przy wylocie z bazaru kunańskie kobiety obwieszone kolczykami i koralikami zachęcały do skorzystania z ich usług wróżbiarskich.
Wreszcie znalazły się jednak przy niewysokim, może trzymetrowym murze odgradzającym tę część miasta od dzielnicy artystycznej. Za na wpół otwartą bramą widziały szerokie brukowane alejki, ogrody, klomby kwiatowe i masę humanoidalnych istot przechadzających się i dyskutujących. Przy wejściu stało kilku rosłych kunan i jeden czerwony ork, który zdawał się nudzić. Smętnym wzrokiem oglądali wchodzących i wychodzących, szukając jakichś wyraźnych śladów... czegokolwiek. Spojrzeli na dwie kobiety.
- Hola, panienki, pod bronią na teren akademii nie lza. Broń zdacie, albo wracać wam pora skądżeście przyszły. To jak?



A Funeris poprawił w międzyczasie ubiór i ruszył przed siebie, ciągnąc za sobą Gorna. Sszybko i sprawnie dotarli przed bramy Essory.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #291 dnia: 02 Sierpień 2015, 13:15:48 »
Gorn szedł za Funerisem.  W drodze do Essory Paladyn  wcale się nie odzywał. Można było powiedzieć że ,,milczał jak zaklęty''. Był ciekaw czego się dowiedzą. Kim jest ten znajomy Funa. Ciekaw był też co się działo u innych.  Chociaż nie spodobało mu się że Themo najpierw dawał w gardło, a potem jescze palił skręta. I to w robocie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #292 dnia: 02 Sierpień 2015, 16:13:08 »
Przed wejściem do Essory stało dwóch rosłych orków, zielonych, z obłożonymi metalem pałkami. Ręce mieli skrzyżowane na piersi, taksowali swoim przenikliwym spojrzeniem okolicę, bacząc na wszystko i wszystkich. Nie uszło ich uwadze dwóch zbliżających się jegomości. Jeden odziany dostatnio, w zdobiony i wytrawny pancerz, z herbem na piersi, szlachetną twarzą i włosami przyciętymi krótko i schludnie. Ze skrzydłami na plecach. Drugi podobnej postury, nieco chyba młodszy, chociaż wyglądał jak pokraczny wędrowiec. Miał podarty płaszcz, kiepski miecz u pasa, rękawice, zwykłe buty, ale nie nosił żadnej koszuli czy kubraka.
Ork z prawej strony uchylił Funerisowi drzwi wejściowe, ten z lewej zaś stanął przed Gornem, zagradzając mu drogę.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #293 dnia: 02 Sierpień 2015, 20:40:05 »
Złoto i czerwień, to tutaj. Znowu zatrzymał się niby przypadkiem, oglądał rzeczy na wystawie, oceniał.
- Za moich czasów było lepiej... sakiewke można było na wierzchu nosić po rynku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #294 dnia: 03 Sierpień 2015, 01:58:14 »
- Za moich czasów chałupy się na noc nie zamykało, drzwi nie ryglowało, teraz to co innego, dobry panie - odpowiedział człowiek. Pochylił lekko głowę w oszczędnym, lecz pełnym szacunku dla elfa powitaniu. Podniósł nieco wyżej brwi, a po chwili wskazał na swoje wyroby, jakby zachęcając do obejrzenia.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #295 dnia: 03 Sierpień 2015, 11:51:42 »
- A anioły nie chodziły z czernią. Niezły towar tu macie panie. Odparł słysząc odzew, praca quasi-wywiadowcza nie była aż taka zła jednak.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #296 dnia: 03 Sierpień 2015, 15:58:29 »
Fun ja mam koszulę. Niestety zapomniałem że jestem debilem i przez przypadek usunąłem tą koszulę z karty. Ale ją mam na sobie.

Gorn stanął przed orkiem stojącym mu na drodze O co chodzi?. jestem tutaj z Funerisem.  Możesz potwierdzić ?- rzekł do Anioła.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #297 dnia: 03 Sierpień 2015, 18:29:16 »
//Przed wtrąceniami dawaj "//", bo to wygląda jak wypowiada w twej głowie myśl. I jeżeli jesteś debilem i usunąłeś ją z karty postaci, to jej nie masz na sobie. Trudno mi teraz wyrokować czy to prawda, czy nie, kiedy to się stało i w jakich okolicznościach, ale nie masz tego przedmiotu w swej karcie postaci.



- Gornie, tutaj pewnie o to chodzi, że należy być jakoś przyzwoicie ubranym. Masz jakieś pieniądze żeby kupić sobie szybko koszulę? I pozbądź się tego płaszcza, bo cały obdarty i porwany.

Offline Rina

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 164
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #298 dnia: 03 Sierpień 2015, 20:02:56 »
- Nie potrzebujemy problemów. Prosze. - powiedziała odpinając miecz i oddając do "depozytu". - Możemy już wejść?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #299 dnia: 03 Sierpień 2015, 20:07:54 »
- Numerek panienka weźmie - powiedział drab, dając jej płytkę z numerem "57". Nadal patrzył na Elizabeth, czekając na reakcję.



- Ano nie chodziły - odparł człowiek. Uśmiechnął się nieznacznie i zawołał jakiegoś chłopaka, niespełna dwudziestoletniego, rosłego, z bujną blond czupryną. Ten stanął za straganem, a starszy człowiek podszedł do elfa.
- Jurand jestem. Z kim mam przyjemność? - głos miał nieco ściszony, na granicy słyszalności w całym tym zgiełku i rozgardiaszu.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2015, 20:18:05 wysłana przez Funeris Venatio »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #299 dnia: 03 Sierpień 2015, 20:07:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top