Autor Wątek: Krajobraz z wilgą i ludzie  (Przeczytany 34393 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #140 dnia: 15 Lipiec 2015, 23:02:49 »
- Dziękuje - oznajmiła radośnie grzebiąc łyżką w potrawce oraz wybierając sobie z jedzenia najlepsze kąski. Nie miała ochoty zjadać wszystkiego i w ogóle mała jest to też mało je, więc raczej jej zachowanie nie powinno budzić kontrowersji. 
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2015, 23:25:11 wysłana przez Elizabeth »

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #141 dnia: 16 Lipiec 2015, 09:19:49 »
- Wzajemnie- Gorn zasiadł za stołem i zabrał się za swoją porcje. Smakowało  nieźle. Paladyn jadł powoli czekając na przemowę Funerisa dotyczącą bieżącej sytuacji.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #141 dnia: 16 Lipiec 2015, 09:19:49 »

Offline Rina

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 164
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #142 dnia: 16 Lipiec 2015, 12:29:21 »
Długoucha usiadła na przeciwko niziołczycy, nawet na nią nie spojrzała. Ze stoickim spokojem i szerokim uśmiechem na twarzy wzięła się do pałaszowania. ÂŁyżka w rękę i ruchem wiosłowym zupę do buzi. Gdy zjadła zupę, chwyciła kawałek kości i obgryzła ją z mięsa. Po chwili wszystko było zjedzone, oparła się wygodnie o oparcie krzesła i czekała.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #143 dnia: 16 Lipiec 2015, 15:46:18 »
- Ten świat jest zły - zaczął filozoficznym banałem Funeris, cały czas wąchając napar i delektując się jego miętowo-orzechowym zapachem. - Nie wszyscy z was wiedzą, ale nasze ukochane bractwo ma pewien problem z nie do końca poznaną i rozpracowaną... szajką. Sektą można powiedzieć. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, próbowali wzywać demony, sprzymierzyć się z nimi, wykorzystać do swoich celów. Działali jednak również na zdecydowanie innej płaszczyźnie. Porywali mieszkańców wyspy, wyciągali informację, tworzyli siatki wywiadowcze i organizowali punkty zbiórek swoich porąbanych wyznawców. Z tego, co do tej pory udało mi się ustalić, to dowodzi im jakiś pokręcony czarodziej, ale chyba nie studiujący nigdy w naszym królestwie. Mocna persona, nieuchwytna, diabelnie... irytująca. London Price. Ten London działa dla kogoś, kto tytułuje się imieniem Orwell. Trudno mi było zasięgnąć o nim informacji, ale Lucas, nasz Marszałek, któregoś razu doszedł do tego, że był to jakiś szalony ni to magik, ni to kultysta, który mieszkał w posiadłości Boleskinen, na Valfden. Problem tylko właśnie w tym, że to było przeszło trzysta, czterysta lat temu. Na razie, próbując podciąć im skrzydła, likwidowaliśmy ich punkty operacyjne. W jednym z nich znaleźliśmy listę nazwisk. Na wszystkich zostały zorganizowane ataki. Dotarliśmy do dwóch z nich, wiem gdzie przebywa trzeci. Na Zuesh. Dlatego właśnie tam płyniemy. Lucas obronił swoje życie, ja również. Obecna tutaj Elizabeth zdołała rychło w czas uchronić przed podobnym losem Krzysztofa z Mamina, następną osobę z listy, przechwytując ją i dostarczając bezpiecznie nam do Cytadeli. Niejaki Vuko Wierzbowczyk okazał się następną ofiarę Sekty Orwella. Mój wywiad dowiedział się, że niedługo po zaanektowaniu Zuesh przez nasze królestwo, Vuko skrył się na wyspie, widocznie czując oddech na plecach. Mój kontakt na wyspie powie nam więcej, gdy dopłyniemy do Hesperos.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #144 dnia: 16 Lipiec 2015, 15:59:11 »
Themo przez cały czas po prostu stał na pokładzie oparty o burtę i obserwował ląd, który ciągle się oddalał. Po pewnym czasie widać było już tylko najwyższe budynki Atusel i maszty galeonów. Jednak i te zniknęły z pola widzenia. Jego nicnierobienie przerwało wezwanie na posiłek. Więc zszedł pod pokład. Zdjął hełm i położył go na uboczu, by mu nie przeszkadzał w jedzeniu. Ujął w dłoń łyżkę i spożywał zupę słuchając przy tym Funerisa.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #145 dnia: 16 Lipiec 2015, 16:03:30 »
Themo musiał chyba przysnąć, albo po prostu miał halucynacje. Cała wyprawa nie była w Atusel nawet przez chwilę, trudno było więc oglądać budynki tego wielkiego portowego miasta. Startowali z Utamin, na północy, ze zdecydowanie mniejszego portu, ale portu macierzystego brygu "Raginis".

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #146 dnia: 16 Lipiec 2015, 16:27:04 »
- Miło, że pamiętałeś Funerisie - wspomniała, słysząc jak wymienia jej niewielki udział w walce z szajką. Zarumieniła się, zaś zaraz po tym bez wybrzydzania zaczęła zajadać się potrawką. Widać nawet i tak można zmotywować niejadka.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #147 dnia: 16 Lipiec 2015, 19:50:54 »
Gorn bardzo uważnie wysłuchał wypowiedzi Funerisa. Nie odzywał się gdyż pogrążył się  w głębokim  zamyśleniu - hmmm.... kolejni z wariatkowa chcą wzywać demony. Nieciekawa sprawa, Bardzo nieciekawa sprawa. Jasne było że trzeba odnaleść tego vuko zanim zrobią to ich wrogowie.

// Vuko to przypadkowe imię? czy je z książki wziąłeś? bo jeśli z książki to znam jej tytuł.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #148 dnia: 16 Lipiec 2015, 22:20:18 »
Melkior tak naprawdę nie cierpiał kawy, sprawdzał tylko Anioła. Aragorn pijał ją tak często i w takich sytuacjach że to bywało aż... dziwne. Delikatnie mówiąc. Usiadł i ściągnął kolczy kaptur kładąc go na stole. Napił się ciepłego naparu i zaczął powoli pałaszować potrawkę. No kucharza to chyba porwę do siebie... Pomyślał po kilku kęsach. Elf słyszał już to co mówił Funeris. Nie miał nic do dodania.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #149 dnia: 17 Lipiec 2015, 13:58:32 »
- Nikt nie chce nic powiedzieć? Może to i dobrze - uśmiechnął się. Przynajmniej nikt nie zaczął od tego, że ta misja nie ma sensu, że niepotrzebnie płyną. Funeris miał siorbnąć potrawki, ale zakołysało wyraźnie statkiem, aż należało przytrzymać naczynia. Im bliżej będą wyspy, tym pogoda będzie lepsza, gdyż akurat tam płyną sprzyjające im prądy oceaniczne i wieję odpowiednie wiatry, które przepędzając taką pogodę.
- Tymczasem chciałbym, żebyśmy zjedli w spokoju - spojrzał po zebranych w kambuzie, lustrując każdego. Zatrzymał wzrok na Gornie. - Brak trzech zębów pamiętam, Gornie, ale co to za blizna? Dawno się nie widzieliśmy, nie pamiętam jej.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #150 dnia: 17 Lipiec 2015, 20:29:11 »
Gorn wyrwał się z zamyślenia kiedy Funeris zwrócił się do niego. Kiedy napomknął o bliźnie, Paladyn odruchowo potarł się w miejsce gdzie ją posiadał. Po chwili odpowiedział - Nie dziwię się. Nie widzieliśmy się chyba rok? pół roku? albo mniej. Ta blizna to pamiątka. Wrogów jest coraz więcej... a sojuszników coraz mniej. Jest coraz niebezpieczniej. Wrogowie łączą siły.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #151 dnia: 17 Lipiec 2015, 21:26:50 »
- Nic więcej nam o niej nie powiesz? Jaką ma historię? - zapytała z nadzieją, że Gorn zaszczyci ich miłą opowieścią, która idealnie pasowała do atmosfery biesiadowania.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #152 dnia: 17 Lipiec 2015, 21:36:28 »
- Chcesz znać jej historię ?  nie jest to zbyt miła historia.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #153 dnia: 17 Lipiec 2015, 21:45:36 »
- Jeśli nie będziesz mówił o jakiś niesmacznych szczegółach, które mogą kogoś tutaj obrzydzić to nie krępuj się i opowiadaj. Przyda się jasiek urozmaicenie tego wieczoru.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #154 dnia: 17 Lipiec 2015, 21:53:57 »
- A kiedy ostatnio słyszałeś miła historię, Gornie? Bo ja dawno, zbyt dawno. Opowiadaj.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #155 dnia: 17 Lipiec 2015, 22:37:30 »
// Japier********************* tyle napisałem i muszę jeszcze raz.  <facepalm> a tylę tego miałem, teraz będzie krótszę


Kiedy zniknąłem, zszedłem do podziemia. Udało mi się skontaktować z moimi starymi druhami. Razem postanowiliśmy się dowiedzieć kim jest ten który tak potwornie mąci. Udawało nam się to dopóki wpadliśmy w zasadzę. Było ich zbyt wielu, znacznie wielu. Złapali nas. Trafiliśmy do Tar-talgar- Gorn wymówił tą nazwę z obrzdzeniem- Było to ich więzienie w którym torturowali innych. W okropny sposób. Przerażające dźwięki słychać było podczas przesłuchań. Podczas jednego z nich dowiedziałem się kim jest ich szef. I kto by pomyślał że to był mój stary druh. To on osobiśćie sprawił mi tę bliznę. Jak uciekliśmy? z pomocą innych którzy wiedzieli że nie wrócą pomogli nam w ucieczce. Ja jednak nie mogłem ich zostawić. Kazałem moim towarzyszom żeby uciekali. Sam natomiast  wróciłem po innych.... nie mogłem pozwolić aby spotkał ich taki los. Wznieciłem pożar w strategicznym miejscu. Gdy wszyscy ruszyli aby gasić pożar, ja ruszyłem na spotkanie z  moim wrogiem. W podziekowaniu za gościnę złamałem mu rękę. Nie zabiłem go. Powiedziałem mu że ma jeszcze szansę. Zabrałem mu klucz i uwolniłem wszystkich wieźniów. Po ucieczce doprowadziłem icg do domu i ich rodzin. Potem wróciłem. Ale to nie koniec. O nie, to dopiero początek. Czuję że on nie skorzystał z szansy i nadal myśli że uda mu się zabić mnie. Tym razem nie oszczędze go, zabiję go. Zemszczę się. No to wszystko przynajmniej bez szczegółów. A u was co się działo podczas mojej nieobecnośći?. Nie mam bladego pojęcia co się wydarzyło, kto co dostał? czy ktos sie ożenił itp.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2015, 22:39:37 wysłana przez Gorn Valfranden »

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #156 dnia: 17 Lipiec 2015, 22:47:32 »
- Interesująca opowieść Gornie, aż ciężko uwierzyć, że jest prawdziwa. Tak wiele przeżyłeś... bardzo cierpiałeś jak ci to robili? Czemu? Po co robić takie okropieństwa? 

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #157 dnia: 18 Lipiec 2015, 10:28:39 »
- po co robić takie okropieństwa? róźnie, aby wyciągnąć informacje, dla tortur. Czemu? to już moja sprawa.  Powiedzmy że spotkała go taka Vendetta że strach mówić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #158 dnia: 18 Lipiec 2015, 11:04:03 »
- I nie czułeś, że warto powiadomić o tym nikogo? Kim niby byli Ci "oni"?

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #159 dnia: 19 Lipiec 2015, 15:00:24 »
Gorn na następne pytania nieco się wkurzył. Zadajecie za dużo pytań. Nie podobało mu się to. Co im do tego? nie powinno to ich interesować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #159 dnia: 19 Lipiec 2015, 15:00:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top