Autor Wątek: Krajobraz z wilgą i ludzie  (Przeczytany 38448 razy)

Description:

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rina

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 164
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #260 dnia: 30 Lipiec 2015, 12:51:07 »
Długoucha leniwie otworzyła oczy i spojrzała na niziołke, mała kobietka przyszła gdzieś w nocy gdy Rinie urwał się film, teraz też była szybsza i wstała pierwsza, no ale co poradzić że nasza elfka była śpiochem. Przeciągnęła się niczym kotka po dobrym spanku na ciepłym piecu w wiejskim domku. - Witaj księżniczko. Jak ci się spało? - zapytała ciepłym głosem. Noc przyniosła długouchej ukojenie, pozwoliła zregenerować siły. Wstała z łoża które dzieliła tej nocy z Elizabeth. Przypięła miecz do pasa, narzuciła na siebie bluzkę, ogarnęła włosy i już była gotowa. Zbroi niestety nie zdążyła jeszcze zdobyć. - Jak żyjesz siostro? - podeszła do koleżanki i przytuliła ją po koleżeńsku.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #261 dnia: 30 Lipiec 2015, 13:00:17 »
- Całkiem dobrze, nie narzekam. - powiedziała również się wtulając w swoją przyjaciółkę.

- Za chwilę śniadanie, więc możemy się zbierać jak jesteś już gotowa. - Dziecięcy uśmiech nie schodził z jej twarzy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #261 dnia: 30 Lipiec 2015, 13:00:17 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #262 dnia: 30 Lipiec 2015, 13:25:10 »
Melkior wstał z łóżka, przeciągnął się i zaczął nakładać kolejne części pancerza. Jednocześnie szturchnął dalej śpiącego Thema.
- Rusz to swoje zapijaczone dupsko i złaź na dół, nie będę za ciebie świecił oczyma przed całym Bractwem. Frodo chodź! Zabrał ze stojaka broń i upiąwszy ją gdzie trzeba zszedł na dół gdzie czekał już Funeris.
- Witaj, jak noc?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #263 dnia: 30 Lipiec 2015, 18:42:21 »
- Dobrze, przyjemnie. Co prawda łóżko w kajucie miałem wygodniejsze, ale nie ma co narzekać. A nie chciałem spać na statku, bo musimy mieć jakąś bazę blisko centrum, dopóki się nie okaże, co robimy dalej i czy gdzieś nie ruszamy.
Dodatkowo anioł dowiedział się paru rzeczy od karczmarza, umówił się z nim, że otworzy rachunek, bo nie wie ile tutaj zagości. Wpłacił mu 135 grzywien zaliczki, tak na wszelki wypadek, by pokryć ewentualne koszty pobytu. Wliczając w to oczywiście pierwszy nocleg, wczorajszy posiłek i to, co zaraz im podadzą na śniadanie. A podano jajecznicę na tłustej kiełbasie, z pieczonymi skrawkami ciemnego chleba, które kunanin nazywał grzankami. Oczywiście wszystko pachniało bazylią. Do picia podano jakiś wywar bodajże z wiśni, albo owocu, który valfdeńskie wiśnie przypominał.
- No, panie i panowie - powiedział, patrząc się po zebranych. - Jak się spało? Pogoda jeszcze wczesna, ale czas zacząć zabawę. Drogie panie, jak samopoczucie? Już lepiej po wczorajszych trudnościach? - spytał. Powinny się czuć co najmniej normalnie, ale kto ich tam wie.



12 685 - 135 = 12 550 grzywien

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #264 dnia: 30 Lipiec 2015, 18:54:33 »
Bez pieczarek, Melkior miał cichą awersję do grzybów po usłyszeniu pwenej historyi z ust Domenicka aep Zirgina. Przed zabraniem się za posiłek zmówił cichą modlitwe do Rashera i Ellmora, jak miał w zwyczaju czynić. Wszak "wsparcie" boga losu mogło tylko pomóc.
- Mnie się spało doskonale, może to dlatego że mnie do spania wystarczy kawałek podłogi?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #265 dnia: 30 Lipiec 2015, 20:54:45 »
Elizabeth po jakimś czasie zeszła na dół na śniadanie z towarzystwie Riny, lekko wtulając się w jej rękę. Była od niej sporo niższa, więc niestety kobieta nie była w stanie odwzajemnić jej uczuć. No chyba, że by się zatrzymała, ale to nie taki był cel ich wędrówki, żeby się bez przerwy nie potrzebnie przytulać.

- U mnie wszystko dobrze Funerisie. Dziękuje, że się tak o mnie troszczysz. - powiedziała czerwieniąc się lekko.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #266 dnia: 31 Lipiec 2015, 11:29:21 »
Gorn wstał chwilę po wyjściu Funerisa. Spał w ubraniu i z bronią bo nigdy nic nie wiadomo. Wyspał się porządnie, toteż ruszył na dół słysząc zawołanie o śniadaniu. Zamknął drzwi do ich pokoju i poszedł na dół. Kiedy dotarł do miejsca gdzie siedziała reszta kompani zawołał - Cześć i czołem. Jak się spało

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #267 dnia: 31 Lipiec 2015, 15:51:59 »
// Straciłem neta, więc mogę niestety bardzo rzadko odpisywać w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zrobiony odpis raz dziennie będzie dobrym wynikiem, a wchodzić będę koło tej godziny. Szczerze mówiąc i tak się nic nie zmieni, bo cała wyprawa bardzo powoli się porusza.

- Mi bardzo dobrze Gornie. Wreszcie łóżko w normalnych warunkach. Wygodnie i nic nie buja.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #268 dnia: 01 Sierpień 2015, 11:05:18 »
Zjedli w spokoju śniadanie, które pokrzepiło ich przed nadchodzącym dniem. Jajka były nieco inne niż te, do których się przyzwyczaili, z pewnością nie były kurze czy nawet gęsie. Funeris nie dopytywał się karczmarza jakie zwierzę wydało je światu, jakoś podświadomie uznał, że nie chce zagłębiać się w tę tajemnicę. Bynajmniej nie można było powiedzieć, że nie były one smaczne. Wręcz przeciwnie, na swój oryginalny sposób były naprawdę dobre, intrygujące.
Zamienili ze sobą jeszcze kilka nic nie wnoszących słówek, raczej plotkowali. Wreszcie przyszedł czas, by zająć się tym, po co tutaj przybyli.
- Jak pamiętacie, szukamy pewnej osoby. Inne osoby, nazwijmy ich operacyjnie Sektą Orwella, również tej osoby poszukują. Nie zdziwiłbym się gdyby dawno już wiedzieli, że na wyspie jesteśmy, albo ewentualnie dowiedzieli się tego w najbliższym czasie. Zalecam więc ostrożność - powiedział, chwycił za kubek i dopił resztkę przygotowanego napoju. - W mieście mamy trzy punkty zaczepienia. Dwie jednostki operacyjne Bractwa, pod dowództwem kolejno Juranda ze Spychowa i Fulko de Lorche, od jakiegoś już czasu działają w tym mieście.
Tutaj urwał, rozejrzał się wokół, czy na pewno nikt nie nasłuchuje. Karczmarzowi zaraz po skończonym posiłku polecił, by na chwilę się oddalił i zostawił ich samych w tej jednej izbie, gdyż chciałby porozmawiać ze swoimi podwładnymi. Funeris miał więc pewność, że nikt nie nadstawia niepotrzebnie uszu. Anioł znał już trochę oberżystę, gościł u niego trzykrotnie podczas poprzednich wizyt na Zuesh, więc miał do niego cień zaufania. Poza tym odpowiednio wypchany trzos grzywien potrafił działać cuda niemalże tak doniosła jak te zartatowskie.
- Jurand wmieszał się w światek kupiecki i operuje na Trzcinowym bazarze, który jest kopalnią wiedzy o osobach, miejscach i wydarzeniach. Prowadzi kram miecznika, ma herb mojej rodziny na straganie, nieznanej tutaj jeszcze zbyt szeroko. Fulko zakręcił się zaś w okolicach akademii, udaje doktoranta jednego z wydziałów. Infiltruje i pozyskuje informacje od żaków i artystów. To elf, brak mu lewego ucha, raczej nie trudno go będzie odnaleźć. Potrzebuję, byście podzielili się na dwie grupy, każda ruszy w jedno z miejsc i rozezna się w sytuacji. Ja, z racji mojej aparycji, którą trudno ukryć, ściągam na siebie nieco zbyt dużo uwagi. Dlatego, wybaczcie, udam się do Essory, najprzedniejszego zajazdu w tej części świata, gdzie odwiedzę starego znajomego. Chętnie udam się tam z kimś. Proponuję, byście szybko i sprawnie dobrali jakieś dwuosobowe grupy.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #269 dnia: 01 Sierpień 2015, 14:15:19 »
Gorn uważnie wysłuchał wypowiedzi Funerisa. Ja nie wiem z kim mam być toteż, wy podzielcie kto jest z kim.

// Mój jedyny odpis dzisiaj bo wyjeżdżam na 18 kuzyna.

Offline Rina

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 164
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #270 dnia: 01 Sierpień 2015, 14:28:43 »
- Ja mogę iść z Elizabeth. - skomentowała krótko długoucha, delikatnie uśmiechając się i obejmując niziołkę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #271 dnia: 01 Sierpień 2015, 14:36:45 »
- Gdzie dokładnie?

Offline Rina

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 164
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #272 dnia: 01 Sierpień 2015, 14:39:06 »
- Gdziekolwiek nas przydzielisz.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #273 dnia: 01 Sierpień 2015, 14:55:19 »
- Najłatwiej będzie znaleźć tego elfa, co nie Rina? I w ogóle przy okazji zwiedzimy trochę akademii. - Elizabeth uśmiechała się od ucha do ucha na samą myśl odwiedzenia budynku pełnego inteligentnych i rezolutnych młodzieńców.

Offline Rina

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 164
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #274 dnia: 01 Sierpień 2015, 15:01:07 »
- Jak uważasz kumpelo. - powiedziała długoucha po czym poprawiła swój miecz. - Oby nie musiał być potrzebny.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #275 dnia: 01 Sierpień 2015, 15:11:47 »
- Jesteśmy jednak w mieście, szczerze wątpie, aby ktoś nas zaatakował Rino. Szczególnie w środku dnia nie miałoby to sensu. Ale broń na wszelki wypadek można wziąć. Funerisie myślisz, że lepiej ją trzymać na widoku, aby odstraszyć takowych ewentualnych bandytów, czy lepiej ją schować, aby nie zwracać przypadkowo uwagi?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #276 dnia: 01 Sierpień 2015, 16:20:08 »
- Tutaj, na ulicach miasta, każdy chodzi pod bronią, ale obawiam się, że na teren akademii z orężem was nie wpuszczą. Idźcie na razie uzbrojone, najwyżej zdacie w jakimś depozycie przy głównej bramie. Gornie- zwrócił się do paladyna. - Idziesz w takim razie ze mną. Melkior i Themo zajmą się straganem. Obydwie grupy używają hasła o odzewu. Macie powiedzieć w ich obecności jakąś uwagę na temat dzisiejszych czasów, oni powinni odpowiedź: "Za moich czasów chałupy się na noc nie zamykało, drzwi nie ryglowało". Wtedy wy musicie powiedzieć, że za waszych czasów "anioły nie chodziły z czernią". Wtedy oni powinni już zrozumieć, że wy to wy. No, nie ma co mitrężyć, ruszać się!

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #277 dnia: 01 Sierpień 2015, 17:28:29 »
- To idziemy. Elf wstał od stołu, jakoś miał złe przeczucie co do pracy z Themo. Człek ów był ciągle nieobecny i wyjątkowo cichy. Melkior dopił jeszcze napój i opuścił karczmę czekając na Thema, skoro mają iść parami to pójdą.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #278 dnia: 01 Sierpień 2015, 17:38:58 »
- Pomysłowe - skomentowała Elizabeth w duszy śmiejąc się z lekkiego debilizmu czekającej jej wypowiedzi. Jak ona ma mówić, że za jej czasów było coś lepsze jak sama jest jeszcze młoda. Machnęła na to tylko ręką i z uśmiechem złapała za dłoń Rinę.

- Rzeczywiście nie ma na co czekać, lepiej wszystko załatwić jak najszybciej, a potem będzie jeszcze czas na upragniony relaks. - mówiła bardziej do siebie niż do pozostałych osób, które zapewne były zajęte własnymi osobami oraz możliwymi prywatnymi rozmowami dotyczącym dalszych planów.

- Funerisie, w którą stronę do akademii? Jak ją poznać? - zapytała wstając już od stołu, jakby miała zaraz wystrzelić jak z procy w stronę wyjścia.


Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #279 dnia: 01 Sierpień 2015, 17:50:03 »
Themo dokończył posiłek wysłuchując poleceń Funerisa. Kiedy zadania były rozdzielone wstał od stołu i udał się za Melkiorem. Gdy już znaleźli się przed karczmą wyjął ze swojej paczki jednego skręta, którego odpalił. Napełniając płuca tytoniowym dymem, który go uspokajał, popatrzył na ulicę.
-Trzeba znaleźć tego Juranda.

//16-1=15 skrętów pozostało

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krajobraz z wilgą i ludzie
« Odpowiedź #279 dnia: 01 Sierpień 2015, 17:50:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything