Autor Wątek: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]  (Przeczytany 5533 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« dnia: 03 Lipiec 2015, 17:17:18 »

Wczoraj 2 lipca 2015 roku o godzinie 14 Piranha Bytes i Nordic Games potwierdziły, że nowym projektem nad którym pracują jest Elex. Według podanych informacji ma to być gra osadzona w post-apokaliptycznym świecie science fantasy, której świat ma być ogromny i otwarty. Na swej drodze gracz spotka wiele zmutowanych stworzeń i zostanie postawiony przed poważnymi decyzjami moralnymi. Jak oceniacie pomysł PB?


P.S. Dodatkowe informacje znajdziecie tu, które będziemy na bieżąco aktualizować.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2015, 17:20:03 wysłana przez Devristus Morii »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2015, 19:57:46 »
Gatunek zerżnięty z Marantu. :D No patrzcie ich.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2015, 19:57:46 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec 2015, 20:35:47 »
Obserwowali Nas przez tyle lat to i teraz wykorzystują maranty do własnych celów. Wracajac do tematu z chęcią bym zagrał w Elex, ale jestem ciekaw czy będzie to większy świat niż G3 czy większy od G3 a mniejszy od Wiedźmina 3

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2015, 21:49:09 »
Tak czy owak to ten sam silnik co Gothic 3 i Risen. Piranie nie mają talentu do tworzenia własnych silników, bo jak dobrze wiemy z doświadczenia to ich po prostu przerasta. Ale mogliby chociaż nadążać z duchem czasu i zainwestować w licencję na nowy silnik.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec 2015, 21:57:52 »
Gra w moim ulubionym klimacie :). Ledwo opadnie napromieniowany pył po Fallout i Mad Max a tu pojawi się Elex. Szkoda tylko, że to stary silnik. I zaskoczenia nie będzie, bo to pewno taki Gothic 3, ale w innym uniwersum i z ulepszeniami technicznymi.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2015, 11:41:14 »
Silnik z Risena 1 i tak lepiej działał niż w G3 jak by to nie brzmiało.

Wygląda to fajnie ale post-apo to nie moje klimaty. chociaz zapowiada sie ciekawie :)
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2015, 22:25:05 wysłana przez Silion aep Mor »

Offline Yarrin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: -189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2015, 14:51:19 »
W tym wywiadzie pojawiło się kilka nowych grafik poglądowych.

Offline Heretic_13

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 9
Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień 2015, 12:23:42 »
A jednak wciąż latają z wisiorkami z Gothica :) o korzeniach trza pamiętać. Ja boję się tylko, że tak, jak to było z Risenem, chłopaki zza Odry nie poradzą sobie w nowych klimatach. Gothicowy świat był brudny, krwawy i często brzydko prawdziwy. A Risen... lubię tę grę, ale kolorowe dżungle i piraci to nie moje klimaty- też nie bardzo rozumiem rajcowania się tymi morskimi bydlakami(w końcu bandyci, tylko na statku- gwałty, grabieże, sadystyczne zabawy), no ale co kto lubi.
Do tematu: ÂŻeby tylko dali radę napisać fajną historię.
A co do mojej własnej, osobistej, prywatnej :) nadziei... OBY WRESZCIE ZROBILI PORZÂĄDNÂĄ WALKÊ z bronią białą i wręcz. A jak już przy tym jesteśmy- MIECZE NIE POWINNY MIEÆ PÓ£ METRA SZEROKOÂŚCI I KOLCÓW WYSTAJÂĄCYCH Z OSTRZA(Gothic- prawie wszystkie 2-ręczne mieczydła poza serią "light" i zasr@ny Uriziel)!!! Błagam. Są inne sposoby, żeby broń wyglądała jak na brzytwę herosa przystało

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec 2016, 20:24:28 »
Wrzucam materiał z tvgry, którzy mieli przyjemność lepiej się zapoznać z nowym produktem:

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwiec 2016, 20:39:54 »
ÂŚrednio to wygląda. Połączenie sci-fi z fantasy to jak połączenie słodkiego i słonego w jednym dani - tylko mała grupka osób lubi takie połączenie. Patrząc na zachodnie firmy jestem dumny, że mamy taką firmę jak CD PROJECT RED, która robi zajebistą robotę. PB niestety się wypaliła. Risen 1 był spoko, ale wszystko potem już nie, bo twórcy nie mogli zdecydować sie na uniwersum - 1 była typowym Gothicem, 2 klimaty pirackie ze szczątkowym podobieństwem do Gothica, natomiast trójka to taki misz-masz był. Ten misz-masz się nie sprzedał, więc obawiam się, że z Elex będzie podobnie.  ;[

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipiec 2016, 09:51:14 »
Zacznijmy od fabuły. Jest elex. Są grupy, które wykorzystują go na różne sposoby. Jest połączenie przyszłości z przeszłością.
No to dalej. Walka. Z tego co do tej pory wiadomo tradycyjnie ją zwalili, trochę sytuację ratuje plecak odrzutowy :p.
Niemniej mam zamiar ją kupić z uwagi na sentyment.

Offline Semaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 2
Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lipiec 2016, 11:22:57 »
Pamiętam, że trochę im zajęło robienie Gothic 3. Narzekali wtedy w którymś z wywiadów, że i tak zrobili 50% gry. ÂŚwiat Elex ma być jeszcze większy obszarowo, a czasu od ich ostatniej gry (Risen 3) nie minęło zbyt wiele. Aż tak nagle usprawnili pracę, że się chcą wyrobić? A może gra będzie... wybrakowana? To trzeba zostawić domysłom, ale to jest mój główny zarzut przedpremierowy i chyba jedyna rzecz, która budzi obawy.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lipiec 2016, 14:15:49 »
Pamiętam, że trochę im zajęło robienie Gothic 3. Narzekali wtedy w którymś z wywiadów, że i tak zrobili 50% gry. ÂŚwiat Elex ma być jeszcze większy obszarowo, a czasu od ich ostatniej gry (Risen 3) nie minęło zbyt wiele. Aż tak nagle usprawnili pracę, że się chcą wyrobić? A może gra będzie... wybrakowana? To trzeba zostawić domysłom, ale to jest mój główny zarzut przedpremierowy i chyba jedyna rzecz, która budzi obawy.

W przypadku Gothic 3 jednocześnie robili nowy silnik i samą grę, dlatego im to tak wyszło. Do tego jeszcze naciski ze strony wydawcy. Obecnie nie mają takich problemów, dlatego mam nadzieję, że uda im się ta gra i osiągnie większy sukces niż Risen.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2016, 05:16:59 »
Szczerze powiedziawszy, patrząc na ten pierwszy gameplay - to wygląda to całkiem ciekawie, ale samo uniwersum jako mix klimatów fantasy z postapo - jest nieco awkward. Zwykle nie lubię tego typu zestawień, bo wygląda to dla mnie po prostu nienaturalnie i jakoś nie mogę się przyzwyczaić. Miejscami pachnie to jakimś Parkiem Jurajskim xD, a miejscami wygląda jak zrzynka z Fallouta. W każdy razie zastanawiam się czy panowie z PB, specjalizujący się póki co w grach stricto w klimacie fantasy - dadzą sobie radę z czymś nowym. Miejmy nadzieję, że nie będzie to przekombinowane.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Co sądzisz o Elex? [przed premierą]
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2016, 05:16:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top