Autor Wątek: Farma [praca]  (Przeczytany 19485 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lucjusz Vangraf

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
Farma [praca]
« dnia: 30 Czerwiec 2015, 10:17:17 »




Szwendając się za murami Efehidonu wreszcie natknąłeś się na sporych rozmiarów farmę. Po środku domek pod którym stoi zmęczony chłop z widłami, wokół szerokie pola. Kurnik z którego dobiega donośne gdakanie oraz obora skąd słychać odgłosy wszelakich zwierząt gospodarstwa domowego. Krowy muczą, świnie chrumkają, ogółem wiejski obraz. Gdy chłop cię zauważył z nadzieją w oczach zaprosił cię gestem. Gdy tylko podszedłeś bliżej mężczyzna zaczął mówić. -  Witom! Widze że nudzita sie. Pomożeta mi? Tyle tu roboty że już rady nie daje. Możeta świnie nakarmić czy w polu porobić, wszyndzie sie wasze rynce przydadzom. Płace grzywnami. Od 20 grzywien sie zaczyno stawka i rośnie. Jeśli przerobita 6 godzin i nie padnieta byndzie i 40 grzywien ekstra. Mozeta też sobie co nie co wzionć jadła ale nie dużo. To co pomożeta?

Zarobki:
1 godzina - 20 grzywien
2 godzina - 20 grzywien
3 godzina - 30 grzywien
4 godzina - 30 grzywien
5 godzina - 40 grzywien
6 godzina - 40 grzywien
                + 40 grzywien *premii za przepracowanie 6 godzin w jednym dniu

*premia: Oprócz pieniędzy po przepracowaniu 6 godzin możesz zabrać do 5 sztuk/kg pożywienia, typ pożywienia jaki chcemy zabrać należy zgłosić po pracy zarządcy.
Można wybrać tylko jedna z poniższych kategorii i należy kierować się poniższymi wytycznymi.

Płyny - do 5 litrów
Jaja - do 5 sztuk
Wypieki - do 5 sztuk
Warzywa - do 5 kilogramów
Owoce - do 5 kilogramów
Mięso - do 5 kilogramów

Wymagania:
- Na farmie możesz pracować w poniedziałki, środy i piątki tylko i wyłącznie do 6 godzin. Co godzinę (z dopuszczalną odchyłką 10 minut) musisz napisać jak pracujesz, inaczej dostaniesz wypłatę za 1 przepracowaną godzinę. Post powinien zawierać co najmniej 3 pełne linijki opisu własnej pracy.
- Chcąc się zatrudnić na dany dzień jesteś zobowiązany do napisania w tym temacie.
- W czasie pracy nie możesz znajdować się na zadaniach czy wyprawach. Również nie możesz przebywać w domach, zakładach czy sklepach innych graczy oraz w instytucjach takich jak np. Ratusz czy Skarbiec.

Offline Gedran

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 770
  • Ból to tylko kwestia siły woli!
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Luty 2016, 13:57:56 »
Po ciężkiej pracy przy wywalaniu gnoju, mężczyzna zrobił sobie krótką przerwę, siadł na stołku, starł pot z twarzy, a po kilku minutach, udał się do domu chłopa.Przywitał się z gospodynią, pomówił z nią o życiu na farmie, a następnie wziął od niej wiadro pełne, resztek jedzenia i wrócił do stajni.Wszedł do chlewa, ze świniami i wlewał pomyje do koryta.ÂŚwinie kwiczały i przepychały się koło mężczyzny, ale po chwili zajęły się konsumpcją resztek.Gedran wyszedł ze stajni, oczyścił się trochę i skierował się do chłopa, po swoje wynagrodzenie, prosząc też o kilka kilogramów mięsa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Luty 2016, 13:57:56 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Luty 2016, 20:07:43 »
Po ciężkiej pracy przy wywalaniu gnoju, mężczyzna zrobił sobie krótką przerwę, siadł na stołku, starł pot z twarzy, a po kilku minutach, udał się do domu chłopa.Przywitał się z gospodynią, pomówił z nią o życiu na farmie, a następnie wziął od niej wiadro pełne, resztek jedzenia i wrócił do stajni.Wszedł do chlewa, ze świniami i wlewał pomyje do koryta.ÂŚwinie kwiczały i przepychały się koło mężczyzny, ale po chwili zajęły się konsumpcją resztek.Gedran wyszedł ze stajni, oczyścił się trochę i skierował się do chłopa, po swoje wynagrodzenie, prosząc też o kilka kilogramów mięsa.

- Oto Twoje 220 grzywien i 5 kilogramów baraniny!

Lidia

  • Gość
Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Kwiecień 2016, 10:52:04 »
Elfka rozejrzała się po okolicy. Hm, pomyślała i zerknęła na sakiewkę, w której zostało jeno 25 grzywien. Nie mając nic do roboty, podeszła do gospodarza zapytawszy o pracę.
- Dobry - rzekła i skłoniła się uprzejmie. - Znajdzie się coś dla mnie na dwie godziny? Mogę zbierać owoce i oporządzać zwierzęta. Nie każcie mi tylko wywozić gnoju...



Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Maj 2016, 12:53:17 »
Elfka rozejrzała się po okolicy. Hm, pomyślała i zerknęła na sakiewkę, w której zostało jeno 25 grzywien. Nie mając nic do roboty, podeszła do gospodarza zapytawszy o pracę.
- Dobry - rzekła i skłoniła się uprzejmie. - Znajdzie się coś dla mnie na dwie godziny? Mogę zbierać owoce i oporządzać zwierzęta. Nie każcie mi tylko wywozić gnoju...




- Oczywiście. Masz tutaj kosz i idź jajka przynieś.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Maj 2016, 13:00:35 »
Kiellon wróciwszy do swojej chaty po robocie w kopalni i ogarnięciu się jako tako postanowił przejść się poza granice miasta tam zauważył jednego z wieśniaków pracującego na farmie. Oczywiście brodacz podszedł do niego, bo żadnej pracy się nie boi. - Chętnie pomogę. Odpowiedział i ruszył działać najpierw wziął jeden z wiklinowych koszyków i wbił bezpośrednio do kurnika tam został praktycznie zaatakowany przez wystraszone kury. Wszędzie walało się pierze, lecz on nie wystraszył się i rozpoczął zbieranie jajek, które łapał jak najdelikatniej potrafił i wsadzał je do koszyka tak łaził po całym kurniku, że nawet nie zauważył ile czasu mu zleciało.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Maj 2016, 14:00:28 »
Kiellon pozbierał już wszystkie jajka, które o dziwo nie pękały mu w rękach na jego szczęście potem wyszedł z kurnika a pełne kosze zaniósł do budynku gospodarczego. Krasnolud następnie podszedł do zagrody gdzie stały krowy, które musiały zostać wydojone. Dlatego wziął sobie mały stołek oraz kilka wiader i rozpoczął dojenie. Brodacz dość zamaszyście ciągnął za wymiona, lecz robił to tak, aby krowa przy tym nie cierpiała a pierwsze wiadro zapełniało się mlekiem na jego szczęście nie pomylił byka z krową. Krasnolud tak sobie doił a czas mu leciał jak piasek przez palce.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #66 dnia: 30 Maj 2016, 15:00:23 »
Krasnolud kończąc dojenie krów wziął wiadra i poszedł do składziku, gdzie przelewał mleko do butli, które następnie zakorkował i pozostawił w cieniu, by towar się za szybko nie popsuł. Teraz poszedł zająć się czymś innym a mianowicie wziął się za podlewanie ogrodu zwłaszcza, że pierwsze dni wiosny już dawno minęły to roślinki wymagały nawodnienia. Dlatego udał się po wiadro, po czym umieścił je we studni nabierając porządną ilość wody. Oczywiście musiał zrobić kilka kursów, bo na raz nie był w stanie tego zrobić a warzywa będą w przyszłości potrzebne.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Maj 2016, 16:00:06 »
Ogródek został podlany, więc nie pozostało mu nic innego jak przejść się jeszcze i coś porobić w obrębie gospodarstwa. Dlatego nastał czas na wejście do obory tam wziął widły oraz taczkę i zaczął ładować gnój jakoś odór go nie odrzucił ponieważ krasnolud sam capił jak stado dzikich świń. Kiellon robił swoje wywożąc gnój na stertę, która była dość imponujących rozmiarów i już sam krasnolud przeszedł tym zapachem jedno było pewne praca na farmie nie jest dla każdego, lecz Kiellon był gotów nieść wszystko dla kilka grzywien, także zrobił kilkadziesiąt kursów z łajnem.   

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Maj 2016, 17:00:01 »
Krasnolud skończył wywalać gnój, więc postanowił odstawić widły oraz taczkę na swoje miejsce następnie ruszył on w kierunku stajni, gdzie rozpoczął karmienie zwierząt wcześniej już przygotowaną paszą oraz innymi rzeczami na pierwszy ogień poszły konie, które zostały nakarmione owsem potem wziął się za świnie one natomiast dostały resztki z wcześniejszych obiadów oraz zupę z pokrzyw dla utuczenia a na samym końcu poszedł do kurczaków, którym sypał ziarno, tak nakarmione zwierzęta mogły przeżyć kolejne godziny, ale i tak brodaczowi zajęto to godzinę.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Maj 2016, 18:00:03 »
Kiellon na ostatnią godzinę wybrał sobie sadzenie zbóż zabrał się do tego w taki sposób, iż wziął worek założył go sobie przez ramię potem napełnił go nasionami i zaczął chodzić po zoranym wcześniej polu przez gospodarza. Krasnolud równomiernie brał garść nasion i sypał na ziemię a miał dość duży areał do przechodzenia a do tego chciał to robić starannie, więc zabrał się za to konkretnie i robił swoją robotę dopóki nie skończył wysiewać wtedy też podszedł do gospodarza. - Panocku skończyłem mam nadzieję, że ma pomoc się przydała i dostanę godne wynagrodzenie za mą pracę. 

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Maj 2016, 18:07:59 »
Kiellon na ostatnią godzinę wybrał sobie sadzenie zbóż zabrał się do tego w taki sposób, iż wziął worek założył go sobie przez ramię potem napełnił go nasionami i zaczął chodzić po zoranym wcześniej polu przez gospodarza. Krasnolud równomiernie brał garść nasion i sypał na ziemię a miał dość duży areał do przechodzenia a do tego chciał to robić starannie, więc zabrał się za to konkretnie i robił swoją robotę dopóki nie skończył wysiewać wtedy też podszedł do gospodarza. - Panocku skończyłem mam nadzieję, że ma pomoc się przydała i dostanę godne wynagrodzenie za mą pracę.

- Dobra, już dobra panusie. Mosz pan 220 grzywien i mienso. 3 kilo.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Czerwiec 2016, 09:17:01 »
Elizabeth, doświadczając skutków wojny, zapragnęła odpocząć od zgiełku i walki.  Wieś wydawała się dobrą alternatywą, a zarazem sposobem, aby dalej uczestniczyć w walce. Zaopatrzenienie wojska to podstawa w armii, bo głód zawsze działał negatywnie na efektywność i morale. Dlatego przyszła swoją ciężką pracą wspomóc rolników, którzy właśnie teraz krwią i potem próbowali nakarmić armie królestwa. Meldując się rolnikowi, wzięła się do roboty.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2016, 10:26:12 wysłana przez Elizabeth »

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Czerwiec 2016, 10:08:56 »
Pierwszym zadaniem przed jakim musiała stanąć było bestialsko obrobić kury z ich w trudzie i bólach zdobytych jajkach. Kurnik był całkiem niedaleko, a dosyć spore rozmiary świadczyły, że jest to dom bardzo wielu kur. Aż wzdrygnęła się na samą myśl, że tak wiele kur będzie musiała obsłużyć. Weszła do kurnika, czemu towarzyszyło charakterystyczne odgłosy małych jajorodnych stworzeń. Zebrała wszystkie jajka do koszyka i odniosła rolnikowi.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Czerwiec 2016, 10:59:40 »
Przysłużywszy się rolnikowi kobieta capnęła sobie na kamieniu przyglądając się kurkom i rozrzucając im ziarno. Spokojna wieś odprężała w każdej chwili, a lekkie prace, które trzeba było zrobić, nie stanowiły problemu w osiągnięciu relaksu. Praca ze zwierzętami cieszyły niziołczyce o wiele bardziej niż nudne obowiązki w bractwie. Niestety front wzywał ją do obrony królestwa, lecz ona nie miała ani odrobinę ochoty na niego wracać. Zwłaszcza, że rany z ostatniej bitwy wciąż się nie zagoiły.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Czerwiec 2016, 11:53:23 »
Po zajęciu się kurami Elizabeth poszła wydoić krowy. Nigdy jeszcze tego nie robiła, jednak mimo wszystko kobiecy instynkt podpowiadał jej, że sobie poradzi. Wzięła duże wiadro i zaczęła wypełniać je mlekiem krowy, którą z trudem doiła. Zwierzę było już trochę starsze, więc zajęcie nie należało do najprostszych. Po niej zajęła się resztą krów, od czasu do czasu biorąc nowe wiadro na mleko. Była dumna z przyjścia na farme, bo nabywała coraz to nowsze umiejętności.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Czerwiec 2016, 12:43:59 »
Zmęczona Elizabeth dojeniem krów, odnalazła świnie, aby teraz im ofiarować trochę uwagi. Dolała im wody i jedzenia do koryta, aby biedaczyska przypadkiem nie umarły z pragnienia, czy głodu. Paszy wrzuciła dużo, aby tuczyć świniaki, zaś wody z lekka mniej, byleby się nie zadławiły, nie mając czym popić posiłku. Z troską patrzyła na nie jak pożywiają się i z wdzięcznością patrzą na swojego ofiarodawcę. Pragnęła się wręcz do nich przytulić, gdyby nie brak higieny jaką się wyróżniały.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Czerwiec 2016, 13:40:45 »
Gdy poradziła sobie także ze świniami, spojrzała na słońce i spostrzegła, że minął jej prawie cały dzień. Ciężka praca, pomimo że była w wspaniałym towarzystwie i niecodziennej atmosferze, miała zaraz przynieść żniwa też dla niej. Wypłata wprawiła ją w jeszcze wiekszy zachwyt, że z uśmiechem przyleciała do rolnika.
- Skończyłam już pracę, dziękuje że mogłam pomóc. Wszystko dopilnowałam i zadbałam o zwierzęta. Mówiłeś kochany, że za pomoc mógłbyś obdarować mnie dodatkowo darami twojej ziemi. Byłaby szansa, abyś dał mi jakieś swojskie wypieki i słynne, domowej roboty nalewki? Zawsze chciałam spróbować, podobno różnią się od tego co pić i jeść można w karczmach.


//Dwa wypieki jabłecznika, nalewka z wiśni, nalewka z pigwy, nalewka z czarnej porzeczki ( po 1 litrze )

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Czerwiec 2016, 16:23:17 »
Gdy poradziła sobie także ze świniami, spojrzała na słońce i spostrzegła, że minął jej prawie cały dzień. Ciężka praca, pomimo że była w wspaniałym towarzystwie i niecodziennej atmosferze, miała zaraz przynieść żniwa też dla niej. Wypłata wprawiła ją w jeszcze wiekszy zachwyt, że z uśmiechem przyleciała do rolnika.
- Skończyłam już pracę, dziękuje że mogłam pomóc. Wszystko dopilnowałam i zadbałam o zwierzęta. Mówiłeś kochany, że za pomoc mógłbyś obdarować mnie dodatkowo darami twojej ziemi. Byłaby szansa, abyś dał mi jakieś swojskie wypieki i słynne, domowej roboty nalewki? Zawsze chciałam spróbować, podobno różnią się od tego co pić i jeść można w karczmach.


//Dwa wypieki jabłecznika, nalewka z wiśni, nalewka z pigwy, nalewka z czarnej porzeczki ( po 1 litrze )

- Masz tutaj 220 grzywien niziołko. - rzekł farmer - ...I chcesz ten placek czy jednak alkohol, to nie jest degustacja ani organizacja charytatywna. Mogę Ci dać tylko jedno z tych dwóch bo dla innych nie starczy. - dodał wzruszając ramionami.

//Nie przesadzasz z tymi godzinami? Co godzina to prawie 9 minut do tyłu... Masz 10 minut +- od pierwotnej godziny z tego co wiem.
Ponadto:


Cytuj
Można wybrać tylko jedna z poniższych kategorii i należy kierować się poniższymi wytycznymi.

Płyny - do 5 litrów
Jaja - do 5 sztuk
Wypieki - do 5 sztuk
Warzywa - do 5 kilogramów
Owoce - do 5 kilogramów
Mięso - do 5 kilogramów

//Tak więc wypieki albo alkohol  <aniol>

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Czerwiec 2016, 17:12:47 »
- Zatem poproszę o alkohol. Może innym razem spróbuje waszych łakoci.

//Jeśli jest taka zasada to prosiłbym o uściślenie, bo to w żadnym razie z opisu nie wynika.
Cytuj
Co godzinę (z dopuszczalną odchyłką 10 minut)
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2016, 17:15:10 wysłana przez Elizabeth »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Czerwiec 2016, 17:24:31 »
- Tak więc proszę tutaj pięć litrów alkoholu mojej roboty sobie wybrać. Polecam ten bimber z jabłek. - uśmiechnął się serdecznie.

//Zapraszam do izby lordów z tym, ja mam związane ręce co do takich zasad.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Czerwiec 2016, 17:24:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything