Autor Wątek: Próba siły #9 - Elizabeth  (Przeczytany 4539 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Próba siły #9 - Elizabeth
« dnia: 04 Czerwiec 2015, 18:34:06 »
- Dobrze - odparła uśmiechając się do rycerza. - Co to za prośba?

//Nazwa wyprawy: Próba siły #9 - Elizabeth
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Zasady do uczestnictwa w wyprawie: zgłoszenie się w punkcie rekrutacyjnym Bractwa ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Elizabeth


Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2015, 19:41:44 »
- Ludzie w mieście zgłaszają się do mnie z różnymi problemami. Oczekują od rycerstwa, że pomoże im w walce z niebezpieczeństwami. Nieważne czy są to kryjące się po kanałach potwory, rozjuszone dzikie zwierzęta napadające na karawany zaraz za bramami miasta, czy bandyci na tychże. Od nas wymaga się, że temu zaradzimy. I właśnie dzisiaj, niespełna godzinę przed twoim... "zapodzianiem się" - zawahał się na chwilę, mówiąc ostatnie słowa jakby chciał wrzucić je w cudzysłów, po czym kontynuował -  - zgłosił się do mnie kupiec. Kupiec ten twierdził, że przy bramie miejskiej, Powroźniczej, czają się bandyci, którzy najpierw znajdują ofiary samotnie wyjeżdżające z miasta, a potem je na trakcie napadają. Ten handlarz jest tutaj i jeżeli chcesz do nas dołączyć, to porozmawiaj z nim i wysłuchaj, co ma do powiedzenia. Potem mu pomóż, w miarę możliwości oczywiście.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2015, 19:41:44 »

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2015, 19:58:06 »
- Ojejciu... - zawahała się odrobinę - myślisz, że podołam? Samotna walka na zgraję bandytów wydaje się dla mnie samobójstwem. Dopiero od nie dawna zaczęłam posługiwać się mieczem...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2015, 20:01:08 »
- Nikt nie powiedział, że jest to zgraja. Nikt nie powiedział, że będziesz musiała z kimkolwiek walczyć. Na razie spróbuj mu po prostu pomóc. Dalej się... dalej się zobaczy.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2015, 20:03:16 »
- Dobrze. Zrobię to dla ciebie. - Elizabeth uśmiechnęła się szeroko do rycerza. - To ja... idę. - mówiąc to podeszła do niego bliżej i rozłożyła ręce, jakby chciała się przytulić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2015, 20:06:32 »
Antoine nie powiedział nic, tylko nadal siedząc na swoim krześle zrobił wymowną minę. O taką:

Potem tylko wskazał ręką w prawo, gdzie stał jakiś elf, ubrany jak najbardziej kupiecki kupiec na kupieckim przyjęciu, który rozmawiał z jednym z rycerzy.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwiec 2015, 20:21:39 »
Elizabeth cofnęła się o krok i jedynie pokazała język rycerzowi. Potem w podskokach udała się do handlarza, machając  mu jeszcze na pożegnanie.
Gdy dotarła do elfa, uśmiechnęła się szeroko, a swymi oczami błyszczącymi jak brylanty badała sytuacje. Widząc, że zapewne przerywa im rozmowę, ukłoniła się obojgu jak na damę przystało i zwróciła się do nich:
- Witam Państwa. Czy można przeszkodzić?  - Uśmiechnęła się do obojga pokazując im swoje śnieżnobiałe ząbki.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2015, 11:19:56 »
Rycerz okazał się niesamowitym ciachem. To było pierwsze, co dostrzegła kobieta, gdy podeszła bliżej. Zakonnik akurat ściągał hełm z głowy, który zasłaniał część rysów jego twarzy. Jego niekrótkie ciemne włosy, silne i zdrowe, zafalowały na lekkim wietrze, odgarnięte na bok i spięte jakimś rzemykiem. Mocne brwi okalające piwne oczy świetne komponowały się z dwudniowym, niezgolonym zarostem na mocnej, surowej szczęce. Rycerz miał twarz prawdziwego herosa, a ciało młodego boga, co dało się poznać nawet mimo okrywającej je stalowej zbroi.
Elf za to był zwykłym elfem, ubrany jak zwykły elfi kupiec, których wiele na zwykłych elfich kupieckich... jarmarkach. Nosił zielonawo-brunatną szatę, spiętą pasem w pasie. Buty miał z długimi czubami, zakręcone, na nową modę, która niestety rozprzestrzeniała się również wśród przedstawicieli innych ras. Twarz miał typowo elfią, czyli nijaką, chociaż całkiem pociągającą dla kobiet.
- Oczywiście - powiedzieli niemal jednocześnie.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Czerwiec 2015, 11:50:53 »
Elizabeth widząc jak bardzo uroczy jest rycerz bez opamiętania zaczęła bawić się włosami, zapominając całkowicie po co tu przyszła. Wpatrywała się w rycerza swoimi oczami, które teraz mogły przypominać ametysty.
- Jestem Elizabeth. Bardzo miło panów poznać - powiedziała kobiecym głosem, kłaniając się ponownie.
- Mówił ktoś Panu Rycerzowi, że jest Pan bardzo urodziwy? - zapytała się rycerza, nie odrywając od niego wzroku, jakby był z jakieś bajki.  Zaś jej buzia lekko otwarta wyrażała zdumienie nad pięknem wojownika.


Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Czerwiec 2015, 11:58:53 »
Rycerz uśmiechnął się promiennie, a uśmiech ten był niczym zapowiedź wiosny, pierwsze promienie słońca wznoszące się nad horyzontem, niczym nowo rodzące się życie. Dzień stawał się jakby weselszy, nagle dostrzegało się trel ptaków, czuło się gorąco bijące od wewnątrz, majaczące wcześniej gdzieś daleko. Ten uśmiech był tym o czym marzyła każda kobieta. Chciałaby być obdarowywana takim uśmiechem każdego dnia, codziennie widzieć tę twarz, która bezczelnie wykrzywia się w tak cudowny sposób, sprawiając, że zapomina się o wszystkim innym. Chciałoby się tylko przytulić do tego człowieka, utopić się w jego ramionach, posmakować jego ust i dać się zapomnieć...
- Tak, mój partner życiowy powtarza mi to codziennie. Dobrze mieć kochanego mężczyznę przy boku - powiedział i puścił oczko do kobiety.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Czerwiec 2015, 12:06:58 »
Elizabeth zrobiła wielkie oczy. Nie sposób była się opanować, a z jej ust wypłynęły słowa niedowierzania:
- Ale...ale...ale jak to? - spoglądała na niego i wyobrażała sobie go z tym elfem. Nie mogła się nadziwić jak ktoś może być tak szalony, żeby się decydować na tak dziwne związki.
Przecież to nie etyczne! Pfuuu! - pomyślała dalej nie wierząc co usłyszała. Pociągnęła nosem i spojrzała na mokrą chustę, którą trzymała w dłoniach. Patrzyła na nią, bo na rycerz już nie mogła.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Czerwiec 2015, 12:12:14 »
- Ale... Ja lubię kobiety! - zakrzyknął elf, z wielką nadzieją w głosie.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Czerwiec 2015, 12:16:49 »
Elizabeth spojrzała z nieuzasadnioną złością na elfa. Wkurzał ją fakt, że elf był na tyle odważny, żeby przerywać jej bardzo interesującą rozmowę z pięknym rycerzem.
- Zamtuz jest niedaleko jak tak Pana ciągnie do lubienia kobiet! - odburknęła Elizabeth.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwiec 2015, 12:20:34 »
- Proszę się uspokoić - powiedział łagodnie rycerz, kładąc kobiecie dłoń na ramieniu. Ależ to było dłoń!

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwiec 2015, 12:25:35 »
- Przepraszam - wyraziła skruchę, spuszczając lekko głowę.
Elizabeth przypomniała sobie po co tu przyszła i zwróciła się do elfa w przepraszającym tonie:
- Bo ja tutaj... - podrapała się po głowie - chciałam się dowiedzieć więcej o pańskich bandytach.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwiec 2015, 15:15:37 »
- O moich bandytach? - dopytał z niedowierzaniem elf. Nie tyle, że nie wiedział o jakich bandytów chodzi, ale po prostu nie bardzo wiedział jak ta drobna i filigranowa dziewczynka miałaby mieć cokolwiek wspólnego z bandą, która grasowała na wschodnim gościńcu. Jego twarz wyrażała zdziwienie, lecz narrator pozwolił sobie nie przywołać jej żadną ryciną.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Czerwiec 2015, 15:22:02 »
- No bo ja słyszałam...- obrzuciła elfem wyzywającym spojrzeniem oraz szerokim uśmiechem - że ma pan jakiś problem.

- Oooo, tamten rycerz tak powiedział. - wskazując swoim drobnym palcem na stoisko rekrutacji i rycerza, z którym wcześniej rozmawiała.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2015, 15:28:26 wysłana przez Elizabeth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Czerwiec 2015, 19:19:39 »
- I wysłał Ciebie, byś mi jakoś pomogła, tak? - dopytywał się, kiwając znacząco głową, jak to starsi kiwają, gdy nie bardzo wieżą w słowa małego dziecka.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwiec 2015, 19:41:56 »
- Nie jestem małym dzieckiem! - oburzyła się Elizabeth.
- To, że jestem mała, nie znaczy, że jestem dzieckiem! Rozumiesz? - mówiła opanowanym głosem szorstkim jak brzytwa, grożąc mu przy tym palcem.
Po tych słowach wypięła swój tors do przodu oraz skrzyżowała swoje ręce, jakby była obrażona. Patrzyła na niego z lekką wyższością swoimi oczami koloru ametystu.
- No gadaj, nie mam całego dnia - powiedziała machając dłonią od niechcenia.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwiec 2015, 00:30:09 »
- No dobra, chodź ze mną do bramy, tam Ci wszystko wytłumaczę.
Potem wszystko potoczyło się już szybko. Poszli, ruszyli, dziarskim krokiem parli naprzód, nie cofając się do tyłu ani nie zważając na wszystkie autentyczne fakty. I w ogóle. Znaleźli się więc przy bramie. A brama jaka jest każdy widzi, parafrazując wpis z pewnej encyklopedii. Z kamienia była, obmurowana, obtynkowana i obszczana. Jak to brama. Kręcili się przy niej strażnicy, rycerze, kupcy, bandyci, urzędnicy znaczy się, złodzieje i wieśniacy.
- Zaimprowizujemy coś, dobrze? Udamy następny wyruszający samotnie konwój, a oni za nami ruszą. Jak już będziemy kawałek za miastem powinni nas napaść, wtedy szybko się z nimi rozprawimy i będziemy zadowoleni. Dobrze?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba siły #9 - Elizabeth
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwiec 2015, 00:30:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything