Autor Wątek: Próba cienia: Rodred  (Przeczytany 9980 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #120 dnia: 05 Lipiec 2015, 18:42:35 »
- Gdy byłem bestią, byłem wstanie widzieć istoty astralne. Wiem, ze po śmierci, żyje się jako duch przez jakiś czas. W tej formie moglibyśmy go wyminąć i przejść przez portal. Tylko problem z odrodzeniem. Wątpię by ktoś chciał nam je zafundować. Problem jest taki, że on, przemianę w te zwierzęta uważa, za niezbity dowód, że jesteśmy elfami. Tak poza tym. Jak przeżyłeś tak wiele dni na tym pustkowiu?

Offline Borgmir

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Lipiec 2015, 01:18:57 »
- Wiem czemu się dziwisz - ha! Też byłem zdziwiony. Pustkowie po sam kres i palące słońce. Nie widziałeś jeszcze co tutaj się dzieje po zachodzie słońca. Ta studia, w której mnie znalazłeś. W nocy lepiej z niej nie wychodzić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Lipiec 2015, 01:18:57 »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #122 dnia: 30 Lipiec 2015, 17:29:18 »
- Nocy akurat się nie boję. W końcu jestem wilkołakiem.  I wtem sobie coś przypomniałem. Teksty, które czytałem jeszcze w starej wierzy paktu. "Wilkołak to człowiek, który może zmienić się w swą półludzką półzwierzęcą formę. Zmiana może nastąpić w każdej chwili i jest ona najczęściej kontrolowana przez wilkołaka." Co prawda wilkołaki powstały z elfów, ale można się nim stać też przez ugryzienie. 
Skupiłem się i wyciszyłem. Używając całej swojej woli jak i energii magicznej zamkniętej w moim ciele odmieniam się z tej zwierzęcej formy i przemieniam z powrotem w człowieka.
Otwieram oczy w nadziei, że się udało.

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #123 dnia: 30 Lipiec 2015, 20:50:37 »
Odzyskałeś swą pierwotną postać. Borgmir stał wpatrując się w ciebie z osłupieniem.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #124 dnia: 30 Lipiec 2015, 21:07:42 »
Uśmiechnąłem się jak by to było nic takiego.
- Wilkołaki przemieniają się w ludzi czyż nie? Właśnie sobie o tym przypomniałem.  Uśmiechnąłem się znowu zadowolony, że się udało.
- Nie wiem jak to wygląda w przypadku niedźwiedziołaków, ale też powinno się udać. Spróbuj.  Zachęciłem go.
- Ja idę do strażnika.  Powiedziałem ruszając do portalu.

Offline Borgmir

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #125 dnia: 30 Lipiec 2015, 22:13:17 »
- Jak to zrobiłeś?!

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #126 dnia: 30 Lipiec 2015, 22:15:35 »
Słońce jeszcze przez chwilkę oświetlało nieboskłon, by nagle zniknąć ustępując nocy. Cykl dnia i nocy jest w tym wymiarze wyjątkowo szybki i chaotyczny. Rodred widział jak Borgmir zaczyna się nerwowo rozglądać i łypać przestraszonym wzrokiem. Nie dawało mu to spokoju. Był już tak bliski celu.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #127 dnia: 30 Lipiec 2015, 22:17:59 »
- Próbuj siłą woli i mocą, którą masz w sobie!  Zawołałem na odchodnym.
- Musze się spieszyć!  Zawołałem i ruszyłem biegiem do strażnika łapiąc do rąk obie buławy.

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #128 dnia: 30 Lipiec 2015, 22:38:37 »
Po zachodzie słońca grunt szybko obrosły fioletowe rośliny przypominające mech. Zdarzały się też znane ci z Marantu zielone odcienie roślinności. Usłyszałeś gwizdy i świsty, zupełnie jakby wiele szybko przemieszczających się obiektów zmierzało w twoją stronę. Biegłeś ile sił w nogach w stronę portalu. Kiedy jego blask rzucił łunę światła rozwiewając mrok spostrzegłeś, że jesteś ścigany przez nieznane ci istoty nocy. Nie mogłeś określić ilości przeciwników, byli oddaleni nie więcej niż 3 metry i cały czas zmniejszali dzielący was dystans.


Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #129 dnia: 30 Lipiec 2015, 22:48:33 »
To mi wygląda na jakieś zjawy.  Zauważyłem przestraszony. Pierwszy raz spotykam się z tego typu istotą. Trzymając w prawej ręce żelazną buławę wykonuję pełny młynek gdy tylko wrogowie znaleźli się w jego zasięgu. Oczywiście na chwilę zwolniłem, żeby się nie wywrócić po czym biegnę dalej. Licząc, że strażnik znalazł się w zasięgu głosu, wołam o pomoc. Tylko raz, żeby nie stracić tchu.

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #130 dnia: 30 Lipiec 2015, 23:05:20 »

Strażnik nie reagował, ani na ciebie, ani na istoty nocy. Wykonując młynek zwolniłeś dając szansę przeciwnikowi na nadrobienie dzielącego was dystansu. Do wnętrza portalu miałeś jakieś 2 metry. Jedna z istot nocy drasnęła twój prawy policzek ostrym szponem, poczułeś pieczenie.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #131 dnia: 31 Lipiec 2015, 00:35:22 »
Zawiedziony, że żelazna buława ich nie zraniła, rzucam się w kierunku portalu mając nadzieję, że strażnik mnie nie zatrzyma.

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #132 dnia: 31 Lipiec 2015, 09:39:29 »
Rodredowi udało się dotrzeć do portalu, w mgnieniu oka przeniósł się do znanej mu piwnicy. Czekała na niego Mortis.



//Nie wiem czemu jesteś zdziwiony, przecież byłeś ścigany przez potwory. Nie zostałeś złapany toteż robiąc młynek, kiedy byli kilka metrów za tobą przeszywałeś bezmyślnie powietrze. xD

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #133 dnia: 31 Lipiec 2015, 09:44:28 »
// Temu:
Cytuj
wykonuję pełny młynek gdy tylko wrogowie znaleźli się w jego zasięgu.
;)

Prostuję się, otrzepuję z kurzu pustyni i patrzę na Mortis.
- To wszystko?  Pytam zadowolony z siebie.

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #134 dnia: 31 Lipiec 2015, 17:48:55 »
- Dawno cię nie było. Ach...sala rytualna, przywołuje tyle wspomnień. Rozbierz się do pasa i połóż na tym kamiennym stole. Dawniej, kiedy urzędowaliśmy w wieży Beliara, istniała pewna tradycja. Każdemu nowemu adeptowi mrocznych sztuk tatuowano runy na dłoniach podczas rytuału czarnego serca. Runy oznaczały emocje, stan, ideały. Wtedy miały jakieś zastosowanie. Teraz byłby to zwyczajny hołd w stronę starych ceremoniałów. Udało ci się ukończyć próbę cienia. Udowodniłeś, że jesteś godzien wiedzy naszych mistrzów magii. To zależy od Ciebie, czy chciałbyś bym wytatuowała Ci runy na dłoniach?



// Temu:  ;)
//Prowadzący wyprawę nigdy nie pisał o tym, że wrogowie znaleźli się w Twoim zasięgu. Była mowa jedynie o tym, że jesteś ścigany i dzieli was podany dystans. Jest to raczej niepoprawne zachowanie, np. MG napisał, że przeciwnik idzie w lewo a Ty w swoim poście stwierdzasz, że przeciwnik poszedł jednak w prawo.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #135 dnia: 31 Lipiec 2015, 18:01:08 »
// Napisałeś, że dystans się zmniejszał, wiec uznałem, że wcześniej czy później znajdą się w zasięgu. Cóż mój błąd interpretacji.

Zadowolony, że wypowiedziała do mnie tych kilka zdań bez zbędnych sarkazmów i uszczypliwych uwag odpowiedziałem:
- Z chęcią przyjmę tatuaże, tylko wytłumacz mi proszę ich symboliczne znaczenie. Lubie świadomie nosić wszelkiego typu znaki.  Obawiając się wypytywać co mi chce zrobić na tym stole, zacząłem się rozbierać. Następnie, zgodnie z poleceniem położyłem się na kamieniu.

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #136 dnia: 31 Lipiec 2015, 18:04:24 »
- To co mają symbolizować runy zależny wyłącznie od Twej woli.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #137 dnia: 31 Lipiec 2015, 18:15:13 »
Szczegółowo wymieniłem i opisałem wszystkie symbole, które chciałbym mieć na dłoniach. Odwzorowują one przede wszystkim emocje które trzeba kontrolować i te którymi trzeba żyć. Znajduje się tam jednak też wiele innych symbolów o różnych ważnych dla mnie znaczeniach.

Offline Mortis

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #138 dnia: 31 Lipiec 2015, 18:18:19 »
Mortis namalowała na rękach oraz klatce piersiowej Rodreda masę dziwnych i niezrozumiałych dla niego run. Następnie wzęła do ręki przedmiot przypominający pióro do pisania, zamyśliła się chwilę i zaczęła tworzyć wzory run na dłoniach adepta.
- Skończone może trochę piec, lecz ból wkrótce będzie Ci obcy. Połóż się na tej kamiennej płycie po środku, a ja tymczasem zacznę przygotowywać wszystko do rytuału.
Mortis powiesiła na pobliskich kolumnach martwe ciała zwierząt z oberwanymi głowami, zapalił kadzidła i zaczęła szeptać pod nosem magiczne inkantacje do bogów. Wyciągnęła sztylet, po czym oblała go krwią z ówcześnie przygotowanej esencji umarlaka. Wokół broni zaczęła się unosić purpurowa poświata.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #139 dnia: 31 Lipiec 2015, 18:55:10 »
Nigdy się nie zastanawiałem jak ten rytuał będzie wyglądał.  Pomyślałem rozglądając się po wszystkich przygotowanych przedmiotach. Jednak chcąc już mieć to za sobą nie wypytywałem Mortis o szczegóły. Ruszyłem w stronę kamiennej płyty po środku sali. Dokładałem wszelkich starań by zwalczyć w sobie emocję. Przede wszystkim strach, który gdzieś tam w głębi towarzyszył mi od początku próby. Ostatnie wydarzenia przed portalem go spotęgowały. Teraz gdy wszystko miało się zakończyć poczułem, że chce się wydostać. Udało mi się go jednak powstrzymać i zwalczyć.
Położyłem się na kamieniu i uważnie obserwowałem Mortis. Nie tyle z czystej ciekawości co też z myślą, że kiedyś mogę znaleźć się na jej miejscu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba cienia: Rodred
« Odpowiedź #139 dnia: 31 Lipiec 2015, 18:55:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top