Forum dyskusyjne > O grach, programach i sprzęcie

Crusader Kings II [dyskusja]

<< < (2/2)

TheMo:
 ...Skurwysyny. Od kiedy pojawili się na mapie zbierałem hajs. Na początku ładnie muzułmanów kosili, ale potem przeszli na Islam i zrobiło się nieco gorzej. Sunęli ba zachód aż zapukali do Węgier. Ja, jako sojusznik pomogłem im. Musiałem rozwalić ze 4 armie po 100tys woja. Poszła cała drużyna królewska i złoto na najemników. Ale po tym zwycięstwie nieco odpuścili i zajęli się gnojeniem Bizancjum.
Potem pojawił się gorszy Ilkhanat. Ci jakimś cudem przeszli na Szyizm i w ciągu jakiś 150 lat podbili większość wschodu i toczyli regularne wojny ze Złotą Hordą. Tych już trudniej powstrzymać i nawet przy wsparciu papieża i reszty Europy odbili mi Izrael i inne ziemie zdobyte na krucjatach. Tak więc jeśli się pojawią to uważnie monitoruj ich religię i to z kim walczą. Spiski i zabójstwa khana nic nie dają.

Isentor:
Tyle mi wyszło z tego monitorowania. :P Ani się obejrzałem a z żadnej prowincji pod wpływem mongołów nagle utworzył się Ilchanidzi. Z tury na turę, nie spodziewałem się ich tak jak Hiszpańskiej inkwizycji.


Udało mi się odeprzeć pierwszą falę ataku. Całe szczęście miałem przygraniczne armię i jak tylko wypowiedzieli mi wojnę wygrałem co się dało aby dobić do 100% i zmusić mongołów do kapitulacji. Mam 10 lat spokoju. :D Skromnie teraz moje imperium przy nich wygląda.

TheMo:
Cóż, ja parłem bardziej na zachód (bogatsze tereny) i miałem teren buforowy dzięki poganom, którzy często się tam buntowali.

Mam pytanie, jak najlepiej zmienić kulturę i religię danego regionu?

Isentor:
Ostatnio stwierdziłem, że rozwale hordę i muzlimów. Przy okazji zrobił mi się mały burdel, bo mój następca został cesarzem więc do cesarstwa dołączyła akwitania, następnie dziwnym trafem moim wasalem zostało Bizancjum, ponieważ mój stryj będący królem Grecji utworzył cesarstwo. Nie lubię takiego chaosu. O ile w europie środkowej mam święty spokój o tyle w tym Bizancjum panuje burdel. W dodatku masa prawosławnych wasali. Pousuwałem księstwa ale potworzyli kilka z nich na nowo. Chyba wczytam sobie zapis sprzed tego zdarzenia, pousuwam księstwa wychodzące poza Bizancjum i Akwitanie oraz nadam im niepodległość. W ogóle w prawie jest wiele błędów. Niby mając absolutny autorytet korony ziemie nie mogą wyjść poza koronę. Nawet w wyniku dziedziczenia na obcych wasali. No nie zawsze to działa. Orientujesz się coś w tym temacie?



--- Cytat: TheMo w 20 Kwiecień 2015, 00:28:09 ---Mam pytanie, jak najlepiej zmienić kulturę i religię danego regionu?

--- Koniec cytatu ---
Dbam o to aby w każdej prowoncji budować świątynie. Wtedy automatycznie kapłan głosi swoją religie w prowonjci. Zmianie kultourowej sprzyja taki współczynnik w technologii oraz to jakiej narodowości i wyznania jest władca danego hrabstwa. Każdy dąży do tego aby jego poddani wierzyli w tego samego boga i szerzy swoją kulturę.

Kohrke:
Nie mogę się doczekać aż wydadzą nowe (ostatnie?) DLC!
Wreszcie bedą poprawione wyprawy krzyżowe.


--- Cytuj ---W ogóle w prawie jest wiele błędów. Niby mając absolutny autorytet korony ziemie nie mogą wyjść poza koronę. Nawet w wyniku dziedziczenia na obcych wasali. No nie zawsze to działa. Orientujesz się coś w tym temacie?
--- Koniec cytatu ---
A przypadkiem ziemie te nie należą do innego de_Jure terytorium, które ma inne prawa?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej