Autor Wątek: Zaginiony konwój  (Przeczytany 10130 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #200 dnia: 16 Marzec 2015, 22:10:33 »
//Isu, czytałeś wyprawę, zanim wyciągnąłeś wnioski? Bronie zebraliśmy kilka stron wcześniej po pojedynku z wampirami.

Themo usłyszał, że komisarz powrócił z urlopu. Postanowił więc upomnieć się o swoje wynagrodzenie za rozwiązanie ostatniego problemu. Więc udał się do Atusel i skierował swe kroki do rynku, gdzie pan Hertling miał swój posterunek. Zobaczył tam Silvastera, który już stał przed drzwiami.
-W końcu. Już myślałem, że ganialiśmy za darmochę.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #201 dnia: 16 Marzec 2015, 22:21:52 »
Dhampir odwrócił się w stronę człowieka. - Masz rację. Trochę to trwało, ale mam nadzieję, że nasz wysiłek nie poszedł na marne. Powiedz mi jak ze stajnią? Trzeba było dopłacać czy obyło się bez problemu, wszak muszę się z tobą rozliczyć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #201 dnia: 16 Marzec 2015, 22:21:52 »

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #202 dnia: 16 Marzec 2015, 22:32:05 »
//Silvaster. Nie dałeś mi opisać wydarzeń, jakie miały miejsce w między czasie gdy was nie było. Założyłeś z góry, że bronie leżą tam gdzie je wyładowaliście z wozu. Przez kilka tygodni, złom leżący na środku drogi... bądźmy ludźmi, skoro polski złomiarz ściąga złom w przeciągu 5 godzin od wystawienia przed dom, to przez kilka tygodni strażnicy nie wnieśli by tego do swoich składów, ciesząc się z podarku?

Hertling otworzył drzwi i w pełni wyposażony wyszedł przed nie. Po tak długim okresie, ledwo go poznaliście, postarzał się niemiłosiernie, a zarost na twarzy był tak okrutny, jakby kompletnie o siebie nie zadbał przez ten czas. Założył ręce na biodrach.
- Witajcie, przepraszam, za tak długi urlop, ale życie bywa okrutne, choroba, te sprawy... Swoją drogą, to wy podesłaliście ten złom pod nasz posterunek? Opowiadajcie co wiecie... A gdzie ten trzeci?
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2015, 22:34:50 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #203 dnia: 17 Marzec 2015, 00:02:30 »
-O ile pamiętam, to odprowadziłem konia z wozem, jednak nikt nie zawołam ode mnie dopłaty. Jak tam wolą. A Thoran żyje i ma się dobrze. Co do raportu, to... Długa historia. Na początku znaleźliśmy płonący wóz. Po ugaszeniu go znaleźliśmy tam dziwną tabliczkę. Masz ją gdzieś Silva? Potem ruszyliśmy dalej. Dziwny szlak nam dałeś do przebycia, gdyż odwiedziła nas jakaś wampirzyca. Cleur się chyba zwała. Już trochę zapomniałem, może towarzysze pamiętają coś więcej. W każdym razie zostawiła trzech kolegów, których musieliśmy ubić, by ruszyć dalej. W końcu dotarliśmy do kopalni i pogadaliśmy z zarządcą. Następnie odesłał nas z przewodnikiem. Namawiał nas do złożenia fałszywego raportu. Mam nadzieję, że to docenisz. Koledzy, przypominacie sobie jeszcze coś ciekawego?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #204 dnia: 17 Marzec 2015, 07:17:05 »
// To mnie u karaj tak jak mówił czerwony. Warydna z ekwipunku usunięta.

Silvaster wszedł również do środka. - Proszę tablica, która była w płonącym wozie. Dhampir podał tablicę Gorgowi i więcej nic nie mówił. Themo powiedział raczej wszystko, co trzeba było.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #205 dnia: 17 Marzec 2015, 18:25:33 »
Dowiedziawszy się od postronnych obserwatorów o tym, że komisarz pojawił się równie niespodziewanie co zniknął postanowiłem więc sprawdzić wiarygodność miejscowych plotek oraz ploteczek. Udawszy się do komisariatu spotkałem tam komisarza oraz dwóch członków tamtej wyprawy.
- Dobry - przywitałem się ze wszystkimi. Widząc, że Silva wyciągnął znalezioną dwa, dwano temu tablicę dodałem:
- Widzę, że już opowiedzieliście o tym co zaszło podczas tej eskapady.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #206 dnia: 17 Marzec 2015, 22:10:22 »
- No dobrze, ale dałem wam jasne zadanie. Mieliście znaleźć konwój z narzędziami i przyprowadzić go, a przynajmniej znaleźć winowajców i przyprowadzić ich lub zgładzić. Ta tablica co ma z tym wspólnego? Nic nie zrobiliście w tej kwestii? - Powiedział mając taką minę:  <huh>. - Co ja mam z tego wpisać w akta, przecież nie rozwiązaliście sprawy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #207 dnia: 18 Marzec 2015, 16:13:16 »
Dhampir, po podaniu tablicy włączył się do rozmowy. - Themo, co Ty gadasz? Zapomniałeś, że znaleźliśmy drugi wóz gdy jeden z ledwo żywych wampirów nam powiedział o jego lokalizacji ? Znaleźliśmy pojazd, który został rozwalony na części nawet skrawka żelaza na nim nie zostało, bo zostało one przetopione i nic z tego, nie nadawało się do odzyskania. ÂŚladów, po konwojentach również nie było. Silvaster powtórzył to, co powiedział towarzyszą człowiek, którego podwieźli do miasta liczył na to, że jakoś to przejdzie. Sam nie chciał wylądować w pace.





Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #208 dnia: 18 Marzec 2015, 19:31:02 »
- A winni kradzieży, przetopienia? Gdzie przetopione surowce?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #209 dnia: 18 Marzec 2015, 19:34:56 »
- Zostało zabrane wszystko, przez wampiry lub ich pomocników. Podejrzewam, że ciężko byłoby ich teraz odszukać.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #210 dnia: 18 Marzec 2015, 20:10:55 »
- Czyli że: znaleźliście resztki wozu z konwoju. Za uprowadzenie winne są wampiry, lecz zbyt szybko je zabiliście by zdobyć odpowiednie informacje? To gdzie to było konkretnie? Punkt, gdzie mogę ciągnąć śledztwo dalej panowie. Dajecie mi same domysły, było by ciężko i takie. Ja chcę faktów.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #211 dnia: 18 Marzec 2015, 20:18:29 »
Dhampir przeżył prawdziwe olśnienie, ale Georg pewnie będzie chciał wiedzieć, o który konkretny kanał chodzi. Jednakże postanowił spróbować powiedzieć magiczne słowo podane mu, przez Enorda. - Przepasam zapomniałem wspomnieć wcześniej o lokalizacji. Znaleźliśmy szczątki wozu i towaru w kanale. Nic jednak tam nie zostało jak wspomniałem wcześniej.

Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #212 dnia: 18 Marzec 2015, 21:47:15 »
- ALE GDZIE! Ludzie. wy mnie dobijacie, kanale gdzie, W Efehidon? Atusel? Dajcie mi konkretny raport a nie zlepek dziwnych informacji. wszystko dokładnie co ważne a bzdety zostawcie dla siebie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #213 dnia: 19 Marzec 2015, 16:14:54 »
Dhampir jeszcze raz dokładniej powiedział człowiekowi, który już zdążył się zdenerwować. - Jadąc w stronę kopalni zaatakowały nas wampiry, po uporaniu się z kilkoma wzięliśmy jednego z nich na łożu śmierci i przesłuchaliśmy. Wampir nim umarł podał nam lokalizacje wozu, który mieści się w tutejszych kanałach. Jednak będąc tam nic nie znaleźliśmy, poza resztami wozu i skradzionych sztab żelaza. Resztę już pan zna. 




Canis

  • Gość
Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #214 dnia: 19 Marzec 2015, 20:35:09 »
- "Resztę już pan zna..." Ja wam kurwa lekcję z dyscypliny zrobię i ze składania raportów. Macie w nagrodę 300 grzywien i wypad. Coś z tego sklecę. - powiedział i wręczył każdemu mieszek z zawartoscią po 100 grzywien.



Wyprawa zakończona !

Podsumowanie: Gracze, Silvaster, TheMo i Thoran uzyskali polecenie odnalezienia zaginionego 2 miesiące temu wozu, który transportował narzędzia do kopalni żelaza.  Brak danych, którymi nie dysponował komisarz ze względu na zniknięcie akt zmuszało graczy do podjęcia czysto schematycznych działań do odkrycia osoby sprawcy, miejsca zdarzenia, przebiegu wydarzeń oraz tak zwanego modus operandi sprawców. Gracze udali się po pomoc do kopalni żelaza traktem, którym na ogół podróżował konwój. Nie uwzględnili jednak wszystkich stacji postojowych konwoju, poza karczmą, w której niestety informacji nie pozyskali wystarczających do jakichkolwiek działań w tej kwestii. Po minięciu karczmy i odpoczynku w niej natknęli się na płonące zgliszcza drewnianego wozu, ugasili go. wewnątrz znaleziono żelazną tablicę, na której wyryta inskrypcja w 3 językach stanowiła zagadkę dla podróżników. W dalszej części podróży do kopalni zostali nawiedzeni przez nieznana im agentkę wywiadu straży górniczej wampirzycę Cleur. Niestety towarzystwo innych wampirów zmuszało Cleur do podchwytliwej rozmowy, gracze nie chcieli z nią współpracować co doprowadziło do walki z 3 wampirami, Cleur uciekła. Dalej dotarli do kopalni żelaza, gdzie informacja od skorumpowanych strażników spowodowała procedurę zatarcia śladów na miejscach postojowych konwoju tym samym uniemożliwiając odnalezienie go w tej wyprawie (nie uniemożliwiając wykonania zadania w sposób oszukańczy). Rozmawiając z zarządcą kopalni uzyskali wiele informacji tłumaczących wydarzenia i sposoby odnalezienia konwoju. zostali odesłani do Atusel wraz z jednym z konwojentów na usługach zarządcy kopalni. W czasie podróży wyjawił im jedyny możliwy sposób wykonania zadania - podanie niepotwierdzonych informacji a tym samym wprowadzenie służb w błąd. Dotarli bezpiecznie do Atusel, gdzie złożyli raport i oddali konia wraz z wozem. Zeznania były prawdopodobne i nie odbiegały od rzeczywistych faktów, które się wydarzyły (tyle, że sami tego nie potwierdzili naocznie). ÂŚledztwo Georga zostaje umorzone z braku śladów a fałszywy raport trafia do teczki, gdzie nikt do niego nigdy nie zajrzy.



Nagrody:

Silvaster:
100 grzywien

Thoran:
100 grzywien

TheMo:
100 grzywien



Talenty:

Silvaster - Silvaster
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: BRAK ZE WZGLÊDU NA Z£AMANIE ZASAD
Walka: 1 srebrny talent

TheMo - Themo
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent

Thoran - Thoran
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #215 dnia: 23 Marzec 2015, 17:08:36 »
Silvaster zamienił 3 złoty talent na 3 brązowe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony konwój
« Odpowiedź #215 dnia: 23 Marzec 2015, 17:08:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything