Autor Wątek: Przeklinanie  (Przeczytany 33228 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Przeklinanie
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Styczeń 2008, 10:45:14 »
Moim zdaniem przeklinanie to nie jest dobry nawyk i powinno się go używać z umiarem. Ja staram się przeklinać tylko w gronie znajomych. Przekleństwa tylko zanieczyszczają nasz język, jak już się zacznie to już się nieda przestać   . Jeżeli ktoś często przeklina, to świadczy o tym, że ten ktoś nie ma kultury i jest nie wychowany. Ja sam nie często przeklinam, ale to i tak za dużo.

Offline Vessen

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Przeklinanie
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Styczeń 2008, 11:01:31 »
Ja osobiście uważam, że przekleństwa powinno się tępić a tych dresów   co w każdym zdaniu mówią słowo na k na h zamykać. Ja sam rzadko przeklinam jestem dość opanowany ale jak coś/ktoś mnie naprawdę wkurzy   to za siebie nie ręczę.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2008, 11:02:19 wysłana przez Vessen »

Forum Tawerny Gothic

Przeklinanie
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Styczeń 2008, 11:01:31 »

Offline Orcrist

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Przeklinanie
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Styczeń 2008, 13:03:22 »
Ja prawie nie przeklinam. Oczywiście jak mnie ktoś wkurzy to dre się, że mu zaraz wyp...  .
Ale rzadko to się zdarza. Najczęściej używam słowa "chole...".
Osobiście nie popieram przeklinania, ale nistety czasem się zdarza.  

Offline hiena

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Przeklinanie
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Styczeń 2008, 18:14:47 »
Ja jak pisałem dużo przeklinam i wiem że to złe ale taki nawyk... co zrobić.
Po za tym to dodaje mi otuchy i przeklinam tylko w gronie znajomych a nie przy rodzinie i przy kobietach staram się nie używać wulgaryzmów.

Offline Mr.Snaki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Przeklinanie
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Luty 2008, 16:17:03 »
Lubie przeklinać jak się zdenerwuje lecz jeśli ktoś składa zdania z tych słow np. k**** mac ale w h**a przytuliasta  k**** pogoda ! to to potempiam ale jak komus spadnie na pupe prodziż (tak jak mI) to może przeklnąć

Moc Innosa

  • Gość
Przeklinanie
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Luty 2008, 18:13:45 »
ja powiem tylko tyle:
w innych wiekach przeklenstwo bylo zaliczane do klatwy i bylo zabronione i surowo karane teraz to kazdy gada sobie co chce
widzialem kiedys w polsce jak ktos powie na lekcji cho**** i od razu uwaga
a naprzyklad u mnie w szwecji cho**** to fan i komus cos spadnie albo się potknie to od razu fan!fan!fi fan!i nikt nic nie powie wszedzie jest innys tosunek do przeklinania i w wiekach i w panstwach

Offline Medivth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Przeklinanie
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Maj 2008, 17:20:29 »
Przeklinam i nie widzę w tym nic złego... w przeciwieństwie do moich nauczycieli i rodziców,  Przekleństw używam, gdy jestem zdenerwowany na coś lub kogoś (jak zresztą każdy, nieprawdaż?) oraz, gdy chcę coś podkreślić, ale wtedy, to raczej używał słowa "cholera". I dziwić się? Dziakowie, z którymi mieszkam, niemalże codziennie niemiłosiernie przeklinają... rodzice też są niczego sobie.

Jeszcze z rok temu nie przeklinałem, a przynajmniej nie na głos. Tam w myślach zdenerwowany powiedział coś, co nie wszystkim w moim otoczeniu by się spodobało. Teraz, to z trudem powstrzymuje się, by przy rodzicach czegoś "nieładnego" nie powiedzieć... przy dziadkach za bardzo mi to powstrzymywanie nie wychodzi.


Pozdrawiam, Medivth

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Przeklinanie
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Maj 2008, 15:24:15 »
Ja osobiście nie wiem czy przeklinam czy nie XD
(UWAGA....JE¦LI TO CO NAPISZÊ TO WG MODÓW I ADMINÓW PRZEKLEÑSTWA TO PROSZÊ OCENZUROWAÆ)
Jeśli słowa typu "wal/ić" czy "Pieprzyć" albo "Gówno" to przekleństwa to przeklinam, ale słów typu Kur*a, czy Hu* albo Pi*da nie używam :)
W myślach przeklinam BARDZO ostro, ale nikt tego nie słyszy(chyba?) więc nie ma o czym mówić :)
Kiedyś z 2-3 lata temu przeklinałem jak nic, nawet śpiewałem piosenki złożone z przekleństw np.
"O Kur*a, Zaje*ię tego Hu*a" XD ale uznałem że nie warto (albo nie chciało mi się co tydzień do spowiedzi chodzić ;/) i przestałem, a nawet teraz potępiam takie Kur*y :)

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Przeklinanie
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Maj 2008, 15:29:47 »
Ja staram się nie przeklinać, ale jeśli coś mnie wnerwi klne jak szewc, na wszystko i na wszystkich.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Przeklinanie
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Maj 2008, 21:18:27 »
Jestem  dosyć w miarę dobrze wychowany, przynajmniej tak mi się wydaje  choć muszę przyznać, żę zdarza mi się przeklinać, staram się jak naj rzadziej, np. teraz przeczytałem post sz.p. Moc Innosa  pomyślałem "Co za k.... Moc Innosa", może nawet to powiedziałem. Czasem nawet puszczę jakąś wiązanke, taki przykład: "Gdzie ten k.... je.... pilot" , albo gdy się o coś się kopne, czy też uderzę to  mogę przeklnąć. Nie lubie wyrazu, który chyba w sumie nie jest przekleństwem- szmata, tego nie używam nawet jeśli chce komuś wrzucić. Często używam słowa zaje****e, takie lekkie przekleństwo.


Cytuj
w innych wiekach przeklenstwo bylo zaliczane do klatwy i bylo zabronione i surowo karane teraz to kazdy gada sobie co chce
O.o komuś się coś pomyliło
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2008, 19:02:49 wysłana przez Don Corleone »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Przeklinanie
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Maj 2008, 08:38:40 »
Jak każdy człowiek zdarza mi się przekląć. Nie mogę powiedzieć, że przeklinanie jest złe czy dobre. Raczej tak pośrodku. Słowa zaliczające się do przekleństw często ułatwiają nam wypowiadanie się,w niektórych sprawach. Zazwyczaj wypowiadam je mimowolnie , kiedy się zdenerwuję lub jestem rozdrażniony. Tak ogólnie to staram się w miarę nie przeklinać, hamować, ale cóż nie jest to łatwe jak się wydaje...

Offline Demites

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: -2
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Czerwiec 2008, 12:55:34 »
Przeklinanie. Stosuję w domu, czasami w internecie xD W szkole albo w innym miejscu, gdzie jest dużo ludzi, ani myślę. Poza tym nie jestem za tekstami w stylu (wszystkie niecenzuralne słowa zasłonię gwiazdkami) "***** ******** ******!" xD Nie należę do tych, co przeklinają na każdym kroku, ale czasami, jak mnie coś wkurzy, to nie mogę się powstrzymać :D

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Czerwiec 2008, 13:57:05 »
Ja się staram nie używać przekleństw, ale czasami się coś zdarzy, np. jak jestem wkurzony to jak sobie przeklnę to mi trochę ulży. Jeśli przekleństwa mi w czymś pomogą, to je stosuje, ale jeżeli ktoś przeklina żeby się popisać albo coś takiego, to automatycznie odechciewa mi się z nim rozmawiać. Niestety przekleństwa stają się modne, np. dzisiaj mój kolega popchnął innego kolegę na 2 klasiste sz. podstawowej, mówi "sorry", a 2 klasista takim dziecinnym głosikiem na to "spierdal** hu** popierdolo**, no to wyobraźcie sobie jak on będzie przeklinał w wieku gimnazjalnym.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Czerwiec 2008, 16:28:37 »
Nie używam przekleństw. Jakoś nigdy mi się to nie podobało. Koledzy chcieli mnie przekonać, ale nie dałem się. Jeśli komuś się zdarzy, to nie przeszkodzi mi to. Jednak jak taka osoba używa nagminnie takich określeń lub wyrazów, to kończę rozmowę. Nie gadam z osobami, które używają niecenzuralnych słów jako przecinka.


Hmm, zapewne dlatego, że to nie Polska, gdzie przecinek jest wypierany przez inne słowa. Zapewne też dlatego, że to nie nasz kraj.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2008, 20:42:04 wysłana przez Dexter666 »

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Czerwiec 2008, 20:34:06 »
Ja nie przeklinam, ale kto mi poda cytat z jakiejkolwiek książki/tekstu w której Bóg zabrania przeklinać! Ani w Przykazaniach, ani w 7. grzechach głównych, nie ma wzmianki o przeklinaniu, więc dlaczego jest to grzechem?
JA nie przeklinam, bo to świadczy o kulturze osobistej :P

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Czerwiec 2008, 21:23:37 »
Ja nie przeklinam, ale kto mi poda cytat z jakiejkolwiek książki/tekstu w której Bóg zabrania przeklinać! Ani w Przykazaniach, ani w 7. grzechach głównych, nie ma wzmianki o przeklinaniu, więc dlaczego jest to grzechem?
JA nie przeklinam, bo to świadczy o kulturze osobistej :P
Sam sobie odpowiedziałeś, jak widzę. Przeklinanie świadczy o kulturze osobistej, a więc bluzgając na prawo i lewo umniejszasz ową kulturę i swoją godność, daną ci przez Boga. Poza tym, jeśli obraźliwe słowo skierowane jest do konkretnej osoby, łamiesz przykazanie czwarte, którego treść dotyczy wszystkich osób z twojego otoczenia, a nie tylko rodziców. No i występujesz wtedy przeciwko słowom: ,,Szanuj bliźniego swego jak siebie samego".  :-X

Offline Esmeralda

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Zagubiona w krainie Nordmaru
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Czerwiec 2008, 16:43:02 »
Dość często przeklinam. Najgorzej jest pod wpływem emocji, albo jak stracę panowanie nad sobą bo wtedy wiązanka leci konkretna. Nie umiem żyć bez przeklinania, dlatego że w moim życiu co chwile coś sie dzieje i nie zawsze wychodzi to pozytywnie. Oczywiście normalnie gdy nie targają mną żadne emocje nie używam co drugiego słowa wulgaryzmu.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Lipiec 2008, 20:11:46 »
No, jeśli chodzi o mnie, to przeklinam niemal codziennie. Niezależnie od tego, czy jestem w nastroju, czy też nie, czy mam powód, czy nie mam powodu, to i tak przeklinam, nawet jeśli z nikim nie rozmawiam. Przekleństwa u mnie, lecą od ,,A'' do ,,Z'' i nie jestem wstanie użyć słowa. np ,,wkurzyć'', albo ,,kurde'', bo wolę je ZDECYDOWANIE zastąpić innymi - wiadomo jakimi. Czemu tak się nauczyłem przeklinać - nie wiem. Są dni, w których nie przeklinam, ale wtedy, gdy jestem świeżo po spowiedzi (wtedy ledwo się powstrzymuję), choć po kilku dniach, stary nawyk wraca :D.
Jednak nie przeklinam w miejscach publicznych, gdzie jest pełno osób, ani też przy dorosłych, bo wtedy nie wypada i denerwują mnie bachory, które przeklinają gdziekolwiek są, tylko dlatego, żeby za szpanować. Dziwią mnie także osoby, które przy nauczycielach przeklinają. Pamietam mi.n taką sytuację, kiedy dwie dziewczyny (ładne) z mojej klasy zaczęły się kłócić. Pierwsze cicho, cicho, a później na cały głos zaczęły się wyzywać i wszyscy patrzeli, co się dzieje. Mieli szczęście, że nauczycielka była trochę nie rozgarnięta, bo by od razu wylądowali u dyrektora. 
Jak dziewczyny przeklinają szczególnie ładne, to trochę mi to przeszkadza, bo według mnie takie słownictwo do dziewcząt nie pasuje :-*. Na koniec jeszcze powiem, że ksiądz nawet przeklina i to w miejscu publicznym. Kiedyś mieliśmy zastępstwo z inną klasą, ale my dawaliśmy nieźle popalić. Księdza tak poniosło przez to, że rzucił taki tekst: ,,Klasa IB jest zdyscyplinowaną klasą i można się z nią dogadać, natomiast klasa IA (to ja i moja klasa ;D) jest je*nięta do potęgi.
Wtedy tak mi się chciało śmiać, że o mało z krzesła nie spadłem ;D.   
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2008, 14:10:43 wysłana przez Roben »

Offline Sereth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest zbyt krótkie zeby je skracac.
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Lipiec 2008, 12:47:45 »
Mnie nigdy nie przyczono do Bluzgania.Kiedys sie moze pare razy wymksneło ale to przez przypadek glownie.

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Lipiec 2008, 15:35:57 »
Chyba każdy był kiedyś w takim wieku, że używa się ku*wy jako przecinka. (Ja z kolegami poszedłem jeszcze dalej, i zrobiliśmy taki słownik, ale to nieważne...) No w każdym razie, ja przeklinam jak jestem na coś zły, albo ktoś zaczyna mnie denerwować. Bywa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Lipiec 2008, 15:35:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything