Autor Wątek: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]  (Przeczytany 4536 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« dnia: 25 Styczeń 2015, 22:22:19 »
Nazwa wyprawy: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: gotowość awansu na świętego mściciela w Bractwie ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Evening Antarii


-Jestem gotowa. Jakie więc będzie moje zadanie?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2015, 22:27:37 »
- Nim dopełni się wola Pana ÂŚwiatła będziesz musiała ukończyć święcenia, przejść pewną próbę i nauczyć się kilku różnic między ważnymi aspektami naszej posługi. Czy jesteś gotowa by spełniło się Twoje przeznaczenie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2015, 22:27:37 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2015, 22:45:09 »
-Oczywiście- Evening odpowiedziała stanowczym tonem bez najmniejszego zawahania.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2015, 22:49:17 »
- Mówisz jak prawdziwy sługa Zartata. Zabiorę Cię do miejsca, w którym poznasz różnice pomiędzy pomstą a świętością. Dowiesz się dlaczego walczymy i dlaczego walka o nasze ideały jest czymś słusznym. Nie zostałaś jeszcze pobłogosławiona darem skrzydeł, dlatego chwyć mnie za ręce, pomogę Ci wznieść się w niebiosa.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2015, 22:58:05 »
-Staram się właśnie tak postępować - odpowiedziała i chwyciła go posłusznie za dłoń by potem wznieść się w stronę nieba.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Styczeń 2015, 23:02:23 »
Wylądowaliście w miejscu dosyć charakterystycznym. Zielona równina rozpościerała się wszędzie wokół, łagodne pagórki idealnie komponowały się z zieloną trawą porastającą okolicę. Jak okiem sięgnąć wszędzie ten sam widok - bezkresna równina pełna uspokajającej zieleni.
- Byłaś tutaj kiedyś? Znasz to miejsce?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Styczeń 2015, 23:07:03 »
Znaleźli się na jakieś... polanie? Cudownym, pełnym zieleni miejscu. Nie poznawała go jednak, nigdy go nie odwiedziła.
-Niestety nie...- przyznała.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2015, 12:05:54 »
- Jesteśmy na Zielonych Równinach. Kojarzysz tę nazwę z historii naszego królestwa?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2015, 14:25:31 »
-Zielone Równiny... Tu rozegrała się ważna bitwa z wojskami Meaneba. Poległo tu wiele istot, które stanęło do walki o wolność wyspy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń 2015, 14:47:15 »
W oczy Evening wbił się niczym młotem obraz krwi. Obraz pożogi, śmierci, odrąbanych kończyn i strzaskanych czaszek. Połamanych tarcz, wyszczerbionych mieczy, wgniecionych blach pancerzy. Ludzie powykrzywiani w grymasie bólu, umierający w kałuży swoich wnętrzności i ekstrementów uwolnionych w chwili śmierci bądź dojmującego strachu odbierającego władzę w kończynach. Stopione ciała istot, zniekształcone potężnymi zaklęciami do tego stopnia, że nie można było rozpoznać, czy to na czerwonej od krwi trawie leży człowiek, elf, demon czy może zupełnie inna bestia. Evening zatoczyła się pod wpływem nagłej wizji tego, co tutaj się wydarzyło. Znowu widziała przed oczami to, co przed momentem. Zieloną, niekończącą się równinę.
- Kto miał rację, paladynie? Kto w tym konflikcie był tym dobrym? Czy Meaneb miał prawo? Czy Isentor ze swoją armią nie zrównał się z nim poziomem czyniąc to, co czynił? Kto miał rację, paladynie? - powtórzył na koniec, wwiercając się swoimi oczami w twarz ukochanej. Jego źrenice zmieniły kształt, białko oczu straciło swój odcień, a Evening ujrzała krew. Krew w oczach, która odzwierciedlała wszystko to, co stało się tutaj, co stało się w życiu anioła i samego rycerza stojącego na przeciwko niego.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń 2015, 15:26:28 »
Z początku przyjemny widok Zielonej Równiny zmienił się teraz w straszny obraz pełen krwi, ludzkich wnętrzności i uszkodzonych broni - obraz skutków chorej ambicji Meaneba. Okropne pole bitwy. Ból konających uderzył w wizji także w nią. Czuła ich cierpienie...
A w oczach Funerisa ujrzała jeszcze więcej czerwieni.
-Myślę, że jeśli ktoś pragnie pokoju, musi liczyć się też z wojną. Choć niesie ze sobą ból i ofiary, czasami jest nieunikniona. Król Isentor dobrze o tym wiem. A Meaneb nie chciał innego rozwiązania, nie chciał rozmowy. Wysłał przeciwko prawym istotom demony. Lecz na polu walki nie liczy się to, czy jest się filozofem, zwykłym chłopem czy nawet rycerzem. Armię tworzą jednostki. Myślę, że ci którzy tu polegli zasługują na miejsce w naszej pamięci. Jednak wiedzieli oni z czym wiąże się walka. Znali cenę, byli gotowi na poświęcenie w obronie ojczyzny. Nigdy nie było dobrej wojny.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2015, 16:58:20 »
- Mówisz o uciekaniu się do siły, ale czy słuszne jest wykorzystywanie środków naszych wrogów do pokonania ich? Kimże jest człowiek, który w imię dobra postępuje źle? Sądzisz więc, że czynienie rzeczy złych w imię dobra nas usprawiedliwia?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2015, 19:05:26 »
-Trzeba dać przykład, jak pokonywać zło. Zniszczyć je póki kiełkuje. Jeżeli nie ma zła to nie ma i dobra. Dobro wymaga poświęceń a czasami nawet czynów które mogą wydawać się złe... Lecz życie jednostki może stanowić o całej wspólnocie a wspólnota ma chronić tę jednostkę. Jeżeli tylko mieczem możemy zaprowadzić ład i porządek to jest to właściwa droga. Król Isentor tylko walką mógł pokonać Meaneba. To on wtargnął na nasze ziemie z decyzją zawładnięcia wolnymi prawymi ludźmi- wyjaśniła. Cały ten czas myślała o ofiarach na Równinach i tym, co mogło kierować potężnymi władcami. Była głęboko przekonana co do swoich poglądów.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2015, 11:57:35 »
- Pamiętaj, lekcja pierwsza. W oczach naszego Pana wszyscy jego wyznawcy są równi, dlatego, że każdy z nich oddaje mu wszystko co ma i robi wszystko na co pozwalają mu ziemskie ograniczenia. Na tych równinach zginęło wiele istnień. Nie widziałem żadnej z tych bitew, ale wszystkie te śmierci unoszą się w powietrzu, niemalże chcą zaciągnąć moją duszę na ich stronę, wpędzić w otchłań... - Funeris zamyślił się na moment, patrząc w jakiś punkt gdzieś daleko, jakby kogoś wypatrywał. - Co więc według Ciebie jest bardziej godnym czynem, cóż ma większą wartość dla Zartata. Obrona niewiasty przed demonem, czy może modlitwa i ofiara złożona przez 7 letnie dziecko? - podjął po chwili?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2015, 14:20:26 »
-Siedmioletnie dziecko teoretycznie niewiele może dać naszemu panu. Ale tylko teoretycznie. Nie może walczyć, za to jego modlitwa może działać cuda, jeśli jest szczera i pochodzi z serca. Te słowa małego dziecka mają potężną moc, bo wszyscy są wobec Zartata równi. Ochrona życia, poświęcenie... to coś na co stać dorosłego człowieka. Jeśli jest w stanie trzymać miecz to powinien walczyć przeciw złu i jego mrokom. Jednakże dziecko jak i inny człowiek albo wojownik mogą podarowywać panu co innego, lecz tak samo przychylnie zostanie to przez niego przyjęte.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń 2015, 21:47:54 »
Funeris dotknął niespodziewanie czoła Evening prawą dłonią. Paladynowi zakręciło się w głowie i świat nagle stał się czarny. Wszystkie jej zmysły wyłączyły się w tej jednej chwili, a ona czuła, że przenosi się w czasie i przestrzeni, wędrując między światami. Po krótkiej chwili niebytu, która wydawała się wiecznością, Evening zaczęła odbierać bodźce. Bicie świątynnych dzwonów wyrwało ją z letargu, a oczy zaczęły rozpoznawać szczegóły. Gwar ludzi podróżujących w stronę wielkiej sakralnej budowli wypełniającej cały widok przed paladynem. Strzeliste, smukłe i sięgające nieba wieżyczki, potężna kopuła u szczytu, gigantyczne drzwi i wymyślna rozeta nad nimi. W lewej dłoni kobieta poczuła coś zimnego, co okazało się jedną pojedynczą monetą. Gdy spojrzała między swoje zaciśnięte palce okazało się, że jest w ciele siedmioletniego dziecka ubranego w niezbyt czyste i na pewno nie nowe ubranie.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Styczeń 2015, 17:10:36 »
To, co stało się pod wpływem dotyku Funerisa było naprawdę dziwne. To było coś, czego nigdy wcześniej Eve nie doznała. Wszystko wokół zawirowało, pojawiła się ciemność. Aż w końcu zaczęła odzyskiwać zmysły. Dotyk, wzrok, słuch. I słyszała  bicie dzwonów. Ujrzała też świątynię, majestatyczną i okazałą budowlę. A potem stało się coś jeszcze dziwniejszego. Nie była w swoim ciele. Nie miała dziewiętnastu lat tylko siedem, nie była kobietą tylko małym, brudnym chłopcem. Zbadała monetę w palcach.
Ruszyła z resztą ludzi w głąb świątyni. Dotarła do ołtarza i zaczęła mówić modlitwę. Lecz jako biedny chłopiec trochę sepleniła a układane zdania nie były najwyższych lotów. Po prostu mówiła jak dziecko.
-Zartacie. Jesteś wysoko w niebie i widzisz mnie, mamę i tatę. Proszę cię o więcej zabawek i też o to aby mama była zdrowa i żebyśmy byli bogaci. Mam dla ciebie tylko to - małą rączką położyła monetę na ołtarzu. - i proszę, wysłuchaj mnie Zartacie...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Luty 2015, 11:44:15 »
Zartat poczuł się nieco rozczarowany odpowiedzią chłopca. Dało się to czuć w kaplicy.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Luty 2015, 14:11:49 »
Dziecko nie umie jeszcze się modlić, dla niego to dość trudna sztuka. Dopiero z wiekiem zaczyna uświadamiać sobie pewne sprawy i rozumieć czym jest modlitwa. Dlatego też słowa chłopca-Evening były dość nieporadne, lecz mimo tego bóg powinien być bardziej przychylny. Wszak chłopiec oddał mu wszystko co ma, a przecież mógł wydać to na cukierki...
-Spraw by nasza rodzina była szczęśliwa, ale także zadbaj o inne biedne dzieci. Niech nigdy nie zabraknie nam chleba i pokoju. ÂŻeby nigdy im nie doskwierała wojna albo złe demony... Wiem że jesteś dobry dlatego proszę cię, abyś mnie wysłuchał.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2015, 15:30:44 »
- Aaaaa!!! - rozległo się gdzieś za plecami Evening. Zimne powietrze uderzyło kobietę silnym strumieniem, otrzeźwiając ją w jednej chwili.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #5 [Evening Antarii]
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2015, 15:30:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything