Autor Wątek: Strzaskana dłoń  (Przeczytany 6978 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Strzaskana dłoń
« dnia: 01 Styczeń 2015, 17:18:36 »
Nazwa wyprawy: Strzaskana dłoń
Prowadzący wyprawę: Anette Du'Monteau
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie, członek Krwawych Kruków
Uczestnicy wyprawy: Armin



Armin wyszła na zewnątrz. Rozglądała się za orkiem. Szczerze mówiąc trudno go było nie zauważyć. Podeszła do niego dość pewnym krokiem.
-Witaj Raplaku. Jestem Armin.- grzecznie się przywitała - Podasz mi dalsze wskazówki dotyczące mojej misji?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2015, 18:24:29 »
-Znam twoje imię. Mówiono mi żebym miał oko na kogoś z twojej rasy. Z tego co o Tobie słyszeliśmy potrafisz poradzić sobie w otwartej walce i nie jesteś przeciwna drobnemu skradaniu się od czasu do czasu. Mam rację? Tak czy inaczej, chcę żebyś odwiedziła Gerzhoka. On również jest orkiem. Dowodzi bandą Strzaskanych dłoni. Będzie miał dla ciebie odpowiednie zadanie. Gerzhoka znajdziesz w pobliżu rynku na starym mieście. Często tam przesiaduje.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2015, 18:24:29 »

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2015, 19:12:20 »
Armin szła na rynek ciemnymi uliczkami Efehidonu. Biła się z myślami czy nadal czyni dobrze. Mogłaby zacząć zajmować się czymś pożytecznym jak szycie czy gotowanie, ale ona zajmowała się zleceniami, które mało kto odważył by się zrealizować. Gdy tak rozmyslała nawet nie zauważyła gdy doszła do rynku. Od razu zauważyła orka kręcącego się w pobliżu. Czarnoskóra podeszła do niego.
-Witaj. Słyszałam, że mam zlecenie od ciebie. Jakie ono jest?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2015, 19:31:27 »
-Witaj. Bardzo dobrze, że Raplak mógł cię tutaj przysłać. Mamy parę spraw do omówienia, a jedną z niemniej ważnych jest twoja przyszłość z Dłonią. - odpowiedział ork. -Przywódcy są zbyt delikatni w swoich metodach. Są ostrożni przed uwalnianiem całej siły grupy. Kiedyś byliśmy potężniejsi, zdobywaliśmy wszystko. Musimy odzyskać tą dumę i Strzaskana dłoń właśnie tak zrobi. Tworzymy naszą siłę z cienia i uderzamy w odsłonięte punkty, cicho zrzucając naszych przeciwników na dno. Zadanie, które musisz wykonać żeby udowodnić mi swoją wartość... - ork zaczął się zastanawiać. -Znajdziesz jaszczura imieniem Qazan, prowadzi handel z przemytnikami w pobliżu Atusel. Ma informację których potrzebuję. Zabij go i przynieś mi jego torbę.

//: Atusel jest kawałek drogi od Efehidonu, więc z podróżą się tak nie śpiesz. Ja napisze gdy dotrzesz :)

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2015, 15:49:24 »
-Widzę, że Dłoń chce odzyskać potęgę. Zajmę się tą sprawą oczywiście. Chyba nie będę mieć problemów ze znalezieniem tego jaszczura prawda? Jeśli tak, to udam się do Atusel z jakimś konwojem, tak będzie szybciej.
Armin próbowała wyciągnąć jak najwięcej z tego co powiedział ork. Strzaskana dłoń nie była już tak silna jak kiedyś. Jeśli organizacja ma zniknąć to napewno, by na to nie pozwolła. Kobieta wiedziała, że uda jej się odzyskać ich dumę.
Maurenka wyszła za mury stolicy i skierowała się na główny trakt do Atusel. Powinien być bezpieczny, dni są coraz dłuższe i roi się cieplej. Szła godzinę drogą nim złapała konwój jadący w tamtą stronę, zapewnie po towary. Zagadała do jakiegoś kupca, który zgodził się ją podwieźć. W czasie, gdy siedziała na wozie widziała przepiękne widoki. Widziała lasy budzące się do życia po Hemisie oraz rośliny, które przebijały się pod śniegiem, by w końcu ujrzeć światło. Od czasu do czasu zagadywała woźnicę i opowiadała o swojej ojczyźnie, domu i rodzinie. Wszystko wyglądało bardzo spokojnie. Armin miała nadzieję, że podróż do Atusel szybko jej minie.

//Która jest tam godzina?
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2015, 16:02:11 wysłana przez Armin »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń 2015, 16:15:34 »
//: Tak na przyszłość to MG prowadzący zadanie ustala jaki transport znalazłaś i czy w ogóle znalazłaś :P Ale jako, że jesteś nowa to jeszcze można przymknąć oko. Zaczeliśmy koło 17, więc niech i taka będzie. Początek wiosny, to też zaczyna się takie wieczór.

Droga do Atusel była długa i nie trwała krótko, zwłaszcza w przypadku takiego wozu. Zastała was noc, to też woźnica zatrzymał się w karczmie. Nie chciał jechać po ciemku. Narzekał na swój wzrok oraz rzezimieszków grasujących jakoby w okolicy. W tym momencie musiałaś sobie radzić sama. Byłaś mniej więcej w połowie drogi do Atusel.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń 2015, 17:08:04 »
Armin także chciała skorzystać z okazji na odpoczynek. Rzeczywiście trakt był teraz niebezpieczny. Przed dalszą podróżą postanowiła trochę odpocząć. Zwróciła się więc do karczmarza.
-Poproszę o jakiś skromny pokój. Nie potrzebuję wiele, to jedynie na jedną noc.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń 2015, 17:47:04 »
W karczmie nie było wielu ludzi, raczej stali bywalcy z okolicy. Każdy siedział w swoim miejscu i sączył popłuczyny jakie tu nazywano piwem. Ot kolejna typowa karczma na trasie z stolicy do portowego miasta.
-Należy się pięć grzywien. Za dodatkowe pięć panienka może liczyć na jakaś ciepłą strawę. - odpowiedział karczmarz.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń 2015, 18:03:05 »
Maurenka poprosiła więc o pokój i strawę. Chciała coś zjeść i odpocząć. Podała karczmarzowi odliczone grzywny.

300-10=290 grzywien

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń 2015, 19:44:16 »
Karczmarz z miejsca wręczył ci klucz do pokoju, a gdy chwilę poczekałaś przyniósł również talerz z jedzeniem. Znalazł się na nim kotlet, trochę ziemniaków oraz jakieś warzywa zachowane jeszcze z atunus. Widać było, że karczma miała kontakt z ludźmi spoza Valfden, gdyż widok maurenki był dla nich czymś niemal codziennym.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń 2015, 20:46:28 »
Czarnoskóra weszła do swojego pokoju razem z talerzem pełnym jedzenia. Armin odłożyła klucz i czym prędzej zabrała się do jedzenia. Nie jadła obiadu, więc pochłonęła posiłek w mgnieniu oka. Po posileniu się kobieta położyła się na posłaniu i rozmyślała co zrobi jak dojedzie do Atusel. Co zrobi jak stanie przy Quazanie. I co jest w jego torbie...
Leżała tak, aż w końcu zasnęła. Rano obudziła się wraz ze wschodem słońca. Armin wzięła wszystkie swoje rzeczy i odniosła karczmiarzowi kluczyk.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń 2015, 12:08:49 »
Teraz trzeba było jakoś dostać się do Atusel. Niestety w karczmie nie wyglądało na to żeby ktoś teraz wybierał się w tamtą stronę czy choćby poza progi tego przybytku. Do środka wszedł młody mężczyzna ubrany w typowy strój jaki nosili na sobie gońcy, a przynajmniej tak mogło się wydawać.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2015, 12:37:42 »
Armin nie wiedziała co teraz zrobić, wiec zagadała do mężczyzny. Może mieć jakieś przydatne informacje. 
-Przepraszam, przybywa pan z Atusel? Czy na trakcie są jacyś podróżni lub wozy?
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2015, 12:43:02 wysłana przez Armin »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2015, 13:06:05 »
-Nie, własnie tam zmierzam. Wstąpiłem na chwilę żeby napoić konia i dać mu odrobinę odpocząć. - odparł. -Wozy pewnie jakieś jadą, jednak gdy jechałem to akurat żadnego nie zauważyłem. Panienka gdzieś się śpieszy?

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2015, 13:18:47 »
-Potrzebuję dostać się do Atusel - odparła. -Na pieszo raczej mi się to nie uda. Chciałam się z kimś zabrać.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2015, 14:20:28 »
-Hmm, mógłbym cię zabrać. Mój koń jest dość wytrzymały. Tyle, że w swojej pracy nie zwykłem brać jakiś podróżników od tak.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2015, 14:26:47 »
-Powiedz, co muszę zrobić, by zabrać się z tobą do Atusel.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2015, 14:37:26 »
-Wyświadczysz mi przysługę. Zaniesiesz wiadomość która wiozę do konkretnej osoby. To moje ostatnie zlecenie póki co i chciałbym dłużej odpocząć jak już dotrę na miejsce. Jednak nikt nie będzie mógł się dowiedzieć, że nie jesteś gońcem. Zgoda?

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń 2015, 14:49:24 »
Armin pomyślała, że dostarczenie wiadomości nie będzie takie trudne.
-Dobrze, zrobię to. Dla kogo jest ta wiadomość i gdzie go mogę znaleźć?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń 2015, 14:54:14 »
-O tym powiem ci gdy będziemy w pobliżu miasta. Tymczasem zbieraj się. Za chwilę wyruszamy. Osiodłam konia i w drogę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Strzaskana dłoń
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń 2015, 14:54:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top