Autor Wątek: Ostatnie dni Hemis  (Przeczytany 5575 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Ostatnie dni Hemis
« dnia: 28 Grudzień 2014, 14:33:20 »
Nazwa wyprawy: Ostatnie dni Hemis
Prowadzący wyprawę: Dragosani
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: zgoda prowadzącego
Uczestnicy wyprawy: Mogul



-Kopę lat gnoju. Mogul przywitał się z Oczkiem, specyficznym orkiem który pomagał wiele razy bohaterowi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2014, 14:41:58 »
- Mogul! - odparł biały ork na widok przyjaciela, który to odwiedził go jego chatce w Atusel - Dawno cię nie widziałem. Gdzieś ty się podziewał?- Istotnie od jakiegoś czasu nie widział czerwonego orka. Jak też inne osoby.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2014, 14:41:58 »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2014, 14:47:47 »
- Przecież wiesz. Wzruszył ramionami.
- Ostatnimi czasy poświęcałem rozbijaniem grup demonów i osób które próbują konszachtować z nimi. Zamyślił się, a na jego twarzy rysowało się coś na podobieństwo smutku lub goryczy do świata.
- Jestem jedyną osobą, która widzi realne zagrożenie i to, jak ten świat ostatnimi czasy podupada gnijąc.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień 2014, 14:52:15 »
- Eee... - odpowiedział Oczko i podrapał się po czole. Tak pomyślał, że Mopgul trochę przesadził z tą ślepotą społeczeństwa na gnicie świata. - Napijesz się czegoś? A w sumie co się pytam... - Zaprosił przyjaciela do środka, po czym pogrzebał gdzieś tam w szafce i rzucił mu butelkę mocnego piwa. Gościnność to ważna rzecz.
- Polowanie dobrze idzie? Nie dawałeś znaku życia, więc nie bardzo wiem. I chyba miałbym pewną sprawę. -

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2014, 15:55:27 »
- Nie piję, dzięki. Polowanie doszło do martwego punktu. Trafiłem na przeciwników, których nie sposób zranić zwykłym ostrzem. Ani srebrem, ani czarną rudą. Jaką masz sprawę?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2014, 16:10:01 »
Oczko spojrzał na Mogula "takim" wzrokiem. Wyrażających nie tyle niepokój (orkowie nie odczuwają niepokoju, to niedorzeczne), co zdziwienie. Jak potężni musieli to być przeciwnicy? I wtedy przypomniał sobie, że z Dragosanim spotkał pewną "kobietę", która wyglądała na wytrzymałą.
-  Mam znajomego w Golinog. To takie miasto w Terwor. Pisał ostatnio, że giną tam mieszkańcy. Ludzie, elfy, orkowie. No i przypomniało mi to nieco te zaginięcia orków sprzed jakiegoś czasu. Chciałbym aby ktoś to sprawdził.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2014, 17:07:02 »
- Jakieś podejrzenia, czy coś? Opowiedz mi coś o tym miasteczku, jak wielkie, z czego "słynie", wszystko co możesz  uznać za pomocne.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2014, 17:38:05 »
- Nieduże miasteczko. Chociaż szybko rośnie. To ośrodek handlu w gminie Aqtos. Zbierają tam towary z całej gminy i Amertodonem transportują do Efehidon - wyjaśnił Oczko. -  Dużo tam kupców i takich tam. Jest też chyba świątynia Zartata, ale niewielka, więc nie liczyłbym na pomóc z niej. - Nabazgrał coś na kawałku papieru. -  To adres mojego znajomka. Pomoże ci, chociażby informacją. Jakbyś chciał ruszać już teraz, to jeden znajomy kupiec jedzie za jakąś godzinę do Efehidon. Porządny człek, dostarcza mi ogórki kiszone. Ze stolicy już łatwiej będzie zabrać się do Golinog.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2014, 19:12:14 »
- Jak się ten kupiec nazywa i gdzie go odnajdę?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2014, 19:24:22 »
- Tomasz. Mówią na niego Wątroba - odpowiedział Oczko. - Przed wyjazdami zazwyczaj kręci się w okolicach portu. Ma tam wynajęty magazyn, bodajże numer trzynaście. Tam powinieneś go znaleźć. Powiedź mu, że jesteś ode mnie, to pewnie cię zabierze ze sobą. Wisi mi przysługę.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2014, 15:22:01 wysłana przez Dragosani »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2014, 19:29:51 »
- Jest osoba, która Tobie coś nie wisi? Westchnął i wyszedł machając łapą z daleka. Udał się w stronę Wątróbki i nagle z niewiadomych przyczyn zaburczało mu w brzuchu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2014, 19:42:43 »
- Isentor - odpowiedział jak najbardziej poważnie Oczko. Pożegnał się z Mogulem i ten podszedł szukać Wątroby. Dotarcie do portu nie było problemem. Był spory tłum, ale nikt nie odważył się stanąć na drodze orka. Magazyn numer trzynaście był pomiędzy dwunastką, a czternastką. Jego duże drzwi były otwarte i kręciło się tam trochę ludzi, którzy ładowali jakieś bzdety na wozy w liczbie trzech. Przy jednym z nich stał dość gruby mężczyzna z majestatycznymi wąsami. Ubrany jak kupiec, czy dość bogato. Obok niego stał jakiś młodzik, też całkiem dobrze ubrany.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Grudzień 2014, 19:57:24 »
Ork podszedł do brodatego jegomościa i przywitał się:
- Witam pana, poszukuję Wątroby. Tomasza Wątroby.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Grudzień 2014, 20:06:42 »
Brodaty mężczyzna, który musiał być jakimś przypadkowym robolem, spojrzał przestraszony na orka. Od tej opresji uratował go jednak wąsacz, ubrany jak kupiec.
- To ja - powiedział pochodząc. Usłyszał zapewne słowa Mogula. - Tomasz Wątroba, miło mi. To mój syn Mariusz. Nazywamy go Wątróbka. Pan pewnie od Oczka? - przywitał się i podał orkowi dłoń. Młodzik spuścił wzrok. Chyba niezbyt pewnie czuł się w obecności kogoś takiego jak Mogul.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Grudzień 2014, 20:13:53 »
- Baron Mogul Khan. Rzucił krótkie przywitanie i uścisnął dłoń kupca. Ork nawet nie zwrócił uwagi na młodzika.
- Słyszałem, że możesz podwieźć mnie kawałek, będę rad jeśli to zrobisz.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudzień 2014, 20:24:41 »
Tomasz szybkim spojrzeniem ocenił orka. Głównie jego posturę i broń. Głupi nie był, wiedział, że na takim podwiezieniu może skorzystać. Nie będzie trzeba płacić ochroniarzom.
- Oczywiście. Zaraz wyruszam do Efehidon. Przyda się dodatkowa osoba, szczególnie ktoś potrafiący uporać się z bandytami. Więc... witam na pokładzie, barwnie. - Wyszczerzył się. - Znaczy... tak w przenośni, bo wóz ciężko nazwać pokładem i ten... no, zaraz ruszamy!

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Grudzień 2014, 20:41:45 »
Ork bez słowa wsiadł na wóz. Bandyci... jakby innych zmartwień nie miał.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Grudzień 2014, 20:47:38 »
ÂŁowcy demonów martwią się inwazją demonów, kupcy bandytami. Każdy ma inne problemy. Wątroba pokrzyczał jeszcze trochę na ludzi, owi ludzie coś tam jeszcze porobili i po jakiś piętnastu minutach wozy ruszyły ulicami miasta do jego bram. Dotarli do nich dość szybko i wyjechali z Atusel. Wozy potoczyły się traktem do Efehidon. Czekało ich kilka dni drogi. I to przy dobrych warunkach. A były one nie najgorsze. Niebo było czyste, nie padał śnieg, a i trakt był wolny od błota, czy śniegu. Więc jechali.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Grudzień 2014, 20:55:25 »
Ork nawet nie miał zamiaru wdawać się w dyskusje z Wątrobą. Nie miał na to ochoty, toteż milczał obserwując okolicę i przeżuwając źdźbło trawy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Grudzień 2014, 10:58:13 »
Trawa była już nieco nieświeża. Naprawdę ciężko o świeżą trawę pod koniec mroźnego Hemis. Więc podgryzanie jej wcale nie było takie przyjemne, jak mogłoby się wydawać.
Jechali do stolicy, głównie w milczeniu. W milczeniu tym mijały godziny, dni nawet. Było też spokojnie. Na trakcie spotkali tylko kilka innych wozów, i.zdecydowanie nie byli to bandyci. Chyba, że kupców.zaliczyć do tej kategorii, co w niektórych przypadkach mogłoby być właściwie. Jechali więc dalej.

Miłego kilka dni. Głównie w milczeniu. Mogul nie zaczynał rozmowy, Wątroba i Wątróbka też. A kto wie co by było, gdyby porozmawiali? Może cała historia potoczyłaby się inaczej. Dotarli do Efehidon. Kupcy wysadzili orka na jednej z głównych ulic miasta, im. Dragosaniego. Teraz należało znaleźć jakiś transport na północ. W zasadzie to nie powinno być trudne, gdyż i tam często kursowali kupcy. Traktem, po rzece, zależnie od kupca. Więc można było wybierać. Mogul wybierał więc. Szukał i przebierał. I w końcu znalazł odpowiedniego kupca. Człek ów był niskie i gruby, handlował przyprawami. Pieprzem głównie. Nazywany był ÂŚledziona. Jacek "ÂŚledziona". Zgodził się zabrać orka i po godzinie wyruszyli w drogę. Traktem, nie rzeką. Również i ta podróż krótka nie była. Minęło trochę dni, nim wozy ÂŚledziony zbliżyły się do celu. Miasta Golinog w gminie Aqtos, w hrabstwie Terwor. Korowód wozów wjechał do miasta. Były ostatnie dni Hemis.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2014, 15:22:56 wysłana przez Dragosani »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ostatnie dni Hemis
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Grudzień 2014, 10:58:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything