Autor Wątek: Zwiad na Zuesh  (Przeczytany 12117 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:08:32 »
Ork wyrzucił ptaka za burtę, nie zjadł go, bo zapomniał o tym kupsku.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:11:15 »
Przypadek? Nie sądze. Mewa która nasrała na anioła była ewidentnym znakiem od Zartata by Funeris zaczął żyć jak bóg przykazał. Przecież każdy czytał ostatni numer Gońca Valfdeńskiego prawda?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:11:15 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:27:51 »
- Ej, co to było? Mogul! Dlaczego?! - obruszył się wyraźnie Funeris. Spojrzał z przekąsem na orka, który spopielił mewę puszczoną przez niego wolno.
- To wredne ptaszysko miało żyć z brzemieniem tego gówna na swoich skrzydłach do końca swoich dni, fakt, ale miało to potrwać dłużej niż siedem sekund! Jak mogłeś?!

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:28:35 »
- Jesteś złym orkiem, Mogul - pokręciłam głową z dezaprobatą.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:29:47 »
Ork wzruszył ramionami.
- Przez kaprys

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:30:28 »
- Hańba Ci, Moris Mogul.


Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Grudzień 2014, 12:36:04 »
Cóż widocznie takie orki są okrutne w swoim charakterze, ale ciekawe czy druga teoria się sprawdzi czyli używania siły mięśni zamiast rozumu. Nie wiedział jaki ten ork jest, bo go jeszcze nie zał tak naprawdę. Cała ta wyprawa naświetli jego charakter. Jednak odpowiedź Mogula mogła oznaczać, że lubi zabijać nawet nie winne zwierzeta dla zabawy. Samemu dhampirowi nie przystało oceniać tego, bo sam robił różne rzeczy. Na szczęścia orka dobrze, że nie ma tutaj nikogo z konkordatu. Zostałby wyklęty albo nawet postawiono by jego osobę, przed drzewnym sądem a następnie powiesiłoby się go na suchej gałęzi sosny albo innego drzewa.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Grudzień 2014, 13:10:41 »
- Silva dowodzisz. Ja ide spać. - powiedział i znikł w czeluściach kajuty kapitańskiej, eleganckiej, wygodnej i ciepłej. Zdjął pancerz i uwalił się na łóżko szybko zasypiając.

//Jest 21:55

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Grudzień 2014, 13:43:52 »
- Jakieś rozkazy, oficerze? - wrzasnął na dół Funeris.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Grudzień 2014, 14:53:10 »
Jaszczur wyszedł z kajuty na pokład rozprostować kości. Pierwsze co go przywitało no niemiły zimny wiatr i śnieg.Cholerny hemis przeszło mu przez głowe. Pochuchał kilka razy w łapy po czym poszedł przespacerować się. Jego oczom rzucił się wielki jak skała ork, którego wcześniej nigdy nie widział ani nie znał. Podszedł bliżej do orka.
- Witaj. My się chyba jeszcze nie znamy. Jestem Szeklan z Tihios - powiedział podając łape orkowi.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Grudzień 2014, 17:18:53 »
Okazało się nagle, że dhampir został pierwszym oficerem. Właściwie nie wiedział dlaczego to się stało, ani jakimi pobudkami kierował się Melkior. Teraz to nie miało żadnego znaczenia, bo poszedł do swojej kajuty. Teraz Silvaster tutaj dowodził, co w cale nie było takie złe.
- Fun!. Stój tam i się rozglądaj!. Krzyknął, coby aniołek usłyszał.
- Mogul widzę, że z ciebie wybuchowy chłop to zejdziesz do pokładu działowego sprawdzając proch oraz uzupełnisz działa, ale że jako mało o tobie wiem pójdzie również z tobą Thoran, który już znał się na tej robocie. Chcemy być przygotowani na każdą ewentualność. Nikt nie zna tych wód oraz stworzeń, które tutaj zamieszkują
- Szeklan skoro już jesteś na pokładzie sprawdź, stan masztów. Dowiąż liny, które mogą mieć luz. Mówiąc w prost sprawdź wszystko, co związane jest z masztami.
- A panna, Patrcia pójdzie przygotować coś małego i szybkiego na ząb, żeby nam tu załoga nie zgłodniała ani zamarzła z braku ciepłych posiłków. Gdy już skończysz zawołaj to pracujących zmienią orkowie.
Tak brzmiały jego rozkazy, do których powinni się zalecić. Jednak na sam koniec dodał, ku pokrzepieniu serc.
- Ale tak z życiem! Panie i panowie.
Teraz wyrównał kurs, bo statek delikatnie skręcił.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2014, 18:06:08 wysłana przez Silvaster »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Grudzień 2014, 18:40:06 »
- Tak jest! - powiedział po czym z żwawo ruszył do żagli sprawdzić ich stan. Wszystko wydawało sie na dobrą robote. ÂŻagle były dobrze rozłożone przez pomocników Melkiora. Jaszczur wziął sie teraz za sprawdzanie lin. Niska temperatura niezbyt służyła mu i linom, które były dosyć oblodzone. Stłuk z nich lód po czym dowiązał je mocniej żeby nie rozwiązały sie. Po wszystkim ruszył w strone oficera zameldować wykonanie roboty.
- Zrobione. Jest jeszcze jakaś robota Silva?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Grudzień 2014, 18:59:59 »
W ładowni spokojnie w stanie głębokiego upojenia spał sobie Adamus. Spał on pomiędzy beczkami rumu, kiedy nagle obudził go jakiś hałas. W pierwszej chwili oczywiście go zignorował, stwierdzając że poczeka aż ucichnie. No ale niestety hałas zamiast cichnąć to wydawałoby się że wręcz narastał. Aż stał się nie do zniesienia i Adamus wstał.
Przetarł oczy, rozciągnął się po czym ruszył na górę aby uciszyć wszystkich. Kiedy wyszedł na górę jego oczom ukazała się grupa ludzi, ale jakoś nie przywiązał to tego wagi będąc jeszcze zaspany, nie wspominając o lekkim kacu który go męczył.
-Valdano co wy tu kurwa tak hałasujecie?-Powiedział stawiając chybotliwe kroki na pokładzie. Na chwilę zamarł i się rozejrzał w okół, stwierdzając że statek ma podniesione żagle oraz że powoli się przemieszcza stwierdził:
-Kurwa mać....-...i spytał-Czemu mnie kurwa nikt nie obudził przed wypłynięciem abym mógł się ewakuować?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:26:23 »
Dhampir wpierw zignorował Adamusa, żeby polecić następną robotę Szeklanowi, ale najpierw go pochwalił.
- Dobra robota Szeklan. Obowiązkiem oficera nie było, tylko rozkazywanie, ale również chwalenie marynarzy aby nabrali wigoru do następnej roboty.
- Dołącz teraz do  Mogulem i Thorana do pokładu działowego. Tam radzę się nie spieszyć, a porządnie przygotować działa. Dał słuszną rade załodze. Teraz miał czas, żeby zająć się rozdartym Adamem.
- Chicho tutaj! Starał się mówić w miarę spokojnie.
- To nie nasza wina, że szlajasz się gdzieś a później zasypiasz byle gdzie. Pretensje miej do siebie, a nie do nas. Jednak skoro tu jesteś to udaj się do kuchni coś ugotować, bo wszyscy jesteśmy głodni. Innymi słowy przydaj się na coś. Polecił Adamusowi. Silvaster był teraz oficerem i musiał mieć dość stanowczy ton, żeby inni załoganci nie naskakiwali.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:27:17 »
O ustalonej porze Durshlak zmienił Silvastera. Niestety, gdy rano Melkior wylazł z kajuty nikt nie wołał na śniadanie. Lekko jeszcze zaspany elf zauważył Adamusa.
- A ty co tu robisz?

//Jest 8:00 co kto robił czy robi to jego sprawa

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:30:29 »
Po krótkim kazaniu Silvy, Adamus udał się do kuchni. Kiedy rano wstał zagadnął go Melkior:
-Trochę zapiłem z Valdano i wyszło jak wyszło.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:34:43 »
Jaszczur zszedł pod pokład pomóc w zaopatrzeniu dział i przyniesieniu prochu. Razem z Thoranem i Mogulem nosił proch i ciężkie kule armstnie z luku. Pracowali tak przez całą noc nosząc i załadowując działa. Wreszcie jaszczur przysnął przy dziale budząc sie na jednym z samego rana. Ból klatki piersiowej od niewygodnego działa dawał sie we znaki. Z wolna stoczył sis z niego kładąc sie na chwile na deskach. Przetarł zdrętwiałą od zimna twarz lodowatymi łapami i poeolnym krokiem ruszył do ciepłej kajuty na śniadanie. Dziwił sid jakim cudem nie zamarzł.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:40:09 »
Melkior wszedł na mostek i przejął ster od Durshlaka. Nieco pizgało złem, ale w końcu było hemis. Najpaskudniejsza pora roku niesprzyjająca podróżom. Jakimkolwiek. Pogoda była paskudna, siąpił lekki deszcz i wiał nieprzyjemny chłodny wiatr. Ale jutro będą na miejscu. Zuesh jest ponoć pokryta sawanną a więc jest tam ciepło, i mokro...


//Szeklan masz mdłości. Choroba morska wzywa

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:43:28 »
Jaszczur wszedł do kajuty siadając na pierwszym lepszym krześle.
- Dajcie mi jakieś wiadro - powiedział podpierając czoło łapami. Czuł sie jakby zaraz miał spaść z krzesła

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:49:44 »
//Będąc w kubryku znajdujesz wiadro, jest tu nawet ciepło.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Grudzień 2014, 19:49:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything