Autor Wątek: Duchy  (Przeczytany 3858 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Duchy
« dnia: 09 Grudzień 2014, 22:06:02 »
Nazwa wyprawy: Duchy
Prowadzący wyprawę: Aragorn/Melkior
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Musk (muskuł mózgu) dowolna broń na 50%/dowolny czar
Uczestnicy wyprawy: Thoran


- Słucham w takim razie. ÂŁowcy Nagród to brzmi ciekawie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2014, 22:12:22 »
- Zacznijmy od lekcji historii, co wiesz o ÂŁowcach Nagród inaczej zwanymi Samotnymi Kurwa... ÂŁowcami? Spytał krasnolud.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Duchy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2014, 22:12:22 »

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2014, 22:20:40 »
- Nie będę owijał w bawełnę i próbował tuszować braki w swej wiedzy pustymi wypowiedziami. Więc mówie wprost. Nic nie wiem na ich temat, więc chętnie uzupełnię braki. Jednak ostrzegam jeżeli znuży mnie twa opowieść mogę okazać widoczną dezaprobatę bądź też przysnąć. Właśnie jak masz opowiadać to podsuń no jakiś zydel.. - powiedziałem rozglądając się w poszukiwaniu czegoś na czym można usadzić swe cztery litery.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2014, 22:31:41 »
Kanciapa krasnoluda miała kilka zydli i nawet stół. Trochu krzywy i pod jedną z nóg podłożone było kilka ksiąg. Znalazła się nawet butelka Pavulonu!
- Swego czasu byli to poważani najemnicy z kontynentu z własnym państwem. Straszne skurwysyny... nie będe tu pierdolił o geopolityce i o tym kto z kim i za ile. Ponoć upadli, ale zawsze mieli na pieńku z Tacticusami i Kruczym Bractwem. Ponoć widziano ich w Leamis. Znam imie jednego, Krios. Znajdź, wypytaj, i zabij chuja w razie konieczności.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2014, 12:24:13 »
- Ta, niby wszystko jasne i klarowne, ale czasem lubię zagłębić się w temacie. - powiedziałem kręcąc się po pokoiku i przypadkowo biorąc w swą dłoń buteleczkę z Pavulonem.
- To chyba się wstrzykuje ? - zapytałem odkładając butelczyne na miejsce i usiadłem na pobliskim zydlu wpatrując się w krasnoluda.
- Ale wracając do sprawy. Chcesz żebym się dowiedział co ich tutaj sprowadza i w razie czego dokonał "likwidacji" w ramach usunięcia konkurencji, że tak powiem. Może się mylę ?
- Powiedz mi jak wygląda ten Krios no chyba, że nic więcej o nim nie wiesz co może być całkiem zrozumiałe i cholera jasna gdzie jest ta mieścina Leamis. Z tego co się orientuje to chyba dość blisko Atusel.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2014, 12:33:49 »
- To się pije... - skomentował uwagę o wódce - - Wiesz żem jest druchem Tactcicusa nie? Te mendy zagrażają i jemu i nam poniekąd. Dodatkowo Krios tylko udaje Aldarrczyka nosząc tę kurewską zbroje. O tu masz rysunek. Tak naprawdę to przemytnik i kurwiarz. A Leamis leży w pobliżu tego chramu blisko twierdzy naszych aniołeczków w lśniących zbrojach. Drogą na zachód a potem na południe.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2014, 13:03:02 »
- Ta z tym malunkiem będzie o wiele łatwiej. - powiedziałem zagarniając rysunek zbira.
- Hrabiowski interes..więc pewnie płaca hrabiowska - błysnąłem zębami.
- Dobra dość pierdzenia w stołek. Robota czekam. Ruszam w stronę stajni bo bez konia się nie obejdzie. Zdrowia krasnoludzie niebawem wracam.
Jak powiedziałem tak też uczyniłem. Opuściwszy bezpieczny bękarcki kanał udałem się w stronę stajni znajdującej się w portowym mieście Atusel.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2014, 13:09:02 »
//Zapomniałem wstawić  ;[



Dotarłeś do stajni.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2014, 14:34:29 »
Odnalazłem wzrokiem stajennego i zwróciłem się do niego.
- Panie stajenny chciałbym wynająć jakąś szkapę, byleby wypoczętą i tanio. Tylko raz, dwa bo spieszno mi do Leamis. Swoją drogą może wiesz pan co w tej mieścinie słychać. - zagadnąłem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2014, 14:45:18 »
//No weź, stać Cie na kupno sknero  ;p

- Nie, ale brat szwagra ciotecznego stajnie tam prowadzi. 15 grzywien za dzień. Pasuje?

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2014, 19:18:57 »
- Brat szwagra ? Daj pan na dwa dni to będzie 30 grzywien. Gdyby sprawy się przedłużyły to ureguluję należności po powrocie.  Masz. - rzuciłem mieszek do stajennego i ruszyłem zgodnie ze wskazówkami Yarpena zachodnim traktem, aby w stosownej chwili czyli pewnie na jakimś rozstaju podążyć na południe do Leamis.

1830g - 30g = 1800g

//Szkoda kasy na własnego konia w tej chwili ;D


Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2014, 19:31:10 »
//Opisz drogę do miasteczka.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2014, 10:06:56 »
Opuściwszy portowe miasto zachodnią bramą skierowałem swe kroki, a raczej kroki swej wypożyczonej szkapy w kierunku nieznanej mi do tej pory mieściny Leamis. Yarpen twierdził, że miasteczko znajduje się w okolicach dracońskiego chramu oraz całkiem blisko siedziby Bractwa. Z tych informacji mogę jedynie domyślać się, że mieścina jest dosyć często odwiedzane przez osobników rożnego pokroju. Wszak otaczają ją dość niezwykłe obiekty. Podróż jak to podróż w samotności dłużyła się niemiłosiernie. Jak się wkrótce okazało o zgrozo szkapa nie była zbyt rozmowna i każde zapytanie komentowała długą lub bardzo długą ciszą. No może czasem zaznaczyła swoją obecność prychnięciem, które w sumie nie wiem co mogło oznaczać. Może pogardę dla rozmówcy ? Wcale bym się nie zdziwił. Na dość okazałym rozstaju pamiętając słowa krasnoluda skierowałem się na południe już centralnie ku miastu Leamis. Po kolejnej dłużącej się w milczeniu chwili przejeżdżałem przez brzozowe lasy, które jak się wkrótce okazało zwiastowały pojawienie się mojego celu. I tak oto dotarłem do miasta przeznaczenia ! Wjeżdżając rozglądałem się oczywiście za miejsce w którym każdy szanujący się awanturnik rozpoczyna poszukiwania, a tym miejsce była jakże by inaczej karczma!

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2014, 12:27:24 »
Karczma a jakżeby inaczej była. "Srebrny Troll" się zwała.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudzień 2014, 14:27:30 »
Nie zwiększając tempa powoli, kopytko za kopytkiem udałem się do miejscowej karczmy. Tam też oddałem mego strudzonego podróżą "rumaka" pod opiekę stajennego i wkroczyłem do karczmy. W zasadzie trzeba przyjąć jakąś taktykę poszukiwań. Obserwacja i wywiad wydawały się jedynymi opcjami w tej sytuacji. Dlatego też podszedłem do szynkwasu i stanąłem tak, aby mieć oko zarówno na karczmarza jak i ludzi znajdujących się w środku.
- Dobry gospodarzu - przywitałem się z karczmarzem.
- Co dzisiaj dobrego na ząb można u was dostać hę ? - zapytałem kątem oka zerkając na salę w poszukiwaniu alldarczyka, bądź też innych osobników mających przy sobie broń i wyglądających na typów spod ciemnej gwiazdy bądź jak to określił krasnolud "strasznych skurwysynów".

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Grudzień 2014, 18:46:35 »
- A dobry, dobry. ÂŻur dochodzi, podać? - spytał mężczyzna za barem. Twą uwagę zwróciła dwójka turdnaszan noszących zbroje podobne do tej z ryciny.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Grudzień 2014, 19:22:48 »
- Daj pan tego żuru i sporą pajdkę chleba. Do tego piwa. - powiedziałem.
- Dzieje się tutaj co ciekawego ? Bo ja kowalem jestem pracy szukam, wojaków co by im broń sprawiać. Ogólnie przygody, wiem pan młodość. Ci żaboludzie to chyba niecodzienny widok na dodatek tak samo ubrani. Oj dziw nad dziwy. Co pan o tym sądzi ? - zapytałem niepozornie tak, aby nikt oprócz karczmarza nie usłyszał tych słów.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Grudzień 2014, 19:32:38 »
Chwilę później karczmarz podał ci zamówienie.
- Nie chce mi się zbytnio wierzyć ale ci dwaj... to chyba ÂŁowcy Głów. - mówił szeptem i lekko wystraszonym głosem.
- ÂŻyje dość długo by rozpoznać symbole na pancerzach. Teraz jak opadła mgła pojawiają się tu i ówdzie różne... "zabytki" że tak to ujme. Jako kowal pan tu prace znajdziesz na sto procent.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Grudzień 2014, 19:41:25 »
- ÂŻur pierwsza klasa gospodarzu. Co tu dużo mówić, rarytas. Pewnie na dworach takich nie serwują. - powiedziałem po dwóch, trzech łyżkach zacnej zupy i łyknięciu piwa.
- ÂŁowcy głów...Może oni będą potrzebować kowala.. Hmmm Jak pan myśli warto spróbować ? - zapytałem i kontynuowałem siorbanie zupy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Duchy
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2014, 19:45:10 »
- A dziękuję. Słabo u nich z Wspólnym. Nic tylko bulboczo i kumkajo po swojemu. Ale! Jest z nimi jakiś człek, Krios bodajże. Powinien się wkrótce zjawić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Duchy
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2014, 19:45:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top