Autor Wątek: Propozycje uchwał dla Izby Lordów  (Przeczytany 33624 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #60 dnia: 08 Wrzesień 2015, 11:21:27 »
Wielki Lord Elekt ma zaszczyt zakomunikować, że projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Decyzji w sprawie niniejszego projektu należy oczekiwać w terminie do 30 dni.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Październik 2015, 23:37:17 »
Witam Wielkiego Lorda Elekta Funerisa Venatio.
Mam zaszczyt zakomunikować, że Izba Lordów nie wykonała swojego zadania w podanym przez Pana terminie. Nie miałbym nic przeciwko nad pracami nad projektami, które Państwu przesłałem gdybyście chociaż wysłali do mnie wiadomość z informacją o wydłużeniu terminu. Tak się nie stało, dlatego muszę stwierdzić, że Izba Lordów nie spełnia swojej powinności. Proszę o szybkie pozytywne zakończenie prac nad projektami rzemieślniczymi, a także o zajęcie się nowym projektem od gracza:
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Brudnopis_3
W nowym projekcie proszę jedynie o sprawdzenie funkcji czarów w nim przedstawionym oraz umiejętności. Zostało ono przeze mnie dodane do rozpatrzenia ze względu na to, ze 30 dni minęło i po tym czasie zero odzewu z Izby Lordów, więc oznacza to, że nie mają Państwo nic do roboty albo za przeproszeniem opierdalają się Państwo równo.
I przypominam o zobowiązaniu 30 dni na zajęcie się projektem oraz zakończenie prac nad poprzednim. Wnoszę również o przyśpieszenie prac ogólnych Izby Lordów. Jeśli tego Państwo nie zrobią sprawa zostanie skierowana do sądu najwyższego.
Z poważaniem,
Marszałek Devristus Morii.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Październik 2015, 23:37:17 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Październik 2015, 01:58:44 »
Drodzy mieszkańcy Valfden, drogi Marszałku Koronny.

Z żalem pragnę zakomunikować, że Izba Lordów (etatowo złożona z 6 członków) w tej chwili posiada trzech członków. W chwili, gdy nawet pracowaliśmy w czterech, trawieni byliśmy niezaplanowanymi nieobecnościami Lordów Elektów, które doprowadzały do sytuacji, że aktywnie w obradach mógł uczestniczyć 1 Lord, góra 2. Rozumiem, że w żaden sposób nie usprawiedliwia to mnie, jako Wielkiego Lorda Elekta, w sprawie niepoinformowania gracza o przedłużającym się terminie projektu. Proszę mi jednak wybaczyć opieszałość, jednak podczas akceptacji projektu do rozpatrzenia nikt nie przewidywał, że średni dostępny stan osobowy na przestrzeni każdego tygodnia wynosi 1.36 osoby. Uniemożliwiło nam to prawidłową pracę, w związku z którą wynikły zaistniałe opóźnienia. Projekt w tej chwili jest niemalże ukończony, zostało poprawione naprawdę dużo, mimo tego pracując samemu (przypominam, średnio, gdyż wypadki i nieobecności wypadają losowo wśród wszystkich Lordów) nie mamy możliwości dopiąć wszystkiego. Wielokrotnie apelowałem do ludu Valfden, by wspomóc nas w inicjatywie i dołączyć do składu Izby Lordów, odzewu jednak nie było.

Za wszelkie zaistniałe opóźnienia przepraszam i jeżeli tak postanowią mieszkańcy naszego królestwa i niezawisły sąd, poddam się odpowiedniej karze za nieprawidłowości w działaniu Izby Lordów. Tymczasem jedynie o co mogę uniżenie prosić, to zrezygnowanie chwilowo z wysyłania nowych projektów i zawieszenie tego tematu do czasu uporania się z problemami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Bez pełnego składu osobowego nie mamy szans wywiązać się z żadnego projektu.

Z poważaniem, chyląc głowę, Wielki Lord Elekt Funeris Venatio.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Listopad 2015, 17:59:20 »
Widziałem, że Izba Lordów i król zaakceptowali już pracę nad rzemieślnictwem. Także teraz proszę o proszę jedynie o sprawdzenie funkcji czarów w nim przedstawionym oraz umiejętności.
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Brudnopis_3

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Listopad 2015, 10:47:59 »
Wielki Lord Elekt ma zaszczyt zakomunikować, że projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Decyzji w sprawie niniejszego projektu należy oczekiwać w bliżej nieokreślonym terminie (do 30 dni).

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Grudzień 2015, 11:06:35 »
Poprawki do uprzednio zgłoszonego projektu zostały odesłane zgłaszającemu. Izba Lordów dziękuje za zainteresowanie i pragnie zawiadomić, że można zgłaszać następne projekty.

Canis

  • Gość
Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Grudzień 2015, 11:18:03 »
Nowe materiały krawieckie

Wszystko opisane co trzeba jeszcze zrobić...  <ignorant> Wiem, trochę chaotycznie :) . Ale jest wszystko opisane...

Cytat: dopisane treści do tematu: [url=http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php/topic,3890.0.html
Cech Rzemieslniczy[/url]]

Będąc w cechu rzemieślniczym znajdujesz sporą salę wypełnioną przeróżnymi przedmiotami, towarzyszącymi rzemieślnikom na co dzień, czy to kowadła i młoty czy piece hutnicze, wszystko, co konieczne, by wykonać trudną, mozolną, rzemieślniczą prace. Napotykasz na grupkę ludzi, mistrzów w swym fachu. Możesz tutaj z nimi porozmawiać.

Płótna - za brązowe talenty

ÂŁuski - za złote talenty

Skóry
Za brązowe talenty:
Kreshara
Sambira
Trolla
Wilka
Za srebrne talenty:
Cozara
Elthizara
Ghuraza
Hydry
Piskorca
Za złote talenty:
Paradraka
Tarlessta
Wiewiórki
Wiwerny

Materiały
Za brązowe talenty:
Brąz
Drewno
Mosiądz
Stal Valfdeńska
ÂŻelazo
Za srebrne talenty:
Mithril
Srebro
Ilusmirskie szkło
Złoto
Chitynowy pancerz Pełzacza
Chitynowy pancerz Rotisha
Za złote talenty:
Stal Tinirletcka
Szara ruda
Czarna ruda
Czerwona ruda
Niebieska ruda

Wzór schematów broni:

[spoiler=schemat [typ] [rodzaj] z [materiał]]Nazwa broni: schemat [typ] [rodzaj] z [materiał]
Rodzaj: [rodzaj]
Typ: [typ]
Ostrość/Obuch: [ostrość/obuch materiału + bonus rodzaju]
Wytrzymałość: [wytrzymałość materiału]
Opis: Wykuty z Xkg [materiału] o zasięgu (A do B metra).
Cena nauki: [color=brown/silver/gold]1 brązowy/srebrny/złoty talent[/color], [color=gold]... grzywien[/color]

Wzór schematów odzień

[spoiler=schemat [typ] [rodzaj] z [materiał]]Nazwa odzienia: schemat [typ] [rodzaj] z [materiał]
Rodzaj: [rodzaj]
Typ: [typ]
Wytrzymałość: [wytrzymałość materiału + bonus rodzaju]
Opis: Wykuty z Xkg [materiał].
Cena nauki: [color=brown/silver/gold]1 brązowy/srebrny/złoty talent[/color], [color=gold]... grzywien[/color]]

Cytat: Zmiany do: [Url=http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php/topic,21979.0.html
Skarbca[/url]]
Skarbiec Miejski


Mijając dwóch uzbrojonych strażników wchodzisz do sporego korytarza wiodącego od wejścia aż do wielkiej sali skarbca, w której oprócz Ciebie znajduje się jeszcze kilkadziesiąt osób różnego pochodzenia i stanu majątkowego. Widzisz bogatych kupców z pachołkami dźwigającymi wielkie sakwy ze złotem, średniozamożną szlachtę starającą się o pożyczki jak również zwykłych obywateli, których jakieś konkretne interesy przygnały aż w to miejsce. Sam wygląd pomieszczenia robi bardzo dobre wrażenie. Wyłożona lśniącym marmurem podłoga i pokryte malowidłami białe ściany świetnie komponują się z masywnymi stołami dosłownie zawalonymi zwojami pergaminów, sakwami ze złotem, kosztownymi klejnotami i wieloma innymi rzeczami, które pomagają w pracy zastępom skarbników zatrudnianych przez króla. Przyglądając się urzędnikom i całej reszcie czujesz, że ktoś nachalnie ciągnie Cię za rękaw. Obracasz się i widzisz małego chłopaczka z rozwichrzoną czupryną...
- Pan skarbnik prosi.- mówi mały chłopiec i wskazuje na usadowionego za wielkim stołem starszego jegomościa zapisującego coś na pergaminie. Korzystając z okazji uniknięcia czekania w długich kolejkach podchodzisz i siadasz na przysuniętym przez chłopaczka krześle. Siedzący po drugiej stronie stołu skarbnik podnosi na Ciebie wzrok i skrzypiącym głosem mówi
- Witam szanownego Pana. W czym mogę pomóc?




Podatki
Wszyscy obywatele Valfden zwolnieni są z płacenia podatków.


Skarbiec
W skarbcu gromadzone są wszelkie surowce i kruszce wydobywane w valfdeńskich kopalniach. Tutaj także składowane jest drewno pozyskiwane w tartakach rozmieszczonych w kilku miejscach na wyspie.


Pożyczki
Pożyczyć pieniądze może każdy obywatel miasta, który nie posiada długu.
Wariant I - Obejmuje kwotę 500 grzywien do zwrotu w 4 tygodnie, w każdą niedziele ratą 130 grzywien.
Wariant II - Obejmuje kwotę 1000 grzywien do zwrotu w 4 tygodnie, w każdą niedziele ratą 260 grzywien lub kwotę 1000 grzywien do zwrotu w 8 tygodni, w każdą niedziele ratą 140 grzywien.
Wariant III - Obejmuje kwotę 5000 grzywien do zwrotu w 4 tygodnie, w każdą niedziele ratą 1260 grzywien lub kwotę 5000 grzywien do zwrotu w 8 tygodni, w każdą niedziele ratą 640 grzywien lub kwotę 5000 grzywien do zwrotu w 16 tygodni, w każdą niedziele ratą 330 grzywien.

Malvaon De'Vir - 500 grzywien na 4 tygodnie: 1 rata - 31.04.18, 2 rata - 7.01.19, 3 rata - 14.01.19, 4 rata 21.04.19 po 130 grzywien.



Skup i sprzedaż
Skarbiec zajmuje się wyceną i sprzedażą surowców przetapianych przez hutę. Można też sprzedać tu klejnoty zdobyte w trakcie swoich przygód. Klejnoty są ważone i wyceniane w czasie sprzedaży.


Ceny surowców:
1m2 bawełny - 2 grzywny
1m2 jedwabiu - 5 grzywien
1m2 lnu - 3 grzywny
1m2 wełny - 8 grzywien
sztabka brązu - 14 grzywien
sztabka czarnej rudy - 375 grzywien
sztabka czerwonej rudy - 112 grzywien
sztabka drewna - 10 grzywien
sztabka mithrilu - 120 grzywien
sztabka mosiądzu - 14 grzywien
sztabka niebieskiej rudy - 150 grzywien
sztabka srebra - 100 grzywien
sztabka stali Tinirletackiej - 180 grzywien
sztabka stali Valfdeńskiej - 47 grzywien
sztabka szarej rudy - 300 grzywien
sztabka Ilusmirskiego szkła - 200 grzywien
sztabka złota - 250 grzywien
sztabka żelaza - 25 grzywien

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Grudzień 2015, 20:09:55 »
Wielki Lord Elekt ma zaszczyt zakomunikować, że projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Decyzji w sprawie niniejszego projektu należy oczekiwać w bliżej nieokreślonym terminie (najpewniej do 30 dni).

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Styczeń 2016, 23:43:58 »
Projekt został rozpatrzony pomyślnie i niedługo powinien zostać wprowadzony w życie. W imieniu Izby Lordów dziękuję za zainteresowanie i informuję, że czekamy na dalsze projekty.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Styczeń 2016, 23:46:04 »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Styczeń 2016, 23:54:55 »
Jako Wielki Lord Elekt mam zaszczyt zakomunikować, że projekt został przyjęty do rozpatrzenia. Proces powinien trwać nie dłużej niż 30 dni. (Nawet przy mocno okrojonym składzie)

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Luty 2016, 19:32:56 »
Nie wiem czy to w dobrym miejscu dałem, ale pomyślałem że takie walczenie srebrną bronią z przeciwnikami w żelaznych czy stalowych zbrojach jest no... głupie. Srebro by się wyszczerbiło i uszkodziło. To może zróbmy tak: na niektóre potwory(demony, wampiry itd.) lepiej bić srebrem(zostawić jak jest), ale dodać jakiś minus do obrażeń dla opancerzonych przeciwników i częstsze uszkadzanie srebrnej broni w starciu z innymi metalami.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Luty 2016, 17:02:32 »
Pracujecie wy tam? Bo minął już miesiąc i leci drugi  <ignorant>

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Luty 2016, 18:14:49 »
Rodreda na razie nie ma

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Maj 2016, 13:59:02 »
No to jedziemy z koksem:

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zdolno%C5%9Bci_%C5%82otra

Haaaloo! Co z tym projektem?
Co rusz słysze że pracujecie nad fanaberiami Aragorna a kruki dalej w stagnacji...

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Maj 2016, 14:33:40 »
Haaaloo! Co z tym projektem?
Co rusz słysze że pracujecie nad fanaberiami Aragorna a kruki dalej w stagnacji...

Praca nad jedną rzeczą nie sprawia, że nie możemy też pracować nad czymś innym.
[hide group=108]Mamy jeszcze 2 projekty, które czekają na sprawdzenie przez Isa...[/hide]

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Czerwiec 2016, 19:17:02 »
No to jedziemy z koksem:

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zdolno%C5%9Bci_%C5%82otra

Projekt został rozpatrzony pozytywnie. Można już zgłaszać następne projekty.
Izba przeprasza za tak długi czas oczekiwania wszystkich graczy.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci


Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci


Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Sierpień 2016, 21:15:18 »
Pragnę przedstawić izbie lordów kolejne umiejętności dla krwawych kruków z ich nowej ścieżki, mianowicie Trucicielstwa.

Potrzebne materiały:

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Trucicielstwo_i_umiej%C4%99tno%C5%9Bci_techniczne
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Trutki_i_%C5%82adunki_wybuchowe
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Woland
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Sz%C3%B3stka


Projekt został przyjęty do rozpatrzenia.

Od złożenia wniosku minęły już ponad dwa miesiące, chciałbym się dowiedzieć co się dzieje z wnioskiem oraz pragnę pospieszyć izbę lordów... Projekt gracza powinien mieć priorytet!

[member=25802]TheMo[/member]

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje uchwał dla Izby Lordów
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Sierpień 2016, 21:15:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything