Autor Wątek: W poszukiwaniu zaginionego słowa  (Przeczytany 10107 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #200 dnia: 18 Grudzień 2014, 14:59:03 »
Cóż, niedźwiedzie wyskakiwały z lasu, zza drzew. Być może tam kryła się tajemnicza niespodzianka. Lucas więc zachowując czujność opuścił kapliczkę i postanowił rozjerzeć się za magicznymi drzewami pełnymi niedźwiedzi. A może to tylko matka nautra płatała mu figle, a niedźwiadki zwyczajnie wyczuwały smakowity kąske w postaci w pełni uzbrojonego rycerza?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #201 dnia: 18 Grudzień 2014, 15:17:56 »
Albo po prostu Lucas ignorował niektóre fakty, szczegóły i nie pamiętał co odkrywał wcześniej. Bo w lesie nie znalazł nic.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #201 dnia: 18 Grudzień 2014, 15:17:56 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #202 dnia: 18 Grudzień 2014, 15:49:39 »
Oczywista sprawa! Głupi Lucas zapomniał, że pozostał jeszcze czwarty zagajnik. Którego oczywiście nie sprawdził. W pozostałych trzech nie odnalazł nic, oczywistym więc było, że ten ostatni będzie w sobie krył coś, czego jeszcze rycerz nie odszukał. Udał się tam więc niezwłocznie, już dość czasu zostało przez jego nieostrożność i nieuważność zmarnowane. Niestety, gdy tam nic nie zastał powrócił do miejsca, w którym zaatakowały go niedźwiedzie. Prostopadłościenny kształt wewnątrz kapliczki sugerował dobitnie iż jest to czas na złożenie ofiary. Zabrał więc niedźwiedzi kieł i umieścił go wewnątrz, dodatkowo upuścił kroplę swojej krwi i zmówił krótką modlitwę do nieznanego mu bóstwa.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2014, 10:51:45 wysłana przez Lucas Paladin »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #203 dnia: 19 Grudzień 2014, 10:52:46 »
Nope.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #204 dnia: 19 Grudzień 2014, 11:02:24 »
Lucas musiał się zastanowić czego jeszcze brakowało w otworze. Przypomniał sobie jednak co znalazł w poprzednich kapliczkach. Sadzę. ÂŚlad po ogniu. Zebrał gałązki zostawione przez podróżnika i włożył je do środka. Teraz jeszcze należało znaleźć sposób, aby go rozpalić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #205 dnia: 19 Grudzień 2014, 11:08:02 »
No, dokładnie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #206 dnia: 19 Grudzień 2014, 11:18:06 »
Rycerz poszukał krzesiwa. Być może niedokładnie sprawdził ciało martwego podróżnika, jakąś drobną kieszonkę. Zabrał się więc do ograbywania zmarłych (cóż za niecny czyn!).

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #207 dnia: 19 Grudzień 2014, 11:18:45 »
O, znalazło się!

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #208 dnia: 19 Grudzień 2014, 11:46:27 »
Pięknie! Lucas, nie tracąc czasu rozpalił ogień w kapliczce i oczekiwał co stanie się tym razem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #209 dnia: 19 Grudzień 2014, 12:09:32 »
Lucas poczuł, że gdzieś bardzo niedaleko niego zmieniła się materia. Trudno było powiedzieć coś więcej, było to wrażenie raczej astralne, które go tknęło. Nie zauważył nic nowego przed swoimi oczami, po prostu poczuł, że gdzieś coś zmieniło swój stan, ewentualnie się pojawiło, albo zniknęło. No aż tak dużo z tego urwanego impulsu nie wyczytał. Ciała niedźwiedzi rozpłynęły się w powietrzu, nie było po nich ani jednego śladu.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #210 dnia: 19 Grudzień 2014, 13:16:32 »
Rycerz odniósł wrażenie lekkiej konsternacji. Niedźwiedzi nie było, a tak w sumie to nic się prawie nie stało. Tym bardziej zmieszanie Lucasa było większe. Postanowił rozejrzeć się dookoła i przede wszystkim zajrzeć do miejsca, w którym przed chwilą złożył ofiarę. Sięgnął po swoją broń, aby w razie potrzeby stanąć do walki przeciw kolejnym nieproszonym zresztą niedźwiadkom.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #211 dnia: 19 Grudzień 2014, 13:20:17 »
Nic konkretnego nie dostrzegł, nic też nie wyskoczyło.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #212 dnia: 19 Grudzień 2014, 13:31:01 »
Poirytowanie rycerza wzrastało. A bynajmniej narrator prowadzący nie pomagał Lucasowi w zadaniu. Dobrze jednak, że paladyn był pomysłowy i okazało się, że tutaj nie jest wykopany jeszcze dół. Wrócił po łopatę do pierwszego zagajnika, sprawdził mniej więcej w którym miejscu wykopano poprzednie dwa i rozpoczął intensywną pracę przy kapliczce w trzecim zagajniku. Siła mięśni pomagała mu sprawne pokonywać kolejne przeciwności matki ziemi. Kopał i kopał i kopał...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #213 dnia: 19 Grudzień 2014, 13:42:11 »
I kopał... I kopał... Narrator idzie właśnie do pracy, więc wyniki kopania opisze później. Lucas może opowie słuchaczom o tym, jak to kiedyś wykopał kość kurczaka i myślał, że znalazł smoka, co? Inni na pewno z chęcią poczytają!

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #214 dnia: 20 Grudzień 2014, 12:46:01 »
Prowadzący nie dał Lucasowi wyjścia, zapewne? Historia musiała zostać opowiedziana, a nie daj Zartacie rycerz nic by nie odnalazł!

Otóż pewnego dnia, gdy Lucas jeszcze jako młody chłopak pracował w polu, ponieważ ojciec jak zwykle łowił ryby, a matka zajmowała się obowiązkami domowymi, roboty fizyczne jak zwykle przypadały na niego. Słońce przygrzewało mocno, a wielogodzinna praca stawała się coraz bardziej nieznośna, zresztą Lucas od zawsze tego nie cierpiał. Ale wyjścia nie miał. Kochał swoich rodziców, a pomaganie im, odciążanie ich było dla niego czymś oczywistym i normalnym. Całe szczęście, że już niewiele mu zostało, parę wymachów sierpem, ułożenie wszystkich snopków na wóz i potem reszta roboty już z ojcem. Kiedy Lucas wyrywał chwasty wyrastające na ojcowskim polu, okazało się, że jeden był wyjątkowo namolny i nie chciał za wszelką cenę opuścić wygodnego legowiska. Zdenerwowany Lucas, który nie wiedział za bardzo jak sobie radzić w takich sytuacjach udał się do domu, po łopatę. Liczył bowiem, że jak dokopie się do korzenia chwasta, nie będzie żadnych problemów, aby go potem wyrwać i zasiać nowe ziarna. Jak pomyślał, tak też uczynił. Gdy zjawił się na miejscu, podobnie jak kilkanaście lat później, przy kapliczce w magicznym zagajniku rozpoczął mozolny trud kopania. Po kilku minutach zmęczony chłopak w końcu dostał się do korzenia, co pozwoliło bez trudu pozbyć się nieprzyjemnego gościa. Dziwnym trafem, w dziurze, którą Lucas wykopał leżało coś jeszcze. Jak się okazało była to kość. Lucas był zachwycony! Przekonany w swej ułomności, że właśnie dokonał przełomowego odkrycia na wielką skalę! ÂŚwiatową! Ba, będzie sławny. Mały Lucas myślał bowiem, iż odnalazł... SMOCZÂĄ KO¦Æ. Podekscytowany młody archeolog biegem pobiegł do domu, pochwalić się swoim znaleziskiem matce i ojcu.
- Patrzcie! - krzyczał pełen wigoru - Znalazłem u nas na polu smoka!
Rodzice byli w ciężkim szoku.
- Gdzie synku? Pokaż mi. - pytała zdezorientowana matka.
- Tam, patrz mamo! - Lucas nie czekając chwycił rodzicielkę za rękę i popędził do miejsca, w którym wykopał kość. Kiedy matka dostrzegła co tak naprawdę odkrył młody Lucas, uśmiechnęła się i pogłaskała go czule po głowie.
- Mój mały odkrywco. Ta kość należy do... kurczaka. Zobacz, jakie charakterystyczne kształty. Poza tym, smoki mają dużo większe kości. Choć coś zjeść, zasłużyłeś po ciężkiej pracy..

I tak sielanka domowa trwała w najlepsze, a Lucas do teraz wstydził się swojej gafy z dziecięcych lat. Miejmy nadzieję, iż dobry prowadzący wyprawę weźmie pod uwagę starania narratora i pozwoli Lucasowi odnaleźć zaginione słowo.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #215 dnia: 20 Grudzień 2014, 12:51:28 »
Lucas łupnął łopatą w coś twardego, co na pewno nie było ziemią. Kamieniem też raczej nie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #216 dnia: 20 Grudzień 2014, 13:01:10 »
Lucas rozgrzebał łopatą ziemię, która przykrywała "to coś", w co uderzył. W ten sposób łatwiej będzie mu odkryć co dokładnie jest zakopanę pod kapliczką. Starł rękoma reszty piachu i dokładnie przyjrzał się niezidentyfikowanemu przedmiotowi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #217 dnia: 20 Grudzień 2014, 13:34:56 »
Skrzyneczka!

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #218 dnia: 20 Grudzień 2014, 14:16:37 »
Cudownie! Rycerz wykorzystał swoją siłę fizyczną i ciało jak u atlety, aby wyciągnąć skrzyneczkę, po czym mocnym uderzeniem buzdygana złamał zabezpieczenie. Odetchnął głęboko i otworzył ją. Co ujrzał?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #219 dnia: 20 Grudzień 2014, 14:30:37 »
Lucas ujrzał pojedynczy przedmiot. Pierścień.



Nazwa: Niedźwiedzi pierścień
Opis: Misternie wykonany pierścień o nieznanej mocy

Forum Tawerny Gothic

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #219 dnia: 20 Grudzień 2014, 14:30:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top