Autor Wątek: Wpuszczony w kanał  (Przeczytany 6212 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #120 dnia: 23 Październik 2014, 12:10:43 »
Funeris sięgnął po nieco energii magicznej ze swojej duszy i wyciągnął przed siebie wolną dłoń. Przypomniał sobie momentalnie kilka miłych chwil ze swojego życia i dzięki odpowiedniemu słowu inkantacji uformował kulę światła, która miała odpowiednią moc, by spopielić ciało przeciwnika. Wypowiedział pojedyncze Izeshar i pchnął telekinetyczną ręką pocisk esencji prosto w korpus najbliższego przeciwnika. Drugiego zatrzymał w miejscu tą samą telekinezą i zaatakował mieczem. Ciął krótko przez kark, przecinając najważniejsze arterie, aż krew trysnęła Poecie na zakrytą hełmem twarz.

3x Kultysta. Dwaj z prawej Funerisa, jeden z lewej. Sami zadecydujcie która strona jest wasza, ja stoję w środku naszej trójki.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #121 dnia: 23 Październik 2014, 12:18:47 »
- Dragosani Antares, miło poznać - odparł wampir na powitanie Lucasa. Nie było jednak czasu na jakieś dłuższe konwersacje, gdyż trzeba było iść dalej. Funeris nawet już ruszył trzaskając zbroją jak poparzony kot zamknięty w metalowym pudełku. Z tym, ze z kotami zamkniętymi w pudełku był taki problem, ze nie wiadomo było, czy żyją, czy też nie. Wampir ruszył za mścicielem, tłumiąc w sobie chęć do rzucenia komentarza odnośnie chrzęszczenia pancerzy zakonników. No, ale i tak raczej nie mogli już zaskoczyć kultystów, więc nie było sensu. Gdy zeszli na dól ujrzeli kolejnych fanatyków. Zaś słowa Funerisa potwierdziły podejrzenia Draga. Dobrze trafił. Po wymianie kilku uprzejmości sekciarze ruszyli do ataku. Mściciel już rozpoczął mordowanie członków kultu. Dwóch z nich padło. Kolejnych dwóch ruszyło na Draga. Inny na Lucasa. I teraz przygotowany do strzału pistolet mógł okazać swoją skuteczność. Wampir wyrwał go z kabury, szybko wycelował w jednego z nadbiegających kultystów i wystrzelił. ÂŻelazna kula trafiła fanatyka w pierś, zaś sam trafiony padł na ziemię. Drago przerzucił pistolet do lewej ręki i wydobył bułat. Natychmiast odbił cios pozostałego kultysty i przesunął się w bok, aby mieć nieco lepszą pozycję. Fanatyk znów zaatakował, jednak wampir był zbyt szybki, po prostu uchylił się przed ciosem. Wykorzystując ten błąd sekciarza kopnął go w kolano. To zachwiało fanatykiem, więc wampir ciał błyskawicznie w jego szyję. Czarne ostrze bułatu rozcięło ją, zaś sekciarz padł na ziemię obficie krwawiąc.

1x Kultysta. Dwaj z prawej Funerisa, jeden z lewej. Sami zadecydujcie która strona jest wasza, ja stoję w środku naszej trójki. (A Drago stoi po prawej)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #121 dnia: 23 Październik 2014, 12:18:47 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #122 dnia: 23 Październik 2014, 12:24:09 »
Lucas postanowił zatańczyć z ostatnim po lewej stronie Funerisa. Wciąż był w ferworze walki, także adrenalina i inne hormony pracowały ze zdwojoną siłą. Trzymając pewnie w rękach swój buzdygan rycerz zaatakował pierwszego kultystę szybko i pewnie, jednak jego atak został równie pewnie zablokowany. Kontrując oponent zaatakował tnąc z góry, pawęż rycerza skutecznie cios zatrzymała. Lucas opuścił blok i zaatakował w bark. Uderzenie dotarło do celu i sprawił, że kultysta opuścił rękę w grymasie bólu. Rycerz wykończył rannego rywala ciosem w głowę.

//Kolejna ekypa umarnęła.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #123 dnia: 23 Październik 2014, 12:26:42 »
- Drago, możesz pieprznąć te drzwi swoją bestyjską mocą? - spytał Funeris, po tym, jak nie mógł ich normalnie otworzyć. Wiedział, że wampir ma tak nieprawdopodobną moc, że nie było sensu samemu się siłować.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #124 dnia: 23 Październik 2014, 12:33:14 »
Drago schował pistolet do kabury, po czym podszedł do drzwi i zapukał. Tak po prostu, bez demonicznych piorunów i takich tam. Bo dlaczego i nie? Przecież nie można było ot tak rozwalać czyiś drzwi i włazić z brudnymi buciorami do środka. Wlatywanie przez okno to co innego! Oczywiście nikt nie odpowiedział na pukanie. Wtedy Drago zacisnął dłoń w pięść. Wiadomo której ręki. Impulsem woli wezwał demoniczne moce, które karmiąc się gniewem wampira wyzwoliły moc magii. Wampir uformował ją w pioruny, którymi otoczył pięść, po czym uderzył nią z całej siły w drzwi. Tuż przy zamku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #125 dnia: 23 Październik 2014, 12:43:48 »
Drzwi ustąpiły, a ich oczom ukazało się małe pomieszczenie, jakby gabinet i pracownia w jednym. Kilka starych ksiąg, stół alchemiczny, tablica z planem miasta Atusel, kilka nazwisk na poprzyczepianych kartkach. Do tego kupka grzywien na stole i wielki napis, który został wypalony świeżo w kamieniu, jeszcze dymił.

NIGDY NAS NIE DOPADNIECIE

Komnata była pusta.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #126 dnia: 23 Październik 2014, 12:51:22 »
- No kurwa - skomentował Drago. Wszedł do pomieszczenia i przyjrzał się wypalonemu napisowi. Jeszcze dymił co znaczyło, że "oni" uciekli zapewne kilka minut temu. Co jednak bez wskazówek i tak czyniło ewentualny pościg dość trudnym. Jednak gdyby ci idioci nie wypalali napisu, mieliby znacznie większą przewagę.
- Dlaczego ci debile zawsze muszą się tak popisywać? - zapytał ni to siebie, ni to zakonników. Po tym zaczął przeglądać zgromadzone w piwnicy papiery. Szczególna uwagę zwrócił na plan Atusel i kartki z nazwiskami.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #127 dnia: 23 Październik 2014, 12:53:13 »
Lucas z kolei zebrał grzywny, uznając to jako rekompensatę dla Bractwa. Aldebran zasługuje, aby go wynagrodzić za trud, jakiego dokonał tu, w Atusel. Po czym zaczął przyglądać się księgom.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #128 dnia: 23 Październik 2014, 13:06:07 »
Grzywien było 600, a oprócz Aldebrana w akcji brała udział jeszcze dwójka graczy... Ekhm! Jedna księga traktowała o jakichś truciznach, druga była zapieczętowana magią i żelazem, niestety bez żadnych napisów na okładce, sama skóra. Ostatnia prawiła o historii wampirów na Valfden.
Na mapie nie było nic zaznaczonego, ale była starannie wykonana i musiała kosztować majątek. Każda ulica, każdy sklep, czy posterunek straży. Wszystko zostało dokładnie opisane. A nazwiska? Było ich pięć. Funeris Venatio, Dragosani Antares (przy tym nazwisku znajdował się znak "X"), Bethrezen Hatton, Vuko Wierzbowczyk (identyczny znak, co przy Dragosanim) i Krzysztof z Mamina.

Offline Sajid ibn Ahmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chorobą wiedzy jest zapomnienie.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #129 dnia: 23 Październik 2014, 13:10:43 »
DO USUNÊCIA!

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #130 dnia: 23 Październik 2014, 13:11:56 »
- Grzywnami się podzielimy, resztę zabieramy do Bractwa. Trzeba to zbadać, mapka również nam się przyda. - Lucas przyjrzał się również mapie. O dziwo nie było jego nazwiska na podejrzanej liście, za to dotyczyło przybocznego Funerisa. Plany sekty były ciekawe.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #131 dnia: 23 Październik 2014, 13:13:22 »
Drago podał mapę Lucasowie. Sam miał na nią chrapkę, ale cóż, Bractwu istotnie może się bardziej przydać. Potem wziął kartkę z nazwiskami i podszedł do Funerisa.
- Nie zdziw się, jak niedługo ktoś będzie próbował zrobić na ciebie zamach - powiedział i pokazał mu listę. - London jakiś czas temu wynajął niejakiego Wasapa na mnie. Zamach się średnio udał, nabili mi tylko guza kamieniem. Hmm... London chyba ma błędne informacje na ten temat. - Zwrócił uwagę na krzyżyk przy własnym nazwisku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Październik 2014, 13:16:43 »
- Ja pierdolę... Dobra, dzięki. Spróbuję się czegoś dowiedzieć i odezwę się do Ciebie niedługo, Drago. Nie zostawię tak tego...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Październik 2014, 13:20:43 »
Drago uśmiechnął się drapieżnie.
- A myślisz, że dlaczego tutaj jestem? Przeprowadziłem małe śledztwo i trop przywiódł mnie tutaj. Akurat kiedy i was coś tutaj przyciągnęło. Całkiem ciekawy zbieg okoliczności - odpowiedział. - Dobrze byłoby chyba odszukać pozostałych ludzi z listy. Może oni coś wiedzą.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #134 dnia: 23 Październik 2014, 13:26:12 »
- Bethrezen to przyboczny Funerisa, także z tym nie będzie problemu. Ci Vuko i Krzysztof. Nie mam pojęcia co to za jedni. Ale spokojnie, odnajdziemy ich. Prędzej czy później. Fun, wracamy do Bractwa? - Lucas zapytał stojącego obok zdegustowanego mściciela.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #135 dnia: 23 Październik 2014, 13:34:47 »
- Od tego miałem właśnie zacząć. Dobra, zbierajmy się, trzeba wezwać ekipę sprzątającą przed świtem, ciała niedługo zaczną śmierdzieć.
Funeris zabrał wszystko i wyniósł do salonu, na stół. Udał się po swojego wierzchowca, którego zaparkował niedaleko. W końcu nie przebyli takiego kawałka drogi pieszo, mogliby nie zdążyć. Vader prychnął na widok swojego pana, a Yoda, który służył Lucasowi, poszedł w jego ślady. Potem zabrał się za upuszczanie krwi z kultystów. Do badań oczywiście. Pustych flakonów było pod dostatkiem w gabinecie alchemika na samym dole. Pozyskał 50 litrów.

Pozyskuję 50 litrów ludzkiej krwi z ciał kultystów.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #136 dnia: 23 Październik 2014, 13:40:21 »
Gdy zakonnicy zajęci byli robieniem tego, co robią zakonnicy po zniszczeniu ośrodka wrogiem sekty, Drago uznał, ze może nieco skorzystać z ilości ciał w budynku. Zresztą Funeris wpadł na taki sam pomysł. Drago wziął więc trochę pustych flakonów ze stołu alchemicznego i zabrał się do pracy. NAcinał żyły, podstawiał flakony i spuszczał krew. Pracował ciężko i wytrwale. Pozyskał w ten sposób krew z dziesięciu kultystów. W sumie pięćdziesiąt litrów. Tyle powinien być w stanie udźwignąć jego koń, którym przybył do Atusel. Spuścił więc krew do flakonów i zakorkowane butelki załadował do toreb przy końskim boku. Był gotów do drogi.

//Także pozyskują 50 litrów krwi kultystów.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #137 dnia: 23 Październik 2014, 13:51:42 »
Funeris zapakował dobytek na dwa wierzchowce, Drago poradził sobie ze swoim równie sprawnie. Sprawa została zamknięta. Rycerze wrócili do Bractwa, by zdać raport Gerinowi i oddać księgi odpowiedniej jednostce badającej sprawę.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA POWODZENIEM !!!
PODSUMOWANIE: Lucas udał się do Atusel, by sprawdzić dziwną sprawę kanałów. Okazało się, że odnalazł łącznie dwa trupy i przejście do magazynu, gdzie był następny trup. Kierując się śladami krwi dotarł do łącznika Bractwa ÂŚwitu, który wytłumaczył mu wszystko i pokierował do kryjówki kultystów. Ruszył tam z Funerisem Venatio, najbardziej koksiarskim skurwielem, jakiego nosił Marant. Na miejscu odnaleźli dom pełen sekciarzy, w którym pojawił się też Dragosani Antares, dobry kumpel, ktorego przyprowadziło tutaj prywatne śledztwo. Wszystko się dobrze skończyło (przynajmniej dla tych dobrych bohaterów), ale niestety szef bandy uciekł.

Nagrody:

Lucas Paladin: 300 grzywien od Gerina, 200 od Funerisa ze znalezionego majątku w domu Sekty

Funeris Venatio: 0 grzywien z domu Skety, 50 litrów ludzkiej krwi

Dragosani Antares: 200 grzywien z domu Sekty, 50 litrów ludzkiej krwi

Talenty:

Lucas Paladin

Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 złoty talent, 2 srebrne talenty
Bonus rasowy: 1 złoty talent
Premia pieniężna: 350 grzywien

Funeris Venatio

Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 2 srebrne talenty, 2 złote talenty
Bonus rasowy: 1 złoty talent
Premia pieniężna: 300 grzywien

Dragosani Antares

Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 3 złote talenty, 1 srebrny talent
Bonus rasowy: Brak
Premia pieniężna: 450 grzywien

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #138 dnia: 23 Październik 2014, 13:57:58 »
//Swoje 200 grzywien przekazuję fikcyjnej postaci Aldebran.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #139 dnia: 25 Październik 2014, 12:37:27 »
Lucas Paladin zamienił 2 złote talenty na 6 brązowych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wpuszczony w kanał
« Odpowiedź #139 dnia: 25 Październik 2014, 12:37:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top