Autor Wątek: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin  (Przeczytany 3570 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« dnia: 23 Październik 2014, 19:48:43 »
Nazwa wyprawy: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: gotowość awansu na paladyna
Uczestnicy wyprawy: Evening, Lucas Paladin

Lucas oczekiwał w Kapitularzu na Evening i instrukcje Funerisa. Zniknęli gdzieś, rycerz nie miał pojęcia gdzie. Najwyższy czas, aby w końcu nosić dumny tytuł paladyna. Lucas więc nie mógł już się doczekać zadania. Gładził Krwawą Gwiazdę, wciąż nie mógł się nadziwić swoim nowym orężem.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2014, 19:53:53 »
Eve dołączyła chwilę potem. Po drodze poprawiła włosy i ogólny wygląd, strzepując ze zbroi niewidzialny kurz. Uśmiechnęła się do Lucasa, a wyraz jej twarzy mówił "wybacz za spóźnienie".

Forum Tawerny Gothic

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2014, 19:53:53 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2014, 19:55:43 »
Lucas odwzajemnił uśmiech, a wyraz jego twarzy mówił: "nic się nie stało". Sam był ciekaw jak Evening czuje się przed testem na paladyna. Czy ekscytacja, czy może strach przez nią przemawiał?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2014, 19:57:23 »
Funeris zaczął mówić:
- Udajcie się w drogę do stolicy. Po drodze spotkacie swoje przeznaczenie... Lucas posiada konia, niestety Evening nie. W stajni czekać będzie na Ciebie Yoda, mój wierzchowiec - powiedział do dziewczyny. Nie powinno być problemu z posłuchem, gdyż akurat zwierzęta Funerisa Wieczorka znały całkiem nieźle.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2014, 20:46:08 »
Lucas przyajcielsko uściskał Evening i życzył jej powodzenia. Nie do końca rozumiał przesłanie słów Poety. Po drodze spotkasz swoje przeznaczenie, te słowa odbijały się echem w jego głowie. Zastanawiał się co takiego ma być jego przeznaczeniem? Walka z ogromnym stworem? Swoimi słabościami? Myślał nad tym wszystkim schodząc do stajni, gdzie już czekał na niego Nocny Tancerz. Ogier Lucasa był już osiodłany i przygotowany do jazdy. Rycerz, delikatnie poklepał towarzysza po pysku, po czym wskoczył na niego i wyruszył w stronę stolicy.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Październik 2014, 21:32:55 »
Nie zwlekając wcale, dziewczyna ruszyła tuż za przyszłym paladynem do stajni. Rozpoznała Yode niemal od razu. Zadbany, kasztanowy koń wyróżniał się lśniącą sierścią wśród innych stojących tam zwierząt. Przygotowała się do jazdy, a w tym czasie Lucas już wyruszył. W końcu poklepała przyjaźnie rumaka, dosiadła go, szarpnęła za lejce i ruszyła pędem, by dogonić swego brata w drodze do Efehidonu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Październik 2014, 21:43:18 »
Rycerze wyruszyli oczywiście na północ, gdyż właśnie tam znajdowała się stolica, miasto Efehidon. Słońce przyjemnie świeciło, wiał lekki wiaterek, kilka chmurek przemykało przez niebieskie niebo. Jadąc bok w bok mogli tylko i wyłącznie podziwiać przyrodę. Jechali tak około dwie godziny, a wyruszyli równo w południe. Czy coś mogło pójść źle?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Październik 2014, 21:56:35 »
Lucas spojrzał na Evening. Młoda, a taka zahartowana. Na pewno godna miana paladyna. Podskoczył delikatnie na grzbiecie tancerza, akurat napotkali na wyboje i uśmiechnął się do swojej siostry. Oboje nie wiedzieli co ich czeka na trakcie. Trakt bowiem skrywał rzeczy, równie tajemnicze co Boleskine. Tyle, że był bardziej niebezpieczny. Dlatego Lucas był czujny. Cały czas, pilnował otoczenia, nasłuchiwał. Ale nie chciał, żeby podróż mu się dłużyła. Zagaił więc Evening słowami:
- Masz miękkie serce, jednak twarda z Ciebie kobieta. Od zawsze taka byłaś?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Październik 2014, 22:14:49 »
Pozory mogą mylić i w tym przypadku było tak samo. Ta pogoda i idealne warunki były dość zwodnicze. Zakonnicy mogli przecież łatwo się rozkojarzyć i zlekceważyć jakieś niebezpieczeństwo.
Eve zamyśliła się ale po chwili powiedziała całkiem ironicznie -ÂŻycie- po czym zaśmiała się sama z siebie. -Właściwie to tylko kwestia charakteru. Trzeba być twardym i tyle-wzruszyła ramionami, po czym poprawiła się w siodle, gdyż droga dawała się we znaki. Choć nie było jeszcze tak najgorzej, jak bywa czasem na kilkudniowych wycieczkach konnych. -Dlaczego tak długo zajął ci awans?- spytała, gdyż sama niedługo była w Bractwie, ale Lucas wręcz przeciwnie.-Miałeś dużo obowiązków i innych spraw na głowie?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Październik 2014, 22:25:42 »
- Praca Wielkiego Kanclerza, mimo zaszczytnego tytułu, nie należy do łatwych i przyjemnych moja droga. Przez długi czas przebywałem też na wielu wyprawach, co skutecznie hamowało mój trening. Wyniosłem z nich jednak sporo doświadczenia, co przydaje się w teraźniejszości. - odpowiedział Lucas. "Trzeba być twardym", te słowa z ust kobiety brzmiały dość nieprawdopodobnie, ale faktycznie były prawdziwe. ÂŻycie pisało różne scenariusze i nieustannie daje w kość, trzeba się nauczyć się przed tym bronić. "Jeśli chcesz mieć miękkie serce, to musisz mieć twardą dupę", tak nieustannie powtarzał Lucasowi jego ojciec. I też miał rację.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Październik 2014, 22:41:04 »
Rycerze jechali naprawdę spokojnie, gdy natrafili na zderzone ze sobą wozy na środku traktu. Znajdowały się jeszcze kawałek przed nimi, ale wyzwiska i złorzeczenia słychać było z daleka.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Październik 2014, 18:24:57 »
Eve westchnęła, bo zdawało się, że to właśnie koniec miłej przejażdżki. Dziewczyna zamieniła spojrzenie z Lucasem, gdy spostrzegli coś niepokojącego na swojej drodze. Ludzie się kłócili, a nerwową atmosferę było czuć już stąd. Rycerze ujrzeli przed sobą dwa wozy, jak gdyby po wypadku. Tak, na pewno przed chwilą miała tu miejsce zwykła... stłuczka.
-O co chodzi, panowie?-zawołała do mężczyzn, gdy zbliżyli się nieco, nie schodząc z konia i przyglądając się całemu zajściu z grzbietu Yody.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Październik 2014, 19:10:48 »
Lucas popędził Tancerza i podjechał bliżej Evening. Kraksa na samym środku traktu? Ciekawe jak do tego doszło. Wymowne spojrzenie jego siostry zapowiadało początek kłopotów. Może jako paladyni musieli wykazać się rozsądkiem w osądzaniu spraw?
- Co tu się stało, co to za kłótnie, spokój proszę! - Lucas zszedł z konia i przybrał władczą pozę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Październik 2014, 19:17:27 »
- No wjechał we mnie, szmaciarz, plebs chędożony! Normalnie jechałem, a ten we mnie stuknął! - krzyczał ten wyższy, jadący z prawej w stronę stolicy.
- Co?! To ten z bożej łaski brudas! To on! Jego wina! - darł się niższy, grubszy.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Październik 2014, 19:27:09 »
Pięknie kurwa, pięknie, pomyślał Lucas cytując klasyka.
- Powoli! I skończcie wreszczeć. Opowiedzcie po kolei co się stało. W szczegółach, niech każdy poda swoją wersję.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Październik 2014, 20:32:00 »
W końcu i dziewczyna zeszła do kłócących się mężczyzn i wyraźnie zdenerwowanego Lucasa. -Nie widzieliście się z daleka?- trakt nie był jakoś szczególnie trudny. Musiała tu zaistnieć jakaś dziwna sytuacja, że dwaj mężczyźni zderzyli się na prostej drodze. Evening dokładniej obejrzała szkody po kolizji.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Październik 2014, 22:06:12 »
- Jadę sobie do stolycy spokojnie, kiedy ten parweniusz skręca nagle na mnie i wjeżdża czołowo w moją furmankę. Ośka mi się łamie, konia muszę wyprzęgać, a ten nawet do winy się nie przyznaje i chuj jeden pomóc nie chce. Jego karać, mi spieszno! - mówił ten wyższy.
Grubasek zaczął zaraz po nim:
- Ja? To tego pogięło, drogę mi zajechał, uciekać chciałem, ale nie wyszło. Jechał jak nawalony, no i wybiło mnie na koleinie.
Wozy stały na samym środku drogi, zderzone przednimi kołami. Kierowcy byli wzburzeni, trochę nadpobudliwi i mocno zdenerwowani.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Październik 2014, 22:23:40 »
Lucas rozejrzał się na miejscu kraksy. Rozmieszczenie pojazdów powinno pomóc mu ustalić przebieg kolizji. Jak to bywało w takich sytuacjach ludzie mieli swoje wersje, które nie zawsze pokrywały się z faktami.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Październik 2014, 23:48:54 »
Ani jeden ani drugi nie trzymali się swojej strony jezdni. Przynajmniej nie do końca, gdyż do zdarzenia doszło w centralnym punkcie naprawdę szerokiego gościńca do stolicy królestwa.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Październik 2014, 15:45:25 »
-Hm... A co właściwie wieźliście?- dziewczyna nie czekała na odpowiedź, tylko sama podeszła do jednego z wozów, odchyliła płachtę i zajrzała do środka. -Chciałabym jeszcze wiedzieć, jak dokładnie się nazywacie-dodała poważnym tonem, który zabrzmiał trochę tak, jak na jakimś przesłuchaniu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Październik 2014, 15:45:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything