Autor Wątek: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin  (Przeczytany 3564 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Październik 2014, 16:40:30 »
- - Skóry cielęce. A jestem Antoni Srutuj. - To odezwał się ten jadący do stolicy.
- Płótno, Krzysztof z Tannemu. A wy to kto, tak w ogóle? - spytał ten jadący ze stolicy.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Październik 2014, 16:45:50 »
Lucas spojrzał na kupca.
- Lucas Paladin, szlachic Tergon i Wielki Kanlcerz Bractwa ÂŚwitu, ta oto piękna niewiasta to rycerzyca Bractwa, Evening. - rycerz starał się, aby jego ton brzmiał wyniośle i poważnie, być może kupcy ukorzą się na dźwięk tytułów i przestaną kręcić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Październik 2014, 16:45:50 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Październik 2014, 17:12:21 »
Antoni zakaszlał, a Krzysztof źle się poczuł i oparł o swój wóz. Droga była prosta, więc było widać wszystko jak na dłoni. Z dwóch stron nadciągało kilku konnych.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Październik 2014, 17:24:51 »
- Eve, szykuj broń. Mamy towarzystwo. - Lucas natychmiast sięgnął do pasa po Zwiastuna i ściągnął z pleców pawęż. Nigdy nie wiadomo, co czeka człowieka na trakcie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Październik 2014, 20:02:06 »
Rycerze mieli jeszcze chwilę czasu. Stan woźniców się nie zmienił.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Październik 2014, 20:53:36 »
Za radą przyjaciela Eve dobyła swojego nowiutkiego srebrnego miecza. Ostrze nieskażone jeszcze żadną krwią, choć niedługo mogło to się zmienić. W końcu miał ją strzec. Z odległości próbowała przyjrzeć się zmierzającym w ich stronę konnym.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik 2014, 00:21:42 »
Lucas przyjrzał się uważnie ofiarom niedoszłego wypadku. Nagle poczuli się źle? Być może znali konnych nadjeżdżających z niedaleko. A może planowali wpędzić rycerzy w zasadzkę? Lucas musiał być czujny. Dlatego w razie czego, miał w głowie plan...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Październik 2014, 01:01:55 »
- Ktoś nadciąga? Musimy się bronić! - odzyskał nagle rezon pan Krzysztof. Zaczął grzebać coś między wiezionymi rzeczami na swoim wozie. Tak samo uczynił Antoni.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Październik 2014, 09:10:26 »
Lucas zareagował niemal natychmiast. Podbiegł do Antoniego i natychmiast odciągnął go od rzeczy, w których grzebał. To samo nakazał Eve, żeby zrobiła z Krzysztofem. Byli podjerzani, cholernie podejrzani, a ich zachowanie było co najmniej dziwne. Rycerze mieli jeszcze chwilę zanim konni dojadą.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Październik 2014, 10:56:27 »
Evening dopadła do Krzysztofa i mocno chwyciła go za ramię, odciągając od tych podejrzanych rzeczy. Zdaje się, że bardzo starają się coś ukryć, i przed rycerzami, i prawdopodobnie przed konnymi. Dlaczego aż tak bardzo zależało im na tych skórach i płótnach?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Październik 2014, 11:05:54 »
Kierowcy powozów wydawali się bardzo zdziwieni, ale sami z własnej inicjatywy ustawili się mniej więcej w środku całego zamieszania, by nie posądzono ich o nic niecnego.
Już było widać, że konni mieli złe zamiary. Wozy splecione ze sobą stanowiły pewną ochronę, więc wszyscy zeszli ze swoich wierzchowców i ruszyli pieszo do walki.

//15x Kultysta. 7 od strony stolicy, jesteście od nich odgrodzenie wozami. 8 jest 20 metrów przed wami, biegną na was.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Październik 2014, 11:16:46 »
Lucas miał już przyjemność starć z kultystami. Podejrzewał, że London nie daje za wygraną i Ci tutaj, to członkowie sekty Orwella, która już na dobre wpisała się w historię Bractwa ÂŚwitu. Ta ósemka, przed którą rycerzy nie chroniły wozy kupców stanowiła teraz poważniejsze zagrożenie. Zwiastun zawirował w dłoniach Lucasa, czas rozpocząć starcie. Rycerz podbiegł do będącego najbliżej kultysty i chowając się cały czas za pawężą w ostatniej chwili opuścił blok i zdzielił z całej siły kultystę w głowę. Intensywność uderzenia spowodowała liczne obrażenia wewnątrzczaszkowe i w konsekwencji zgon. Rycerz jednak musiał się chronić przed kolejnymi wrogami. ÂŚcierając się z następnym, najpierw przyjął jego cios na tarczę, a następnie kontrując zaatakował odsłonięty bark kultysty, co spowodowało opuszczenie gardy. Dobicie bezbronnego było zaś formalnością.

//13x Kultysta. 7 od strony stolicy, jesteście od nich odgrodzeni wozami. 6 walczy z Lucasem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Październik 2014, 11:23:58 »
Krzysztof i Antoni wydobyli jednak te miecze i również ruszyli do walki. Każdy z nich wdał się w potyczkę z jednym z kultystów koło Lucasa, odciągając ich uwagę.

4x walczy z Lucasem. 1x walczy z Krzysztofem, 1x walczy z Antonim.
7x zbliża się do wozów.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Październik 2014, 11:52:47 »
Evening podbiegła do jednego z przeciwników, który walczył z Lucasem. Nadała ostrzu odpowiednią siłę, a ono powędrowało w bok kultysty i zadało poziomą ranę poniżej żeber. Potem wyszarpnęła miecz, lecz mężczyzna jednak bronił się jeszcze. Posłał dziewczynie cios od dołu, ona jednak zablokowała go skutecznie. Szybko przeszła do kontrataku, szybkie pchnięcie w przód i kultysta dostał srebrnym mieczem prosto w brzuch. Ostrze weszło gładko, poharatało organy wewnętrzne i skutecznie unieszkodliwiło kultystę. Eve wyciągnęła po prostu zakrwawioną broń, po czym zajęła się następnym przeciwnikiem.
Kultysta zaatakował mocnym ciosem z boku, a dziewczyna musiała szybko zareagować i zablokowała atak. Potem wykonała unik, gdy mężczyzna znowu chciał zadać jej cios od góry.  Jeden zdecydowany ruch ręki wystarczył, by zranić go dotkliwie. Ucierpiało jego ramię, które teraz bezwładnie zaczęło zwisać z jego barków. Wyjęłam sztylet, by skrócić mu cierpienia i skończyć to, co zaczęłam. Trzy dźgnięcia w klatkę piersiową wystarczyły, by pokonać kultystę.


2x walczy z Lucasem. 1x walczy z Krzysztofem, 1x walczy z Antonim.
7x zbliża się do wozów.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Październik 2014, 11:59:13 »
Krzysztof sobie poradził i ruszył na następnego, Antoni jednak przegrywał, otrzymując poziomą ranę przez pierś. Słabł z każdą chwilą.


7x na wysokości wozów, macie moment. 1x walczy z Krzysztofem, 1x walczy z Antonim. 1x przy Eve i Lucasie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Październik 2014, 14:08:42 »
Jeden kłopot nadal był przy Lucasie. Należało się go jak najszybciej pozbyć. Rycerz zablokował cios pawężą, jednak nie mógł przejść do kontrataku, bowiem kultysta nadal był w natarciu. I zaimerzał przestawać, Lucas musiał więc wymyślić inny sposób. I kiedy przeciwnik zaatakował z góry, rycerz odskoczył w bok, a ostrze przecięło powietrze, miast zderzyć się ze stalowym hełmem. Rycerz nie próżnował i szybko zaatakował z góry na wysokości ramienia, a jak się okazało kultysta był równie zwinny i uniknął ciosu, ale inicjatywa była po stronie Lucasa. Natychmiast skrócił dystans do przecwnika i kolejny atak wyprowadził z boku, tam głowica buzdygana zetknęła się z ręką kultysty. Efekt był oczywisty. Ogromny ból przeszył ciało rywala rycerza i wypuścił miecz z dłoni. Rycerz dokończył dzieła. Następnie rzucił się do pomocy Antoniemu. Chyba powoli rozumiał kim są owi dwaj towarzysze. Miał buzdygan w ręce, a przecwnik skupiony był na walce z kupcem, rycerz więc wykorzystał okazję i uderzył kultystę w plecy. Trzask łamanych kości usłyszeć można było nawet w Efehidonie. Kultysta upadł, a Lucas natychmiast dokończył dzieła topiąc gwiazdę buzdygana w czaszce delikwenta. Pobiegł natychmiast wesprzeć też Krzysztofa, w konću jednak odważyli się stanąć w szarnki z wrogiem i pomogli rycerzom. Za takie coś należy się odwdzięczyć. Kopnął kultystę na wysokości kolana, zostawiając Krzysztofowi resztę roboty. Natychmiast krzyknął też do Evening:
- Hej, Wieczorku! Masz łuk, zestrzel tam jednego czy dwóch! - i uśmiechnął się do swojej towarzyszki.

7x na wysokości wozów, mamy moment. 1x na łasce Krzysztofa.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Październik 2014, 15:09:30 »
Krzysztof sobie poradził. Antoni upadł na ziemię.

7x Kultysta na wysokości wozów, przeszli zaporę i są te dwadzieścia metrów od was.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Październik 2014, 16:08:47 »
Evening szybko schowała zakrwawiony miecz- nie było bowiem czasu go czyścić. Sztylet na razie także na chwilę powędrował  do pokrowca. Z pleców ściągnęła natomiast dawno nieużywany łuk, który nareszcie mógł się przydać, oraz jedną strzałę. Stanęła bokiem, broń chwyciła w lewą rękę, i zgrabnym ruchem napięła cięciwę z żelazną strzałą aż do samej twarzy. Eve zmrużyła jedno oko i celowała w przeciwnika, który biegł na wprost. Wszystko to nie trwało długo, jedynie jakieś kilka sekund. Strzała wreszcie pognała prosto przed siebie, lecąc po cichu ale z ogromną prędkością w klatkę piersiową kultysty. Ten od razu padł, wcześniej jeszcze próbując uniknąć grota, ale po prostu nie zdążył. Zapewne jeszcze chwilę żył, ale strzała trafiła w okolice serca i niewiele miał szans na przeżycie. W końcu schowała łuk na swoje stare miejsce i dobyła kiścienia.
Przygotowała swoją broń na starcie z kolejnymi dwoma kultystami. Jeden z nich, gdy znalazł się dostatecznie blisko, wymierzył dziewczynie silny cios z boku. Evening zrobiła unik i wprawiła w ruch kolczastą kulę, która dobrze poprowadzona uderzyła w tors przeciwnika, gruchotając żebra. Mężczyzna zawył z bólu, opluł się krwią, po czym dostał jeszcze jedno uderzenie w to samo miejsce. Być może jedno z żeber wbiło mu się w płuco albo uszkodziło serce. Tak czy inaczej, upadł na ziemię, krztusił się i dławił, a po chwili całkowicie zamilkł.
Drugi przeciwnik starał się zaciekle bronić. Stosował pchnięcia mieczem i raz drasnął dziewczynę po zbroi. To zdenerwowało ją trochę, gdyż nie chciała przecież zniszczyć dopiero co wyczyszczonego pancerza.  Kiścień Eve jednak znów był gotowy i rozpędzone kolce uderzyły z dużą siłą w bark kultysty. Krzyknął, chwytając się za ramię, a w tym czasie rycerzyca wykonała kiścieniem parę zamaszystych ruchów, po czym nakazała kuli lecieć tak, by  trafiła nieszczęśnika w skronie. Mężczyzna dostał poważnych obrażeń głowy i padł martwy, a na pewno nieprzytomny, obok swego towarzysza.
Po rozprawieniu się z tą dwójką, dziewczyna jedną ręką przypinała kiścień z powrotem do pasa, a drugą wyciągała znowu srebrny miecz. Upatrzyła już sobie jednego kultystę, całkiem niebrzydkiego nawet, ale lepiej żeby to on zginął niż ona. Podbiegła do niego z boku, jednak ten zdążył zablokować jej atak i dwa miecze zderzyły się z charakterystycznym dźwiękiem. Kilka uderzeń później, gdy kultysta jakby stracił na chwilę koncentrację, rozglądając się za swoimi towarzyszami, Eve podniosła wysoko ostrze po czym pod ukosem zadała przeciwnikowi ostateczny cios. Miecz gładko przeciął skórę szyi, kilka ścięgien i delikatnych żył oraz tętnic. Mężczyzna miał do połowy odciętą głowę i w kilka chwil uleciało z niego całe życie wraz z tryskającą krwią.


3x Kultysta na wysokości wozów, przeszli zaporę i są te dwadzieścia metrów od nas.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Październik 2014, 16:41:33 »
Dwóch atakuje bezpośrednio Lucasa, jeden Wieczorka.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Październik 2014, 17:01:55 »
Eve westchnęła gdy zauważyła, że atakuje ją kolejny kultysta, gdy rozprawiła się już z czteroma. Właściwie jeden więcej nie robił różnicy.
Przygotowała się, chwyciła rękojeść mocniej, a potem wdała się w potyczkę z mężczyzną. Uniknęła kilku ciosów, blokując je mieczem, potem musiała zaatakować szybciej, by przechytrzyć przeciwnika. Zrobiła jeszcze jeden unik w bok i zamachnęła się. Ostrze jednak przecięło pancerz i drasnęło kultystę, ale nie była to rana śmiertelna. Ten zaatakował mocniej, więc Eve broniła się chwilę, ale potem odzyskała przewagę i uderzyła mieczem w pierś mężczyzny. Tym razem ostrze weszło dość głęboko, choć z jednej strony zatrzymało się na kości. Przeciwnik nie był już w stanie walczyć i dziewczyna wbiła miecz prostopadle w brzuch.


2x kultysta atakuje Lucasa

Forum Tawerny Gothic

Odp: Benedictus #1 - Evening i Lucas Paladin
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Październik 2014, 17:01:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top