Autor Wątek: Gnoić leszczy  (Przeczytany 12611 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Gnoić leszczy
« dnia: 27 Wrzesień 2014, 15:08:09 »
Nazwa wyprawy: Gnoić leszczy
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: znalezienie się w odpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie
Uczestnicy wyprawy: Evening, Dragosani, Kenshin Himura, Samir


To co się wydarzyło wyprowadziło Tacticusa z równowagi psychicznej. Marnowanie dobrej wódki i atak na hrabiego wymagał... czegoś tam. Dracon zerwał się z krzesła krzycząc:
- Gonić leszczy! I sam wybiegł za nimi z karczmy.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2014, 16:14:25 wysłana przez Aragorn Tacticus »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2014, 15:14:10 »
Ktoś zniknął właśnie w uliczce z lewej strony. Kierował się w stronę dzielnicy obywateli.
Uderzenie Dragosaniego w twarz było zniewagą...

----------

Tymczasem Samir, przechadzając się po podgrodziu, dostał podobnym kamieniem w potylicę. Obejrzał się za siebie i ujrzał dwójkę podlotków, którzy biegną prosto w stronę dzielnicy obywateli.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2014, 15:14:10 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2014, 15:38:58 »
Dragosani był z reguły wampirem spokojnym. Panującym nad emocjami i nie dającym się im ponieść. Ale z reguły też nie obrywał kamieniem w głowę od jakiejś gówniarzerii (do której w zasadzie wliczał się prawie każdy na wyspie). Instynktownie złapał się za głowę i syknął. Bolało, ale jednak skórzany kaptur robi swoje i chroni nieco przed uderzeniami. Wstał gwałtownie i spojrzał w stronę drzwi. Ręka jakoś tak sama powędrowała mu do pistoletu, lecz ostatecznie nie wyciągnął go. I tak był nie nabity, a jeśli chciał dorwać tego kto zawinił, musiał działać szybko. Okrzyk Aragorna był właściwie zbędny. Wampir wybiegł za nim z karczmy, w biegu zakładając maskę na twarz. Biorąc pod uwagę kogo obrali za cel, to jest dracona i zmutowanego wampira, sprawcy zajścia raczej nie mieli przed sobą świetlanych perspektyw.


//To nie czekamy na Evening? Coś pisała, aby poczekać, bo się upija do nieprzytomności na weselu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień 2014, 15:40:06 »
Aragorn chciał machnąć skrzydłami... Kurwa! Jebane demony... Czym prędzej ruszył za leszczami starając się ich wytropić dzięki wyostrzonym zmysłom.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrzesień 2014, 15:45:30 »
Spokój zażywającego spaceru maurena został brutalnie zakłócony. Kamień, prawdopodobnie jeden z wielu, jakie można było znaleźć na ziemi miasta Efehidon huknął go soczyście w potylicę. Siła uderzenia powaliła ciemnoskórego mężczyznę na kolana, podparł się rękoma i odetchnął głęboko. Na szczęście gęsto zaplecione dredy pochłonęły większość energii uderzenia, nie powodując żadnej otwartej rany. Samir jednakowoż hołdował zasadzie, iż podobna zniewaga krwi wymaga, zatem gdy tylko się otrząsnął, ruszył w pogoń za gówniarzami.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Wrzesień 2014, 16:07:09 »
//Czekamy na nią, czekamy. Dlatego akcja pójdzie teraz tylko kawałeczek.

Przed Aragornem, Drago, Eve i (chyba) Kenshinem uciekała trójka nastolatków. Każdy z nich miał może po trzynaście lat, na pewno nie wiele więcej. Całkiem sprawnie poruszali się po uliczkach, w końcu biegają po nich od dawna. Zbliżali się się już do bram dzielnicy obywateli. Pościg był ledwie kilkadziesiąt metrów za nimi, może sto.

-------

Podobnie było u Samira. Z tym, że uciekał tylko jeden. Też miał podobną przewagą, czyli niecałe sto metrów. Biegł szybko i sprawnie, jakby dokładnie wiedział, gdzie musi się kierować. Był tuż koło bramy do odpowiedniej dzielnicy.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrzesień 2014, 17:14:01 »
Ork nawet nie zdążył odpowiedzieć i może dobrze, bo lubił być anonimowy gdy wampir dostał w łeb kamykiem. Kenshin wybuchł niemal śmiechem, kiedy czarna jaszczurka Aragorn stracił butelkę trunku, a potem wybiegł jak opętany a zanim ruszył wampirek, dziewucha i czarny ork. Młodzi mieli spore jaja skoro atakują grupę szlachciców oraz innych obywateli. Himura wyruszył również nie dlatego, że chciał zemsty na dzieciakach, a dlatego że był dość ciekawym orkiem i nie zamierzał nikomu robić krzywdy tak jak sobie, kiedyś obiecał. Jednak widząc ich sprawną ucieczkę ork rozpędził się bardziej, aby zmniejszyć dystans do uciekinierów.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrzesień 2014, 19:54:36 »
Jeden z młokosów zdążył się odwrócić i zdzielił orka celnym trafieniem tuż pod prawe oko. Zabolało.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrzesień 2014, 20:19:18 »
Ork przystanął moment, kiedy oberwał kamieniem a potem zaklął. - Cholera. Będzie limo. Następnie spojrzał się groźnie w stronę dzieciaków i poczuł gniew, który dodał mu sił. Teraz ponownie nabrał rozpędu i dogonił towarzyszy w duchu starał się tłumić emocje, jak przystało na byłego samuraja.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Wrzesień 2014, 14:16:02 »
Nikt nie będzie rzucał kamieniem w mojego ulubionego wampira! ani jaszczura. Wybiegłam za wszystkimi, chcąc dorwać te nieznośne dzieciaki, robiące sobie jakieś żarty. Były dość sprytne, znały tu pewnie każdy zakamarek - w końcu były u siebie. Jednak nie mogły być zbyt pewne, bo nie wiedzą z kim zadarły... lecz niedługo pewnie się dowiedzą.
Starałam się zwinnie przedostawać między spacerującymi ludźmi i nie stracić łobuzów z oczu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Wrzesień 2014, 14:36:42 »
Ulubiony wampir wszystkich biegł za gnojami. Za dnia był nieco osłabiony, lecz mutacja dodawała mu sporo sił. Tak więc biegł i to dość szybko. W sumie musiało to wyglądać dość zabawnie, zgraja dorosłych i poważnych osób, które nie raz, nie dwa walczyły z groźnymi potworami, goni kilku gówniarzy. Ale cóż, takie życie, osób, które rzucają w ludzi (i nie tylko) kamieniami się nie wybiera. Tak więc Drago biegł.

// Poproszę o odległość od najbliższego dzieciaka.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2014, 16:04:54 wysłana przez Dragosani »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Wrzesień 2014, 19:54:11 »
Aragorn miał taru. Zawsze zabierał Froda gdy wychodził na spacery. Tym razem jednak było inaczej i nie mógł poszczuć gnojków psem. Rzucanie zaklęć w centrum miasta mogłoby się skończyć aferą o której gadano by przez lata. Toteż dracon biegł. W pełnej płytowej zbroi, lekko za ciasnej. Roztył się jaszczur jeden...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Wrzesień 2014, 00:06:40 »
Wszyscy wbiegli do dzielnicy obywateli. Samir nie zdążył wyhamować i rąbnął w pędzącego na początku Drago, przewracając go. Nie widzieli się nawzajem, gdyż wybiegali z różnych rogów skrzyżowania małej uliczki. Obydwoje leżą teraz na ziemi, a guzy na głowach raczej się powiększają. Evening i Kenshin minęli ich w pośpiechu widząc wszystkich gnojków. Dwóch z nich wbiegło do jednego z domków, dwóch następnych do piwnicy pod rzeźnikiem, a ostatni dwaj skryli się w sklepie rymarza.

//Polecam stworzyć dwie pary i kogoś puścić samego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Wrzesień 2014, 00:35:29 »
Drago zaklął, gdy wylądował na ziemi. Nie powinno do tego dojść, przynajmniej w jego opinii. Przecież słyszał jakieś zbliżające się kroki, lecz zignorował je. Cóż, jego błąd. Szybko poderwał się na nogi. Dzieciaki powbiegały do budynków, więc jeśli nie ma w nich tylnych wyjść mogły same się wprowadzić w pułapki. Rzecz jasna wampir podejrzewał, że nie mają takiego szczęścia. Rzucił okiem na maurena, na którego wpadł i podał mu dłoń.
- Też goniłeś tych gnojków? - zapytał, gdyż na to wskazywał fakt, iż mężczyzna, cóż, gonił gnojków. Nie czekając na odpowiedź ruszył do Evening i orka. Guz na głowie rósł, ale wampir nie zwracał na to najmniejszej uwagi. Nie takie obrażenia się odnosiło.
- Gdzie oni? - zapytał, gdyż nie widział już biegnących dzieciaków.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Wrzesień 2014, 07:54:46 »
Ork odwrócił na chwilę głowę, kiedy wampir i mauren zderzyli się wbiegając na siebie. Ta sytuacja wydawać się mogła zabawna, ale dla kogoś ze słabym poczuciem humoru. Tak, czy siak ork z dziewczyną minęli leżących i ruszyli przodem za dzieciakami. Właściwie dobrze, że to zrobili bo nagle zaczęli się chować po cudzych domach. Właśnie w tym czasie Drago zjawił się u boku Kenshina i nieznajomej mu rycerki z zapytaniem gdzie ów gnojki się schowały, a ork wskazał palcem poszczególne budynki i powiedział. - Schowali się, ale wiemy gdzie są. Oznajmił i zaczął wymieniać. - Dwóch z nich wbiegło do jednego z domków, dwóch następnych do piwnicy pod rzeźnikiem, a ostatni dwaj skryli się w sklepie rymarza. Także proponuję się jakoś rozdzielić, co wy na to?.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Wrzesień 2014, 11:53:36 »
- Ja i Samir możemy zająć się tymi u rymarza.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2014, 12:14:18 wysłana przez Aragorn Tacticus »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Wrzesień 2014, 12:52:26 »
- To rozdzielamy się i sprawdzamy ich kryjówki - odparł tylko Drago. Osobiście nie uważał, aby sprawa ta była aż tak istotna, aby układać jakiś szczegółowy plan odnośnie tego kto z kim ma iść. Dlatego bez dalszych słów ruszył w kierunku wejścia do piwnicy pod rzeźnikiem. Jednym z powodów tego wyboru było to, że tam na pewno będzie nieco ciemniej, a więc dla wampira przyjemniej. Jeśli ktoś by chciał pójść za nim, oczywiście mógł. Ale też wampir mógł sam sprawdzić piwnicę.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Wrzesień 2014, 12:54:49 »
Już było wiadomo, kto pójdzie sam. Kenshin z całego towarzystwa znał jedynie Aragorna, ale on idzie z maurenem a był pewien, że wampir nie puści swojej kochanicy z bractwa świtu. Także orkowi nie pozostawiono wyboru i pójdzie sam. - To ja idę sam i odwiedzę jeden z domów. Wzruszając ramionami udał się w swoje miejsce przeznaczenia.


// Wiedziałem, że się pomylę;/.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Wrzesień 2014, 16:14:25 »
Skoro ork zdecydował, że sam będzie w stanie się z nimi rozprawić, bo w końcu to tylko dzieci, no to poszłam z Dragiem bo jego przynajmniej znałam... Ruszyłam więc za wampirem w stronę owej piwnicy, starając się dotrzymać mu kroku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Październik 2014, 00:10:20 »
Drago i Evening zeszli na dół, pod sklep rzeźnika. Charakterystyczny zapach roznoszący się wokół świadczył, że nie mogło być żadnej pomyłki. Tutaj składowano po części, ale przede wszystkim sprzedawano mięso, które zostało rozparcelowane gdzieś głębiej w mieście, a tutaj tylko dostarczone do sprzedaży. Drzwi nie były zamknięte, więc wampir i rycerzyca mogli bez najmniejszych problemów wejść do środka. Należało pokonać sporą ilość schodków, by znaleźć się na właściwym poziomie, a ściany zrobione z odpowiedniej mieszanki ziemi idealnie utrzymywały stałą niską temperaturę, zupełnie jak w ziemiankach za miastem. Pokój, jeżeli można to tak nazwać, był wymiarów piętnaście na dwadzieścia metrów, tak mniej więcej. Co kawałek porozwieszane były półtusze, a na drewnianych regałach przy ścianach znajdowały się różnego rodzaju udźce, kiełbasy, kaszanki i inne tego typu przetwory. Jedna półtusza minimalnie się kiwała.



Drzwi zdążono zamknąć, więc Kenshin nie mógł wejść bez niszczenia zamka. Solidny kopniak powinien pomóc.

//Na przyszłość nie mów, że idziesz "do jednego z domków", bo to można odbierać tak, jakbyś wybrał sobie jakikolwiek.



Aragorn nadal stał, a Samir nadal leżał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gnoić leszczy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Październik 2014, 00:10:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top