Autor Wątek: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris  (Przeczytany 2603 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« dnia: 18 Wrzesień 2014, 15:56:08 »
Nazwa wyprawy: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
Prowadzący wyprawę: Progan
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ukończenie zadania szkoleniowego u Jana
Uczestnicy wyprawy: Shandris

-Zatem w jakim celu mam się udać do puszczy druidzie? Możesz powiedzieć coś więcej na temat tego zadania? - spytała ciekawa elfka.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2014, 15:58:55 »
- Duchy lasu rzekły, że zło w puszczy czai się. Pod wielkim dębem, w czeluściach ziemi gnieździ się, leże swe tam ma. Nie wiem ja co to. Tedy wysyłam Ciebie. Czy rozumiesz powierzone Ci zadanie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2014, 15:58:55 »

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień 2014, 16:21:43 »
-Oczywiście. Udam się tam i dowiem co niepokoi duchy lasu. Postaram się również zażegnać ten problem. Powiedz mi tylko jeszcze w którym kierunku muszę się udać. Niestety jestem nowa na wyspie i nie wiem wszystkiego.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Wrzesień 2014, 18:01:00 »
- O, widzisz tego druida który pakuje rzeczy na wóz - powiedział o człowieku nieopodal pakującym rzeczy na wóz-  To Jan, zabierz się z nim, w odpowiednim miejscu wyśle Cię w las, jedzie w pobliże ów miejsca. Powodzenia!

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Wrzesień 2014, 22:04:35 »
-Dziękuje i do zobaczenia. - powiedziała na pożegnanie. Z wolna stanęła obok wspomnianego Jana. -Jeśli pozwolisz zabiorę się z Tobą. Muszę udać się do puszczy zbadać powody dla których duchy lasu są zaniepokojone. - wyjaśniła. -Może pomóc z pakowaniem?

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrzesień 2014, 12:15:57 »
Druid spojrzał na Ciebie i uśmiechnął się.
- Nie trzeba - rzekł przyjaźnie do Ciebie - Dziękuję za chęci, alem skończył jak raz. Wskakuj na wóz, uważaj na kosę żebyś się nie pocięła - powiedział i sam usiadł na koźle na wozie, lekko uderzył konie lejcami. Wehikuł ruszył powolni
- Niech was bogi prowadzą! - zawołał druid z namiotu rekrutacyjnego. Jan odmachnął mu ręką, założył na głowę słomiany kapelusz i wsadziwszy w usta fajkę podpalił. Puścił dymek, smagnął konie mocniej, wóz ruszył szybciej.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrzesień 2014, 12:51:50 »
-Od dawna należysz do Konkordatu? - zapytała chcąc nieco umilić rozmowę.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Wrzesień 2014, 13:12:21 »
- Konkordat jak raz stoi od 3 księżyców, znaczy tych, miesięcy. Tak ja i w tygodniu się doń dołączyłem. Wcześniej żyłem w pustelni pośród lasu. Kiedy konkordat nastał udałem się doń - powiedział Jan. Wyjechali z miasta, udali się tramtem na północ. Niedaleko już zamajaczył się wieki las.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Wrzesień 2014, 15:30:46 »
-Więc widać nie brak wam chętnych pomimo tak krótkiego czasu działania. Mam nadzieję, że i mi uda się dołączyć.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrzesień 2014, 15:27:08 »
//: Sorki wielkie, mam remont w domu, będziemy nadganiać.

Jan porozmawiał z Tobą, dodał otuchy i polecił oddać się w ręce bogini. Jechaliście jeszcze godzinę po czym skręcił on z głównego traktu w mniejszy odbiegający w lewo, w las. Po pół godzinie wyjechaliście z lasu na przestrzeń łąk i pól, dalej malowała się wielka puszcza. Podjechaliście na jej skraj.


Jan zszedł z woza, wziął kosę i sierp.
- To tutaj, w tym lesie. Pod dębem zalęgło się coś. Poszukaj dębu, sprawdź co to za zło.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Wrzesień 2014, 17:20:30 »
Kiwnęłam głową, podziękowałam Janowi za podróż i ruszyłam dalej przed siebie. Gatunki drzew nie były mi obce, to tez nie uważałam aby miała jakiś problem z rozpoznaniem dębu. Sądząc również po wielkości tej puszczy, zakładałam że nie był to jakiś mały dąb, a raczej wiekowe wiekowe drzewo. Położyłam dłoń na rękojeści miecza dodając sobie otuchy. Kroczyłam wolno i ostrożnie, mierząc każdy swój kolejny krok.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Październik 2014, 12:46:55 »
Krocząc tak minęłaś młode i żądne przestrzeni drzewka i krzewy. Mijałaś młode brzozy i buki, pnącza dzikiej róży i jeżyn łapały się Twojego stroju. Kiedy wkroczyłaś we właściwy las, cóż, można było nazwać go matecznikiem. Plątanina ziół, krzewów, krzaków, młodych drzewek, dużo brzęczącego robactwa i nitek pajęczych sieci. Po kilkunastu minutach wkroczyłaś w las duży, z rzadka zarosły młodą rośliną. Stały tam jak okiem sięgnąć duże pnie drzew, ich korony wysoko nad ziemią rozpościerały baldachim świeżych liści. Las ten, okazało się, był lasem dębowym.
Głośno nadawały ptaki, gdzieś poszycie zaszeleścił wąż, koniki polne uciekały spod nóg. Zobaczyłaś też dęby, wielkie i wysokie. Niektóre były stare. Po ich poziomych gałęziach niczym wodospady spadały pnącza dzikiego wina i bluszczu. Znalazłaś też i ślady krwi, rozoraną ziemię, zwłaszcza wokół jednego z dużych dębów. Jego korzenie lekko wystawały nad ziemię, pomiędzy nimi widoczna była nora.

//: Dziura w ziemi lekko opada w dół, ma średnicę 1 metra.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Październik 2014, 19:55:16 »
Nie byłam zadowolona z takiego obrotu spraw. Wyraźnie miała tu miejsce jakaś walka. Na pierwszy rzut oka wydawało się że dziki mogły ze sobą tutaj walczyć. Jednak nie wiedziałam czy ta krew na pewno należy do zwierzęcia. Nora była dość ciemna, więc chwyciłam miecz w dłoń i powoli zbliżyłam się do niej chcąc nieco się rozejrzeć. Dokładniejsze oględziny na pewno by mi pomogły.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Październik 2014, 20:59:15 »

Bliżej widziałaś ślady pazurów na korzeniach drzewa i w ziemi. Walały się też kłęby sierści jakiegoś zwierzęcia. Ziemia była zryta świeżo, nora miała więc swojego lokatora. Nie wiadomo jednak, czy był w środku czy poza nią.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Październik 2014, 21:12:38 »
Nie miałam pojęcia co mogło kryć się wewnątrz. Jeśli zwierze czy cokolwiek było ranne, mogło siedzieć tam, lecz jeśli to coś nie mieszkało tutaj to mogło być w pobliżu. Postanowiłam rozejrzeć się jeszcze w okolicy drzewa żeby upewnić się w swych przekonaniach.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Październik 2014, 22:41:29 »
Dookoła drzewa było trochę śladów, liście jednak wszystko zasnuły swoim kocykiem. Te liście z zeszłego roku!
ÂŚlady walki ciągnęły się to tu, to tam. A może nie były śladami walki ale aktywności jakiegoś bytu. Tak czy inaczej prowadziły ścieżkę pomiędzy drzewa.

//:Wiosna, godzina 18, ściemnia się.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Październik 2014, 22:55:53 »
Sytuacja była nie pewna. Musiałam jednak rozwiązać sprawę, a zaczynało się ściemniać. Postanowiłam ruszyć dalej dziwną ścieżką. Wyjęłam łuk i trzymając blisko siebie strzałę, przemieszczałam się dalej.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Październik 2014, 22:58:59 »
Idąc po ścieżce dobrnęłaś do innej jamy. Przed nią nie było krwi, tylko zryta ziemia i ślady pazurów na ziemi. Nora była również użytkowana.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Październik 2014, 23:07:24 »
Brak krwi i krew. Teraz logicznym mi się wydawało że to tu skryło się zwierzę które atakowało, albo przynajmniej odniosło mniejsze rany. A skoro tak to wejście do jego jamy było ryzykowne z taką widocznością. Postanowiłam skryć się nieopodal nory z gotowym do działania łukiem. Jeśli to coś jest zdrowie i wychodzi na polowanie czy inna czynność to będzie musiał to zrobić i teraz.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Październik 2014, 10:25:33 »
Mijały pierwsze godziny, zrobiło się całkiem ciemno, była godzina 20 wieczorem, a z nory nadal nic nie wychodziło.

//:Co robisz? Czekasz dalej? Jeśli tak to napisz do której godziny.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Shandris
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Październik 2014, 10:25:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything