Autor Wątek: Spory problem z gothicem  (Przeczytany 2673 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slipex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 4
Spory problem z gothicem
« dnia: 15 Wrzesień 2014, 02:03:28 »
Witam, mam problem, a dokładniej, nie mogę odpalić gothica 1 na windows 7 - próbowałem działać ze zgodnością, lecz to nie pomaga, próbowałem też ściągać jakieś dll, lecz to także zawiodło.
Teraz pamiętam, że była skuteczna metoda polegająca na  PPM ->"Rozwiąż problem ze zgodnością".
Kiedyś znalazłem na internecie jak to miałem robić po kolei, ale teraz nic nie mogę znaleźć ani wyczarować
A MAM TAK¡ CHÊÆ ZAGRAÆ!
RATUNKU!
Z góry dziękuję!

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień 2014, 11:37:43 »
Tylko, że jak klikam prawym na ikonę odpalającą grę (nie skrót) i dalej w 'rozwiąż problem ze zgodnością', to komputer sam wyszukuje problemy.
Możesz też kliknąć prawym i wejść we 'Właściwości'. Tam masz zakładkę 'zgodność'. Zawsze możesz wybrać, by odpalało grę ze zgodnością win xp. Może to pomoże.

No i oczywiście odpalaj na czystej wersji, a nie takiej, w której namieszałeś w plikach podmieniając dll.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień 2014, 11:37:43 »

Offline Slipex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 4
Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień 2014, 14:23:13 »
No tak, tylko ja wybierałem tą opcję "Rozwiąż problemy z programem" i coś wybierałem, że nie ma tej opcji na liście i później jakieś konfiguracje, tylko nie pamiętam jak to leciało.
No i nie sądzę, żeby to jakoś przeszkadzało z odpaleniem gothica, te dll-ki, bo nie zastępowały się żadne pliki.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jest postęp, teraz Gothic się odpala, ale jest błąd po wczytaniu gry - po tym http://screenshooter.net/100081860/abjldut

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2014, 21:29:59 »
W sumie bardziej by się przydał screen tego błędu, a nie po czym od jest. ;)

Offline Slipex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 4
Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień 2014, 18:05:44 »
Już wszystko jest okay, czasem tylko jakiś błąd wyskoczy, ale ważne, że działa.
A skoro już piszę to może wiesz dlaczego mam LAGI w Gothicu?
Normalnie mam piec dobry, Skyrim, Warband itd. działa bez zarzutu a tutaj w Gothicu mam lekkie ścinki.

Offline Gornus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień 2014, 22:13:20 »
Polecam ponowne zainstalowanie Gothica i nie grzebanie w żadnych plikach. Wszystkie niepotrzebne programy wyłączyć (serio wszystkie; przeglądarka, GG, Skype, Hamahi itd.) i włączyć grę. Jeśli to nie zadziała spróbuj zrobić tak:

CTRL+ALT+Delete. Uruchomi się menadżer. Znajdź proces do którego należy uruchomiony Gothic (ważne jest to, aby ustawić to zanimjeszcze się gra włączy. Czyli klikasz na ikonke, gra się włącza i wtedy szybko to robisz). Jak już znajdziesz proces kliknij prawym na myszce i ustaw priorytet procesu na "Powyżej normalnego" lub "Wysoki". Ja na moim komputerze miałem problemy z lagami, jednak ustawienie tego trochę ułatwiło sprawę. Jeśli nie zadziała pieprznij reset Windowsa. XDD

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrzesień 2014, 11:17:12 »
Polecam również instalacje poprawki poprawiającej problem z grą na pełnym ekranie w systemie windows 8.
http://forum.tawerna-gothic.pl/index.php?action=downloads;sa=view;down=35

Forum Tawerny Gothic

Odp: Spory problem z gothicem
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrzesień 2014, 11:17:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top