Autor Wątek: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy  (Przeczytany 6372 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Wrzesień 2014, 12:03:54 »
Musiał więc któregoś rozbudzić. Podszedł do jednego 'domku' i zaczął hałasować ruszając śmieciami.
- Ej, ty. Wstawaj, mam sprawę! - budził śpiącego.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Wrzesień 2014, 12:06:39 »


- Spierdalaj!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Wrzesień 2014, 12:06:39 »

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Wrzesień 2014, 12:09:22 »
- Jak nie wyjdziesz będą to twoje ostatnie słowa - warknął Wampir.
- Jak wyjdziesz, zarobisz dziesięć grzywien. Wybieraj.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Wrzesień 2014, 12:13:33 »


- Pali się czy co? Wyłażę, wyłażę... Szanowanemu obywatelowi spać nie dadzą. Szuje jedne zapchlone... - wygramolił się po chwili. Wyglądał jak zwykły żebrak. Budny, nieogolony, chudy. ÂŚmierdział jakimiś rybami i moczem. W błysku jego oczów widać było myśli zaprzątane wokół wydania tych drobnych, których nawet jeszcze nie otrzymał.
- No dobra, wylazłem. Gdzie kasa?
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2014, 12:36:24 wysłana przez Elrond Ñoldor »

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Wrzesień 2014, 12:21:23 »
- Tutaj - oddał to, co udało mu się znaleźć przy ciele zabitego złodzieja.
- I zanim wrócisz smacznie spać, odpowiesz jeszcze na dwa proste pytania. Pierwsze. Interesuje mnie osoba, którą nazywają Jaro. Drugie pytanie brzmi, gdzie tutaj można wypić coś nielegalnego. Rozerwać się. Jakaś speluna do której nie maja dostępu straże. Może znajdę tam kupca na towar zdobyty w dosyć nielegalny sposób... Trzymaj - dał mu jeszcze dwadzieścia grzywien z drobnych, których nie chował do pełnej puli w szkatułce, która mu skradziono.

Majątek: 3952 grzywien - 30 grzywien = 3922 grzywien

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Wrzesień 2014, 12:35:36 »


ÂŻebrak nie mógł wydusić słowa widząc tyle pieniędzy. Gdy się jednak odetkał, nie mógł się zamknąć.
- Królu złoty! Wszystko powiem! Wszystko co wiem! Jaro nie znam. Pierwsze słyszę. ale wiem gdzie mógłby być. To o co pytasz, ta speluna, podobno mają dziwki, hazard, wypić można, odpocząć. Tam móże jest. Wszyscy złodzieje i zabójcy tam chodzą. Nas oczywiście nie wpuszczą. Ciężko tam się dostać. Maja jakiś rytuał wejścia, coś tam trzeba najpierw zapłacić, później oni Ci coś dają, ty odpowiadasz i wchodzisz. Kamil, mój kolega raz tam poszedł i był w środku. Wyrzucili go jednak gdy już wlazł. Nie wiem, może nie spodobała im się jego gęba. W młodości ospy strasznej dostał i cała twarz poorana... - dopiero twoje chrząknięcie uświadomiło go, że zszedł z tematu.
- Przepraszam! Przepraszam! Już mówię. Trafnych towarów tam chyba nie sprzedaż, przynajmniej ja nic nie wiem. Zwykle chodzimy w inne miejsce. Pod murem, mieszka paser Tormek, ork. On skupuje różne rzeczy. Ale śmieci nie bierze. Tylko coś co ma wartość. Bogaty jest, jeden z najbogatszych... I ochroniarzy ma i chyba nawet służkę. Ostatnio talerz srebrny mu chciałem sprzedać. Mówię Panu. Byłem w obywatelskiej i ktoś przez okno wyrzucił taki pinkny srebrny talerz! W głowę dostałem, szkło mnie trochę pokaleczyło. Zaraz z tym uciekłem. A on stwierdził, ten Tormek, ork zapluty, że stalowy, tylko ładnie wypolerowany. Kurwa jego mać i siostry. Stal. Wiem jak stal wygląda. Całkiem inna waga jak srebro. Ty wiesz ile ja bym za to mógł dostać? Mogłem udać się do innego pasera. Tylko zaraz wyrwał i dał parę grzywien i kazał spierdalać. Może ty byś mu dał wpierdol? Tylko nie mów że to ja Ciebie przysyłam. Co? - spojrzał smutnymi oczętami.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Wrzesień 2014, 13:37:54 »
- Pomyślę. O ile moich interesów to nie zniszczy. Powiedz mi jeszcze dokładnie gdzie te dwa miejsca znaleźć i dam Ci spokój - 'pod murem' nic Wampirowi nie mówiło, a gdzie leży speluna żebrak nie raczył nawet wspomnieć słowem.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Wrzesień 2014, 00:59:50 »
- Pasera pod murem. Na południe od zachodniej bramy. Spelunę na północ od południowej, jakieś trzysta metrów. Nie ma szyldu. Ani nic. Musisz iść na podwórko i zejść do wejścia do piwnicy. Obok wejścia powinno być kilka martwych myszy przybitych - odpowiedział żebrak i poszedł spać.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Wrzesień 2014, 10:44:54 »
Wybór kierunku. Była noc, okradziono go jakąś godzinę temu, więc podróż do pasera odpadała. Nikt nie zaprzątuje sobie głowy tak szybką sprzedażą fantów, szczególnie o tej porze. Ruszył więc w kierunku bramy południowej, by mieć punkt odniesienia.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2014, 10:46:19 wysłana przez Elrond Ñoldor »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Wrzesień 2014, 10:50:36 »
Połowa drogi pomiędzy brudnymi uliczkami przebiegła nad wyraz spokojnie. Ale Podgrodzie nie było by Podgrodziem, gdyby jakaś szajka miejscowych obdartusów, zwanych potocznie bandytami, nie miała by ochoty na twój sprzęt i złoto.
- No żłotko. Wyszkakuj ż fantóf - usłyszałeś za sobą kolesia z wadą wymowy. Na drodze przed tobą niespodziewanie wbiegło trzech bandytów. Gdy odwróciłeś się do rozmówcy zauważyłeś kolejnych dwóch obok niego. Jedni jak i drudzy byli oddaleni od ciebie o 6 metrów. Wszyscy trzymali po dwa sztylety.



6x Bandyta
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2014, 11:04:13 wysłana przez Elrond Ñoldor »

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:02:51 »
- Serio? - powiedział wyciągając sztylet i rzucając się na bandytę po lewej od sepleniącego. Dzikość pozwoliła mu na pełną kontroli skoku. W locie odbił sztych prawego sztyletu na swoje prawo. Złapał zbira za szyję, przycisnął do siebie i pchnął kilka razy w brzuch. Odrzucił go w kierunku dwójki pozostałych. Wyciągnął wolną lewą dłonią naładowaną kuszę i wystrzelił mierząc krótko prosto w głowę sepleniącego. Wszystko się działo zanim pozostała trójka przebiegła te dwanaście metrów. Zdarzył jeszcze doskoczysz do tego, który był na prawo od sepleniącego. Uniknął atak z lewej, z prawej. Unik kolejnego sztyletu wykonał w piruecie by znaleźć się tuż obok rzezimieszka. Pchnął tylko raz. W szyję, rozcinając tętnice i gardło. Odwrócił się w kierunku pozostałej trójki która była już prawie na wyciągnięcie ręki i zasyczał pokazując całą gamę jego pięknego uzębienia.

Straszliwe spojrzenie.

3/6 bandyta

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:08:22 »
Zawahali się. Stanęli jak wryci. Nie byli podatni na zastraszenie, jednak śmierć trójki towarzyszy i nagłe wyrwanie z adrenalinowego rauszu skutecznie ostudziło ich zapał. Wiedzieli już że mieli przed sobą Wampira, który bez problemu zabił trzech z nich. Kolejnych trzech również zabiłby bez trudu. Zaczęli się cofać. Bezgłośnie wszyscy zadecydowali by uciec.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:42:00 »
- No już, spieprzać szybciej... - warknął tylko, a bandyci uciekli. Załadował kuszę i umieścił na odpowiednim miejscu. Sztylet wytarł o ciało jednego ze zbirów. A później jak to miał w swoim zwyczaju przeszukał ciała i ruszył w dalszą drogę. Najpierw do bramy południowej, później trzysta metrów od niej na północ.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:43:53 »
// ÂŁącznie przy trzech ciałach znalazłeś 25 grzywien.

Do bramy dotarłeś dosyć szybko. Następnie obrałeś kierunek na północ. W końcu znalazłeś się w mniej więcej w odpowiednim miejscu.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:46:18 »
Wampir pierwsze co zrobił, to wszedł w podwórko po lewej stronie. I zaczął je przeczesywać. Szukał, tak jak mu poradził żebrak, wejścia do piwnicy.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:47:31 »
Podwórko było zwykłym i spokojnym miejscem, nie licząc psa, który chciał odgryźć Ci nogę. Na szczęście miał krótki łańcuch. Gdzieś w oddali usłyszałeś wrzaski i śpiew.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:50:21 »
Wampir ruszył za hałasem. Wierzył, że doprowadzi go na miejsce.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:55:11 »
I nie pomyliłeś się. Kilkanaście metrów dalej, w innym podwórku panowała całkiem inna atmosfera. Szwendało się po niej kilkanaście ludzi rożnej maści. Było dosyć oświetlone. W jednym rogu faktycznie były mocne dębowe drzwi, a przy nich dwóch wykidajłów. Zauważyłeś, że jeden coś zbierał, a drugi pokazywał. Trzeci wykidajła ćmił fajkę na ławeczce obok. O ławeczkę oparta była naładowana kusza. Jako rzemieślnik zdałeś sobie sprawę, że nie z jakieś lichego drewna. Była zrobiona z metalu.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Wrzesień 2014, 11:57:54 »
Nikolaj poklepał drobne ograbione z martwych ciał i ruszył do przodu. Podszedł do bramkarzy.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Wrzesień 2014, 12:13:10 »
- Piątka... Rusz się - powiedział mężczyzna znudzonym głosem podstawiając Ci worek. Wrzuciłeś pięć grzywien do środka. Gdy to zrobiłeś, drugi pokazał Ci obrazek.
- Hasło?



Forum Tawerny Gothic

Odp: Po pierwsze, nie okradaj zabójcy
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Wrzesień 2014, 12:13:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top