Autor Wątek: Jak konie w galopie III  (Przeczytany 3505 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Jak konie w galopie III
« dnia: 21 Sierpień 2014, 11:49:08 »
Nazwa wyprawy: Jak konie w galopie III
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, poprawna polszczyzna
Uczestnicy wyprawy: 1
Nagroda: 100 grzywien



      - Do stajni, mówisz... - skrzywiła się lekko, myśląc o typowo stajennym odorze; bukiecie wypełnionym smrodem gnoju, łajna i starych, spoconych chabet. Lubiła konie, ale tylko te szlachetne, majestatyczne stworzenia, które widywała na dworze swojego ojca. Białe rumaki o wspaniałych grzywach i silnych mięśniach napiętych pod lśniącą, srebrzystą skórą.
       Stwierdziła jednak, że być może się nie zawiedzie i zgodnie z radą Gerina udała się we wskazanym kierunku, błądząc chwilę po kamiennych korytarzach fortecy Bractwa. Nie czuła się jeszcze w pełni komfortowo krążąc między ciężkimi płytami tych ścian. Plan konstrukcji był dość skomplikowany i pełne przyzwyczajenie się do zagmatwanych kondygnacji budowli nie przychodził szybko nawet tak wybitnym jednostkom jak ona. Nie mniej zapach koni był dość istotną wskazówką, której pozwoliła się ponieść (nie bez marszczenia drobnego noska) aż do samych bram stajni.
- Który z was to Nekker? - zapytała wchodząc do środka i przesłaniając nos dłonią.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2014, 11:56:32 »
- Ja, siostro. W jakiej sprawie? - Odezwał się ten, który stał przy stosie wielkich skrzyń. Oglądał coś przy nich, spisywał na kawałek pergaminu i kręcił głową, jakby nie dowierzał. Dostrzegł dziewczynę od razu, poznał też bardzo szybko. Był akurat wtedy w kapitularzu, kiedy Wielki Kanclerz witał tę damulkę w ich szeregach. Zimna, oschła, piękna. Tyle zdążył zauważyć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2014, 11:56:32 »

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2014, 12:01:17 »
- Przybywam od Geirina. Powiedział, że będziesz miał dla mnie ważne informacje odnośnie tego zadania - odparła krótko i położyła na jednej ze skrzyni obok Nekkera kartkę papieru, którą zerwała z tablicy u Geirina. Liczyła na to, że szybko udzieli odpowiedzi, bo zapach zaczynał się powoli przykrzyć, sama zaś zaczęła odnosić wrażenie, iż jeśli zostanie tu zbyt długo, to na dobre przesiąknie tym smrodem i żadna kąpiel, nawet w towarzystwie aromatycznych soli i pachnących mydeł, nic tu nie zdziała.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2014, 12:19:59 »
- A tobie jak na imię? Ten poczciwy i sędziwy człowiek to Gerin, nie Gejrin, tak w ogóle. A co do zadania... Udamy się do Donak, stadniny koni, w której ostatnio dzieje się kilka dziwnych rzeczy. Musimy przeprowadzić śledztwo i znaleźć winnych. Ukarać, jeżeli trzeba.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2014, 12:29:25 »
- Faye - odparła krótko. - Ruszajmy więc - dodała nie przebierając w słowach, czym prędzej chcąc wydostać się na świeże powietrze.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2014, 12:34:33 »
- Jeszcze chwila, moja droga. Znasz się na koniach? Ten tutaj - ręką wskazał ogiera w boksie, który spokojnie skubał sobie obrok - potrzebuje jeszcze czyszczenia. Bierz szczotę, przeczesz mu sierść i daj wody, wtedy go zaprzęgniemy i możemy ruszać. Ja się zajmę pakunkami. - Nekker wyszedł ze stajni doskonale wiedząc, że jest wyższy rangą i rozkaz, który wydał rekrutowi, musi zostać wykonany. Poza tym dziewczyna podjęła się wykonania tego zadania, więc rycerz jest jej bezpośrednim przełożonym.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2014, 12:40:33 »
Faye spojrzała na Nekkera spod zmarszczonych brwi, uniosła wzgardliwie wargę i prychnęła pod nosem. Miałaby przyjmować rozkazy od jakiegoś stajennego parobka? Niedoczekanie. Kiedy wyszedł, rozejrzała się po stajni w poszukiwaniu innych, naiwnych rekrutów. Najlepiej mężczyzn. Ktoś wszak musiał tu być, nie godziło się bowiem, by stajnią całego Bractwa zajmował się jeden człowiek, prawda? Na dodatek uziemiony papierkową robotą, a na to przynajmniej wyglądało. Musieli być tu stajenni, którzy zajmowali się końmi, dbali o nie i pielęgnowali.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2014, 13:44:32 »
Było w pobliżu nawet trzech. Pi razy oko w wieku panienki Flei.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2014, 13:51:57 »
Zwyczajowo nie znosiła się zbytnio spoufalać, ale sytuacja była krytyczna, a pomysłów na wybrnięcie z niej brak. Przyjęła więc łagodny i niewinny wyraz twarzy, tak rzadko na niej goszczący i podeszła do najbliższego stajennego. Na pierwszy rzut oka wyglądali na młodych, wiekiem zbliżonych do niej, okoliczności były więc po jej stronie. Nie miała ochoty tego robić, była zła na siebie i czuła się niekomfortowo, ale dobrze wiedziała, jak wykorzystać swoją kobiecość. Trudno było przetrwać na dworze nie ucząc się sztuki manipulacji. Wyciągnęła więc nieśmiało dłoń, pociągnęła mężczyznę za rękaw i pochyliła nieśmiało głowę. Cholera, to nie powinno się dziać! Ten kmiot sam powinien zaoferować jej pomoc! Zacisnęła lekko wargi. No nie było rady. Czasem trzeba dokonywać poświęceń...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2014, 13:57:13 »
- No? - odparł z bezgranicznie idiotycznym wyrazem twarzy. Jego głupota była tak dojmująca, że Faye mogła się w niej utopić. Dwa razy.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień 2014, 14:09:46 »
Niczym drapieżnik instynktownie wyczuła ofiarę. Kąciki jej ust drgnęły lekko z satysfakcją. Nie trzeba się było nawet starać.
- Mógłbyś mi pomóc? Tamtego konia trzeba przeczesać, a szczerze mówiąc nie najlepiej sobie z tym radzę... - odwróciła wstydliwie wzrok, choć wszystko rzecz jasna było częścią zaplanowanego spektaklu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień 2014, 14:17:40 »
- Nie... Sama robi, tak trzeba. Brat Nekker kazał. - Po prostu się odwrócił i robił dalej to, co robił wcześniej. Czyli... coś innego niż Faye. Wiem, buty cerował!

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2014, 14:21:31 »
- To próba - wyjawiła konspiracyjnym tonem. - Brat Nekker chce sprawdzić, czy zdołasz pomóc damie w opresji - zapewniła, patrząc na niego zachęcającym wzrokiem. Bogowie, że też muszę to robić...
- Właściwie to nie powinnam ci tego mówić... - zaczęła oglądać czubki swoich butów.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2014, 15:20:24 »
Rekrut nie reagował. Został jeszcze jeden, bo ten ostatni właśnie wyszedł na zewnątrz.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień 2014, 15:44:11 »
Westchnęła przewracając oczami. Jak zwykle na prostych pastuszkach nie można było polegać. Gdzie by tam taki prowincjusz zrozumiał, że nadarza się okazja, by zademonstrować swoją użyteczność? Doprawdy, żadnego pożytku z tych parobków. Najmniejszego.
- Może ty się popiszesz zdrowym rozsądkiem, hm? - zapytała słodkim głosikiem, powołując się na ostatnią już deskę ratunku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sierpień 2014, 18:49:01 »
Chłopak był ze wsi, przyzwyczajony do roboty, zahartowany. ÂŻycie nauczyło go sporo, przetestowało pod każdym względem. Gniłby dalej na zapadłej farmie, gdyby nie zrządzenie losu i przypadek, który zastał go w Efehidonie. Zauroczony punktem rekrutacyjnym Bractwa ÂŚwitu wstąpił tam, by - jak się miało niedługo okazać - zostać na dłużej. Już niemalże rok mija, jak chłopak siedzi poza domem. Jeszcze kilka miesięcy ciężkiej pracy i może spróbuje starać się o pasowanie. Codzienne treningi bojowe przy boku nauczycieli potrafią zdziałać cuda i nawet potencjalnie prosty chłopak, który w życiu nie trzymał w ręku miecza czy kiścienia, może stać się wytrawnym wojownikiem. A kto wie, może ma w sobie ukryty talent? Talent miał na pewno do tego, by być bardzo bezpośrednim w kontaktach z ludźmi. Zawsze mówił to co uważał, nie zawsze było to taktowne. A że nie przepadał specjalnie za typem człowieka, jaki prezentowała Faye, to powiedział jej co wiedział. W kilku prostych i zwięzłych słowach.
- A może ty weźmiesz się wreszcie do pracy? Ventepi nasrała Ci świętym gównem na rączki, że nie możesz wyczyścić jednego konia? Po kiego diabła żeś tu przyszła, skoro nawet tego nie zrobisz, co? Tylko w łóżku jesteś dobra? - Zmierzył dziewczynę karcącym wzrokiem i ocenił, że w łóżku może być zaiste świetna.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sierpień 2014, 18:57:24 »
Jej dłoń niemal odruchowo znalazła się na trajektorii, której finisz znajdował się na twarzy wieśniaka. To, co powiedział, rozjuszyło ją. Nie miał prawa tak się odzywać ani patrzeć na nią takim wzrokiem. Plaśnięcie rozbrzmiało w całej stajni. Jeden z koni zarżał i poruszył się gwałtownie w swoim boksie.
- A kim ty jesteś, robaku, żeby się tak do mnie odzywać? - wycedziła przez zaciśnięte wargi, obróciła się na pięcie i wyszła ze stajni, trzaskając za sobą drzwiami. Zaczerwieniona ze złości usiadła pod ścianą, dosunęła kolana pod podbródek, objęła je ramionami i w ciszy próbowała się uspokoić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień 2014, 19:10:01 »
Chłopak nie zdążył uchylić się przed zdradzieckim ciosem. Dostał prosto w twarz, ręka dziewczyny odcisnęła się czerwonym piętnem na jego ogolonym policzku, zapiekło. W momencie, gdy Faye odwracała się i chciała odejść, rekrut widłami, które trzymał cały czas w ręku, podhaczył jej nogi. Panienka zachwiała się i poleciała do przodu, lądując na brudnej od ziemi i końskiego łajna słomie. W tym samym momencie do stajni na powrót zajrzał Nekker w swoim niepłytowym pancerzu.
- Co tu się dzieje?! - ryknął od wejścia.

Offline Faye

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 67
  • If you gaze long into an abyss...
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Sierpień 2014, 13:01:57 »
Faye nie odezwała się nawet słowem. Pozwoliła starszemu bratu wyciągnąć własne wnioski. Z jej tłumaczenia nie mogłoby wyniknąć w zasadzie nic dobrego. Zresztą nie przystoiło jej kajać się przed jakimś tam parobkiem ze stajni. Wstała z godnością, otrzepała płaszcz ze słomy, przetarła twarz dłonią i odrzuciła włosy do tyłu, pozwalając im opaść na plecy i pozbyć się natrętnych, słomianych kolegów. Potem, ku zaskoczeniu chyba wszystkich i siebie samej, wzięła w dłoń szczotkę i z godnością primadonny zaczęła czesać swojego rumaka. Wytłumacz się z tego, wieśniaku - pomyślała, kierując na moment złośliwe spojrzenie na chłopa, który ośmielił się ją obrazić i spowodować jej upadek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2014, 13:18:46 »
Nekker zobaczył jak Faye zabrała się za czesanie konia, wiec uznał, że sytuacja została rozwiązana. Ani rekrut pracujący w stajni, ani sam rycerz - żaden z nich nie powiedział nawet słowa. Chłopak wrócił do swojej pracy, czyli przerzucania słomy, Nekker nadal stał w wejściu, lustrując uważnie raz kartkę papieru, raz dziewczynę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak konie w galopie III
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2014, 13:18:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top