Autor Wątek: Lochy  (Przeczytany 3121 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Lochy
« dnia: 04 Sierpień 2014, 22:33:17 »
Nazwa wyprawy: Lochy
Prowadzący wyprawę: Devristus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: 50% walki dowolną bronią
Uczestnicy wyprawy: Gordian

Spełniając polecenie taurena Gordian udał się do wieży gdzie miał się z nim spotkać. Wieża Raanar - tak powiedział. Opierając się o ścianę budowli ziewnął w zaciśniętą pięść.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2014, 13:43:11 »
Ku Twojemu zaskoczeniu na spotkanie nie przyszedł Madaron, lecz przedstawiciel rasy raanar. Zatrzymał się 4 metry przed Tobą i zmierzył Cię wzrokiem.
To Ty jesteś od Madarona?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Lochy
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2014, 13:43:11 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2014, 13:57:17 »
-A spodziewałeś się kogoś innego? - odpowiedziałem pytaniem. - Tak po prawdzie to jestem synem pana tych ziem, więc nie wiem kto tak na prawdę jest od kogo. - dodałem po chwili

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2014, 10:11:52 »
Oooo syn Pana Moriego! Jestem Luinden i chciałbym abyś pomógł Nam "uprzątnąć" jedną odnogę lochów pod Nathanelem. Jako, że się rozrastamy potrzebujemy co raz więcej miejsca

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpień 2014, 16:29:38 »
- Witaj Luindenie. - ukłoniłem się elegancko jak przystało w towarzystwie się kłaniać.
- Rozumiem, że to uprzątnięcie nie jest raczej przewaleniem kilku rozbitych skrzyń, a raczej eksterminacja żyjących tam lokatorów. Wiesz może czego mam się tam spodziewać? Jeślibyś był łaskaw wyjaśnić mi to w drodze na miejsce to zaoszczędzilibyśmy czas, którego zapewne obydwu nam brakuje.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpień 2014, 17:16:20 »
Dobrze. po czym ruszył w stronę schodów prowadzących w dół Parę skrzyń przestawić też będziesz musiał, ale przeważnie będziesz odpowiedzialny za oczyszczenie tych korytarzy z naszych zmarłych braci.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpień 2014, 17:43:53 »
- Ożywieńcy? A co ich zaniepokoiło? Przecież sami z siebie nie powstali z grobów. Może wypadałoby poszukać źródła tych... ekscesów, że się tak wyrażę. - odparłem żałując, że nie zabrałem ze sobą kogoś z bractwa.
- Ale dobrze, powinienem sobie dać radę.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2014, 13:51:32 »
Tego jeszcze nie wiemy, ale staramy się wyszukać źródło złości Naszych przodków. Ruszaj i życzę powodzenia powiedział Luinden.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień 2014, 14:23:50 »
Zbyt dużo informacji to ja nie otrzymałem, ale cóż było robić. Westchnąłem tylko cicho i ruszyłem w dół do lochów rozglądając się przy okazji za pochodnią, lampą oliwną albo czymkolwiek co mogłoby rozświetlić mrok który miał prawo panować w opuszczonej części podziemi, które zamierzałem eksplorować.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2014, 18:15:24 »
Kiedy dotarłeś na dół zauważyłeś na końcu schodów, dwie płonące pochodnie. Zauważyłeś także, że w odległości 2 metrów od pochodni, wiszą kolejne niepodpalone.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2014, 18:43:37 »
- Bawmy się tak. Przynajmniej się nie zgubię. - powiedziałem do siebie wyjąłem z uchwytu jedną z pochodni łapiąc ją lewą ręką. Drugą rękę przezornie zaopatrzyłem w szablę i już tak doposażony i gotowy do dalszej drogi odpaliłem te niepodpalone pochodnie zamieniając je przy okazji. W sensie ja zabrałem "świeżozapaloną" a na ścianie pozostawiłem tę, która już paliła się od jakiegoś czasu. Miało to na celu nic innego jak tylko wydłużenie jej żywotności. Ruszyłem dalej oświetlając sobie drogę z zamiarem odpalania każdej napotkanej po drodze pochodni.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpień 2014, 22:33:44 »
Korytarz był długi, ale światło pochodni umożliwiło Ci zobaczenie 2 "otwartych" wejść do niego w odległości 3,5 metra.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpień 2014, 22:50:29 »
Skoro dwa wejścia były otwarte to wręcz podręcznikową zagrywką każdego z poszukiwaczy przygód bądź właśnie eksploratora podziemi byłoby zbadanie jakie ciekawe rzeczy odnaleźć można właśnie w tamtym miejscu. Nie zamierzałem być w żaden sposób gorszy, chociaż szczerze mówiąc cholera wie kim moglibyć tutejsi lokatorzy. Wyciągając pochodnię naprzód mocniej ścisnąłem rękojeść szabli i tłumiąc wewnętrzną niecierpliwość i zwątpienie co do tego "krótkiego" zadania ruszyłem w kierunku wyżej wymienionego wejścia zaglądając najpierw do pierwszego z nich. A gdybym tam nic nie znalazł to i drugiego.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpień 2014, 09:49:58 »
//Pomieszczenie 6x6x3 m.

W pierwszym pomieszczeniu zauważyłeś stojący na środku sarkofag, który w dodatku był otwarty. Rozejrzałeś się i dopiero zdałeś sobie sprawę, że na ścianach widnieją jakieś napisy i znaki.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sierpień 2014, 10:09:45 »
Otwarty sarkofag, czyżby właściciel był w pobliżu? Wyciągnąłem pochodnie przed siebie w wszedłem do środka oświetlając sobie najpierw prawą a później lewą stronę. To tak dla bezpieczeństwa gdyby Raanar przyczaił się gdzieś w kącie. Wszedłem dalej by sprawdzić sarkofag i przy okazji napisy na ścianach, dobrze znałem dracoński więc chyba mogło to być pomocne.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Sierpień 2014, 14:35:48 »
Znaki i napisy na ścianach przypominały dracoński, a po zastanowieniu stwierdziłeś, że to dialekt raanar. Z tego co zrozumiałeś to komnata opowiadała o śmierci jakiegoś mężczyzny, który swój żywot zakończył po inicjacji budowy podwodnego miasta. Zrozumiałeś, ze tu jest koniec historii, a więc początek musi być tam,gdzie jest wejście. Wejście do grobowca.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Sierpień 2014, 14:47:35 »
-No tak. - stwierdziłem cicho i opuściłem pomieszczenie. Ruszyłem ku wejściu skąd dopiero co przyszedłem i teraz już uważnie przyjrzałem się ścianą. Być może skrywały one jakieś inskrypcje, które niestety wyblakły pod kilkusetletnim pobycie klasztoru pod wodami morza Lanru. Każdy kto kiedykolwiek miał związek z wodą morską wiedział bowiem jak niezwykle destrukcyjnie działa ona na farby i inne barwniki, używane przez ludzi czy w tym przypadku raanarów.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpień 2014, 12:05:06 »
Przeglądałeś inskrypcje, ale nie było dane Ci zrobić tego do końca. Przeszkodził Ci hałas pluskania i wpadającej wody do zbiornika wody. Kapania. Zlokalizowałeś hałas w w głębokiej ciemności władającej niezbadaną częścią korytarza.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpień 2014, 12:17:15 »
- No oczywiście, bo nie może być za prosto. Czyżby znalazł się właściciel? - powiedziałem odwracając głowę w kierunku z którego dobiegał dźwięk. Ostrożnie ruszyłem w kierunku "kapania" uważając na to gdzie stawiam nogi. Podłoga mogła być śliska i mokra, a lata przebywania pod powierzchnią wody mogły spowodować jakieś uszczerbki w pokrywających ją płytach. Oświetlając sobie drogę pochodnią szedłem środkiem korytarza raz za razem machając szablą tzw. ósemki.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Lochy
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2014, 21:47:13 »
Twoim oczom ukazały się 4 mumie.


Statystyki

Forum Tawerny Gothic

Odp: Lochy
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień 2014, 21:47:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything