Autor Wątek: Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?  (Przeczytany 5358 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arminas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?
« dnia: 31 Lipiec 2014, 13:50:24 »
Z okazji tego że Polska wersja Gothica była pewnie dosyć drogim, ale i dobrym przedsięwzięciem, to zastanawiam się czy nie powinna również być w produkcie dostępnym przez Steama.
 
Teraz kupując oczywiście żadna część nie posiada Polskiego dubbingu.
 
Co zrobić żeby to zmienić? Pierwszą opcją napewno jest petycja, pokazanie że lud chce. Tylko że z petycją wiążą się pewne problemy.
 
Po pierwsze, trzeba znaleźć firmę odpowiedzialną za wersje językowe na steamie. Czy jest to Valve, jako właściciel platformy, Nordic Games, jako obecny wydawca, Piranhie, jako twórcy (lub TrineGames jako twórcy dodatku do G3), czy polski wydawca - CDProject, aktualnie chyba funkcjonuje pod nazwą CDP.pl
 
Nie wiem czy różnice będzie robiło jak jeden dokument zaadresujemy do wszystkich - Nordic, Pirahnia i CDP.pl. Podejrzewam że każdach z tych firm może coś zmienić, lub ma jakieś prawa do edycji. Jak poinformujemy wszystkich to chociaż trochę wyeliminujemy problem z odbijaniem piłeczki pomiędzy firmami.
 
Jaka jest szansa na powodzenie? W mojej opinii duża. Po pierwsze, Gothic cieszy się w Polsce dużą popularnością i napewno świadomi są tego twórcy, nasze ukochane Piranie, i wydawca - Nordic Games. Jesteśmy chyba jednym z ważniejszych rynków sprzedaży. Po drugie - Polska wersja została przygotowana dużym nakładem pracy i napewno wielkim wysiłkiem wydawcy - wie o tym CDP i nie widzę powodu żeby chcieli aby ich produkt nie był dostępny. Po trzecie - spolszczenie jest już stworzone, nakład pracy i środków który będzie wymagany do uzyskania tych plików i wrzuceniu ich na serwery Valve jest z pewnością mniejszy niż tworzenie od początku spolszczenia.

UPDATE:
Ta wiadomość została opublikowana na G'up, gdzie powoli działam żeby takie tłumaczenie weszło. Napisałem do CDP.pl, odpisali że nie odpowiadają za to, napisałem do Steama, odpowiedź ta sama. Zbieram się do napisania do NordicGames.

Czy jesteście za tym pomysłem, czy uważacie że jest się o co starać? Bo może to lepiej rzucić i nic nie robić?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2014, 22:40:28 »
Prośbę należy skierować do aktualnego dystrybutora gry na platformie steam. Wydawcą gry na steam jest Nordic Games, więc proponuje napisać do nich.


Z okazji tego że Polska wersja Gothica była pewnie dosyć drogim, ale i dobrym przedsięwzięciem, to zast
Ten argument jest akurat niepoważny, ponieważ wersja cyfrowa Gothic, Gothic II oraz Gothic 3 na MUVE bądź CDP kosztuje kilka złotych. Na steam te ceny wahają się od 10 do nawet 20 euro.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2014, 22:40:28 »

Offline Arminas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 3
Odp: Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2014, 18:18:22 »
Ten argument jest akurat niepoważny, ponieważ wersja cyfrowa Gothic, Gothic II oraz Gothic 3 na MUVE bądź CDP kosztuje kilka złotych. Na steam te ceny wahają się od 10 do nawet 20 euro.

Niestety, wprowadzasz w błąd. Gothici kupiłem przez sklep gram.pl, ale tak samo jest na muve - gra tam jest w wersji na steam, więc nadal nie masz Polskiej wersji.

Nie wiem czemu argument ma być niepoważny, stwierdzam jedynie że stworzenie polskiej wersji wymagało na pewno nie małych nakładów finansowych, a do tego był to dobrze wykonany kawał pracy. Chyba się nie zrozumieliśmy, a może ja nie zrozumiałem Twojej uwagi?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2014, 23:13:20 »
Niestety, wprowadzasz w błąd. Gothici kupiłem przez sklep gram.pl, ale tak samo jest na muve - gra tam jest w wersji na steam, więc nadal nie masz Polskiej wersji.
Gry, które kupujesz na MUVE dostępne w wersji cyfrowej pobierasz za pomocą ich oprogramowania i są to czyste kopie instalacji z płyt. Nie ma tam wersji ze steam, także nie wprowadzaj użytkowników w błąd. Z tego co widzę w ofercie GRAM dla wersji cyfrowych nie ma już starych ofert i jedyne dostępne to te ze steam, tak jak napisałeś. Nie mam pojęcia dlaczego tak postąpili, do niedawna mieli w ofercie to samo co MUVE.


Nie wiem czemu argument ma być niepoważny, stwierdzam jedynie że stworzenie polskiej wersji wymagało na pewno nie małych nakładów finansowych, a do tego był to dobrze wykonany kawał pracy. Chyba się nie zrozumieliśmy, a może ja nie zrozumiałem Twojej uwagi?
Tutaj raczej nie chodzi o tworzenie nowej wersji, bo takowe już istnieją. Myślę, że problem występuje też z samą wersją gry, ponieważ Polska wersja pierwszej części gry Gothic nieco różniła się o tej wydanej za granicą. Posiadasz tę wersje na steam, napisz mi proszę w takim razie jak jest z IN EXTREMO w drugim rozdziale gry, grają koncert?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2014, 23:13:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything